• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נפילת התרבות-עולם מערכה [עדכון: 1]

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
מצעד הברברים התהלך לאט ולפי סדר ברחוב הראשי של העיר גוּנדריקסבוּרג, בירת נחלת אוסטרזיה שבממלכה הלוּגית. בראש הלוחמים עטויי פרוות הדובים ועורות הזאבים צעדו ליאופאדריק, מלך השבט ההיפרבוראי, ובנו הבכור אקילה. משני צידי תהלוכת הלוחמים שמהיפרבוראה הרחוקה עמדו תושבי העיר, דוממים, לא מעזים לתת לרגשותיהם, צער, זעם ושנאה, להיראות. במרכז הרחוב, לפני התהלוכה, עמד אדון נחלת אוסטרזיה, הרוזן רוּדריק, עטוי בשריונו ומוקף בחיל משמר זעיר. ליאופארדיק עצר, ובסדר ומשמעת מופתיים עצרו הלוחמים לפי האות הקל ביותר ממצביאם. ''אני, רודריק בן ארמנריק לבית גונדריק, נכנע בזאת בפני ליאופארדיק בן קניגוולף, מלך שבט הסאקסוורדים מהיפרבוריאה, ונשבע לו אמונים בשם כבודם של אבותי, עיניה של אשתי ואונם של בניי''. הוא כרע בך, הוריד את קסדתו המעוטרת בתחריטים וזהב, שסימלה את מעמדו כרוזן, ואת חרבו. המשמר הפיל את המגנים, החניתות והגרזנים. ''אני מקבל אותך כווסאל שלי וכרוזן אוסטרזיה'', אמר ליאופארדיק. ואז הוא פנה לאנשיו. ''עוד מחוז נפל לידינו, בני היפרבוריאה העזים, בדרך להפלת בני התרבות המושחתים והעריצים!''. הוא ביטא את המילה בני תרבות בלעג לאותם האנשים המכנים עצמם כך. הלוחמים הריעו, הקישו בכלי נשקם על מגיניהם והניפו גרזנים, חניתות וחרבות באוויר, שואגים קריאות ניצחון ברבריות.
עוד עיר נפלה במאבק בין התרבות לברברים.

לאחרונה התחלתי לעבוד על פרויקט חדש-בהתחלה תיכננתי אותו כהיסטוריה חלופית, אבל העדפתי לא להיות מחויב לכלום, והחלטתי לכתוב את זה כעולם מערכה. מכיוון שלא ממש מצאתי לו שם, החלטתי ש''נפילת התרבויות'' יתאר אותו הכי טוב. מדובר בעולם פנטזיה, אבל יותר בכיוון של המאות ה-6-10 מימי ביניים קלאסיים. שבטים ברבריים יותר או פחות חוצים את היבשת בחיפוש אחר אדמות פוריות, שלל, ביזה ותהילה, ממוטטים אט-אט את התרבויות המתקדמות של האיזור-הממלכות-התאומות את'אנה וארקדיה, קיסרות המערב, הממלכות הברבריות-פיאודליות שבגבולות הפרא ואפילו האלפים בני האלמוות לא תמיד עומדים בפני בני-התמותה חסרי המורא. כדי להיות ''בראש שלי'', רצוי להכיר לפחות באופן בסיסי את תקופת נדידת העמים וקרל הגדול, ורוב מי שסיימו ללמוד את הנושא בכיתה ז' יודעים אותו בכלליות.

ובכן, כמה מהדברים החשובים בעולם. כמובן שזו רק ההתחלה, ובהודעות הבאות יהיה הרבה יותר פירוט. מפה תבוא בקרוב, כשאני אוכל לסרוק את זו שציירתי למחשב.

