מתארגן מפגש פונדקאים לקראת תחילת הקיץ, לפרטים ולבחירה של המועדים הפנויים, השתתפו בסקר: מפגש פונדקאים - סקר

מתחיל מנחה למתחיל

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

מתחיל מנחה למתחיל

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 25 אפריל 2018, 17:52

ישבתי לי על הכורסא בבית של סבתא ודפדפתי בספר החוקים לשחקן 2 של מו״ד 4 (שהשאלתי מהספרייה לקראת פתיחת שער הצלמוות ועדיין חא החזרתי :roll:), ואחי הקטן (9) ראה את זה ורצה גם לראות. מפה לשם הוא נדלק על הרעיון של מבוכים ודרקונים, ורצה שאני אנחה לו...

אני לא יודע כלום ב-D&D ואני לגמרי לא בטוח שזה דבר שאפשר ללמוד ״תוך כדי משחק״, אבל זה לא העניין פה. הוא התלהב מהפנטזיה, ואני תוהה איזו עלילה אני אמור לתפור לו (הוא התלהב מברברים, אם זה משנה). יש לכם עצות לעלילת פנטזיה טובה עבור שה״ם מתחיל ושחקן מתחיל?
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
thewolf

מתחיל מנחה למתחיל

שליחה על ידי thewolf » 25 אפריל 2018, 19:05

תן לו את הבסיס, (גיבורים אמיצים שיוצאים להילחם בדרקון/להציל נסיכה), זה הכי פשוט שקיים וזה הכי טוב להתחיל אם זה.
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 29

מתחיל מנחה למתחיל

שליחה על ידי אביעד » 25 אפריל 2018, 19:09

יש לכם בספריה את הסל"ש 2 ולא את 1? בושה לספריה.
דווקא מו"ד 4 מאוד קלה למשחק, ואפשר ללמוד אותה בקלות.
אבל אני מצטרף להמלצה של וולף וחושב שהכי כדאי להתחיל בחופשיטה, ולאט לאט להוסיף חוקים.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 21

מתחיל מנחה למתחיל

שליחה על ידי liorgonen3 » 25 אפריל 2018, 19:13

מניסיון משחק ראשון צריך לכלל כמה שפחות חוקים (בוודאות אצל ילדים). תיקח איזה סיפור ותכניס אותו פנימה, אם בא לך להכניס ממד של הצלחה/כישלון אתה יכול להכניס קוביות, אבל אני גם עבדתי עם הטלת מטבע בתור התחלה, מפשט הרבה דברים.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
תשובות: 2
יצירת קשר:

מתחיל מנחה למתחיל

שליחה על ידי חובב מוד » 25 אפריל 2018, 19:33

יש גם הרבה שיטות קלות בפונדק, ואני מתכוון, ממש קלות, של עמוד אחד או-2.
https://www.pundak.co.il/downloads/syst ... rpg/detail
קצת מסובך, אבל הנחיתי את השיטה לאחותי הקטנה (גם 9, אם זה משנה משהו), והיה די כיף, שנינו ממש נהנינו, אומנם הנחיתי לה משחק עתידני, אבל זה די אותו דבר.
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה