• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איזה שיטות אתם "דוברים"?.

thewolf

פונדקאי ותיק
לאחרונה שאלתי את עצמי איזה שיטות הקהילה כאן יודעת כאילו "דוברים", מעניין אותי לראות את התפלגות הקהילה בנוגע למשחק תפקידים שהם לא רק מבוכים ודרקונים ופאתפיינדר, לכן יצרתי את העץ הזה כדי שיהיה אפשר לדעת מה כמות השחקנים משיטה מסוימת.
אני למשל יודע את השיטות הבאות:
-פאתפיינדר.
-חץ הזמן.
-שחר האדמה.

עכשיו השאלה שלי היא, איזה שיטות אתם יודעים?.

האמת שמניסיון, שיטות חוזרת על עצמן הרבה פעמים, בדרך כלל אפשר ללמוד בסיס של כמה שיטות ואתה תדע להסתדר עם האחרות (בהנחה ואתה קורא את החוקים שלהן)
אה... 3.5,4,5 פאתפינדר, נשגבים, עולם האפלה, עולמות פראיים,העידן ה13,SW SAGA (האמת שיש עוד גרסת SW שאני מכיר), משחקעל, הים השביעי מהדורות 1 ו2, ועידן הדרקון. מה שקופץ לי לראש במחשבה מהירה. יכול להיות שפספסתי משהו.
אבל כמו שאמרתי, חלק מהשיטות האלה מאוד דומות אחת לשנייה, וברגע שאתה מכיר אחת אתה מסוגל לרוץ על כולם בדי נוחות.

Troll_love_uman אמר/ה:
[post]692229[/post] חופשיטה זה פשוט אלתור של קוביות ותוספים, נכון??
פחות או יותר. מצד שני, זה נותן יותר דגש על היגיון טקטי ועל פלאף-לא שמעתי על חופשיטה בה אפשר לחטוף 10 מכות חרב ולהישאר בחיים.

שיחקתי בהמון דברים, אבל ברובם לא שיקחתי הרבה, או שכבר עבר מלא זמן מאז ששיחקתי.

אבל ממש טוב אני מכיר את גורל מהדורה 3/תיקי דרזדן, ואת שיטת הבית שלי שזה בעיקר מה ששיחקנו בכמה שנים האחרונות. די מכיר גם את מנוע האפוקליפסה.

חופשיטה לא נחשב.

נראה לי צריך לעשות הבדל בין שיטות שמשחקים בהן כדרך קבע לשיטות שרק יצא לשחק בהן. נגיד בכנסים שיחקתי באינספור שיטות אינדי רשמיות וביתיות שאני לא זוכר בכלל, וגם נכחתי בפלייטסטים של שיטות שאחר כך התפרסמו (בעיקר של מיכאל פבזנר). שיחקתי גם בוושו מלא אבל שכחתי את החוקים. גם שיחקתי נשגבים ועולם האפלה (יותר נכון וומפייר) מזמן, אבל גם אני לא זוכר מזה כלום. גם נומנרה יצא, ועולמות פראיים, ואנור, פאראנויה, קריאתו של קתולהו, ספייקראפט, חץ הזמן, העידן ה-13, נוביליס, מייג' וגורל וגם קראתי את הספרים של פנג שווי ומרוצללים, אבל אם היום תגיד לי לבנות דמות באחת מהשיטות האלה אני אצטרך ללמוד אותם מהתחלה. שיחקתי גם בפאת'פיינדר ומוד"מ מהדורה 2 וD20 MODERN (בזה כמה שנים טובות), אבל הדברים היחידים שאני אולי זוכר מהן זה ההבדלים בינן לבין גרסא 3.5.

בתכלס השיטה היחידה שאני דובר שוטף זה מו"ד גרסא 3.5. ובתכלס תכלס, עוד לא מצאתי סיבה טובה לשחק משהו אחר.

שיטות שאני דובר שוטף: הנשגבים מהדורה 2, מו״ד 4, מו״ד 3.5, ואנור, פאת׳פיינדר, שיר של אש וקרח, וושו, משחקעל.

שיטות ששיחקתי אבל אני לא מומחה בהן: מייג׳, מו״ד 5, חץ הזמן, עולמות פראיים, פייט, מיזם אספמיה.

וכרגע אני עובד על ללמוד את המהדורה החמישית של ארס מג׳יקה.

שיטות שאני דובר שוטף: וורהאמר פנטזי רולפליי מה' 3, להבים באפלה

שיטות שאני דובר, אבל קצת חלוד: מו"ד 3.5, מו"ד 5, הטבעת האחת

שיטות שאני מכיר ברמה בסיסית (ממשחק מועט, או קריאה מרובה): מו"ד 4, פאת'פיינדר, מלחמת הכוכבים של פנטזי פלייט גיימס, גורל

שיטות שאני דובר בסדר: מנוע האפוקליפסה
שיטות שאני דובר חצי כוח: Genesys (השיטה הגנרית של FFG), פאת'פיינדר, New World of Darkness

כמו שנאמר, יש הבדל גדול בין להכיר שיטה מספיק טוב כדי לבנות דמות או להריץ משחק בהתרעה של רגע לבין שיטות ששיחקתי בהם בעבר.
בקטגוריה הראשונה - שיטות שאני עוד חמש דקות בונה דמות/ מריץ הרפתקה, זה מבוכים ודרקונים 3.5/4/5 וגם פאת'פיינדר. נכון שיש סיכוי שאני קצת אבלבל חוקים ממהדורה אחת לאחרת, אבל זה לא באמת נורא :)
משחקים שאני דובר - עולמות פראיים, מרוצללים (אבל יכול להתבלבל בין 4 ל-5), הנשגבים 2 (בעיקר), גורל, Dragon Age, מלחמת הכוכבים SAGA.
משחקים שאני דובר קצת - עולם האפלה (בטח שלא מספיק כדי להריץ), מלחמת הכוכבים FFG, Traveller, שיר של אש וקרח.

שיטות שאני מכיר טוב: מו"ד 3.5, 4, 5, העידן ה13, עולם המבוך, Mythic Mortals
שיטות שאני מכיר סבבה: פת'פיינדר, סטארפיינדר, שיר של אש וקרח, עולמות פראיים, wandering monsters high-school
שיטות שאני מכיר, אבל אצטרך לקרוא לחלוטין מחדש: מיזם אספמיה, fantasy AGE, נשגבים מה' 2, גורל

חזרה