• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי תפקידים ועולמות שלא תרצו לראות

לפעמים אנחנו קוראים ספר או רואים סרט, או נתקלים באיזה תקציר שלהם ותמונות וחושבים - וואו, איזה משחק תפקידים מעולה אפשר לעשות שם. אבל לפעמים. התשובה היא לא, פשוט לא.

בין אם זה עולמות מוזרים ובעיתיים ובין אם השילוב בין שיטה כזו או אחרת לעולם המשחק יהיה ביזארי להחריד. למשל:

הפיראטים העליזים: אין כמו סיפור על בני נוער הרפתקנים שעולים על ספינת פיראטים ויוצאים למסעות שוד וגבורה על פני שבעת הימים! זהו, שהמציאות על ספינות פיראטים לא הייתה כל כך נעימה, ומתחת לסיפון אף אחד לא שומע אותך צורח.

פאת'פיינדר - עלובי החיים: הרומן המפורסם של ויקטור הוגו פשוט יעבור רע אם ז'אן ולז'אן יהיה גנב בדרגה גבוהה. אמנם ת'נרדייה מתאים להיות גובלין, אבל משהו בעלילה נדפק באופן בסיסי כשאתה מבין שההגמון ביינווני הטיל על פמוטי הכסף שלו לחש שינוי נטיה.

חמישים גוונים של גרזן לפנים: אני די בטוח שמישהו כבר עשה עולם מו"ד על בסיס ספרי GOR - עולם חרבות והרפתקאות מקביל לכדור הארץ, בו בתכלס כל הגברים הם לוחמים וכמעט כל הנשים הן שפחות. אם מישהו כתב עולם כזה, עדיף שלא נדע מזה.

דגים ודייגים: חוקים מסובכים, תרשימים של ציוד, תמונות מרהיבות של דגים. אבל בתכלס אתה מגלגל קוביה כל סיבוב כדי לראות אם הפקק זז במים. ספר הרחבה שעוסק בדיג באמצעות דינמיט ימכר בנפרד.

שילוב של גבעת ווטרשיפ ומשחק אימה: יום אחד הארנבונים חפרו עמוק. עמוק מידי.

באבא-טאר: מה היה קורה אם הדמויות מהאנימה הידועה "אווטאר" היו עושות עליה לארץ ונזרקות לדרום, לנתיבות עיר הבאבות והמקובלים?

חח.. עם חלק אני לא מסכים-
במ"ת היסטורי, אתה לא חייב להיות אחד לאחד נאמן- העיקר זה המגניבות והכיף.
מ"ת פיראטי אני יותר מדמיין כמו שודדי הקריבים בלי קסם.

באבא-טאר- נשמע לי דווקא כיף ענק.

אבל מבין את הנקודה של הנושא.
הממ.. מתקשה לחשוב על דוגמא כרגע.
XD

המפקד האלמוני אמר/ה:
[post]691887[/post] הפיראטים העליזים: אין כמו סיפור על בני נוער הרפתקנים שעולים על ספינת פיראטים ויוצאים למסעות שוד וגבורה על פני שבעת הימים! זהו, שהמציאות על ספינות פיראטים לא הייתה כל כך נעימה, ומתחת לסיפון אף אחד לא שומע אותך צורח.
מנחה טוב ידע לוותר על סצנות של אונס הומוסקסואלי בשביל ההנאה של השחקנים (ושל עצמו) ממשחק כיף בסכנון שודדי הקריבים.

אווטאר זו לא אנימה!...

האומן הגדול מכולם- גרסת משחקי התפקידים. מה שמוצג בהתחלה בתור מחזמר עתיד אפקטים על עסקי השעשועים, ההתחלה של מופעי הפריקים ואגדה אמריקאית על אדם שמוכן למצוא רווח בכול- מחליט שכול בעיה נפתרת תוך כדי שיר ואין צורך להתעכב על שום דרמה או עלילה.

(חצי תלונה על הסרט, חצי מחשבה אמתית על כמה זה משעמם פשוט לפתור שוב ושוב את כול הבעיות באותה דרך חסרת קונפליקט במשחק תפקידים)

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]691988[/post] מנחה טוב ידע לוותר על סצנות של אונס הומוסקסואלי בשביל ההנאה של השחקנים (ושל עצמו) ממשחק כיף בסכנון שודדי הקריבים.

לזה בדיוק התכוונתי. שאף אחד (חוץ ממוזרים כאלה של כנסים שהולכים למשחקי קבביטר קשים) לא באמת רוצה לשחק במשחק פירטים ריאליסטי עם מחלות כמו צפדינה וברי-ברי, מעשי סדום, עונשים אכזריים (ללכת על הקורה זה קל, נסה גרירה מתחת לשידרית!) ויותר כינים מבראסטות של בוב מרלי.

dragonitzan אמר/ה:
[post]692023[/post] אתה חשבת על כל אלו, או שהם ממקורות כלשהם שפגשת?

כל הרעיונות האלה הם דברים שנתקלתי בגרסא פחות מוקצנת שלהם פה ושם (חוץ מGOR, אני די זוכר שנתקלתי בטעות בספר קמפיין תוצרת בית של זה שהיה מספיק מוקצן, אבל מחקתי את החוויה מהראש) וסתם בדיחות על זה שהרצנו במשך השנים בין חברים. השילוב של קת'ולהו וגבעת ווטרשיפ הוא אכן המצאה של האבירה והקרדיט מגיע לה.

הכוונה היא למשחקים שבאמת אף אדם סביר-מינוס לא באמת היה רוצה לראות. למשל, אני בטח ש"מעוף המחוך: משוררים וציירים חולי שחפת בפריז במאה ה-19, יום אחד היצירות שלכם יהיו שוות הון אבל עכשיו אתם סתם שיכורים וגוססים משחפת בדירות זולות בגדה השמאלית וברובע הלטיני" הוא משחק שאפשר למצוא לו קהל של לפחות שלושה שחקנים רגישים מאוד ומנחה פתית-שלג-ייחודי, ככה שזה לא לגמרי נכנס לקטגוריה הזו.

מ"ת על חברת בניה בהחלט נשמע כמו משהו כזה.
אבל זה גם מזכיר לי שלפני הרבה שנים, לפני שהמילה היפסטר הייתה קיימת אבל אנשים אהבו להיות מיוחדג'ים כבר אז, היה איזה מישהו שסיפר באחד הפורומים שהיו אז שהוא מדריך בחוג מו"ד, אבל בגלל שהוא נורא מקורי ושובר מוסכמות אז הוא בעצם מריץ משחק עמוק על חיי היום-יום של פועלי בניין מהשטחים (היה פעם דבר כזה, לפני האינתפאצ'ה והסינים).

הנה עוד רעיון מחריד - לארפ נורדי עמוק ואפל שמבוסס על הסרט "צ'רלי וחצי".

חזרה