גזעים ותרבויות
בעולם ישנם שני גזעים לפחות, המחולקים לתרבויות רבות ומגוונות. יש רבים הסוברים כי שחורי-העור מהדרום הרחוק הם למעשה גזע נפרד, אך אין הוכחות בעד או נגד זאת.
אלפים
אלפים הם כנראה הגזע העתיק ביותר עלי האדמות, אך בהחלט לא העתיק ביותר בעולם הידוע. הם נוצרו מהעצים, והגיעו לארץ הידועה בספינות לפני אלפי שנים, משעבדים את בני האדם ומשתלטים על כל הארץ. שלטונם הארוך נמשך כאלפיים שנים, במהלכן דיכאו בני האלמוות היהירים את בני האדם, משניאם את עצמם עליהם לנצח. לבסוף, פנו חסרונות האלפים נגדם-מיעוטם המספרי (תוצר של האלמוות שלהם) ויחסם היהיר, המשפיל והאכזרי לנתיניהם (גם הוא תוצר של האלמותיות שלהם) גרמו למרד גדול של בני האדם נגדם, ולאחר תבוסתה הסופית של האימפריה האלפית בקרב 7 הגבעות הם נטבחו או נלקחו בשבי, ושארית הפליטה נמלטה לחצי האי המזרחי, שם הקימו ממלכה מבוססת למדי.
בנוסף ל''אלפים הלבנים'', שהם בהירי עור ששיערם הארוך והחלק כסוף, שחור או זהוב, ישנם ''האלפי החולות'', שהם בעלי עור בגוון הנחושת ושיער שחור ומתולתל, וחיים בממלכתם המסוגרת בדֶרטוּאר, אליה נמלטו אחרי שבני האדם מהדרום פרקו את עולם. ייתכן שיש אלפים נוספים, כהים עוד יותר, בארצות הדרומיות הלא ידועות.
האלפים הם אוהבי טבע, יפים וחינניים, ואלפי החולות הם מהורהרים, עצובים ומתקדמים יותר טכנולוגית. למרות זאת, האלפים הם גם יהירים-הם בני אלמוות, וכל שאר בני התמותה (בני אנוש ואפילו חיות) חיים בשבילם ואמורים להיות כפופים להם, והאלפים ידועים כאוכלי בשר. הם גם מעריצים את היופי והגוף מאוד, ורואים בפגמים גופניים (דבר שלא קיים אצלם) עדות לרשע ולמידות רעות.
בני אדם
בני האדם הם תושביה הילידיים של הארץ הידועה. אביהם הקדמון, אדם, נוצר מהאדמה במקום לא ידוע. הם היו אנשי מערות עד לבואם של האלפים-הברברים מהצפון לא באו תחת שלטונם ולכן התפתחו לאט בהרבה, וחלק מאנשי המערות נמלטו למקומות מבודדים כהרי המערות שבמרכז המדבר, יערות עבותים והרי היפרבוריאה, ושם חיו ועודם חיים בבידוד, נשארים בתקופת האבן ומתגוננים מתוקפים בעזרת הקסם השאמאני החזק שלהם. בני האדם מתחלקים לתרבויות רבות, שקצרה היריעה לפרט עליהן פה.
שחורי העור
לא ידוע אם שחורי העור מהדרום הם בני אדם או גזע עצמאי, ורבות התיאוריות בנושא. מכל מקום, היחס אליהם הוא כאל עבדים ונחותים-לא מפתיע בהיתחשב בכמויות העבדים השחורים שהאפארים לוכדים ומוכרים. ידוע כי הם מאכלסים את היבשת הדרומית, וכי הם מחולקים לשבטים רבים.
בני תערובת
לא קיימים עירובים רבים בין הגזעים-אמנם בתקופה העתיקה נהגו האדונים האלפים לקחת שפחות בנות אדם (כיוון שבני האדם פוריים בהרבה מהאלפים) ולהוליד איתן כל מני ממזרים חצי-אלפים, המנהג הפסיק עם נפילת האלפים, אך עד היום יש רבים עם דם אלפי במשפחה, ולכן הם יפים, מהירים וחינניים יותר. אשר לשחורי העור-בהנחה והם אכן גזע נפרד, ישנם הרבה חצי-שחורים-חצי-לבנים: האפארים בעלי העור החום-אדמדם הם דוגמה לכך, אף שבדבר מלבד המראה הם לא קרובים לשכניהם הדרומיים. כמו כן, לא רק גברים שחורים נמכרים לעבדות אל הממלכות מצפון לאפאריה.

קסם
הקסם הוא דבר עתיק ומסתורי. האלפים יודעים להשתמש בו ברמה זו או אחרת, אך הם לא מגלים ידע זה לבני התמותה הנלוזים. לאנשי המערות יש קסם שאמאניסטי המתבטא בטקסי פולחן קדומים לרוחות השבט ולדוב המערות, בעזרתו הם מסוגלים לגרום לחיות ללכת בכיוון מסוים, לחזות את מזג האוויר, לחזק את כליהם בקסם וכן להנחית מכות חזקות יותר ולירות חצים מדויק יותר. לברברים יש טקסים המקודשים לאלי המלחמה שלהם בעזרתם אפשר להכפיל ולשלש כוח של לוחם, וכן טקסים חקלאיים וטקסי ציד. בדרום הקסם ממפותח פחות, והאנשים מעדיפים להסתמך על טכנולוגיה-אך עדיין הקסם קיים ברקיחת כל מני שיקויים ותרופות. אם תרצו אפרסם עוד על הקסם.

המצב בעולם כיום
רמת הטכנולוגיה משתנה ממקום למקום-ל''ממלכות האחיות'' (את'אניה וארקדיה) יש רחובות מרוצפים, דרכים סלולות, ביובים פרימיטיביים וערי אבן; ההיפרבוראים חיים בבקתות במרחקי קילומטר זו מזו ביערות, ולובשים רק עורות חיה ובגדי צמר פשוטים. לאלפים יש ערי אבן בלב היער ובתי עץ מפוארים על העצים, בנוסף לערי אבן בחוף וערי חול יפהפיות בדרטואר.
אצל בני האדם, המשטר הנהוג הוא מונרכיה-בין אם מדובר בקיסרים, בח'ליפים, בקונונגים ומלכים שבטיים, במלכים, דוכסים, רוזנים או מלך המלכים. בקרב האלפים נהוגה שיטת שלטון שונה אך דומה-המלך נבחר מבין בתי האצולה למשך 100 שנים. בדרטואר יש לאלפים מונרכיה רגילה, אך מוזרה בהחלט-מטריארכיה.
כיום, העולם נמצא במצב ההולך ומתדרדר. ''התרבות'' (בני הדרום, הארקדים והאלפים) הולכת וקורסת משחיתות, ריקבון פנימי ומפלישות הברברים. הממלכות הברבריות-למחצה שהוקמו מצפון לארקדיה במאות הקודמות לא מצליחות לעמוד בפני הגל, שממשיך ושוטף דרומה. אם זה לא מספיק, התרבויות נאבקות אלה באלה, התקררות ורעב מתחילים, ומלחמות רבות פורצות.
האם לתמוך בתרבות בזכות כל מה שהיא יכולה להעניק, למרות השחיתות וההיחלשות? או לבחור למוטטה ולהקים סדר חדש, ולהצטרף לברברים?
זו הבחירה שלכם.

הקדמה טובה שמציגה עולם בנקודת מפנה חשובה וכתובה בצורה ברורה.

סיפור הרקע עם האלפים דורש קצת יותר עיבוד. למרות ההכרח לתמצת, מן הסתם, היסטוריה מורכבת, יכולת לכלול את נקודת המפנה בה בני האדם קלטו ששליטיהם בני האלמוות הם בני תמותה ועל כן ניתנים להריגה. אנשים יכולים להתרגל לדיכוי אם הם איבדו תקווה... יש כאן מחזוריות מסוימת אם חושבים על זה. הם הביסו את אדוניהם שהיו מתורבתים יותר רק כדי להיות מובסים על ידי אנשים הרבה פחות מתורבתים מהם שבטח יובסו בעתיד על ידי אנשים עוד פחות מתורבתים מהם לפני או אחרי שישמינו ממשמני התרבות הגבוהה.

למיטב הבנתי, בן תערובת שחור-לבן הוא בדרך כלל בעל גוון חום בהיר. גוון נחושת - כמו מה שאתה מתאר - הוא פשוט גוון עור שאופייני לתושבי צפון אפריקה. אחרי הכול, לא כל אפריקה היא מדבר שחון ולא כל השחורים שחורים באותה המידה.

תודה רבה!
לגבי מה שיקרה לברברים-אין לי מושג. יכול להיות שהם בכלל ישמידו את התרבות ו... יברברו את כל העולם.
הלדין אמר/ה:
[post]686291[/post] גוון נחושת - כמו מה שאתה מתאר - הוא פשוט גוון עור שאופייני לתושבי צפון אפריקה
אז ככה זה נקרא... תודה!
האמת שבאפריקה דווקא תושבי הסהרה הם הנחושתיים, השחורים הם מדרום.

הבסיס לעולם נשמע מעניין, ומזכיר קמעה את קונאן במובן שהברברים כובשים את התרבויות המתקדמות - מגניב בעיניי. נשמע כמו בסיס מצוין למערכה חדשה.
כמה הערות לגבי התוכן עצמו:
ההקדמה מעט מסורבלת, אם כי אני מבין למה כתבת אותה. אני אישית לא אוהב בליל שמות לא מוכרים, בטח שזה עולם מערכה.
מבחינת הגזעים, שני גזעים זו בחירה מעניינת - היא לא פה ולא שם. לרוב או שיש גזע בודד או שיש מגוון רחב של גזעים. האם יש גזעים מפלצתיים בסגנון אורקים?
מה שכן, הגזעים עצמם בנויים יחסית משעמם. האלפים זה יותר מדי חדגוני, בטח אם זה שני גזעים. בני האדם זה תיאור קצר ויבשן, והתוספת של שחורי עור הוא .... מיותר. אם כבר עשית עולם פנטזיה, למה להעתיק את כל הסטריאוטיפים על כושים לעולם שלך? באו מהדרום, פרימיטיביים, עבדים. לא רק שזה גזעני זה גם לא יצירתי ולא מעניין.

אשמח לראות את ההמשך, וגם התייחסות לתפקיד ההרפתקנים בעולם.

