• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פרויקט: גזעי חיה תבוניים

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
בעקבות אנשי התרנגול (שמתישהו יפורסמו כאן מחדש ביתר פירוט), החלטתי לעשות לעצמי אתגר: לכתוב כמה שיותר גזעי חיה תבוניים, ולדאוג שהם יהיו מגוונים, ולא חד תרבותיים. יהיה כאן רק פלאף, כמובן. טוב, קדימה להסתער.

דביבוני אדם

''פגשת פעם את אחד מבני הבליעל המלוכלכים האלו, נער? בלילה, בסמטאות, כשהם מגיחים מהמאורות המטונפות שלהם, עם מסיכה שחורה על העיניים, תמיד בכנופיות. לא? מזלך, ותתחיל להתכונן, במוקדם ומאוחר זה יקרה. אני כבר פגשתי. שמת לב ליד החסרה שלי, ילד?''

דביבוני האדם הם גזע תבוני של אנשי חיה, הנראים כבני אדם נמוכים (150-160 ס''מ בממוצע) בעלי שיער גוף אפור, בעלי ראש, רגליים וזנב של דביבון. הם אוכלי כל, ולא בוחלים בחרקים, תירס, גרגרים ובשר יצורים תבוניים אחרים. אנשי הדביבון הם בעלי אופי גזע קרימינלי, והם נוטים להתארגן בכנופיות של גנבים, פורצים ושודדים. הם לא נרתעים גם משקרים ורמאויות.

דביבוני האדם נחלקים לשתי קבוצות. הראשונה חיה בערי סטימפאנק בסגנון ראשית המהפכה התעשייתית-מצב הפועלים גרוע, ילדים עובדים במכרות, אנשים בני 25 עדיין זוכרים את הכפר היפה והתמים שנטשו לטובת העיר המטונפת וחייה הקשים. השנייה חיה באיזורי ספר כפריים, בעולם מתקדם פחות. ישנה גם את מחלת הליקנטרופיה הדביבונית, הדומה לליקנטרופיה הזאבית.

דביבוני אדם עירוניים:

דביבוני האדם העירוניים היגרו לערים בסתר במהלך המהפכה התעשייתית, כשהמוני בני האדם הנוהרים לערים הביאו עמם אוכל שאפשר לגנוב. דביבוני האדם באו עם חיותיהם, הדביבונים הרגילים, אליהם הם מתייחסים לרוב כפי שאנחנו מתייחסים לכלבים-אוהבים אותם וקרובים אליהם, אבל בהחלט רואים אותם כנחותים.

בערים התיישבו דביבוני האדם במחילות גדולות שחפרו באדמה, בעצים, בשכונות עוני שכוחות אל ולעתים אפילו בביובים. מנהיגיהם ידעו כי הם חייבים לשתף פעולה, אך הדביבונים השקרנים לא נוטים לסמוך על זרים. לכן הם התארגנו בכנופיות, שלרוב הורכבו מגברים, אם כי גם נשים שולבו בהן לעתים. הכנופיות נהגו לחטוף בני אדם תמורת כופר, ששימש בין השאר לרכישת כלי נשק מתקדמים יותר.

דביבוני האדם הללו הם שוויוניים למדי בין המינים שלהם (אם כי אישה בכנופיה היא דבר נדיר), ועם זאת הם פועלים בהיררכיה של מאפיה. מנהיגיהם, המאפיונרים הדביבוניים הגדולים, נלחמים אלו באלו כמו גם בשכניהם, פועלים בלילות, בהתגנבות ובערמומיות. דביבוני האדם מאמינים באל ''ראקון'', שברא את העולם כדי לשרת את ילדיו הקרימינליים. כלי הנשק המועדפים עליהם הם חרבות קצרות, אקדחים, רובי מוסקט ולעתים גם שוריקנים.

