• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת ספרי הרחבה לטבעת האחת - על מה אתם ממליצים?

מצאתי את עצמי עם תקציב פנוי יחסית החודש ואני מעוניין לקנות ספרים חדשים של משחקי תפקידים. חשבתי לעצמי שזו הזדמנות טובה להרחיב את מגוון ספרי הטבעת האחת שלי.

יש לי כבר את ערכת הבסיס (המקורית, זו שבאה בקופסה) את ספר ההרפתקאות המוכנות של Wilderland ואת ספר המערכה The Darkening of Mirkwood.

לא מעניין אותי לקנות עוד ספרי הרפתקאות מוכנות. הספרים שמשכו את תשומת הלב שלי הם Rivendell, Riders of Rohan, וההרחבה על ההר הבודד (אני לא זוכר איך קוראים לה). שקלתי גם לקנות את המהדורה המתוקנת של חוקי הבסיס, עקב מצבן המתפרק של החוברות מערכת הבסיס.

אני אשמח לשמוע מה דעתכם על ספרי ההרחבה, כמו גם על הספר המאוחד של חוקי הבסיס. כמו כן אני אשמח לחוות דעת על החנות האינטרנטית של cubicle 7.

אתחיל מהסוף - לי הייתה בעייה ההדבקה של הכריכה וקיוביקל 7 שלחו לי ספר חליפי. אבל אני לא יודע אם אצלך זה מבלאי טבעי או בעיה בספר.

בקשר לספר המאוחד, רפרפתי בו והוא נראה סבבה, אבל אלא אם אתה רוצה אותו כעוד ספר מסביב לשולחן, אין לדעתי הצדקה אם כבר יש לך את הספרים.

לא מכיר את ההרחבה של ההר הבודד, אבל ריוונדל פחות התחברתי - זה יותר לדרגות גבוהות לזכרוני. רוהאן נראה ממש סבבה.
יש גם את ספר ההרחבה לשחקנים, אם זה מעניין אותך.

קשה למצוא מידע באתר שלהם, אבל הנה המאמר על הספר http://cubicle7.co.uk/the-adventurers-companion-for-the-one-ring-rpg-available-now-in-pdf/
בגדול הוא גם מאגד קראנץ' מספרים קיימים, אז קח בחשבון שאם יש לך אחרים הוא פחות מועיל.
עוד ספר שנראה לי מעניין, לא קראתי בעצמי, הוא Bree - אבל הוא גם מכיל הרפתקאות. http://cubicle7.co.uk/bree-for-the-one-ring-released-in-pdf/

לזכרוני יש בו גם תוכן חדש, אני חושב שיש אותו לנרוביאן והוא יכול לפרט יותר. אבל הוא תמיד נראה לי קנייה מצוינת כספר שני, ופחות טוב כספר שישי - אם כי בספרים שכבר יש לך אין תוכן חדש לשחקנים לזכרוני.

ספר העזר להרפתקן מורכב ברובו מלקט תכנים לשחקן שנלקחו מספרי הרחבה למנחה (בעיקר תרבויות קיימות כמו רוהירים ואנשי ברי - התרבת החדשה היחידה היא גונדורים). יש גם תוכן חדש שמוסיף מהלכים בקרב בכל העמדות, ומכאניקה חדשה של השראת אומץ שנועדה לאזן קבוצה שהצטרפה אליה דמות מתחילה (ככל שהדמויות שאתה מוקף בהן זקות ממך משמעותית, זה נותן לך יותר אומץ שהוא משאב מתכלה שאפשר להשקיע כמו תקווה או כדי לזרז צבירת נק"ן).

בתור מנחה, כנראה שהספר הכי מועיל שהוא לא ספר הרפתקאות הוא ריבנדל, שמוסיף מגוון יצורים חדשים ברמות עוצמה גבוהות יותר, בדגש על טרולים ועל המתים החיים. הוא גם מציע מקומות מוצלחים ודב"שים מעניינים באזור שבין ברי לריבנדל, ויש בו מכאניקה של חפצים מיוחדים שהדמות עושה unlock ליכולות שלהם לאורך זמן, ומחליפים את המענקים שהיא מקבלת על ערך גבורה גבוה.

האמת, הנחתי בקו המשחקים של הטבעת האחת של נרוביאן כבר די בהתחלה שלו בכנס גיבורים, ובדרקוניקון הסמוך אליו (אני כבר לא זוכר איזו שנה - אולי 2014?). אני אפילו קניתי את ספר הבסיס דרך נרוביאן, אי אז לפני שהיה לי כרטיס אשראי.

חזרה