מפגש פונדקאים יוצא לדרך בפריק
חשבנו להחזיר מסורת עתיקה, ולערוך מפגש פיזי של חברי הפונדק, בחנות החדשה של פריק באבן-גבירול בתל-אביב שהזמינו אותנו להתארח ולשחק. אז מתי אתם יכולים? מה אתם רוצים שיהיה במפגש? ממתינים לכם בנושא: יש עניין במפגש פונדקאים בפריק?.

מגניבות לעומת דיוק: מה עדיף?

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים - שיטות משחק, יצירת עולמות, תיאוריה, טיפים למנחה, סיפורים ועוד.
הח׳אן הטטרי

הודעה#1 » 06 דצמבר 2017, 17:45

החלטתי לנצל את 3 החודשים שבהם הקפיאו המנהלים את אפשרותי לפתוח משחק (תודה, אם כי ממילא לא התכוונתי לעשות את זה) ללחשוב על רעיונות לכזה, וכשאבחר אחד לפתח אותו. אחד הרעיונות שקפצו לי לראש הוא משחק שיתרחש בסביבות האלף העשירי לפנה''ס, כשבני האדם בקושי התחילו להפוך לחקלאים, ובעצם אפשר לעשות עם העולם מה שרוצים בלי לקרוא למשחק ''היסטורי''. בכל אופן, איך אפשר לעשות משחק פרהיסטורי בלי חיות פרהיסטוריות מגניבות?
אז התחלתי לחפש בויקיפדיה על ''חיות פרהיסטוריות מעידן הקנוזואיקון''. גיליתי המון חיות מגניבות-אבל התבאסתי לא פעם לגלות שהחיה שראיתי נכחדה הרבה לפני התקופה, כשבני האדם עוד לא היו אפילו קופים שעירים גיבנים ומכוערים.
למרות הכל, החיות הללו עדיין מגניבות והייתי רוצה לשלב אותן במשחק. מצד שני, הן לא היו קיימות אז...
מה אמור להיות השיקול שלי כשאני מתחיללחשוב על המשחק הזה? דיוק כרונולוגי או מגניבות אנאכרוניסטית?
היכן שדרך טטרי, שוב לא יצמח העשב מחדש!...

״כשאני צודק, אינני צריך הסכמה של איש כדי לאשש זאת״.
הח״ט

Hell lord

הודעה#2 » 06 דצמבר 2017, 18:12

למי אכפת מדיוק או אי דיוק? מה שכיף לך להנחות...
I am no nightmare, nightmares fear me

הח׳אן הטטרי

הודעה#3 » 06 דצמבר 2017, 18:14

אממ... זה בכל זאת מתרחש בעולם האמיתי ביבשות אמיתיות...
מצד שני, אף אחד מהשחקנים לא מומחה לפלנטאולוגיה. אני יכול לשלב באותו המקום חיה מעידן הפליוקן, הנאוגן וההולוקן (שמות אקראיים שקראתי בויקיפדיה, אני מבין מהם בדיוק כמוכם) בלי שמישהו ידע שרימיתי אותו...

הח״ט

סמל אישי של המשתמש
dragonitzan

הודעה#4 » 06 דצמבר 2017, 18:34

פשוט מאוד - אתה לא חייב להתבסס 100% על העולם האמיתי. תשבור, תעוות, תמציא, תערבב, ויצא לך עולם שהוא לא העולם שלנו - אבל הוא מגניב וכיפי, וזה מה שחשוב.

נ.ב. זה יהיה משחק ניהול?
"מה יש בעולם ששווה לחיות בשבילו? חתולים. חתולים זה דבר נחמד."

[נאמר ע"י מוות, ספרי טרי פראצ'ט]

tkhag1

הודעה#5 » 06 דצמבר 2017, 18:49

אני אנסח את השאלה שלך מחדש בדרך שהתשובה תהייה ברורה לחלוטין:
כיף לעומת דיוק.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.

הח׳אן הטטרי

הודעה#6 » 06 דצמבר 2017, 19:25

זה אמור להיות העולם שלנו, אבל לפני עליית התרבות, ככה שהכל פתוח (עוד לא מאוחר, מצב הרוח ישתנה מחר). די מעניין לדעת איפה היו האינדיאנים והאבוריג'ינים אם הם היו מבייתים כמה מהחיות הפרהיסטוריות האלו במקום להשמיד אותן.
dragonitzan כתב:Qr Bbpost נ.ב. זה יהיה משחק ניהול?

כן. זה התחום שאני הכי מתמצא בו וטוב בו, אני מעדיף להיות מעולה ב-X ולא בינוני ב-X ו-Y.

הח״ט

thewolf

הודעה#7 » 06 דצמבר 2017, 19:42

בעיניי אין בעיה עם הדיוק זה רק מה שאתה חושב שיהיה כיף להנחות.
כמובן שזה צריך להיות בגבול הגיון אבל זה אחריותך.

הח׳אן הטטרי

הודעה#8 » 06 דצמבר 2017, 19:46

thewolf כתב:Qr Bbpost כמובן שזה צריך להיות בגבול הגיון אבל זה אחריותך.

