• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הפיראטים של Drinax - מומלץ!

במסגרת המבצע על PDF של מונגוז, רכשתי את המערכה Drinax ל Traveller (סקירה למה' הקודמת: https://www.pundak.co.il/reviews/roleplaying-games/497-traveller-core) והוא פשוט הפתיע אותי לטובה.
ב-10 דולר, זה לא רק מערכה עם 10 הרפתקאות של ארגז חול בחלל שאפשר לשחק איך שרוצים ועם רקע די מגניב שמראש מצהיר שהשחקנים יכולים להחליט לשרת את המלך שנתן להם את הספינה, לבגוד בו, להקים ממלכת-חלל משלהם, להיות פיראטים או כל דבר אחר.
pod_box_front__1.jpg
הוא גם כולל שני ספרי הרחבה נוספים!
הראשון הוא ספר שמשלב גם ספר הרחבה על גזע החייזרים Aslan, מעין אנשי-חתול שתמיד הזכירו לי את הקזינטי של לארי ניבן - רק שאצלם יש טויסט מוזר. הזכרים הם בעלי הבנה טכנית מוגבלת אך חזקים ומהירים, כך שהם לרוב בתפקיד הלוחמים והטייסים בעוד הנשים הן היחידות שמצליחות להשתלט על טכנולוגיה ולכן הן תמיד החוקרות והמהנדסות - כך שבספינה של אסלן המגדר הוא תנאי לתפקיד. רוצה להיות נווט או מהנדס- אתה נקבה. טייס או תותחן - אתה זכר. הם אפילו מציינים שהממשקים הממוחשבים מותאמים מראש - לזכרים הם מציגים ממשקים פשוטים כדי לא לבלבל אותם. זה טאץ' חמוד וייחודי ממה שאני מכיר.
בנוסף להרחבה על Aslan הוא גם מכיל את המידע על סקטור שלם Trojan Sector, שזה מעל מאה כוכבי-לכת. אני אישית לא אוהב את הפורמט שלהם, כי הוא קצת דל. משהו כמו 3-4 פסקאות על כל עולם ועוד פטרון אחד מכל עולם (שמופיע בספר למנחה). מה שכן אהבתי זה שספר המערכה כתוב מראש גם לשחקנים - מתוך הנחה שבקמפיין מד"ב, השחקנים יכולים בקלות לברר את המידע על כל עולם. כך שאין הפתעות במובן הזה.

הספר השני שכלול בחבילה הוא ספר חלליות חדש, שמכיל גם עוד חלליות רגילות וגם את החלליות של ה Aslan. שוב, מפתיע לטובה. אני מכיר גם את המהדורה הראשונה של מונגוז, והשיפור הגרפי, וגם בעריכה הוא משמעותי. אם המהדורה הראשונה הזכיר את הספרים של שנות השמונים בעיצוב ובעריכה, כאן הספרים כבר מזכיר את סוף שנות התשעים - תחילת שנות האלפיים. עדיין לא ברמה של פאת'פיינדר או מו"ד, אבל סבבה.

ב-10 דולר במסגרת המבצע זה ערך נהדר, וגם לא במבצע ב-30 דולר זה פשוט ערכה שביחד עם ספר הבסיס מכיל את כל מה שצריך כדי לשחק במשך שנתיים בכיף! זה הקישור לאתר: http://www.mongoosepublishing.com/rpgs/traveller-1/the-pirates-of-drinax.html
ממש מרוצה מהקנייה.

אני מכיר את הקמפיין הזה עוד מהתקופה שהוא היה סדרת הרפתקאות חינמיות שפורסמו זו אחרי זו. הוא אכן מהמוצרים המשובחים שלהם.

אגב סקטור Trojan Reaches תואר לראשונה בהרפתקה קלאסית שנקראה Leviathan שזה היה ארגז-חול מוקדם שבו הדמויות מנהלות ספינת-סחר שיוצאת לחפש שווקים חדשים בכוכבים נידחים שם.

נקודה משעשעת לגבי אסלן - אם האסלן לא מתמצא יותר מידי בבני אנוש, הוא ינחש את המגדר שלהם לפי המקצוע - כלומר, הוא יניח שנווט (גבר אנושי) הוא נקבה ושטייסת (אישה אנושית) היא זכר. אני פחות זוכר את החוקים של מונגוז לגביהם, אבל במהדורה הקלאסית היו לאסלן מיומנויות מיוחדים שמשקפות את התרבות שלהם - היה Tolerance שזו היכולת של אסלן לסבול התנהגות "לא מנומסת\לא מכובדת" של זרים (בני אנוש למשל) בלי להתעצבן, ו-Independence, שזו מיומנות של אסלן זכר בהתמודדות עם "דברים של נקבות" כמו למשל איך להשתמש בכסף.

חזרה