דביבוני אדם כפריים:

דביבוני האדם הכפריים חיים עד היום בכפרים באיזורי הכפר והספר, ומתקיימים מגידול פרות (יעילות, ולא קטנות מספיק כדי להיטרף בטרם עת בידי חיות המחמד שלהם) ומשוד שכניהם. דביבוני הכפר דומים בתרבותם לאחיהם בעיר, אך הם היררכיים פחות, ונשלטים בידי זקני הכפר-הדביבונים הערמומיים ביותר. הם חיים בבקתות על העצים ובבתי בוץ על הקרקע. נשקיהם המסורתיים הם החרב הקצרה, הגרזן, הטומהוק, הקשת ובתקופות מאוחרות יותר גם רובי מוסקט. הם ידועים כאויביהם המושבעים של בני האדם, אותם הם שודדים לא פעם, ושל אנשי התרנגול-יבולי התירס ערבים לחיכם וכך גם התרנגולות ה''קדושות'', וכשאי אפשר לחטוף אותן, מסתפקים בבשר אנשי התרנגול עצמם.

ליקנטרופיה דביבונית:

הליקנטרופיה הדביבונית היא מחלה שמזכירה כלבת במראה. היא גורמת לדביבוני אדם ולדביבונים להיאחז בהתקף פראי, בו הם מנסים לנשוך את כל מי שלידם, אך היא לא גורמת נזק להם או לננשכיהם בני מינם. לבני גזעים אחרים, לעומת זאת, היא גורמת לליקנטרופיה. בירח המלא הננשך הופך לדביבון בגודל סן ברנרד, ומתחיל בנשיכת כל מי שסביבו, שלוקה במחלה מייד. נוסף על כך, הם הורסים בהתקפיהם רכוש רב, ונשיכתם, אם היא בצוואר לדוגמה, יכולה גם לחסל את המסכן במקום.

תודה!
באותה הזדמנות, אני מבקש סליחה מהעם הדביבוני על כל ההשמצות למעלה. מדובר בבעלי חיים לא מזיקים וידידותיים, והם כלל לא קרימינלים.
800px-Procyon_lotor_1.jpg

אמממ...
יש לי כמה הערות:
דביבונים לא יתקבלו בברכה כמו כלבים, משום שבניגוד לכלבים, אף על פי שהדביבונים חמודים מאוד הם מתקבלים בברכה בדיוק כמו חולדה, ורוב האנשים לא ממש שמחים מחולדות בבתים שלהם...

עוד הערה, הם מאמינים באל "ראקון"? Do me a favor ותשנה את השם הזה...

חובב-לא בדיוק. ליקנטרופיה היא מחלה שהופכת אותך למשוגע חולה כלבת בלילות ירח מלא, הגזעים האלה הם פשוט ככה מלידה.
Hell lord אמר/ה:
[post]692333[/post] דביבונים לא יתקבלו בברכה כמו כלבים, משום שבניגוד לכלבים, אף על פי שהדביבונים חמודים מאוד הם מתקבלים בברכה בדיוק כמו חולדה, ורוב האנשים לא ממש שמחים מחולדות בבתים שלהם...
אלא אם הם אנשי דביבון בעצמם...
ומא הבעיה ב״ראקון״?

יש לי כמה רעיונות: קונספירציה של חתולים משני צורה וסדיסטים; אנשי חולדה מטונפים ומפיצי מחלות שחיים בערים (בחלק מהערים בארץ אפשר לשמוע בלילות את ה''צוויץ-צוויץ'' המצמרר שלהם); שתי תרבויות של מינוטאורים; אנשי תאו אפריקאי; ואנשי זאב טלוא.
מה הקהל רוצה?

הבעיה שכולם נשמעים פושעים ומגעילים, הייתי רוצה לשמוע על חיות אדם שיש להם תרבות מכובדת חכמים וטובי לב,
אבל אנשי תאו אפריקאי נשמעים דווקא די טוב.

למה כולם פושעים מגעילים?
מינוטאורים מתויגים תמיד כרוצחים שודדים אנסים וקניבלים, אבל פרות הן בכלל אוכלות עשב שלוות, חמודות וטעימות. אין סיבה שמינוטאורים יהיו רצחניים. בכל אופן, אנשי תאו אפריקני בדרך אליכם!

אנשי תאו אפריקני: המינוטאורים השחורים

כל עמי הדרום יראים מהתאו. כדברי צייד מהצפון, ''זה ענק, מכוער, מרושע, אכזרי וערמומי ובמיוחד כאשר הוא כועס. וכשהוא נפצע, זעמו אינו יודע גבולות. גם ציד פיל לא ניתן להשוות עם כוחותיה ורגשותיה של החיה הזאת''. ויותר ממנו, הם פוחדים מהמינוטאורים הדרומיים, השחורים, ושונאים אותם באותה המידה. אלה ענקים אכזריים וחמומי מוח, ולא ממש אכפת להם להסתער קדימה, גם אם זו התאבדות. ''יש סיפורים על מינוטאורים דומים מרוחקים, שלווים וצמחוניים. שטויות... עכשיו, בני, תביא לי בבקשה את הקשת והחצים. בני הבליעל האלו תקפו את קממבה היום, וכבר הרבה זמן לא טעמתי בשר תאו''.

אנשי התאו האפריקני (מינוטאורים שחורים) הם גזע תבוני של אנשי חיה, שקרובים למינוטאורים הצפוניים. המינוטאורים השחורים הם בעלי שיער גוף שחור ורב, ועורם כהה. יש להם ראש, זנב וטלפיים של תאו אפריקני, והם מיתמרים לגובה 2 מטרים. המינוטאורים השחורים מתחלקים למעשה לשני סוגים נפרדים, שזהים רק במראם. אלו הם הסינקרים הלוחמניים, והקאפרים השלווים.

תאואי אדם סינקרים:

המינוטאורים הסינקריים הם הידועים לשמצה, ועליהם דיבר האב למעלה. שבטי שחורי העור בסוואנה מכנים אותם בשמות רבים ומשונים: ''השדים השחורים'', ''חניתות הסער'', ''מפלצותיו של השאול'', ''שוטו של טוגרום''. הסינקרים הם מהירי חימה וחמומי מוח, אכזריים, לוחמניים, אלימים וכוחניים. בניגוד לאחיהם החייתיים, הסינקרים הם טורפים, ויש להם חיבה לבשר אדם, במיוחד עקב הקושי שבהשגתו.

הסינקרים חיים בכפרים קטנים (50-150 איש; הם לא מסוגלים לשתף פעולה במספרים גדולים יותר) של בתי בוץ, קש וצואה בסוואנות, ומאורגנים בחברה היררכית וכוחנית. המנהיג הוא הגבר החזק ביותר, שמסוגל להביס את מתנגדיו בדו קרב וכך גם לנכס לעצמו את נשותיהם ורכושם. החוק העיקרי בקרב הסינקרים הוא ''החזק שולט''-והמנהיג, החזק ביותר, נוהג דרך קבע להתעמר בנתיניו ולבזוז אותם. אף שהנשים לא נוהגות להילחם ולצוד, הן לוחמות מיומנות מאוד, ואבוי לו למסכן שינסה לגעת בגוריהן.

הסינקרים מתקיימים מציד בסוואנות ומביזת שכניהם האנושיים, וכן מחלב התאואים האפריקניים, שנחשבים עיניהם לגלגול נשמות אבותיהם הקדמונים ולטוטמים המגנים על השבט. נשקיהם העיקריים הם קרניהם, טלפיהם וזרועותיהם, ויש להם חיבה רבה לאלות, גרזנים ושאר נשקי סער. הם רואים בשימוש במגן או שריון כפחדנות. אחרי שהרגו את אויבם הם נוהגים לרמוס את גופתו בריקוד מזעזע, שמהווה מעין הודיה לטוטמים על ההצלחה. ייתכן כי אם שליט כלשהו יוכל לחטוף את ילדהם הקטנים ולאמנם להיות לוחמיו, הוא יוכל לכבוש את העולם. אמהות התאואים ימנעו זאת בינתיים...

תאואי אדם קאפרים:

הקאפרים הם היפוכם המוחלט של הסינקרים-הם צמחוניים, שלווים וחקלאיים, נחבאים אל הכלים, ובאופן כללי סולדים ממלחמה שמטרתה היא לא להגן על אדמותיהם ומשפחותיהם. הם חיים בכפרים קטנים, נחבאים בשולי הסוואנות, ועוסקים ברעיית תאואים אפריקניים לשם חלב, ובגידול שדות עשב גבוה ועשיר. בתיהם עשויים בוץ, ענפים ולעתים גם גללים, והם מאורגנים במבנה מטריארכלי: מנהיגת הכפר היא השאמאנית, הנתפסת לרוב כאם המגינה על גוריה-ילדיה, ומתחתיה משפחות מונוגמיות בהנהגת האמהות. עם זאת, רוב הלוחמים הם עודם גברים-החברה מקדשת ערכים אמהיים וביתיים, ''שלא ראויים לגברים חמומי מוח''. הקאפרים נוהגים אפילו להכין שיכר מעשבים מיוחדים.