תודה רבה על הביקורת הבונה!
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] מזכיר קמעה את קונאן במובן שהברברים כובשים את התרבויות המתקדמות
האמת שחלק מההשראה לעולם באה לי מתמונות באתר על העידן ההיבוראי שהמפקד האלמוני נתן לי קישור אליו פה: https://www.pundak.co.il/forums/threads/3925/post-685194
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] בחינת הגזעים, שני גזעים זו בחירה מעניינת - היא לא פה ולא שם.
אני יודע. חשבתי לשלב גמדים ואורקים, אבל הבנתי במהרה שאני לא חייב גזעי פנטזיה בשביל זה, ובאופן כללי תיכננתי שלעולם יהיה אופי ''אנושי'' מאוד. אבל אלפים מתנשאים ועריצים היה מפתה מדיי.
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] האם יש גזעים מפלצתיים בסגנון אורקים?
למיטב ידיעת אנשי העולם הידוע-לא. ייתכן שיש כאלה ביבשות מרוחקות מאוד. הרי בסופו של דבר, תרבויות לוחמניות ואכזריות אפשר להשיג גם עם בני אדם, למה לשלב אורקים מפלצתיים ומכוערים?
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] האלפים זה יותר מדי חדגוני, בטח אם זה שני גזעים.
אני יודע שהאלפים הוצגו כדומים, אבל זה יותר המנטליות של הגזע מאשר התרבות. אני לא יכול לשפוך הכל בהקדמה, אחרת מה יהיה לי לספר אחר כך?
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] בני האדם זה תיאור קצר ויבשן
אני יודע, אבל בני האדם ממלאים את העולם ומתחלקים להמון תרבויות. אין לי מקום ורצון לחפור על כולן בהתחלה.
The oldman אמר/ה:
[post]686555[/post] התוספת של שחורי עור הוא .... מיותר. אם כבר עשית עולם פנטזיה, למה להעתיק את כל הסטריאוטיפים על כושים לעולם שלך? באו מהדרום, פרימיטיביים, עבדים. לא רק שזה גזעני זה גם לא יצירתי ולא מעניין.
קודם כל, אני ממש, ממש, לא גזען לאף אחד.
אני יודע שדי העתקתי מעולמנו אבל: עור כהה יש למי שחיים באיזורים חמים.
בדרום חם (אני לא מתכוון לעשות עולם חייזרי שבו חם בצפון).
בנוגע לפרימיטיביים-אנשי העולם הנודע לא באמת חקרו אי פעם את היבשת הדרומית, וגם האפארים חקרו רק את השכנים הפרימיטיביים שלהם. ייתכן שבדרום הרחוק יש אימפריות של כהי עור (מה שעולה לי לראש זה הזולו ואימפריית גאנה), הן לא ידועות ולא רלוונטיות.

אפרסם היום כנראה את ההסבר על הדתות והכשפים.

קודם כל, אני ממש, ממש, לא גזען לאף אחד.
אני יודע שדי העתקתי מעולמנו אבל: עור כהה יש למי שחיים באיזורים חמים.
בדרום חם (אני לא מתכוון לעשות עולם חייזרי שבו חם בצפון).

אם היית חי בדרום אמריקה, היית חושב שחם בצפון וקר בדרום. עולם חייזרי באמת הוא עולם שהקטבים שלו נמצאים משני צדדי קו המשווה. בכל מקרה, עלתה לי שאלה קטנה: אם כל בני האדם בעולמך הם צאצאיו של אדם אחד - בהנחה ולא מדובר במיתולוגיה - האם אותו אדם שחור או לבן? ואיך בדיוק באו, אם כך, בני הגזע האחר?

כהודעת פתיחה נדמה לי שעדיף להתמקד פחות בגזעים ובמראה שלהם, ויותר במידע הכללי על העולם: טכנולוגיה, סדר חברתי נוהג, גאוגרפיה, מי הן האימפריות שנפלו, האם יש חיות קסומות/מפלצות וכו'. רק שנדע בגדול איפה אנחנו ממוקמים ביחס לעולמות פנטזיה גנריים לפני שנמשיך לפרטים על העולם.

עוד הערה נוגעת למוטיב הכללי של העולם: אני מבין שהוא לא אמור להיות מקורי מדי ולשקף פחות או יותר היסטוריה אלנטרנטיבית לעולם שלנו אחרי נפילת רומא. החלטה לגיטימית בעיני, אבל כדאי לחשוב מה העולם מציע חוץ ממקוריות? אולי אווירה חזקה? הדגשת היבטים שאנשים לא מכירים בdark ages? כרגע נראה לי שחסר לחדד קצת ולדעת במה מתמקדים, ואז ההצגה תשתפר מאוד. במילים אחרות - למה כדאי לשחק בעולם הזה?

(הערת אגב: לא הבחנתי בשום נימה גזענית במה שפורסם עד כה. הדיון בנושא רק הורס את העץ ללא צורך).

