• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיון לעולם מערכה (שלא אפתח בקרוב)

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
לאחרונה צץ בראשי רעיון לעולם מערכה, שאין ספק שלא אפתח בקרוב-אני רוצה להשקיע בעולם האחר שאני בונה. אני מניח אותו פה, הרי הוא מותר לכל אדם.

הקונספט שלו הוא יבשת גדולה, שיש בה 3 אימפריות גדולות ועוד כמה מדינות קטנות יותר. רמת הטכנולוגיה הכללית היא של תחילת המאה ה-19, עם רובי מוסקט וקיטור בסיסי מאוד, כשהאווירה היא דווקא יותר בסגנון מלחה''ע ה-2 (החזית המזרחית).
האימפריה הראשונה היא בהשראת רוסיה, לאורך תקופות שונות בהיסטוריה שלה. מדובר באימפריית ענק, ששולטת על אדמות עצומות ופראיות. היא מדינה מפגרת ופיאודליסטית, שמרבית תושביה הם איכרים או פועלים, בעלי מעמד של צמיתים-עבדים בפועל. המחוזות המרוחקים יותר הם למעשה מעין ''מערב פרוע'' סיבירי, עם קוזקים שדוהרים אנה ואנה בדרכם לבזוז ולרעות בקר, שבטי נוודים רועי צאן שחיים בערבה, כפרים ועיירות של מתיישבים ואיכרים, תנאי טבע קשים ודובים סיביריים. הערים הגדולות מלאות בארמונות סטליניסטיים שבנו הקיסרים הבזבזנים. בכפרים האווירה היא של ''רוסיה הישנה''-כנסיות עץ עם קטורת, כמרים מזוקנים בכובעים שחורים, איכרים בורים, עניים וקשי יום, אגדות מקומיות על השדים מהביצה הסמוכה ואדונים פיאודליים חמדניים בעלי סמכות כמעט בלתי מוגבלת, שרודים באיכרים מתוך טירותיהם. הקיסרית (השראה מיקטרינה הגדולה, אבל חכמה פחות) משתדלת כמובן להציג את מדינתה לעולם כנאורה ומתקדמת. מבחינת הממשל, ההיררכיה באימפריה היא במידה רבה ''קיסרית-עבדים-עבדים של עבדים''; האדונים הפיאודלים יכולים בן רגע, במילה אחת מהקיסרית, להיות מסולקים מתפקידם, ולכן הם דואגים להרוויח כמה שיותר כסף כשאפשר, על חשבון נתיניהם. באחד ממחוזות הגבול של האימפריה נמצא רכס הרים גבוה, שבו חיים שבטי לוחמים עזי נפש, קנאים ומיומנים (צ'רקסים עם האימאם שאמיל).
האימפריה השנייה היא בהשראת... גרמניה-גם בתקופה המכוערת שלה בשנות השלושים-ארבעים. זו מדינה קטנה יותר, אך עשירה ומתועשת, וחיי התושבים בה טובים יחסית. האימפריה קמה מתוך חורבות האימפריה הישנה, שהוחלפה לזמן קצר בידי רפובליקה אנרכיסטית ומושחתת. הערך המרכזי של האימפריה הוא סדר ומשמעת, וכן עליונות בניה על שאר העמים, שנועדו לשרת אותם (התפיסה הזו היא גם מנת חלקם של בני עם נידח מהאימפריה ה''רוסית'', אך אמצעי הכפייה שלהם קטנים בהרבה). לכן, האימפריה מדכאת ביד קשה את שאר העמים שבתחומי שלטונה, וכחלק מאידאלוגיית ''אנחנו צריכים לשלוט בעולם'', היא החלה לאחרונה במלחמה מול האימפריה הראשונה. הצבא האימפריאלי הוא חזק, מתוחכם, צייתן וחסר מעצורים-טקטיים, אסטרטגיים או מוסריים. החיילים יצייתו כמעט לכל פקודה-נוראית ככל שתהיה. הערכים של האימפריה מבוססים במידה רבה על התרבות העתיקה שלה-נאמנות, לוחמנות, כבוד. המעמד העליון של האימפריה הוא ה''טהורים''-לכאורה בעלי הדם הטהור ביותר. מעמד של לוחמים הידועים בשאר העולם לשמצה בסדיזם שלהם ל''נחותים'', ושבין זכויות היתר שלהם היא הזכות לפוליגמיה. הערים מלאות בבניינים בסגנון נאציסטי-בנייני אבן אדירים ומרשימים, שגורמים לך להרגיש גאה במדינה שלך (אם אתה מהאימפריה), או לחילופין ממש לא בנוח.
האימפריה השלישית היא בסגנון האימפריה העות'מאנית המאוחרת, והיא יחסית שולית. ממלכה אוריינטליסטית מפגרת עם שלטון חלש, ששליטיה האמיתיים הם ראשי שבטים וכנופיות, מושלים מקומיים וכו'. אין הרבה מה לפרט.

