• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שו''ש 51]-פגיון השינוי המדמם

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
ממבט ראשון, פגיון הקאטאר (פגיון הודי המתפקד כאגרופן עם להב פגיון) לא נראה יוצא דופן. מי שיביט בו כנראה שלא יבין למה מכונה הפגיון ''מזרקו של האלכימאי'' או ''משאבת ההשתנות''. אבל בדיקה מדויקת יותר, תגלה חור זעיר בקצה הלהב, ושהידית השנייה במאחז היד ניתנת להזזה אחורה. אבל גם הבדיקה הזו לא תראה הרבה, כי קסם עתיק של חרשי האראפה הוא לא דבר שניתן לזהות בעין.

הפגיון הזה חושל בממלכת בני הלילית העתיקה והנשכחת של האראפה, בימים שלפני בואם של בני התמותה, הארייא, מן ההרים. המלומדים לא יודעים לשם מה חושל-אולי בשביל מתנקשים מיוחדים, אולי למלחמה באורקים ובגמדים מההרים, אולי פשוט נבדה ממוחו הקודח של אחד מחרשי המתכת המובחרים. הוא שימש את המתנקש הידוע צ'אנדרה ''העורב האורב'' ואת נביא השקר וישנו ''רב ההתגלמויות''. לא ידוע מה עלה בגורלו, אך רוב המלומדים חושבים כי הוא טמון באוצרו של דרקון הרים זה או אחר, או שאבד, היכנשהו.

הפגיון הורג כמו כל פגיון, אך הוא מתפקד גם כמשאבה ומזרק, כשהידית האחורית משמשת ידית המשאבה. כמזרק פשוט הוא חסר תועלת-הוא מסוגל לאחסן בתוכו מיליליטרים בודדים-כוחו האמיתי הוא שנועצים את הפגיון ביצור חי ושואבים ממנו דם. הדם יתנדף מהפגיון תוך 24 שעות, אך אם מישהו יזריק לתוך דמו את הדןם בפגיון, הוא יקבל יכולת תמידית להשתנות לבעל הדם, לזמן לא מוגבל. ניתן להזריק לעצמך דם מאלף יצורים שונים ולהשתנות לבחירתך לכל אחד מהם.

הפגיון אך מועיל מאוד, אך לכוח יש מחיר. ככל שאדם יזריק לעצמו יותר דם, הוא יותר ויותר יאבד את האישיות והמראה שלו, ויהפוך לאדם חדש-אחר, ומעוות.

913.10.19_1.jpg

אשמח לכל ביקורת שהיא!

נחמד... לא אהבתי את הרעיון כל-כך והכתיבה די חלשה, גם לא הבנתי איך זה פועל מכיוון שזה לא נראה לי הגיוני שאם אקח את הדם של מישהו אני אוכל להפוך אליו, ומה אם אני אקח דם בדרך אחרת גם אז אשתנה? והחפץ עצמו די חזק תחשוב על כך שלקחת דם ממישהו זה לא כזה קשה נגיד אחד הסגנים החזקים ביותר של שר הצללים המרושע נמצא בשיחה או חטפתם אותו לקחת הדם יהיה קל ואז יהיה לכם יכולת להפוך לאחד הסגנים החזקים של שר הצללים ולהביס אותו. בנוסף האם אתה מקבל גם את היכולות של אותו בחור שלקחת ממנו את הדם?. כאם כן החפץ ממש OP.

thewolf אמר/ה:
[post]696332[/post] נחמד... לא אהבתי את הרעיון כל-כך והכתיבה די חלשה
אז... מה נחמד? אל תתבייש לומר ''לא אהבתי''.
thewolf אמר/ה:
[post]696332[/post] לא נראה לי הגיוני שאם אקח את הדם של מישהו אני אוכל להפוך אליו
בשלוש מילים: קסם.
thewolf אמר/ה:
[post]696332[/post] בנוסף האם אתה מקבל גם את היכולות של אותו בחור שלקחת ממנו את הדם?. כאם כן החפץ ממש OP.
לא יודע, לא נראה לי.

אהבתי את הרעיון, הנסיון לדחוף את זה כקאטאר נראה לי די נסיון מאולץ לדחוף נשק מגניב, אבל מעבר לזה אהבתי.

ולוולף: אם בעולם שלך יש שר צללים עם סגנים אז אתה מוזמן לא להכניס את הנשק הזה למשחק שלך...

נראה טבעי לשלב את הנשק ככלי של אחד הנבלים, לא כשלל לשחקנים. בתחילת ההרפתקה הם יתקלו בכפילים מרגלים ויצטרכו לחקור את הבעיה ולחשוב איך לטפל בה, ואז בערך באמצע ההרפתקה תהיה התקלות קרבית עם הנבל (בדמותו האמיתית או ככפיל של מישהו אחר) שישאב דם לאחת הדמויות ואז גם היא תתחיל להופיע ככפיל, וכולי וכולי.

למרות שהייתי שוקל להגביל את מספר השינויים שכל מנת דם מאפשרת, גם כדי שהחפץ לא יהיה כל כך חזק וגם כי זה יוסיף עניין כשהנבל יתקוף שוב מטרות אסטרטגיות שוב ושוב לא בניסיון להרוג אותם אלא בנסיון לקחת דם (כמה זמן ייקח לשחקנים להבין את המטרה מאחורי ההתקפות האלה?).

חזרה