ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

נפילת התרבות-עולם מערכה [עדכון: 1]

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 09 נובמבר 2017, 20:42

הח׳אן הטטרי כתב: אני יודע שדי העתקתי מעולמנו אבל: עור כהה יש למי שחיים באיזורים חמים. בדרום חם (אני לא מתכוון לעשות עולם חייזרי שבו חם בצפון).בנוגע לפרימיטיביים-אנשי העולם הנודע לא באמת חקרו אי פעם את היבשת הדרומית, וגם האפארים חקרו רק את השכנים הפרימיטיביים שלהם. ייתכן שבדרום הרחוק יש אימפריות של כהי עור (מה שעולה לי לראש זה הזולו ואימפריית גאנה), הן לא ידועות ולא רלוונטיות.
זו בדיוק הכוונה שלי, בדברים האחרים ניסית להיות מקורי. כאן העתקת מהעולם שלנו, וכמו שהלדין גם העיר, בתפיסה מאוד מערבית/מוגבלת - כולל העובדה שיש לוכדי עבדים שמביאים את שחורי העור ליבשת המתקדמת
זה לא יצירתי, וזה לא תורם. יש דבר יותר מגניבים להעתיק אם רוצים.

מעבר לכך, מבחינה משחקית מה התרומה לכך? למה ששחקן ירצה לשחק כושי במערכה? אם זה היה משחק היסטורי בסגנון: Freedom: The Underground Railroad | Board Game | BoardGameGeek סבבה, אבל שם כל המשחק על זה.
במקרה הזה, אתה מציג את הגזעים שפונים לשחקנים... ואז שחורי העור בתור נחותים ועבדים.

נ.ב. עור שחור מגיע משמש, לא מחום. אפשר גם להיות עם עור שחור ביבשת קרה. אין סתירה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 09 נובמבר 2017, 21:14

The oldman כתב: עור שחור מגיע משמש, לא מחום. אפשר גם להיות עם עור שחור ביבשת קרה. אין סתירה.
התבלבלתי, וממילא ארץ שטופת שמש כנראה גם תהיה חמה...
The oldman כתב: זו בדיוק הכוונה שלי, בדברים האחרים ניסית להיות מקורי. כאן העתקת מהעולם שלנו, וכמו שהלדין גם העיר, בתפיסה מאוד מערבית/מוגבלת - כולל העובדה שיש לוכדי עבדים שמביאים את שחורי העור ליבשת המתקדמת
קודם כל, מה הכוונה ב״ניסיתי״?...
המשחק הוא סביב העולם הצפוני, לא סביב יבשת הדרום. שחורי העור בכלל לא רלוונטיים מי יודע מה למערכה, אבל החלטתי לשלב אותם. חוץ מזה, ממש לא כל העבדים שחורים-יש שבויי מלחמה, בני יוטונהיים (שמבוססים על פינים/לאפים בתיבול ויקינגי ותוספות מקוריות שלי) ועוד כל מני. אם שחקנים ירצו לשחק חוקרים נועזים שיוצאים לדרום אימפריות שחורות יהיו רלוונטיות. כרגע הן ממש לא, אלא אם אגיע למצב בו סיימתי לפרט כל דבר רלוונטי על העולם הידוע.
אני כבר לא מתכוון לשנות את זה, וכמו שאורי העיר, כל הדיון הזה מיותר.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Aquiris quodcumque rapis.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 10 נובמבר 2017, 13:08

הערה: ערכתי כמה שינויים מינוריים בעולם, ובהם ויתור על הקרמאנים והנורסלנדים.

סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 נובמבר 2017, 07:22

החלטתי להקפיא את העולם לעת עתה.
הרגשתי שהוא לא מספיק מקורי, ושאני לא באמת ''יוצר'' משהו. אחזור עם שיפורים, מתישהו.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה