• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיון למפה: מפה בהשראת כוכבי לכת אחרים

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
לאחרונה עלה לי רעיון חדש למען אנשים חסרי כישרון ציור מפות-שימוש בתווי השטח של כוכבים אחרים למפות שלהם. הרעיון פשוט-לקחת מפה טופוגרפית כלשהי של מאדים, נוגה או הירח, ולצייר על פיהם מפה-ואז תוכלו להתפרע עם ''מה נמצא איפה''.
כמה תמונות להשראה, ואולי מתישהו אצייר גם אני מפה כזו ואעלה:
מפת רדאר טופוגרפית של ונוס:
1280px-Map_of_Venus.png

הדמיה של הירח מוארץ:
300px-TerraformedMoonFromEarth.jpg

הדמיה של נוגה מוארץ:
300px-TerraformedVenus.jpg

הדמיה מגניבה של מאדים מוארץ:
300px-TerraformedMarsGlobeRealistic.jpg

הדמיה של שלבי הארצת מאדים:
800px-MarsTransitionV.jpg

מפה של תווי שטח מאדים, שימו לב להר הענק במערב:
1200px-Mars_G%C3%A9olocalisation.jpg

תודה רבה! האמת שזה נתן לי רעיונות לעולם נחמד לכתוב בו סיפורים.
המפקד האלמוני אמר/ה:
[post]691899[/post] ההר הענק זה לא אולימפוס מונס?
כן.
Adran אמר/ה:
[post]691897[/post] השימוש הרגיל במפות "שלנו".
מה הכוונה? מה אלו המפות שלנו?

המפות האלה הביאו לי רעיון לעולם שלם... אולי אכתוב לו סיפורים בקרוב, אבל אין לי בעיה לשפוך את מה שיושב לי על הראש כאן.

באותה מידה אתה יכול לייצר מפה אקראית לגמרי ולהשתמש בה. אין בתוואי שטח של פלנטות אחרות משהו מיוחד יותר משל כדור הארץ, ולרוב להשתמש בהם דווקא זה הרבה יותר עבודה.
קודם כל, ברובן אין את החלוקה הנוחה כמו בכדור הארץ ליבשה ולים, אלא הן מכוסות או בשכבה אחידה של מינרלים או קרח קפוא. אם אתה רוצה לחלק אותם לים ויבשה אתה צריך להחליט מה יהיה גובה הים ביחס לטופוגרפיה, ואז לראות איזה תצורות יבשתיות יוצאות לך, ואם לא מרוצה, אז לשנות את גובה הים. באותה מידה אתה יכול פשוט להחליט בעצמך איך ייראו היבשות וזהו.
דבר שני, להרבה מהגופים השמיימיים הסלעיים יש הרבה מאוד מכתשים שנגרמו מפגיעות מטאורים. בכדור הארץ יש לנו אטמוספרה שמגנה כנגד הרבה מהפגיעות האלה, ותוואי השטח נוטה להתחדש ולהתחלף במהירות גדולה יחסית - בים המים מכסים את הפגיעות, או שתנועות גיאולוגיות מטשטשות אותן ביבשה. כמו שאפשר לראות בהדמיות של כוכבי לכת "מוארצים", יש שם תוואי שטח מלא במכתשים עגולים שלא קיים בשומקום בכדור הארץ. זה נגרם בגלל שמה שעשו שם זה פשוט קבעו גובה מים שרירותי לכל הפלנטה, וכיסו עד לשם במיים. אם, למשל, מאדים באמת היה מלא ביבשות וימים כמו בכדור הארץ, לא היה ניתן לראות שום מכתש על פניו.
עניין שלישי, מפות טופוגרפיות כאלה של גובה השטח לא מגלות שום דבר על התנאים הסוררים על הקרקע. הקרקע יכולה להיות עשויה מתאן נוזלי או קרח יבש, האויר יכול להיות חומצי ומלא ברעל, ואלף ואחד תנאים קטלניים אחרים יכולים להשתרר על פני הפלנטה. כוכב לכת כמו כדור הארץ, שפני השטח שלו מכוסים בסלעים ואדמה, הם יוצאי הדופן, לא הכלל.

לסיכום, זה נחמד בתור ניסוי או משחק, אבל אם אתה רוצה ליצור מפה של עולם מערכה אמיתי שאתה הולך להשתמש בו, אני מציע קודם כל לחשוב על הסיפור שעומד מאחוריו, ואז לייצר מפה שתתמוך בסיפור הזה.

חזרה