• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה אתם עושים כשאתם מאבדים את הנשמה

לפני כמה שבועות, בשילוב של 1 קריטי, חיית רוח והשאול, הדמות שלי (שהיא טכנית שמאן) איבדה את הנשמה שלה, שעכשיו מסתובבת חופשי. אז חוץ מזה שזאת תת-הרפתקה קטנה - להחזיר לי את הנשמה שלי, המנחה שלנו לקח אותי רגע לצד ואמר לי:
"עכשיו אין לך נשמה. תעשה מה שבא לך עם זה, אבל אין לך נשמה."

אז עכשיו, זמנית,אני עובד על ידי הטלת קובייה -
1 - מחבק חבר קבוצה קרוב או את האחד עם הכי הרבה חיים.
2 - מחבק את היצור הקרוב ביותר או את היצור עם הכי הרבה חיים
3,4,5 - מחכה כמיטב יכולתו את הפעולה האחרונה שבן ברית עשה (לדוגמא, אם מישהו מתקיף עם חרב הוא יתקיף עם החרב המעוקלת שלו).
6 - הנשמה של שמאן קדמון שנמצאת בתליון שלי משתלטת עלי זמנית ופועלת.

ורציתי לשאול אתכם שני דברים -
- האם, איפה שהוא, יש חוק באיזו-שהיא שיטה בנוגע למקרים דומים?
- מה אתם הייתם עושים אם הדמות שלכם הייתה נקלעת למצב כזה?

לא מתאים לפורום מו''ד?
מזכיר לי קטע ב''אריק רקס'', בו אריק איבד את הנשמה (מה שבטווח ארוך מוביל לעיוות האדם והפיכתו לפסיכופת חסר... נשמה), ולכן איזה מינוטאור רצה לצד אותו כדי להכין ממנו גולם חימר (מה שהוא עושה לכל חסרי הנשמות). חצי ספר נסב סביב הקטע הזה. אמרתי כבר שזו הסדרה הכי טובה שאי פעם קראתי?

ובכן, בספר warbreaker של ברנדון סנדרסון מסופר על עולם שבו לכל אדם יש "נשימה ביוכרומטית". משהו דומה לנשמה שלו. באמצעות נשימה ביוכרומטית אפשר להעיר דברים לחיים, לתת להם פקודות וכזה. ועוד כמה דברים.

עכשיו, האלים שם צריכים לאכול נשימה אחת כל שבוע כדי לחיות, ובגלל זה ומכיוון שהרבה נשימות=קסם, אנשים סוחרים בנשימות שלהם והופכים למה שמכונה drab. בעצם, בן אדם רגיל, אבל ללא החיוניות שלו. ללא ה"קשר" שלו לחיים. אתה יכול ללכת על משהו כזה.
וכמובן, זה אומר גם שאפשר לקנות נשמות.

זה קונספט מגניב ואפשר לקחת אותו להרבה מקומות.

אם לבוא מהכיוון של מו"ד, הייתי הולך על אחת משתי אפשרויות -
הלחש magic jar נותן לך להפריד את הנשמה מהגוף, ולהכניס אותה לתוך מיכל קסום. מתוך המיכל הזה, אתה יכול להיכנס בכוח לגוף של מישהו אחר, ולהכריח את הנשמה שלו להיכנס למיכל הקסום. בזמן פעולת הלחש, הגוף שלך למעשה נותר מאחור ללא נשמה, ועל כן לא ניתן להבחין בינו לבין גופה. אתה לא ממש מת, אבל לכל מטרה הגוף שלך הוא כמו מת. על כן, אם מישהו במשחק גנב לך את הנשמה, אז אין כוח חיים כלשהו שיפעיל את הגוף שלך, והוא עכשיו שק בשר ששוכב על הרצפה. עם זאת, זה סוג של מוות זמני, כי הנשמה שלך לא עברה לעולם שמעבר אלא מסתובבת באזור, ואפשר פשוט לדחוף אותה חזרה פנימה.
אופציה אחרת, זה שאתה הופך לסוג של זומבי. אולי הקסם שגנב לך את הנשמה מהגוף הותיר את הגוף שלך עם איזושהי אנרגיה בסיסית שנותנת לו להמשיך לנוע, אך ללא תודעה משל עצמו. במקרה הזה אתה גם בעצם לא אתה, אבל לפחות עכשיו חבריך לקבוצה לא צריכים לסחוב אותך ממקום למקום, אלא אתה הולך לבד.

