• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טלפונים ניידים מסביב לשולחן

במשחקים האחרונים אני שם לב לזה שלעתים תוך כדי משחק, בעיקר תוך כדי משחק דמות שלא נוגע לכל החבורה או לחילופין קרב שבו שחקן ממתין לתורו, הטלפון הופך לכוכב חדש. נכון שהרבה פעמים הוא כלי עזר נהדר, אז אין לי שום כוונה להגיד "בלי טלפונים", אבל מתוך סקרנות, כמה אתם רואים את זה, והאם זה מפריע לכם?
איכשהו זה קצת מציק לי, אבל למעשה כשחשבתי על זה, אולי זה עדיף על פני זה שיתר השחקנים יריצו דאחקות במקביל. זה מעין תחליף מודרני לבניית מגדלים מקוביות ;)

לי זה לא מציק שהשחקנים שלי יהיו בטלפון בזמן שאני מדבר עם מישהו אחד זה הרבה יותר נוח מאשר שידחפו לשיחה שלא קשורה אליהם, אבל אני לא מרשה להם לדבר בטלפון לידי בזמן שאני מדבר עם אותו השחקן כי זה מפריע, היתרון של טלפון זה שאתה אומר לכבות ואז אפשר מיד לכבות אותו,לא כמו מגדל קוביות שצריך לאסוף את כל הקוביות וזה לוקח זמן.

אני אולי אידיאליסט, אבל אם יש רגעים במשחק ששחקן אחד או יותר מרגישים צורך להתעסק במשהו שהוא לא המשחק (לא משנה אם זה טלפון או מגדלי קוביות), אני חושב שמשהו לא עובד במשחק הזה או בקבוצה. המשחק הוא סיפור שכולם מספרים במשותף ולדעתי כל חלקיו צריכים לעניין את כולם, גם אם באותו רגע זה לא נוגע אישית לדמות שלהם.
להגיד בלי טלפונים זה לא בוגר, כל אחד צריך להיות אחראי על עצמו. לבדוק רגע הודעה מהאישה\מהבוס נשמע לי לגיטימי, וגם לבדוק משהו שקשור למשחק (כמו תמונה רלוונטית או ספר חוקים) זה גם בסדר גמור. אבל אם מישהו באמצע הסשן מתחיל לשוטט בפייסבוק או משהו דומה, זה מספיק עילה כדי לעצור ולשאול מה הבעיה ואיך אפשר לעניין אותו יותר.

חוץ מזה שזה באופן כללי סופר-דופר לא מנומס ואפילו מאוד מעליב כשמישהו מתעסק ארוכות בטלפון שלו כשאתה מנסה לדבר איתו (או לדבר לקבוצה קטנה שהוא בתוכה). כשאני צריך רגע להתעסק עם הטלפון, לא משנה באיזה סיטואציה, אני תמיד מבקש רגע פאוזה באינטראקציה עם הבנאדם שמולי על מנת לסיים את העניין, כדי שאוכל לתת לו את מלוא תשומת הלב. זוכרים שפעם אם היו מתקשרים אליך היית אומר "סליחה, אני צריך לענות לזה", מסיים עם השיחה בזריזות, ואז חוזר לדבר עם הבנאדם שמולך? אז צ'יטוט בטלפון צריך להתנהל בדיוק באותה צורה.

אני חושב שטלפונים זה מחוץ לתחום, כלמר הם צריכים להיות על רטט ורחוק מהעין, אם משהו מצלצל אליך את הולך לצד לשנייה ומדקלם "זה דחוף? אני די עסוק".
אני לא מאשר שום שימוש בטלפון חוץ מלענות לשיחה או הודעה דחופה, ברגע שאתה מאשר לשחקן להוציא את הטלפון הוא ב50% מהמקרים הוא כבר לא איתך (אני מדבר על הדור הצעיר בעיקר).

אני משחק עם שחקנים שאין להם טלפון אבל אני חושב שהנקודה רחבה יותר השחקנים שלי קוראים ספרים כשלא תורם וכן זה ממש מרגיז במשחק צריך להיות רק במשחק

שלום וברוך הבא לפורום אצלי אין טלפון בסשנים ואני מבין אותך בכל אופן יש בפורום דבר כזה שנקרא הקפצה שלא מגיבים על נושאים שלא פעילים מספר חודשים וגם סימני פיסוק כמו זה.
בכל אופן, אתה יותר מוזמן לפתוח משתמש פה.

זוהי שאלה שמאוד תלויה בחברי הקבוצה ובאווירת המשחק. שה"מים ושחקנים רבים משתמשים בטלפון כמכשיר-אלקטרוני נייד אשר מכיל את חוקי השיטה, דפי-דמות, קוביות וירטואליות ומוזיקה לאווירה באופן נגיש וקומפקטי, ויש כאלו שמעדיפים את הנייר הטוב והישן.

בקבוצה הישנה של נקסטורל, טלפונים היו מחוץ למשחק. לא היה לנו צורך בהם, הם רק הפריעו והסיחו את דעתנו מהמתרחש, ולא פעם נאלצנו לעצור את המשחק ולהעיר לאחד השחקנים שיעזוב את הטלפון. לא היה דבר מעצבן יותר מהיתקלות נהדרת שבסופה השה"מ מציג נאום אפי ופתאום צלצול אדג'י של ילדים בני טיפש-עשרה קוטע הכל והורס את החוויה.

בקבוצה הנוכחית שלי, בה אנחנו משחקים בעיקר הנשגבים ומרוצללים, אנחנו משתמשים בטלפון כל הזמן כחלק אינטגראלי מהמשחק. השחקנים שומרים את דפי-הדמות שלהם וספרי ההרחבה הרלוונטיים שלהם עליו, והשה"מ שלנו משתמש במחשב הנייד שברשותו על מנת לשמור את הקבצים שלנו מול העיניים שלו, להפעיל מוזיקה בשביל האווירה, וכמובן לראות את תסריט המשחק מול העיניים שלו.

מכיוון ששאלת מה דעתנו האישית על הנושא, אני יכול להגיד שאני תומך ב-"טלפון על השולחן/ביד". רבים גדלו עם הטלפון צמוד אליהם, ואני לא רואה סיבה אמיתית לשנות זאת. כמו שאמרו כבר כמה פעמים, אפשר לשים את הטלפון על מצב רטט, שקט, טיסה או כל אפשרות אחרת שקיימת על מנת ששיחות לא יפריעו במהלך סשן, ואם יש שיחה באמת דחופה אפשר לקבוע עם הקבוצה מראש להפסקה של 10 דקות בזמן מסויים, או לבקש שיתקשרו לקו הביתי של המקום בו מתקיים הסשן.
הטלפון הוא כלי מגוון ומתקדם טכנולוגית, והוא יכול להציע הרבה יותר עבור מ"ת מאשר להפריע להם.

אצלי מטילי הלחשים מסתייעים רק בטלפון כמעט למצוא את הלחשים. אף אחד כמעט לא מעיין יותר בספר. גם אני למעשה עובד עם מחשב נייד ושולף את כל הנתונים ממנו.
זה בעיקר מעצבן בהרפתקאות של פאיזו, שם הם לא נותנים את הנתונים של רוב המפלצות אלא פשוט מפנים אותך לספר הרלוונטי עם העמוד - שזה ממש מייגע ודי מכריח להשתמש במחשב (הרבה יותר נוח מאשר לדפדף בארבעה אוגדני מפלצות).

חזרה