• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מיני אדם נכחדים כגזעי משחק

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
כשעבדתי לי על המשחק העתידי שלי, במקרה התחלתי לקרוא על הומו ארקטוס ועל שאר מיני אדם נכחדים. זה גרם לי לתהות, האם ניתן, או כדאי, לשלב אותם כגזעי שחקן. אני לא מדבר על אנשי הקוף הקדמוניים, אלא על הומו ארקטוס, ניאנדרטלים וכיוצא באלה.
מה אתם אומרים?

*אני לא שואל על המשחק שלי או העולם שלי, אלא בכלליות.

האמת שאפשר לשלב גם את האדם הקדום עוד יותר (האוסטרלופתיקוסים השעירים ודומיהם) כגזע ''אנשי הקוף''... הרתיעה שלי מלשלב בני אדם נכחדים היא משתי סיבות:
1) מחקרים הוכיחו שהם עשו כל מיני קולות מוזרים, ולא דברו שפה נורמלית-זה גם מה שהביא לנפילתם מול בני האדם.
2) הם נראים מוזרים, קופיים ומכוערים מדי.

גבר ואישה בני הומו-ארקטוס:
375px-Homo_erectus.JPG

779px-Homo_erectus_adult_female_-_head_model_-_Smithsonian_Museum_of_Natural_History_-_2012-05-17.jpg

1024px-Neandertala_homo%2C_modelo_en_Neand-muzeo.JPG

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689320[/post]
1) מחקרים הוכיחו שהם עשו כל מיני קולות מוזרים, ולא דברו שפה נורמלית-זה גם מה שהביא לנפילתם מול בני האדם.
2) הם נראים מוזרים, קופיים ומכוערים מדי.

אני לא יודע על מה אתה מדבר - הבחור הזה למד איתי בחטיבת הביניים וקראו לו משה.

ב"שבט דוב החדירות" הם היו כבר בשלב מתקדם יותר - היו אלו הניאנדרתלים, בני אדם כמעט מודרניים.
לפי כל מיני מחקרים, הניאנדרתלים אולי נכחדו, אבל השאירו מספיק מהגנים שלהם - בעיקר באירופה.

אגב - בהיסטוריה האלטרנטיבית של העולם של קונאן, בני האדם שניצלו מחורבן אטלנטיס נאלצו להילחם בקופים מרושעים בעלי פרווה לבנה, וגירשו אותם הרחק צפונה. שם, בצפון, הללו עברו התפתחות אבולוציונית והפכו לאייסיר והוואניר - אבות אבותיהם של עמי סקנדינביה המודרנית.

כמובן שהכל ניתן, אפשר גם ליצור 24 גזעים שונים של בני אנוש, להוסיף עוד 16 סוגים של אלפים, ו-41 סוגי גמדים - אבל כיצד זה תורם למשחק?
כששחקן מגיע למערכה הוא מחפש מה מעניין לשחק - אלף זה קלאסיקה של פנטזיה, זד זה אולי גזע לא אהוב אבל הי, הוא חצי שטן אז הוא מיוחד. להוסיף איש מערות... מי ירצה לשחק אחד כזה כשהוא יכול לשחק אלף שחי 600 מאות שנה והוא החכם מכולם או ננס מדליק שיודע ליצור יצירות מכאניות מוזרות ומגניבות?
זאת השאלה שאתה צריך לענות עליה.

אם מדובר במשחק שאינו פנטזיה אלא כולו מבוסס על בני-אנוש אז לכאורה זה יותר הגיוני, אבל עדיין - זה לשחק בן-אנוש פרימטיבי... מה היתרונות /עניין?

The oldman אמר/ה:
[post]689576[/post] כשהוא יכול לשחק אלף שחי 600 מאות שנה

אבל הוא בדרך כלל לא משחק את 600 השנה האלה, ככה שהן לא באמת קיימות.

The oldman אמר/ה:
[post]689576[/post] לשחק בן-אנוש פרימטיבי... מה היתרונות /עניין?

אם הקמפיין מבוסס כולו על האדם הקדמון, אז זה יותר ברירת מחדל - ויש מספיק ספרים, סרטים וכו' שמראים שזה גם יכול לייצר הרפתקאות מעניינות.

