• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 56] אבן מאסו הבונים, הייתה לראש פינה

אֶ֭בֶן מָאֲס֣וּ הַבּוֹנִ֑ים הָ֝יְתָ֗ה לְרֹ֣אשׁ פִּנָּֽה׃ (תהילים קיח כב)

ראש פינה נחשבת לפנינה בצפון ישראל, זה מקום קטן, שקט וירוק. יש תחושה של קסם באוויר, ולא הרבה יודעים את האמת על המושבה, אני כמובן מדבר על "גיא אוני" השם הראשון של המושבה, אשר ניתן לה על ידי ראשני החלוצים שהגיעו לאיזור, יהודים חרדים ברובם, לא בדיוק היו חקלאים גדולים, והיה חסר להם הרבה ידע מעשי ותיאורטי, למרבה הצער, רעב בצורת ורעב שברו את רוב המשפחות, ואלה חזרו לצפת, בערך.

הרצון לשבור את החומות, לצאת מצפת התורנית, להתחיל ליישב את הארץ מחדש ולגרום לה לפרוח היה חזק יותר מכל בצורת, עמיד יותר מכל אדם, הרצון הזה היה גורם מספיק חזק כדי לברך את הבאים בתור, שכן אם גיא אוני נכשלה, אזי שלא יקרא המצב שאלו אשר יגיעו אחריהם יכשלו.

כוח הרצון הזה של התושבים נכנס בתוך אחת מאבני הבניין של הישוב, לאחר כ10 שנים, כאשר נעשה הניסיון השני ליישב את השטח, העבירו בסודיות תושבי המשפחות המקורית של גיא אוני את אבן הפינה, אותה אבן שבורכה בידי המתיישבים הראשונים נתנה ברכה למתיישבים החדשים, חיזקה את ידיהם, דאגה שהיבול יגדל, שמרה על המושבה מכל רע. ומגניה עליה ומברכת אותה עד היום, מקשטת את אחת הקשתות שבעיר, כאבן המרכזית בקשת, אבן שהבונים מאסו בה, היא ראש הפינה
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(אין לזה שום קשר לעובדה שהייתה במכינה במשך שנה בראש פינה)
האמת שאני מניח שיהיה קשה להשתמש בזה במשחק שלא בדיוק יושב על ישראל בתקופהת המנדט/תקופנתו, לכן אני אציין שמן הסתם זה לא חייב להיות ראש פינה ולא חייב להיות ישראל, יכול להיות שסתם מדובר בכפר באיזה חבל ארץ קיים או לא, שמסתיר כי אחת האבנים בו מבורכת בידי זקני הכפר הקדומים, וכל נשמה העוזבת את העולם הזה מהכפר מעניקה חלק מכוחה לאבן, מקיימת את הברכה.

מכאן ועד ללהגן על האבן מפני מכשף מרושע, לשמור על האבן בעת בה הכפר נאלץ לעבור מיקום בגלל סיבה כלשהי, או אפילו להשמיד אותה כדי למנוע ממנה להגיע לידי כוחות הרשע.

מגניב ביותר, ואהבתי את הקישור לארצנו.

נ.ב.: אני זוכר שאת הפסוק הזה קראו בברית החדשה על ישוע, אבל זה נושא אחר.

חזרה