דף 1 מתוך 1

נשק אצל דמויות ועולמות מערכה

נשלח: 21 נובמבר 2017, 20:19
על ידי הח׳אן הטטרי
כחלק מיצירת עולם המערכה שלי, שוטטתי לי באינטרנט וחיפשתי כל מני נשקים מגניבים שאני רוצה להכניס לשם. מצאתי לי כמה, וזה גרם לי לחשוב-איך אתם משלבים נשק בעולמות מערכה? לפי מוסכמות גזע, או סתם איך שנראה לכם? ולמה? יש לזה אולי הסבר תוך-עולם?
ואיך אתם בוחרים נשק לדמויות שלכם? לפי מגניבות? מה שנראה לכם מתאים לגזע/מקצוע? משהו אחר?

נשק אצל דמויות ועולמות מערכה

נשלח: 21 נובמבר 2017, 20:35
על ידי המפקד האלמוני
למה הכוונה "מוסכמות גזע"? יש למשל דימוי של גמד עם גרזן, אבל אם תשאל אותי יותר הגיוני שגמדים ירגישו מחוברים לפטישים ומכושים הדומים לאמצעים בהם משתמשים בכריה ובנפחות, מאשר למשהו שגם חוטב עצים. אלפים מזוהים עם חרבות ארוכות - אבל בראש שלי הם יותר מתאימים ללהבים מעוקלים.

בעיקרון, כלי נשק לא נוצרו כי מישהו חשב שיש לו רעיון מדליק, אלא כמירוץ חימוש מול שריון, כלי נשק אחרים ובתלות בחומרים הזמינים. ב"תורת המלחמה בארצות המקרא" יש עיסוק די ארוך בלהבי גרזנים - גרזנים עם להב רחב לחיתוך וקיצוץ, היו מתאימים במקומות ומול יריבים שלא לבשו שריון גוף וככה היה אפשר לפגוע בהם ולפצוע אותם פצעים קשים. היכן שהיו לוחמים שלבשו שריון קשקשים כזה או אחר, ההעדפה הייתה לגרזנים עם להב צר ודוקר שיכול לחדור בין הרווחים בשריון.

נציין כמובן שרוב שיטות משחקי התפקידים לא יורדות לדקויות האלה, אבל בתור מנחה אתה יכול להיעזר בהן כשאתה מתאר את לוחמי העולם שלך.

חוץ מזה, שזיהוי של כלי נשק ועיצובי נשק מסויימים עם עמים, תרבויות וארגונים (או גזעים במו"ד) יכול לעודד את השחקנים להתעניין בהם כעוד דרך לקבל מידע ולזהות אויבים. אני עדיין מצטמרר קלות כשאני נזכר בפעם ההיא שמישהו כמעט ירה בי כי באמצעי ראיית הלילה שהוא החזיק הגלילון שהיה לי אז נראה לו כמו קלצ'ניקוב.

נשק אצל דמויות ועולמות מערכה

נשלח: 21 נובמבר 2017, 21:06
על ידי הח׳אן הטטרי
על המוסכמות גזע הללו אני מדבר-אבל אני אוהב לתת תירוץ בשבילן. אצלי הגמדים הם אומני עץ וכורתי עצים (שאגב גם מזינים את הכבשן...) לא פחות מחרשי מתכת או אבן. אצלי הם משתמשים בנשקי-עבודה ובנשק כבד-כידוני וגרזני הטלה (סטייל פרנציסקה), גרזנים, מכושים ופטישים. הם גם מרגישים לי מתאימים לשריון קשקשים.

תמונה
קסיפוס יוונית-חרב דקירה קצרה שדומה מאוד לגרסה הקולנועית של ''עוקץ'', ואצלי היא משויכת מסורתית לאלפים-זו בערך החרב הראשונה שנוצרה, והאלפים שעשו אותה רצו משהו אלגנטי ודומה לעלי-העצים. כמו כן, בני אדם שונאים אותה ואת כל מי שיש לו אותה-הוא בבירור אלף. אלפי-הערים, שחיים במצודות מפוארות ומפותחות, משתמשים גם בחרבות-מפותלות, ואילו אלפי היער מתמחים בקשתות וגם ב... טומהוקים. על אלפי החולות טרם חשבתי (רעיונות?).

אורקים משתמשים בכל מני כלי נשק שאת רובם הם המציאו, דברים מפחידים ועקומים. בין השאר, יש להם חרבות ח'ופש, אלות עם ראשי מתכת קוצניים, ''מורגנשטרן'', גרזנים גדולים וחרבות קצרות ופגיונות עם צד אחד משונן, כשהשיניים פונות לעבר הניצב-הן לא מפריעות בחדירה אך גורמות המון סבל (מיותר) וכאב כששולפים את החרב. בסופו של יום, בין אם נעצת למישהו במעיים חרב משוננת או לא, הוא ימות מזה תוך זמן קצר.
ספוילרהצג
תמונה
תמונה[/img]
ואצל בני האדם-הלבנים משתמשים בעיקר בחרב הזו, בין שתקרא לה פלקטה, קופיס או קוקרי:
ספוילרהצג
תמונה
תמונה
תמונה
חוץ מזה שהיא מגניבה, ההסבר לכך הוא שהיא פיתוח אנושי של החרב האלפית, שהשיג כמה יעדים-הוא שונה מהחרב האלפית המתועבת וכן מבדיל את נושאה מבני האלמוות; הוא כורת איברים ומשסף טוב יותר; וגם בדקירה הוא ממש לא רע. אחת התרבויות, שלוקחת השראה מהמצרים, השתמשה תחילה בח'ופש האורקי, אך החליפה אותו בחרב אנושית. בני אדם לבנים מתרבויות אחרות משתמשים גם בחרבות ישרות, שאני מדמיין אותן כסיניות:
ספוילרהצג
תמונה
תמונה
השחורים הצפוניים-שלוקחים השראה מהנובים והאתיופים-משתמשים בפלקטה ששאלו מהלבנים, וכן בפלכיונים ובפיתוח משלהם לחרב האורקית, הקרוי שוטל (חרב אתיופית אמיתית):
תמונה
השחורים הדרומיים משתמשים בכל מני חרבות, שאת חלקן הכרתי בשיטוט אקראי בקטגוריית ''חרבות'' בויקיפדיה ואת חלקן במשחקי מחשב.
ספוילרהצג
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה