• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מחפש שיטה למשחקי 1 על 1

אז לפני כמה שנים, הרצתי קמפיין בסקייפ עם חברים, והוא נסגר לפני שהגיע לסיום. עם זאת, אני ואחד החברים (העוג הברברי) רוצים "להמשיך" את הקמפיין ב1 על 1. או ליתר דיוק, להמשיך את הסיפור של אחת הדמויות.
במקור, הקמפיין היה במו"ד 4, אז אני מחפש שיטה דומה מבחינת חוויה שתתאים קצת יותר לאחד על אחד (כי מו"ד 4, עד כמה ששנינו אוהבים אותה, לא מתאימה לזה), יש הצעות?

למה לא 4? שמי שמשחק יהיה הגיבור הראשי, ויחד עם חבורת הדב"שים שלו הוא יעבור הרפתקאות, לדעתי יש לזה גם חוקים איפהשהו באחד מהמדריכים לשה"ם.
יש לי חבר (dodo) שמספר לי על נפלאות "עיר בערפל", אז אולי שווה לנסות (אני לא באמת יודע על כמה זו שיטה שמותאמת לשחקן אחד).
אם זה קמפיין לטווח קצר (מאוד) אז אפשר את הmythic mortals.

בקצרה, חבורת דב"שים לוקחת את אור הזרקורים מהשחקן, ומבחינה מכאנית זה קוץ בתחת.
mythic mortals לא מתאים, עד כמה שאני אוהב את השיטה הזו, היא נוצרה לאקשן מהיר ומפוצץ, לא למשחק חרבות וכשפים.

עיר בערפל מבוססת על עולם האפוקליפסה, וזה מנוע נחמד למדי, אבל הוא לא מתאים לחווית המשחק שאני מחפש. כמו כן השיטה עצמה היא למשחק של קסם מודרני, אבל אני אסתכל. אולי היא כן תתאים.

האמת שכמו שהל אמר. רק עם גישה קצת שונה. פעם ניסתי לשחק עם חבר 4 כשאני משחק 4 דמויות שונות, (בעיקרון דמות אחת שהיא העיקר, והאחרות היו "מתלוות" שלו) מה שנותן כמה אופציות מעניינות למשחק, ואם אתה בקטע של טקטקיה, משנה את השיטה למין RTS קטן. לא יצא לנו לעשות את זה הרבה זמן בגלל בעיות חיצוניות, אבל אני יודע שחבר אחר שלי ניסה ועבד בצורה לא רעה.

השאלה מה בדיוק מנסים להשיג, כי כל שיטה אפשר לפצות על ה1V1 עם דבשים, או אם אתגרים מותאמים (שיחקתי 3.5 1 על 1 הרבה פעמים, אתה מרגיש קצת מוזר, אבל זה עובד)

חבורת דב"שים שלמה גם פוגעת בבלעדיות של הדמות עבור השחקן, וגם גונבת אור זרקורים.

לדעתי עדיף לתת לו להסתובב מידי פעם עם דב"שים מתחלפים שבאים והולכים, או לתת לו "פוקימונים" - פחות מדב"שים, אלא חיית מחמד לוחמנית או יצורים מזומנים כמו הנמרה ההיא של דריזט, פיקאצ'ו או טבעת ג'יני.

מתלבט אם להציע את זה, כי אין לי ניסיון בשיטה עצמה, אבל שמעתי כמה דברים טובים ויש לי ניסיון בשיטה אחרת של Kevin Crawford (כוכבים אין-ספור).
מדובר ב - Scarlet Heroes שהיא שיטת חרבות וכשפים אולד-סקול שנכתבה בשביל משחקי אחד על אחד (ואפילו יש פרק על משחק שחקן בודד, כאילו בלי שה"מ). מצד שני, מאחר ומדובר באולד-סקול יש רק 4 מקצועות (קוסם, לוחם, כהן וגנב) ואני לא בטוח שהדמות תתאים בלי להתפשר על כמה דברים.
בכל מקרה לא יזיק לך להסתכל על הקישור להתחלה מהירה (האמת, אני ראיתי רק את השיטה המלאה, אבל אני חושב שזה אמור להכיל הכל חוץ מעולם המערכה שגם ככה לא מעניין אתכם): http://www.drivethrurpg.com/product/127458/Scarlet-Heroes-Quickstart
השיטה המלאה: http://www.drivethrurpg.com/product/127180/Scarlet-Heroes

אם תחליט שאתה בכל מקרה רוצה להעביר מו"ד סטנדרטי, אז אלו מסקנות של דיון ישן על אופן המשחק והכל (יש להם כמה נקודות טובות ככה שאני חושב שכדאי לרפרף על זה. בסוף אפילו יש כמה דוגמאות להרפתקאות סולו): http://zioth.com/roleplay/dm/solo_roleplaying

חזרה