• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים שליטים ושדים 53: עבד

ת'ור

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
בעוד יומיים, ב-28.3, שו"ש הולך לחגוג שנתיים. אני חייב להגיד שציוני דרך כאלה מפתיעים גם אותי - אני עדיין לא מרגיש שהשתלטתי על אמנות כתיבת האתגרים, אז לגלות שאני עושה את כבר שנתיים זו חוויה מעניינת. בהזדמנות הזו אני אשמח לשמוע מכם על החוויה שלכם באתגרים האלה - האם יצא לכם לכתוב לשו"ש? להשתמש בחומרים שנכתבו לשו"ש או לקבל מהם השראה? סתם לקרוא הגשות לשו"ש? ממה נהניתם וממה לא?
ולמי שמעוניין באתגר מיוחד לכבוד המאורע, שימשיך לקרוא.

בכל מקרה, הנושא הפעם הוא ברוח החג הקרב: עבד. כתבו על אדם או יצור שחייו, לפחות רשמית, שייכים למישהו אחר.

תוכלו לכתוב על מכשף עבד שהרג את אדונו, אך כדי לא להסתבך עם הרשויות יצר לעצמו אדון חדש; על ממלכה בה התגלה שיורש העצר נולד למלכה ולעבד שלה, והחוקים הלא ברורים מולידים מאבק פוליטי אלים; על נסיכה שמעמדה ועצמאותה נגזלו, אך היא עדיין מחזיקה סודות שערוריתיים שמחכים להתגלות; או על שד שבילה זמן רב כל כך בשירות מכשף, שעד שהוא השתחרר הוא שכח איך להיות חופשי (וזה יעבוד טוב במיוחד בנשגבים :)).

ומי שרוצה לאתגר את עצמו במיוחד לכבוד האירוע מוזמן לגלגל כאן או באתר גלגול הקוביות האהוב עליו קוביית אחוזים (ולגלגל מחדש אם יוצא מעל 52). התוצאה המתאימה הראשונה היא האתגר הנוסף - כתבו הגשה שמתאימה גם לאתגר שיצא וגם לאתגר של השבוע.

פרסמו את ההגשות שלכם כאן, בפורום מ"ת כללי, עם התגית [שו"ש 53] בשם. האתגר הבא יצא בעוד שבועיים, בלילה שבין ה-9.4.18 ל-10.4.18.

ותזכרו, זה לא משנה *מה* אתם כותבים, זה משנה *ש*אתם כותבים.
בהצלחה!

מגניב... אני אכתוב הפעם, בטוח. אני אכפר על הגשת הפסח המזוויעה הקודמת שלי! (כשאני חושב על זה, נרשמתי בפסח הקודם...).

מזל טוב!
ההגשה הראשונה שלי לשו''ש לא בדיוק התאימה לאתגר, כי לא כללה דרך לשילוב בעולם מערכה, אבל רק ממנה אני מרוצה. האמת היא שהיו לי עוד כמה הגשות שלא טרחתי לפרסם כי לא הייתי מרוצה מהן כלל וכלל.
בע''ה אגיש הפעם משהו נורמלי

ת'ור אמר/ה:
[post]698521[/post] האם יצא לכם לכתוב לשו"ש? להשתמש בחומרים שנכתבו לשו"ש או לקבל מהם השראה? סתם לקרוא הגשות לשו"ש? ממה נהניתם וממה לא?
כן, כתבתי לשו"ש
לא, לא השתמשתי בחומרים (של אחרים) - פשוט כי אני לא מריץ מספיק.
נהנה מאוד לקרוא.

ואביעד, גם אם אתה לא מרוצה, עדיין אפשר להגיש כדי לקבל פידבק :)

אני ממש נהנה מהכתיבה, עוזרת לי להמריץ את המחשבות. אני מוצא את זה הרבה יותר קל לקבל השראה משו"ש מאשר מדו"נ, ובכול פעם שאני נתקע אני פותח את האינדקס ומתחיל לקרוא דברים.

בינתיים, במשחק הנשגבים שלי השתמשתי ב-2 דברים משו"ש.
https://www.pundak.co.il/forums/threads/38066 הופיעה כעיר מדינה בצפון-מזרח, ליד הטריטוריה של שרת המאהבת המאהבת-במלבוש-הדמעות (ששולטת על הדמות הראשית במשחק, האביסאל המהמהם-את-סימפוניית-הלהבים-הבוכיים), והוא כרגע ביקר רק במקבילה של העיר בעולם התחתון והתעסק בפוליטיקות של רוחות הרפאים, לא נחשף עדיין לעיר המסכות החיה (למרות שזה קו עלילה אפשרי, המשחק מתקדם על פי הכיוון שהשחקן בוחר).

https://www.pundak.co.il/forums/threads/36915 לעומת זאת הופיע- בווריאציה מסוימת- בזיכרונות של העידן הראשון של סימפוניה. בעבר המקביל בעידן הראשון של סימפוניה היה חבר של נשגב שמש ממציא חצי משוגע בשם קייזר קאז'ין, ואחת מהאומנויות של הממציא הזה היו פיסול הצללים (לא דובר הרבה על כיצד הוא השיג את הטכניקה הייחודית לו והעבר שלה, עדיין). פסל הצללים שהופיע במערכה נועד לאימונים של נשגבי השמש, ובתנאים המתאימים הצללים שבו התעוררו לחיים ונאבקו כיריבים אכזריים בנשגב השמש המתאמן. כרגע הפסל אגב נמצא בידיה של המאהבת-במלבוש-הדמעות, בגלל שסימפוניה הבין שאין לו את היכולת האישית לפענח את כול סודות החפץ בעצמו.

האתגרים האלה מצויינים ובהחלט מעשירים את הפורום, אנסה לכתוב אחד לאתגר הזה.
יצא לי להשתמש בחלקים מתוך שו"שים של אנשים אחרים - בעיקר כדי להוסיף קצת פרטי רקע מסביב לדברים, אבל שימוש מלא לא יצא לי - בעיקר מהסיבה שציין אולדמן - לא היו לי מספיק הזדמנויות להשתמש באתגרים האלה במשחקים כי לא שיחקתי מספיק...

חזרה