הלדין אמר/ה:
[post]686586[/post] אם כל בני האדם בעולמך הם צאצאיו של אדם אחד - בהנחה ולא מדובר במיתולוגיה - האם אותו אדם שחור או לבן? ואיך בדיוק באו, אם כך, בני הגזע האחר?
זו בדיוק הסיבה לסברה שהשחורים הם גזע נפרד ואינם בני אדם.
חוץ מזה, בעולם פנטזיה שגם ככה מכיל גזעים בנוסף לבני אדם אין סיבה ששחורי עור וצהובי עור יהיו גזע נפרד מבני האדם-זה לא שהם שווים פחות, הם פשוט גזע אחר.

אוקיי, אערוך את הודעת הפתיחה. בנוגע לגיאוגרפיה-מפה אני מצייר עכשיו, אסרוק ואעלה היום, מחר או מחרתיים.
בנוגע להיסטוריה-העולם לא השתנה הרבה ב-100 השנים האחרונות, ומעבר לזה ההיסטוריה לא רלוונטית, לא בהתחלה. גם ככה התקופה שלפני 100 השנים הללו מוכרת לרוב האנשים רק דרך מיתוסים ואגדות.
אורי ט אמר/ה:
[post]686592[/post] עוד הערה נוגעת למוטיב הכללי של העולם: אני מבין שהוא לא אמור להיות מקורי מדי ולשקף פחות או יותר היסטוריה אלנטרנטיבית לעולם שלנו אחרי נפילת רומא. החלטה לגיטימית בעיני, אבל כדאי לחשוב מה העולם מציע חוץ ממקוריות? אולי אווירה חזקה? הדגשת היבטים שאנשים לא מכירים בdark ages? כרגע נראה לי שחסר לחדד קצת ולדעת במה מתמקדים, ואז ההצגה תשתפר מאוד. במילים אחרות - למה כדאי לשחק בעולם הזה?
הממ... האווירה בעולם היא של תקופת פלישות הויקינגים-''מחרבו של הנורמני ומחציו של המדיארי הצל אותי אלוהים''. שבטי הצפון הברבריים-נורסלנדים, קאראמאנים והיפרבוראים, שבים ומסתערים דרומה. אבל, לא מדובר רק בברברים פראיים-מדברים גם על שרידים נרקבים של אימפריה עתיקה (סטייל האימפריה הביזנטית), על קיסרות סטייל פרס הסאסאנית שהולכת ומושחתת בדרום-מערב, על עוצמה שעולה מהדרום. הנוודים מהערבות במערב יושבים בשקט ורועים את הכבשים שלהם... בינתיים.

אוקי. אתה מתאר בעיקר מלחמות בין הברברים לעמים התרבותיים - האם זה המוקד העיקרי של העולם או שהוא כולל רובד אזרחי משמעותי?
עוד שאלה - לאיזה סוג של משחק הוא מיועד? למשל: התמקדות ברולפליי או האק אנד סלאש ורדיפת אוצר? גיבורים אפיים יותר או פחות? שחקנים שמשחקים הרפתקנים או מלכים וארצות?

אורי ט אמר/ה:
[post]686596[/post] האם זה המוקד העיקרי של העולם או שהוא כולל רובד אזרחי משמעותי?
הממ... אמנם הברברים נלחמים בתרבות, אך העמים התרבותיים נלחמים אלו עם אלו כמעט באותה מידה-חשוב לזכור שיש כמה תרבויות ''מתורבתות'', וביניהן סכסוכים דתיים, פוליטיים, וכל מני דברים עתיקים. בכלל, רוב התרבויות בעולם רוחשות זו לזו בעיקר בוז, לפעמים שנאה ולפעמים ''טוב הם נחותים אבל לא גרועים כמו..''. רובד אזרחי?... העירוניים לרוב תומכים בתרבות כיוון שהם מוגנים בין חומותיה, הכפריים הם הסובלים העיקריים, ולא פעם הם עוזרים לברברים כדי להינצל.
אורי ט אמר/ה:
[post]686596[/post] לאיזה סוג של משחק הוא מיועד? למשל: התמקדות ברולפליי או האק אנד סלאש ורדיפת אוצר? גיבורים אפיים יותר או פחות? שחקנים שמשחקים הרפתקנים או מלכים וארצות?
אפשר הכל... ההתמקדות היא לא במלכים אלא בגיבורים... לא כאלה אפיים, יותר תככים, ריגולים והרבה מלחמות (להבדיל מקרבות).

