• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מאיפה אתם לוקחים השראה?

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
מאיפה אתם לוקחים השראה-בין אם זה לעולמות מערכה או לעולם-סיפור?
חלקנו לוקחים מספרים, חלקנו מסרטים, חלקנו מחוויות אמיתיות וחלקנו, כפי שהבנתי, אפילו משיעורים בבית הספר (והאמת שכלא לעברייני-על שהעינויים בו כוללים שיעורי אלגברה נשמע דבר אכזרי בהחלט).
את רוב ההשראה שלי אני לוקח מהיסטוריה, אבל לרוב בצורה עקיפה-משחקי מחשב (Rome 2 toal war ו-Attila total war), סרטים (ציינתי פה כבר סרט נחמד על חניבעל), וגם סרטים מצוירים וסדרות מבוססות היסטוריה (Князь Владимир הרוסי, ''ערי הזהב הנסתרות'' עונה 2-על סין בעיקר).
Князь Владимир-הנסיך ולדימיר:
הפרק הראשון בעונה-מגניב בעיקר מהשלישי ואילך:
חניבעל הסודני:
וחניבעל הטורקי במבטא ערבי:
ומה איתכם?

אני די בטוח שהיה כבר דיון כזה פעם אבל אני לא מצליח למצוא אותו, וחבל.
בכל מקרה, זה בדרך כלל מתמונות מגניבות. כשאני בונה דמות, אני הרבה פעמים מסתכל בתמונות של דמויות באינטרנט (למשל באתר artabyss שאני מאוד אוהב) על מנת לקבל השראה, ובונה את הדמות לפי התמונה.
לא רק זה, אני הרבה פעמים מכניס סצנות שלקוחות מתמונות וכזה. לדוגמה במשחק המקוון שאני מריץ פה בפורום הכנסתי עץ מעוות ואפל. מצאתי את התמונה שלו לפני זמן מה, ואז כשהנחיתי את המשחק חשבתי כמה זה יכול להתאים, אז הכנסתי אותו (ואפילו חיפשתי את התמונה וערכתי אותה קצת מבחינת צבעים בשביל המגניבות).

חוץ מזה, מיתולוגיות. הרונות הנורדיות ממשיכות להוות מקור השראה בשבילי כבר בערך חמש שנים, והמיתולוגיה היוונית הייתה מקור השראה רציני אצלי בתקופת חטיבת הביניים ועדיין אפשר לראות את ההשראה עצומה שלקחתי ממנה בעולם המערכה שלי. המיתולוגיה המצרית בהחלט היוותה לי השראה ליצירת עולם מערכה אחר שבו סוגדים לשמש, והשתמשתי גם במיתולוגיה קלטית כמה פעמים ולקחתי גם השראה מהברית החדשה במקרה אחד (4 פרשי האפוקליפסה וכל החזיון ההוא ליתר דיוק).

בנוסף, חרבות ונשקים מגניבים. מדי פעם אני מוצא את עצמי בוויקיפדיה ומסתכל עליהן, זה ממש נחמד להתאים אותן לדמויות ועוזר לי להגדיר אותן יותר טוב, נותן לי סוג של השראה להן.

בעיקר מספרים, סדרות טלוויזיה, תוואי נוף מרשימים ולפעמים גם מהחדשות. יש לי נטייה להכניס רעיונות שאהבתי לתוך הסיפורים שאני כותב. כל קו העלילה עם מחליפי הצורה ב-"מעמקי האדמה" הוא בהשראת "ראשית אפלה" מאת גרגורי קיז שעוסקת בראשית ימיהם של הטלפתים בעולם של 'בבילון 5'.

נופים וטיולים באמת משאירים הרבה פעמים השראה או רעיון.
קלעת נמרוד, לדוגמה, הביאה לי המון השראה לתכנון מסדר פלדינים כלשהו לעולם שלי.
הכנסיות בפראג עשו לי השראה למקדשים, במיוחד הקתדרלה של ויטוס הקדוש (וואו ממש לא מספיק פה).

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]688523[/post] קלעת נמרוד, לדוגמה, הביאה לי המון השראה לתכנון מסדר פלדינים כלשהו לעולם שלי.

זה אירוני, כי ככל הידוע מי שבנה את המבצר היו בכלל הממלוכים.

חזרה