דתם מאמינה באבא שמיים ואמא אדמה, שילדו את הצמחים, הסוואנות והתאו הראשון. נשקיהם המועדפים הם חניתות, חרמשים ומגלים, וכן מגנים מעור תאואים שמתו מוות טבעי.

בני הבליעל הללו: תאו בוגר, ואחד שניצוד בידי סופר אמריקאי, וציטוט שכתב הסופר על החיה המרשימה זו:

היה לי ציד מוצלח שוב ושוב של "מדוגה" (כינו לתאו האפריקני), ולמרות שהקרן שלו מעולם לא קרעה את הבשר שלי, הפחד שנגרם לי במהלך השנים לא הולך ופוחת... זה ענק, מכוער, מרושע, אכזרי וערמומי ובמיוחד כאשר הוא כועס. וכשהוא נפצע, זעמו אינו יודע גבולות. גם ציד פיל לא ניתן להשוות עם כוחותיה ורגשותיה של החיה הזאת... הגולגולת שלו דומה לשריון, וקרניו החדות כתער דומות לחנית ענקית. קרניו הן אידאליות להכניס מכה קטלנית - נגיחה אחת שלו יכולה לקרוע אדם מהבטן עד הצוואר. סיפוק מיוחד יש לו מהריקוד - ריקוד של מוות בגופתו של האויב המובס, עד שלאחר מכן לא נותר דבר מלבד פיסות בשר קרוע הרמוסות באדמה וספוגות בדם.
1024px-African_Buffalo_Syncerus_caffer_in_Tanzania_3056_Nevit.jpg

Ernest_Hemingway_poses_with_water_buffalo%2C_Africa%2C_1953.jpg

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]692418[/post] למה כולם פושעים מגעילים?
ככה אתה מתאר אותם, גם את תאואי אדם סינקרים תיארת ככה.
הוכחות:
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]692318[/post] ''פגשת פעם את אחד מבני הבליעל המלוכלכים האלו, נער? בלילה, בסמטאות, כשהם מגיחים מהמאורות המטונפות שלהם, עם מסיכה שחורה על העיניים, תמיד בכנופיות. לא? מזלך, ותתחיל להתכונן, במוקדם ומאוחר זה יקרה. אני כבר פגשתי. שמת לב ליד החסרה שלי, ילד?''
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]692416[/post] קונספירציה של חתולים משני צורה וסדיסטים
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]692416[/post] אנשי חולדה מטונפים ומפיצי מחלות שחיים בערים
מספיק בעיני.
אבל תאואי האדם הקאפרים נשמעים טוב ונחמד.

קודם כל, תודה!
אוקיי, נכון...
הסינקרים הם לא פושעים מטונפים, הם פחות או יותר מינוטאורים קלאסיים בסגנון אפריקה עם השראה מהתאו האפריקאי-שהוא אגב פראי ומסוכן בהרבה מהשוורים הנחמדים שלנו. אגב, מה הבעיה בפושעים מטונפים?
מיציתי את המינוטאורים, למרות שאפשר גם ליצור אנשי ג׳מוס, אנשי ביזון וכו׳. אתם מוזמנים להביא רעיונות לחיות, ובינתיים אני חושב בכיוון של אנשי תנין.

אני זוכר שקראתי ספר בכיתה גימל על ילד שנכנס לתוך ספרים, זכור לי שהוא היה ספר טוב... אבל הייתי בכיתה ג'.
בכל מקרה, אחד הספרים שהגיבור נכנס אליו היה מלא באנשי חיה, אנשי הסמור נלחמו באנשי הזאבים ובעלי בריתם , אנשי הקויוטים, אנשי העורב... היו גם אנשי דוב ושועל וגירית, אני לא יודע למה זה קפץ לי לראש, אבל יכול להיות שאחד מהם ישמש השראה בשבילך.

חזרה