בתכלס שתי האפשרויות האלה גוזלות מהשחקן את הדמות שלו לכל הקווסט הזה, אז יכול להיות שזה לא יתאים לכולם. כמובן שאפשר לתת פרשנויות שונות ומגוונות לנשמה, זה הכל תלוי במטאהפיזיקה של העולם שאתה משחק בו, או אולי אפילו בפרשנות חופשית אם אין איזה מטהפיזיקה קבועה.

אפשר גם ללכת על משהו דומה למה שעשו בOOTS, שכשדורקון נהפך לערפד, נשמה אחרת שהיא לא שלו השתלטה לו על הגוף והתחזתה אליו. אפשר לקרוא לזה "נשמת הערפד" שלו או משהו, והיא יודעת בערך כל מה שהוא יודע, אבל יש לה רצונות מרושעים כי זה אלמת. בזמן הזה, הנשמה האמיתית שלו כלואה באיזה לימבו כלשהו, מביטה חסרת ישע במה שהנשמה הנבזית עושה עם הגוף שלו בעולם האמיתי.

dvav אמר/ה:
[post]689321[/post] סליחה??????

זו אמונה עממית ידועה.
אם תכתוב בגוגל "לג'ינג'ים" התוצאה הראשונה בהשלמה תהיה "אין נשמה".

ועכשיו - איך משלבים את האמונה הזו בעולם משחק פנטסטי טיפוסי?
אני זוכר שבאיזה הרחבה למוד"מ1 היה כתוב שמטה החייאה דורש יותר מטענים על אלפים, כי אין להם נשמות.

ב"אח זאב" יש לך 3 נשמות "נשמת השם" "נשמת השבט" ועוד אחת שנראה לי שקראו לה "נשמת הנאוקה".

כשאתה מת צריכים לסמן את הגופה שלך (וגם לעשות טקס מיוחד אם לא עשו את זה הרבה זמן אחרי שהוא נפטר) בעיגול על הלב העקב והמצח, כדי שהנשמות לא יתפצלו (הטקס הוא כדי לאחד את הנשמות).

נשמת השם היא ה"אני" ואם אתה מעבד אותה אחרי המוות אתה הופך לרוח, אין הרבה מידע אליהם בספר אבל לפי מה שהבנתי המקרה שלהם די עצוב והם לרוב לא מזיקים, למרות שאתה צריך להיזהר שהם לא יעקבו אחריך הביתה.
נשמת השבט היא ה"שיכות" שלך לעולם, מה שמקשר אותך ליער לשבט ולרוח העולם, אם אתה מעבד את הנשמה הזו אתה הופך לשד.
נשמת הנאוקה היא ה"כוח" הרוחני שלך, אין אזכור של ההפרדות שלה.

בכול מקרה אתה צריך לשאול את המנחה שלך מה ה"נשמה" אומרת בעולם שלו כדי לדעת איך לשחק חסר נשמה.

פלאפי אמר/ה:
[post]689323[/post] הלחש magic jar נותן לך להפריד את הנשמה מהגוף, ולהכניס אותה לתוך מיכל קסום.

בסיפורים של אלריק, יש התייחסות לכך שקוסמים במזרח מחביאים את הנשמות שלהם בכל מיני חיות. קוסם בשם דריניג' בארא הפך ככה לעבדו של שר צבא דמוי ג'ינג'יס חאן, כאשר זה האחרון גילה שנשמתו טמונה בחתול, תפס את החתול בשבי ואיים להרוג אותו בסיף של ברזל - מה שהיה דן את דריניג' לגורל נורא ממוות.

חזרה