לאחרונה צץ לי רעיון: אנשי בבון (או בבונואידים, אני לא סגור על השם). מדובר למעשה במעין בבונים גדולים ואינטליגנטיים (אם כי פחות מבני אדם), שמסוגלים ללכת זקופים ובעלי תרבות פרימיטיבית (מעין תרבות אנשי מערות בהשראה בבונית). אולי אפרסם מתישהו.

ברונקווסט היו "בבונים" שהיו בעצם גזע תבוני יחסית (אבל לא מאוד) שהשתמש בכלי נשק, עבדו לאלים ואף נלחמו בצורה די מסודרת:

baboonadventurer.jpg

בעולם מערכה שהנחיתי בו פעם כמה שנים, היו יצורים שנקראו "אגאזונבאים" - בהשראת סיפור של אוסקר ווילד שבו המספר מתאר כיצד במסע למזרח הרחוק "נלחמנו באגאזונבאים שפניהם כפני הכלב" (ובעוד כמה יצורים מוזרים) חשבתי לעצמי איזה מין יצורים יכולים להיות גם עם ראש כלב וגם אנושיים יחסית, והלכתי על בבונים. האגאזונבאים שלי היה גזע די מרשים, גבוהים, חזקים ומהירים. הם היו פעם יצורים פרימטיביים שחיו בטבע ברמה של תקופת האבן, אבל בממלכה כלשהי פשוט עלו על הרעיון שאפשר לתפוס אותם ולגדל אותם במכלאות בתור חיילים.

ברונקווסט היו גזעים די מגניבים - אנשי-תיש מפיצי מחלות, טפירים אינטיליגנטיים, טרולים שרוכבים על חזירי בר ולפי השמועות גם מתרבים איתם, והכי מגניב - ברווזים עם ידיים וקשר מוזר לרונת המוות, שלא ברור אם הם בני אדם שקוללו על ידי התוהו וקיבלו צורה של ברווז, או ההיפך.

3674538909_c90c4c8a18.jpg

1404672095521.png

המפקד האלמוני אמר/ה:
[post]689470[/post] אגב - בהיסטוריה האלטרנטיבית של העולם של קונאן, בני האדם שניצלו מחורבן אטלנטיס נאלצו להילחם בקופים מרושעים בעלי פרווה לבנה, וגירשו אותם הרחק צפונה. שם, בצפון, הללו עברו התפתחות אבולוציונית והפכו לאייסיר והוואניר - אבות אבותיהם של עמי סקנדינביה המודרנית.
לפי קונאן, בערך חצי אירופה, ועוד 2 שליש אמריקה, הם צאצאים של קופים מרושעים ולבנים?

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]689786[/post] לפי קונאן, בערך חצי אירופה, ועוד 2 שליש אמריקה, הם צאצאים של קופים מרושעים ולבנים?

לפי קונאן - רק האייסיר והוואניר (אבות אבותיהם של המדינות הסקנדינביות) הם צאצאי קופים תוקפניים. הכתיבה שלו באופן כללי גזענית משהו - יש אצלו כושים תאוותנים ורעי לב, מצרים (סטיגים) אכזריים השקועים בכשפים אפלים, שמים מעוקלי-אף שמהווים שילוב לא סימפטי בין סטריאוטיפים של יהודים וערבים, פיקטים פראיים שנראים בכלל כמו אינדיאנים, צוענים נכלוליים ושאר תיאורים שנראו סבבה לגמרי בתקופה שבה היה מקובל במדינות רבות באמריקה לתפוס כושים חשודים בפלילים, לתלות אותם ולהצטלם עם הגופה למזכרת.

גזען לכולם. מצד שני אני לא חושב שאפשר לומר עליו שהוא זנופוב (שונא-זרים) משום שכולם נוראיים. העולם של קונאן הוא איום ונורא, כל התרבויות מחרידות והגיבורים מפוקפקים מאוד במקרה הטוב.

נראה לי שבכל הכתיבה שלו הדמות היחידה שהיא סבבה מכל הכיוונים זו האלה מיטרה והיא לגמרי עובדת עם מה שיש לאנושות החולה להציע לה (כלומר, מסייעת לאנשים שהם הרע במיעוטו).

המפקד נתן פה פעם קישור לאתר על העולם של קונאן. הסתכלתי על התמונות, ורובן היו די מעניינות ומביאות השראה-חוץ מהתמונות של הנשים (למרות שכנראה זו פשוט טקטיקה כדי למכור את הספר לקהל גברי נרחב כמה שיותר)...

חזרה