לאחרונה, קרו מספר מאורעות חשובים-מרד גדול של הקוזקים פרץ באימפריה הראשונה, והגל סוחף אחריו שבטי נוודים, גייסות קוזקים וכפרים רבים, מחריב את טירות האצילים. מנהיג המרד הוא קוזאק כריזמטי, שהכריז כי מטרתו היא להפיל את הקיסרית ולהפוך את האימפריה לשוויונית וצודקת יותר-ימים יגידו אם יעמוד בכך. האימפריה השניה הכריזה מלחמה על הראשונה, והחלה בפלישה מסיבית אליה, עם צבאות קטנים יותר, אך מיומנים ואיכותיים בהרבה.

הרי זה מותר לכל אדם. אם תרצו, אכתוב כאן עוד (אבל לא ברמה של עולם מערכה).
נ.ב.: רעיונות לשמות?

הרעיון הבסיסי של העולם נחמד אימפריות שנלחמות אחת בשנייה , אבל זה קצת נראה כאילו האימפריה הראשונה והשלישית מפגרות ורק השנייה מתקדמת, בנוסף זה כאילו נראה שאין סיכוי לראשונה לשרוד אולי זאת לא מלחה"ע 2 אלא מלחה"ע 1 שבתוכה היה את המהפכה הבולשביקית ואז זה גם קצת יותר הגיוני גם מבחינה היסטורית.

thewolf אמר/ה:
[post]690835[/post] אבל זה קצת נראה כאילו האימפריה הראשונה והשלישית מפגרות ורק השנייה מתקדמת
זה נכון, פחות או יותר...
thewolf אמר/ה:
[post]690835[/post] בנוסף זה כאילו נראה שאין סיכוי לראשונה לשרוד אולי זאת לא מלחה"ע 2 אלא מלחה"ע 1 שבתוכה היה את המהפכה הבולשביקית ואז זה גם קצת יותר הגיוני גם מבחינה היסטורית.
כן, כנראה... האמת שהמהפכה היא בעיקר בהשראת מרד הקוזאקים של פוגצ'וב במאה ה-18. אני מניח שאחרי כמה כפרים שייטבחו, המהפכנים יבינו שיש אויב משותף-ואולי הקיסרית תעשה רפורמות בממשל והמהפכה תשכך.

אורי ט אמר/ה:
[post]690837[/post] אני אוהב את העולם הזה, לדעתי הוא שווה את ההשקעה שלך.
תודה רבה, אבל אני אניח לו בינתיים. יש לי רעיון בנוי בראש לעולם פנטזיה, ואני מעדיף להתמקד בו.
אורי ט אמר/ה:
[post]690837[/post] לגבי האמפריה הרוסית - נשמע די דומה לרוסיה של מלחמות נפוליאון דווקא.
למה? זה משהו בין שלטון יקטרינה הגדולה, המהפכה הבולשביקית ומלחה''ע ה-2.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]690840[/post] זה משהו בין שלטון יקטרינה הגדולה, המהפכה הבולשביקית ומלחה''ע ה-2.
יותר מידי תקופות היסטוריות בעולם אחד זה יפה אבל גם קצת מבלבל.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]690836[/post] כן, כנראה... האמת שהמהפכה היא בעיקר בהשראת מרד הקוזאקים של פוגצ'וב במאה ה-18. אני מניח שאחרי כמה כפרים שייטבחו, המהפכנים יבינו שיש אויב משותף-ואולי הקיסרית תעשה רפורמות בממשל והמהפכה תשכך.
אבל אז יש שני מקרים שקצת הופכים את האימפריה הזאתי למיותרת:
א. אם המורדים יצטרפו בסוף לאימפריה אז למה הם שם?.
ב. למה שהמורדים יצטרפו לאימפריה שלהם עם יש לה כבר 2 אויבים? יותר הגיוני שהם יצטרפו לאימפריה השנייה.

