• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חופשיטה מאורגנת?

טוב, אז אני וקבוצה מסוימת ניסינו פעם לשחק משחק תפקידים, אבל בלי שיטה.
החלטנו שאנחנו כותבים שיטה, גנרית לחלוטין, וככה נוכל לשחק הרפתקאות חד"פ מהירות בלי להפיל הכול לגמרי על המנחה.
גנריות, למי שלא יודע, זה יכולת להגמיש את הדבר הגנרי לכל ז'אנר וסוג בלי לפגום בו. (מקווה שהגדרתי נכון)
אני מקווה שתאהבו. המטרה של השיטה היא שהיא תהיה פשוטה, קלה להבנה (ולמשחק) וגנרית לחלוטין.
כמו מין חופשיטה, רק מאורגנת, עם חוקים שפשוט עושים קצת סדר, לא הורסים מהגנריות.
בשביל לשחק לא תצטרכו יותר מאת החוקים, לפחות 2 אנשים (אחד מנחה והשני שחקן) ו2 קוביות בעלות 6 פאות.

יש ביקוש לשיטה? כי כבר גמרנו כמעט לגמרי לכתוב אותה,
איך אני יכול לשלוח לoldman את השיטה? שיהיה בפונדק?

הבעיה היחידה שלנו היא קסם. הקסם פשוט לא יכול להיות בקו כללי אחד, וזה חיסרון ענק.
אי אפשר ליצור מכניקה אחת, כי אולי תרצו לשחק קסם שלא מתאים לשיטה הזאת בכלל, וכל המטרה היא שלא משנה מה תרצו לשחק, תוכלו לשחק בשיטה הזאת.
כרגע החלטנו שהשה"ם יחליט מראש על שיטה ויעדכן את השחקנים, או יחשוב על אפשרויות, יעדכן את השחקנים וכולם יחליטו ביחד.
פתוחים להצעות :D

אגב, אפשר לשחק במשחק כך שהוא יתבצע בעזרת מילים.
למשל, בעזרת המילה "אש" אפשר להדליק אש, להבעיר איבים, חפצים, חברי קבוצה מאנייקים ועוד!
ואם רוצים לסבך את העניין, אפשר להוסיף נקודות קסם, כך שכל קסם, ייקח כמות מסויימת של נקודות, וכשנגמרות הנקודות.... אז המכשף מתחיל להרביץ לאויבים אם המקל שלו!
השיטה נשמעת די מגניבה, אשמח מאוד לראות אותה.

אביעד אמר/ה:
תראה את השיטה, אז יהיה ביקוש.
במעבדות אביעד עב"מ פיתחתי קרם לחות חדש. יהיה לו ביקוש? כשאציע אדע.

כן, אבל אני הגדרתי את השיטה, והסברתי עליה קצת. אולי לאנשים היה חסר שיטה שדומה למה שתיארתי?
חוץ מזה, שיטה זה לא קרם לחות, אפילו שזאת הייתה דוגמה. קרם לחות תצטרך לבדוק לפני שתדע משהו. שיטה - תוכל לשמוע אינפורמציה עליה.

חובב מוד אמר/ה:
אגב, אפשר לשחק במשחק כך שהוא יתבצע בעזרת מילים.
למשל, בעזרת המילה "אש" אפשר להדליק אש, להבעיר איבים, חפצים, חברי קבוצה מאנייקים ועוד!
ואם רוצים לסבך את העניין, אפשר להוסיף נקודות קסם, כך שכל קסם, ייקח כמות מסויימת של נקודות, וכשנגמרות הנקודות.... אז המכשף מתחיל להרביץ לאויבים אם המקל שלו!

נכון, אפשר. זה יכול להיות אחד מהשיטות קסמים. אבל לדוגמה באווטאר, אתה לא תגיד "תמנון מים!" ואז יהיה תמנון מים, מבין את הבעיה?
(וגם "אש" זה קצת מוכר מדי בשביל קסם, אתה לא חושב? אני הייתי מציע להשתמש במילים משפות קדומות, או אחרות, ושהשחקנים יזכרו את כולן.)

חובב מוד אמר/ה:
השיטה נשמעת די מגניבה, אשמח מאוד לראות אותה.

תודה. רק חסר לי להשלים כמה חלקים והיא גמורה. עוד עניין נחמד בה שהיא קצרה מאוד יחסית לשיטות אחרות בפונדק.

בעיקרון המשחק התבסס על "משפחת קיין והאלים המצריים" של ריידן, ואני באמת הלכתי לגוגל תרגום ועשיתי טבלה שלמה של מילות קסם עתיקות (למשל, נאר זה אש, אכידה זה חומצה, דלאם זה חושך וכ''ו).
הכוונה היא לא להגיד "תמנון מים", אלה להגיד את המילים זימון (טאריקה) מים (מו) וחיה (אג'ין).
ולחש הקסם היה "טאריקה אג'ין מו!" או, כדי להקל על ההגיה, זה היה "טאריקה אג'ינמו!", די מגניב, לא?

חובב מוד אמר/ה:
בעיקרון המשחק התבסס על "משפחת קיין והאלים המצריים" של ריידן, ואני באמת הלכתי לגוגל תרגום ועשיתי טבלה שלמה של מילות קסם עתיקות (למשל, נאר זה אש, אכידה זה חומצה, דלאם זה חושך וכ''ו).
הכוונה היא לא להגיד "תמנון מים", אלה להגיד את המילים זימון (טאריקה) מים (מו) וחיה (אג'ין).
ולחש הקסם היה "טאריקה אג'ין מו!" או, כדי להקל על ההגיה, זה היה "טאריקה אג'ינמו!", די מגניב, לא?
התכוונתי באווטאר למהלך תמנון מים, לא ללחש זימון.
airbender213.jpg

מגניב, אבל שוב: מה אם הסגנון לחשים יהיה עם תנועות (שוב, אווטאר)?
זה יכול להתאים רק לסגנון משחק ולעולם שלך.

חובב מוד אמר/ה:
זה לא ריירדן? סתם מעניין אותי לדעת.

יש מגוון רחב של שיטות גנריות - אחת לדוגמא היא עולמות פראיים (אפשר להוריד התחלה מהירה בעברית מהפונדק) שגם משתמשת ב 2ק6. אבל היא די מכאנית.
קשה להבין מה בדיוק השיטה עושה כשאתה מתאר אותה כך, יש הרבה שיטות בעולם. לשלוח לפונדק זה למייל שלי.
בנוגע לקסם - זה וטכנולוגיה זה אכן האתגרים בשיטה גנרית שמתפרשת על זמנים שונים. לרוב הפתרון הוא בסיס אחיד לכולם ואז אפשרות להוסיף סוגי קסם שונים. כלומר קסם פנטזיה לא יתפקד בעולם סייברפאנק וכך הלאה.

kosem10 אמר/ה:
[post]694442[/post] זה לא ריירדן? סתם מעניין אותי לדעת.
כן, זה כן ריירדן, כנראה ה-ר' לא נלחצה טוב...
אבל בערך, אפשר פשוט להגיד מים (מו), ואז לעוות את המילה, או להגיד תנועה (ולוכיטאה) ומים (מו), ואז לחש הקסם היה
"ולוכיטיאה מו" או פשוט "ולוכיטיאמו", וכ"ו.

dragonitzan אמר/ה:
[post]694458[/post] ומדוע לא?
למה לא עולם עם חלליות, חרבות אור, רובי לייזר וכדורי אש? מכונאים, נהגי-טנקים ומכשפים?

כי המטרה היא לאפשר לשחקנים לשחק בכל משחק ובכל עולם שבא להם, לא לתת להם עולם אחד רחב.
חובב מוד אמר/ה:
[post]694466[/post] אבל בערך, אפשר פשוט להגיד מים (מו), ואז לעוות את המילה, או להגיד תנועה (ולוכיטאה) ומים (מו), ואז לחש הקסם היה
"ולוכיטיאה מו" או פשוט "ולוכיטיאמו", וכ"ו.
תגיד ראית avatar the last airbender?
אני מתכוון ללחש שמופעל באמצעות תנועה מסוימת, ומכופף מים (לדוגמה), כלומר גורם להם לשנות צורה לפי המהלכים שהדמות יודעת וכו'.

The oldman אמר/ה:
[post]694457[/post] קשה להבין מה בדיוק השיטה עושה כשאתה מתאר אותה כך, יש הרבה שיטות בעולם. לשלוח לפונדק זה למייל שלי.
בנוגע לקסם - זה וטכנולוגיה זה אכן האתגרים בשיטה גנרית שמתפרשת על זמנים שונים. לרוב הפתרון הוא בסיס אחיד לכולם ואז אפשרות להוסיף סוגי קסם שונים. כלומר קסם פנטזיה לא יתפקד בעולם סייברפאנק וכך הלאה.

מה המייל? אני ישלח בקרוב.
האמת שטכנולוגיה, עכשיו כשאני חושב על זה יכול להיות בעולם מסוים סוג של קסם, לא?
אבל שוב, תגדיר "קסם פנטזיה". קסם "סייברפאנק". יש מיליוני קסמים וטכנולוגיות.

kosem10 אמר/ה:
[post]694434[/post] כן, אבל אני הגדרתי את השיטה, והסברתי עליה קצת. אולי לאנשים היה חסר שיטה שדומה למה שתיארתי?
חוץ מזה, שיטה זה לא קרם לחות, אפילו שזאת הייתה דוגמה. קרם לחות תצטרך לבדוק לפני שתדע משהו. שיטה - תוכל לשמוע אינפורמציה עליה.
לא ראיתי את ההסבר. איפה?

חזרה