כשתהיה מפה אערוך את הודעת הפתיחה למה שהיא אמורה להיות.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]686574[/post] אני יודע שדי העתקתי מעולמנו אבל: עור כהה יש למי שחיים באיזורים חמים. בדרום חם (אני לא מתכוון לעשות עולם חייזרי שבו חם בצפון).בנוגע לפרימיטיביים-אנשי העולם הנודע לא באמת חקרו אי פעם את היבשת הדרומית, וגם האפארים חקרו רק את השכנים הפרימיטיביים שלהם. ייתכן שבדרום הרחוק יש אימפריות של כהי עור (מה שעולה לי לראש זה הזולו ואימפריית גאנה), הן לא ידועות ולא רלוונטיות.
זו בדיוק הכוונה שלי, בדברים האחרים ניסית להיות מקורי. כאן העתקת מהעולם שלנו, וכמו שהלדין גם העיר, בתפיסה מאוד מערבית/מוגבלת - כולל העובדה שיש לוכדי עבדים שמביאים את שחורי העור ליבשת המתקדמת
זה לא יצירתי, וזה לא תורם. יש דבר יותר מגניבים להעתיק אם רוצים.

מעבר לכך, מבחינה משחקית מה התרומה לכך? למה ששחקן ירצה לשחק כושי במערכה? אם זה היה משחק היסטורי בסגנון: https://boardgamegeek.com/boardgame/119506/freedom-underground-railroad סבבה, אבל שם כל המשחק על זה.
במקרה הזה, אתה מציג את הגזעים שפונים לשחקנים... ואז שחורי העור בתור נחותים ועבדים.

נ.ב. עור שחור מגיע משמש, לא מחום. אפשר גם להיות עם עור שחור ביבשת קרה. אין סתירה.

The oldman אמר/ה:
[post]686658[/post] עור שחור מגיע משמש, לא מחום. אפשר גם להיות עם עור שחור ביבשת קרה. אין סתירה.
התבלבלתי, וממילא ארץ שטופת שמש כנראה גם תהיה חמה...
The oldman אמר/ה:
[post]686658[/post] זו בדיוק הכוונה שלי, בדברים האחרים ניסית להיות מקורי. כאן העתקת מהעולם שלנו, וכמו שהלדין גם העיר, בתפיסה מאוד מערבית/מוגבלת - כולל העובדה שיש לוכדי עבדים שמביאים את שחורי העור ליבשת המתקדמת
קודם כל, מה הכוונה ב״ניסיתי״?...
המשחק הוא סביב העולם הצפוני, לא סביב יבשת הדרום. שחורי העור בכלל לא רלוונטיים מי יודע מה למערכה, אבל החלטתי לשלב אותם. חוץ מזה, ממש לא כל העבדים שחורים-יש שבויי מלחמה, בני יוטונהיים (שמבוססים על פינים/לאפים בתיבול ויקינגי ותוספות מקוריות שלי) ועוד כל מני. אם שחקנים ירצו לשחק חוקרים נועזים שיוצאים לדרום אימפריות שחורות יהיו רלוונטיות. כרגע הן ממש לא, אלא אם אגיע למצב בו סיימתי לפרט כל דבר רלוונטי על העולם הידוע.
אני כבר לא מתכוון לשנות את זה, וכמו שאורי העיר, כל הדיון הזה מיותר.

החלטתי להקפיא את העולם לעת עתה.
הרגשתי שהוא לא מספיק מקורי, ושאני לא באמת ''יוצר'' משהו. אחזור עם שיפורים, מתישהו.

חזרה