כמובן-לא יהיו שם דינוזאורים.

טוב, תודה לכולם! יש לי עוד 3 חודשים לחשוב על זה, אני אקח את זה בeasy.

הח״ט

סמל אישי של המשתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

הודעה#9 » 06 דצמבר 2017, 19:48

Rule of Cool - TV Tropes
תכיר, החוק החשוב היחיד.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed

הח׳אן הטטרי

הודעה#10 » 06 דצמבר 2017, 19:52

תודה! האנגלית שלי לא מספיק טובה ושוטפת כדי לקרוא את זה בצורה טובה, אז השתמשתי בטרנסלייט. למיטב הבנתי, הכלל הוא שהקהל יקבל בשמחה כל דבר, לא הגיוני ככל שיהיה, כל עוד הוא מגניב.

הח״ט

סמל אישי של המשתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
יצירת קשר:

הודעה#11 » 07 דצמבר 2017, 01:57

לשאלה שבראש העץ - מגניבות. אבל גם תלוי. תלוי מה החוויה שאתה מתכוון להעביר. כדוגמא פשוטה - סדרה על ספרטה בערוץ ההסטוריה כדאי שתהיה מדוייקת מאוד, למרות שאפשר לשים בה גם היבטים מגניבים כל עוד הם לא פוגעים בדיוק. סדרה על ספרטה בערוץ האקשן צריכה לזרוק את הדיוק מהחלון ולהראות את כל השרירנים חשופי החזה ומנפנפי החרבות שניתן.
אבל במשחקים, החוויה ברוב המקרים יותר קשורה למגניבות מדיוק. אז נראה לי שזה הכיוון.

לגבי זה -
הח׳אן הטטרי כתב:Qr Bbpost למיטב הבנתי, הכלל הוא שהקהל יקבל בשמחה כל דבר, לא הגיוני ככל שיהיה, כל עוד הוא מגניב.

כאילו, כן, אולי. יש גבול להשהיית הספק, פשוט שאצל כל אחד הגבול עובר במקום אחר. אני יכול להעיד על עצמי שהגבול אצלי מאוד גמיש, ואני מסוגל להחליק הרבה מאוד חורים תסריטאיים וכשלי הגיון כל עוד הסיפור זורם לי. אבל אני מכיר הרבה אנשים שמספיק פרט אחד משני שלא מסתדר עם ההגיון שלהם כדי להרוס את כל החוויה. בקיצור, זה גמיש, ותלוי בקהל שלך.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).

הח׳אן הטטרי

הודעה#12 » 07 דצמבר 2017, 06:43

פלאפי כתב:Qr Bbpost תלוי מה החוויה שאתה מתכוון להעביר.

אממ... המשחק ידבר על התפתחות האדם ב-5 היבשות השונות מאנשי מערות לאימפריות. המשחק יתחיל בתקופה הפרהיסטורית, אז אני אוכל לשחק קצת עם השעיית הספק ולכנס כל מני תפלצות מהפליסטוקן לתקופה אחת.

הח״ט

סמל אישי של המשתמש
TheKnightWhosaidKnit

הודעה#13 » 07 דצמבר 2017, 07:10

ומצד שני, אם אתה רוצה לעשות משחק ניהול, אולי כדאי לחשוב עוד פעם על כמה דברים כאלו יתאימו?
אנחנו מניחים הרבה הנחות במשחקי ניהול ואסטרטגיה שמתבססות על הידע המוקדם שלנו.
אז הסניץ עדיין לא עלה לחנות, אבל יש שם כמה סרייגים גיקיים אחרים...

בקרו בחנות שלי ב etsy

https://www.etsy.com/il-en/shop/knightwhosaidknit

הח׳אן הטטרי

הודעה#14 » 07 דצמבר 2017, 07:21

נכון... במשחק הזה אני מתכנן לטפל בכמה מהבעיות האלו, כמו הביות הקל מדי של כל חיה אפשרית.

הח״ט

סמל אישי של המשתמש
המפקד האלמוני

הודעה#15 » 07 דצמבר 2017, 19:55

את המונח "חוסר דיוק" אני מעדיף לשמור למקרים קיצוניים, כמו פרש רכוב שמשתמש בחרב דו ידנית (הראש של הסוס אמור להפריע) או בחור עם שריון לוחות ששוחה ומטפס על קירות קרח בלי שיהיה איזה קסם מעורב בעניין.

אז נכון, היסטורית הלווייתן הזה נכחד לפני 30 מיליון שנה:
תמונה

אבל, אם אתה רוצה אותו בעולם שלך ורוצה שזה יהיה אמין היסטורית, אתה יכול להניח שהיו מספיק מסוגו ששרדו כ"מאובן חי" - פשוט לא מצאו עדיין ממצאים שלהם בהווה של העולם האמיתי. זה גם לא כזה חריג - הנה למשל דג מכוער במיוחד שהיה מוכר בעיקר ממאובנים עד שיום אחד בשנות השלושים תפסו אותו מסתובב בים באזור אפריקה:

תמונה
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים