ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

פרויקט טיר-נא-נוג - רקע בעולם המערכה שלי

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 8097
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 21

פרויקט טיר-נא-נוג - רקע בעולם המערכה שלי

שליחה על ידי liorgonen3 » 27 נובמבר 2017, 22:35

שם בצל הזמן שוכנת לה הארץ
שם בצל הזמן, בצל היום
שם בצל הזמן, שוכנת לה הארץ, שוכנת טיר-נא-נוג


פיות לוקחות חלק חשוב בעולם המערכה שלי (כמו שחברי לאדמות המלחמה למדו להכיר) בזמן האחרון עבדתי עליהן רבות מבחנית lore, ואני חושב שהיה נחמד להעלות את זה על הכתב.
אני לא כותב מכאניקה, לפחות לא כרגע, אז אף על פי שעולם המערכה שלי רץ על 3.5 (ובקרוב על PF) ניתן יהיה להשתמש בזה ברמת העיקרון להכל.


אז נתחיל

מה זה בעצם פיה?
fey או פיה, מוגדרים בעולם שלי כ"גזע על" משלהם, יש להם תתי גזע, פיקסים/ניקס/וספריט הן פיות, אבל הן נמוכות בהיררכיה (מיד אעסוק בזה) והן פחות "מיוחדות" כמו שאר הפיות.
רוב הפיות העיקריות הן דמוית אלפים, יש להם אוזניים מחודדות, הם גבוהים ובעלי מבנה גוף דקיק במקצת. לכן קל מאוד להתבלבל בין הפיות לבין אלפים, ויש הפיות אשר ינצלו את זה.

היררכיה ורקע

היררכית הפיות יחסית פשוטה, ה"גבירה" היא ישות אשר שולטת בכל הפיות. היא מתפקדת כאלה הראשית שלהן מצוותה היא חוק לכל דבר.
אירוע אשר נשכח מהזמן עצמו, הוביל את הגבירה למצב של חוסר כוחות מלא, היא לקחה בכוחה האחרון את כלל מאמינה, אל מקום אשר נמצא מעבר לזמן עצמו אשר מוגן בערפילי קסם, היא לקחה אותם לעבר המצודה, לעבר טיר-נא-נוג.

במעשה זה, ניצלה הגבירה את שארית כוחה, והפרידה בין אנשיה לבין יתר העולם, ערפל קסום מהווה חוצץ בין האי עליו נמצאת המצודה, לבין שאר העולם, החוצץ מפריד את המצודה גם מהזמן שנמצא מחוץ לה, גורם לזמן לפעול הרבה יותר לאט בשביל כל מי שנמצא שם, בן תמותה אשר ישהה במצודה יום, עלול לגלות שמאה שנה חלפו מחוצה לה.

מאחר והגבירה הפכה חסרת כל כוח, היא נאלצה ליפול לתרדמת, עד אשר היום בו כוחה יחזור, כשהיא משאריה אחריה היררכיה בוררה של הנהגה, ופקודה ברורה, "מלו את רצוני עד אשר כוחי ישוב."

בשלב הגבווה ביותר בהיררכיה (מתחת לגבירה) נמצאים בעצם 2 קבוצות.
הראשונה- רמי-הדם (highborn, רם-דם ביחיד) "אצולת הפיות" בצורה מופשטת יותר, לא מדובר בסוג שונה של גזע/תת-גזע, רם-דם הוא בן פיה ממוצע (קרי, נראה כמו אלף) אשר בדרך כלל ישלוט בהיבט כלשהו של הקיום ככוח, זה יכול להיות היסודות עצמם (אם כי מדובר בחריגה קלה) ולרוב יהיה מדובר במשגים ערטילאיים במקצת - עריגת-חיים, קבילת-חלומות, או אפילו כתיבת-חלומות, כל אלה דוגמאות לכוחם של רמי הדם, יכול והגיוני שרם-דם אחד יהיה בעל כוח זהה לשל אחר, אבל המגוון לא קטן, ונראה שבכל שעה ניתן למצוא אחד עם כוח אחר.
תפקדים של רמי הדם הוא לשמור על הגבירה, הם לא יוצאים מהמצודה כלל, מגנים על חלומתיה של הגבירה, ומוכנים ליום בוא תתערור, ותקרא להם לשרתה, עד אז, הם יחכו, נהנים מחיי נצח נקיים מחשש, במקום מבטחים, לנצח נצחים.

הקבוצה השנייה נחשבת לקצת יותר "חריגה" -הצייד הפראי (the wild hunt) הם הקבוצה היחידה בהיררכית הפיות שמסוגלת לנוע חפשי בין האי, דרך הערפל, ולשאר העולם. הגבירה השאירה להם הוראה ברורה, "רכבו לאורך הכוכבים, ללא הפסקה, ללא מנוחה, צודו את רוחות הפרא, החזירו אותן למסלולן.".
מנהיגם של הצייד, או מלכם אם תעדיפו, נקרא גווין, רם-דם בעבר, וקיום ה"מנצח" על הצייד, מדובר בבן פיה גבוה בצורה קצת מטרידה, אשר רוכב על אייל (stag) גדול מימדים, בכל רגע נתון, הוא ושאר הציידים אשר אותם הוא בחר והסמיך (מתוך ארבעת החצרות, כבר ארחיב) רוכבים לאורך הבריאה כולה, עוקבים אחרי ישווית עתיקות כמעט כמו הגבירה עצמה, וצדים אותן בשמה.

לצידיים אין מקום במצודה, ובזמנים בהם הם נקראים לשוב לאי, הם חיים בסביבתו, חברות בצייד היא חברות לכל החיים, והצייד יחדל ממשימתו אך ורק משני סיבות, התעוררות הגבירה, או לצוד עריק מהצייד.
מאחר וכל אחד מחברי הצייד הגיע מאחת החצרות בעברו, זה שולט באחד מיסדות הבריאה, בהתאם לחצר שלו. גווין עצמו שולט בכל ארבעת היסודות.

הציידים לא נענים לפקודה של איש, גווין הוא החוק שלהם, והם ימלאו את מצוותיו כאילו יצאו מתוך שפתייה של הגבירה עצמה.
לצייד ישנו עיקרון חשוב- לב האבן, הציידים הם היחידים שרואים את העולם מחוץ למצודה, הם רואים את חייהם של שאר בני הגזעים, ואליהם להתעלם מכל תחלואי העולם, לא משנה כמה יש בכוכם לסייע.

מתחת לציידם ורמי הדם, נמצאות 4 החצרות,
חצר האביב, חצר החורף, חצר הסתיו, וחצר הקיץ. כל חצר נשלטת על ידי גבירת/אדון חצר, ארבעתם אחים רמי דם, אשר נבחרו אישית על ידי הגבירה, כל אחד מארבעת מנהיגי החצרות מנסים לכוון את החצרות שלהם למיצוי רצונות הגבירה, בהתאם לאופן בו הם מפרשים אותו

כל חצר מחוברת ליסוד, וכל בני החצר מסוגלים לשלוט ביסוד בהתאם לכוח רצונם, ככל שבן הפייה חזק יותר, עתיק יותר ובעל כוח רב יותר, הוא מסוגל להשפיע על היסוד בצורה חזקה יותר

חצר אביב שולטת בכוח האדמה, האביב הוא תחילת החיים, והחיים יצאו מתוך האדמה, הם מסוגלים לרפא, להזיז את האדמה, להפריח חיים חדשים ולשלוט בצמחים.

חצר הקיץ שולטת באש, הקיץ הוא החם בעונות, והזמן בו השמש חזקה ביותר, כוחה מתדלק את כוח החצר, מאפשרת להם לשלוט בחום ובאש,הם שולטים גם באור, מסוגלים ליצור אשליות ומראות שווא בכוחם, יכולת שהם משתמשים בה רבות.

חצר החורף שולטת במים, הגשם מביא מים לעולם, נותן לחצר כוח לשלוט ביסוד המים עצמו, הם שולטים גם בים עצמו, ויכולים לתחזק את הערפל הקסום שאופף את המצודה.

לבסוף, חצר הסתיו שולטת ברוח, הרוח אשר מביאה את השלכת ומפילה את העלים, היא מנת חלקם של החצר, הם מסוגלים לגרום לחיים לקמול, להיחלש, ולמות בסופו של דבר. ככאלה, יש להם נטייה להיות אפורים, "חסרי חיים" ושקטים.

כל בן פיה הוא בן לחצר, אין "פיות חופשיות" שנמצאות מחוץ לחצרות, השליטה של חצר היא אבסולטית, כל הפיות מצייתות לפקודת אדון/גבירת החצר, החלשים מבין בני הפיות מחויבים למלא את הפקודות בצורה מיידת ולא נשלטת.
עד כאן לחלק הזה,
השלב הבא יהיה סקירה של ארבעת שליטי החצרות, וקצת יותר פירוט על גווין.

(כמון שאשמח לביקורות, הערות, והארות.)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18029
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

פרויקט טיר-נא-נוג - רקע בעולם המערכה שלי

שליחה על ידי The oldman » 29 נובמבר 2017, 20:48

אהבתי שהפיות נמצאות באי מחוץ לזמן - פירוש מחדש של ארקדיה? אאז"נ ב Changling the Lost הפיות נמצאות בעולם מקביל לשלנו, סגנון המישור האסטרלי. כאן זה יותר נגיש לשחקנים לטעמי - ומתאים יותר למשחק פנטזיה.
בכל מקרה, לא כל-כך ברור מה השחקנים עושים? הם פיות? יש בני תמותה רגילים במשחק?
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 8097
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 21

פרויקט טיר-נא-נוג - רקע בעולם המערכה שלי

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 נובמבר 2017, 21:09

האמת שלא חשבתי על ארקדיה... הרעיון בא לי כששמעתי את השיר הזה :


הפסקה האחרונה עם הרעיון שבו הזמן עובר אחרת בטיר-נא-נוג (לפחות לבני האלים) הביאה לי את הרעיון, גם האפשרות לתת לגבירה את כל הזמן שהיא צריכה כדי לחדש את הכוח שלה, מבלי שזה יהיה מושפע מפגעי הזמן החיצוני, נראה לי הגינוי. אני חושב שאפשר להוסיף לזה את ההשפעה של WOW עלי, בייחוד את הערפל של פנדוריה. זה והרצון שלי לחדש את עולם המערכה שלי בכל תקופה, גרם לי לחפש דרך הגיונית שהם תמיד היו שם, אבל אף אחד לא יכל לפעול. בעבר כתבתי לי גזע של אלפים שעזבו את העולם וחיים במימד כיס בתקווה שבני האנוש יכחדו מתישהו והם יוכלו לחזור ולדאוג לטבע. אז הרגיש לי במקום לקחת את הקונספט הזה ולחדש אותו טיפה.

מבחינת המשחק, (ומאחר וכל הנושא הזה תופס מרכיב חשוב בתכנון שלי כרגע למשחק הבא שאריץ בפורם) אני עדיין עובד על זה, הרעיון העיקרי זה שבשלב מסויים הערפל יפוזר, ויהיה איזה clashe עם הפיות.

אבל בסופו של דבר, זה עולם מערכה גנרי לכל דבר, (שיושב כרגע על 3.5) כל הגזעים הטיפוסיים קיימים במקום זה או אחר, ובני האנוש גם נמצאים, על האופציה של לשחק פיה אני עוד עובד, אבל זה כן בתכנון. (אני כרגע נמנע ממכאניקה כדי שזה לא יחסום לי את הכתיבה. )

אני מקווה שבמהלך שבוע הבא אני אסיים להוסיף כמה דברים והנושא יהיה יותר ברור.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה