• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מפות למשחק ב- Roll20

שאלה מצוינת!
אני לוקח אותן ממקור מאוד סודי ומוסתר באינטרנט, שזוהי כתובתו: http://bit.ly/2n236FW
אל תגלה לאף אחד. בהצלחה!

אוקי הבדיחה היא שזה פשוט קישור לגוגל תמונות. בדרך כלל שאני צריך מפה אני פשוט מקליד איזשהו תיאור בגוגל תמונות, בסגנון "D&D dungeon map" או "Futuristic space ship battle map with laser-cats" (דברים כל כך ספציפים בדרך כלל פחות עובדים, אבל יש הפתעות). טכניקה פשוטה וחשובה כדי להשיג תוצאות טובות זה ללכת לכלים->גודל, ולבחור "גדול" ומעלה. למפות של כמה חדרים קטנים (נגיד 20 על 20 משבצות), תמונה בגודל 1000X1000 פיקסלים זה ממש אחלה. אבל לפעמים צריכים מפות יותר גדולות שגם לא יהפכו למפוקסלות אם עושים להן זום אין, אז אפשר לבחור ברזולוציות יותר גדולות כמו 4 מגה פיקסלים או 8 או 70.
הנה מפת קרב ברזולוציה גדולה מ-70 מגה פיקסל:
http://farm1.staticflickr.com/326/20251809218_08945f7870_o.jpg
מה שמאוד נחמד בשיטה הזאת, זה שאם אתה מוצא מפה שאתה אוהב, אתה יכול ללכת לאתר שבה גוגל מצא אותה, וברוב הפעמים למצוא שם עוד מפות באותו סגנון. גוגל במקרה הזה הוא אחלה נקודת התחלה אם אתה רוצה לעשות חיפוש קצת יותר מעמיק.
אחרי שמצאת תמונה שאתה אוהב, פשוט תוריד אותה למחשב, ואז תוכל להעלות אותה ישירות למפת המשחק ברול20. רצוי להעלות תמונות בקובץ JPEG ולא PNG, כי האתר לא מסתדר עם קבצים גדולים מדי. אם הקובץ עדיין גדול מדי (במגה בייטים, לא בפיקסלים), אז רצוי לדחוס אותו כדי שיעלה בקלות (אני עושה את זה עם פוטושופ אבל יש כלים יותר פשוטים). קבצי תמונה של גם פחות ממגה בייט אחד עולים סבבה ונראים טוב.
עליי כן להזהיר מראש שהאפקט של להזין שאילתת חיפוש בגוגל ואז לקבל מאות ואלפי תוצאות מרהיבות יכול להפוך אותך מאוד מהר לhoarder של מפות. כל פעם שאני מחפש מפה להתקלות אני מוצא את עצמי מוריד איזה 50 "כדי שאולי אני אשתמש בהן אחר כך". ברור שבסוף אני משתמש בפחות מ1% ממה שאני מוריד.

בנוגע ל"להתאים לגודל המקורי", זה בתכלס ביטוי די חסר משמעות. אתה יכול לקבוע ברול20 מה הגודל של המפה שאתה עובד איתה ובכך להתאים אותו למפה שמצאת. אתה הולך לpage toolbar->page setting, ושם אתה יכול לבחור בpage size כמה על כמה יחידות הוא יהיה. יותר מכך, אתה יכול לקבוע כמה מרחק שווה כל יחידה, וגם להגיד לו ב-grid להציג כל משבצת כחצי יחידה ומטה או ככפולה של יחידה. מה שאני בדרך כלל עושה זה ליצור page של בערך 50 על 50 יחידות, כאשר כל יחידה שווה 10 פיט, ואז להגיד לו לעשות grid שבו כל משבצת שווה חצי יחידה (משמע, כל משבצת תהיה 5 פיט, בהתאם לD&D שבה אני משחק). כך שבסוף מתקבל מפה של 100 על 100 משבצות, שבמו"ד זה 500 על 500 פיט, שזה די והותר לרוב סוגי ההתקלויות והמבוכים. מה שהטריק נותן זה שלא צריך לעשות זום אין או זום אאוט יותר מדי כדי לראות את יחידות המרחק אם אתה מודד אותם עם כלי החץ בסרגל משמאל (מוזמן להתנסות על בשרך כדי להבין טוב יותר על מה אני מדבר).
לאחר שיצרתי את הpage בגודל הרצוי, אני מכניס לתוכו את המפה, ואז מגדיל או מקטין אותה בהתאם לגודל של הgrid. בגלל זה אני בדרך כלל מעדיף למצוא מפות שאין בהן כבר grid מסומן מראש, ואז אתה יכול פשוט לקבוע בעצמך באיזה גודל היא תהיה בלי ששני הגרידים יסתרו אחד את השני. אם זה כן מפה עם גריד בילט אין, אז אני מתאים ידנית את הגריד של המפה לגריד של העמוד. זה תהליך קצת מעצבן, אבל אחרי שעושים אותו כמה פעמים זה לא מסובך (protip: אם אתה משנה את גודל התמונה ששמת או מזיז אותה תוך כדי שאתה לוחץ על alt, היא לא תיצמד אוטומטית לgrid, ותוכל למקם אותה יותר במדויק). לפעמים אני גם משנה את קנה המידה, כך שלמשל משבצת אחת על המפה שמצאתי תהיה שווה 4 משבצות ברול20, אם למשל המפה שמצאתי לטעמי קטנה מדי ואני רוצה שהיא תהיה אפקטיבית גדולה יותר.

חוץ מזה, יש הרבה מפות שאני גם מייצר לבד אם אני לא מוצא בדיוק מה שרציתי. אני יותר מדי עצלן וחסר כשרון בשביל לצייר מפות בעצמי, אז מה שאני עושה זה פשוט לקחת כמה מפות שונות שכל אחת מכילה חדר או אזור שטובים לי, ומחבר אותם ביחד בצייר או בפוטושופ, כך שיוצאת מפה אחת שנראית פחות או יותר איך שאני רוצה.

אני כן רוצה לציין שאני יוזר חינמי באתר, ואני יודע שיש אופציה לשלם ולקבל כל מיני פיצ'רים. אין לי מושג מה הפיצ'רים האלה ואף פעם לא טרחתי לבדוק, אבל בהחלט יכול להיות שהם נותנים דברים כמו כלים להתאמה אוטומטית של מפות או אפילו נותנים לך מפות שאפשר לזרוק לשדה הקרב והן מתאימות בול לגריד. אתה מוזמן לחקור את הנושא וגם לספר מה גילית.

התכוונתי בבהתאם לגודל המקורי הוא שלפעמים יש מפות שאני מוצא עם משבצות ואז המשבצות לא מתאימות למשבצות אתר...
תודה על הטיפים

חזרה