thewolf אמר/ה:
[post]690842[/post] יותר מידי תקופות היסטוריות בעולם אחד זה יפה אבל גם קצת מבלבל.
זה השראה. אני יכול לערבב שם כמה שבא לי, סלט יווני זה טעים.
thewolf אמר/ה:
[post]690842[/post] אבל אז יש שני מקרים שקצת הופכים את האימפריה הזאתי למיותרת:
א. אם המורדים יצטרפו בסוף לאימפריה אז למה הם שם?.
ב. למה שהמורדים יצטרפו לאימפריה שלהם עם יש לה כבר 2 אויבים? יותר הגיוני שהם יצטרפו לאימפריה השנייה.
יש המון אפשרויות. אולי המהפכנים יצטרפו לאימפריה השניה כדי לזכות בשלטון, אבל אני לא בטוח שהגזענים יקבלו את זה.

העולם הזה מזכיר לי ברוחו לפחות את "אימפריות הים" של רוג'ר קראולי על המלחמה בין האימפריה העות'מנית בשיאה לבין האימפריה הספרדית כשצרפת משמשת כגלגל שלישי במלחמת העולם הקטנה הזו. התרחיש שהזכרת מעלה ברוחי דווקא את הדרך בה הרומאים
"השחילו" את עצמם לתוך הפוליטיקה של גאליה בכך שהם ניצלו את הסכסוכים השונים בין הקלאנים הגאליים להרחבת האימפריה שם.
על כל פנים, מבחינה אידיאולוגיה, נראה לי שלאריסטוקרטיה של פסאודורוסיה יש יותר מהמשותף עם קסטת הטהורים של פסאודוגרמניה מאשר עם המורדים. ייתכן שלפחות בהתחלה צבאות פסאודורוסיה ניגפו בפני הברברים ואז הם הזמינו את צבאות פסאודוגרמניה לפלוש - אחרי הכל, הצאריצה לא אמורה להיות העפרון הכי מחודד בקלמר. ופסאודועות'מניה בשקיעתה דווקא המודל לחיקוי של המורדים משום ש-'השער הגדול' נאלץ להשתמש בגזר כדי לפתות את בני השבטים להישאר בשקט אחרי שלא נשארו לו אופציות להשתמש במקל נגדם.

הלדין אמר/ה:
[post]690908[/post] על כל פנים, מבחינה אידיאולוגיה, נראה לי שלאריסטוקרטיה של פסאודורוסיה יש יותר מהמשותף עם קסטת הטהורים של פסאודוגרמניה מאשר עם המורדים
אממ... אולי. קאסטת הטהורים היא לא אצולה במובן הרגיל-כשחשבתי עליה עלה לי ה-SS בראש. אני לא רואה קצין אס אס רואה רוזן רוסי נחות ומלוכלך כשווה לו, או רוזן רוסי רואה עכברוש אשפתות נמוך מעמד מהאס אס כמתקרב לרמה שלו.
בנוגע לפסאודועות׳מאניה-בפועל, אין לה כל כך שליטה על רוב הפרובינציות שלה-זו הממלכה של מוחמד עלי, אברהים פאשה ואחמד אל-ג׳זאר. אני מתאר לעצמי שעם רפורמות מרחיקות לכת, היא כן תוכל להפוך למדינה חזקה שוב-רק תמצא סולטאן חדשן וחכם עם חצר חדשנית וחכמה... ויש גם את בעיית היניצ׳רים.

חזרה