דרקוניקון 2018 - גל ראשון של משחקים וסיום הרישום למנחים
הגל הראשון של משחקים בדרקוניקון עלה לאתר, והשנה יש לנו מגוון רחב ועשיר של משחקים - זוהי רק טעימה, אבל כבר כעת תוכלו להתרשם ממגוון משחקי התפקידים, משחקי לוח, המיניאטורות ועוד.
אם אתם רוצים להנחות, נותר עוד שבוע לסגירת הרישום למנחים - www.dragoncon.co.il/dm.html.
בנוסף, כל מנחה בדרקוניקון יקבל תג מיוחד בפורום, כל הפרטים בנושא - [תגובות] דרקוניקון 2018 - האתר באוויר והרישום למנחים נפתח

גזעי פנטזיה: למה, כמה ואיך

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 01 נובמבר 2017, 14:40

liorgonen3 כתב: אם כשאתה שומע את המילים "ממלכה אלפית" כל מה שאתה שומע זה ממלכה אנושית עם תושבים בעלי אוזניים מחודדות, אז אין בכלל טעם להמשיך בדיון הזה.
מאיפה הגיעה המסקנה ה... מוטעת לכל הפחות הזו, אין לי שמץ של מושג.

!Oh, finally
זה בדיוק מה שרציתי. התיחסות לעצם שילוב גזעי הפנטזיה בעולם, ולא סתם תקיעה שלהם כפנטזיה לשם פנטזיה. תודה רבה, אפשר להפסיק את הדיון, קיבלתי את מה שרציתי.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Si vis pacem, para belum.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 01 נובמבר 2017, 15:01

הח׳אן הטטרי כתב: אין לי בעיה עם שילוב גזעי פנטזיה, אבל לא כשהם תחלופה ״פנטסטית״ לבני אדם ותו לא. כשהם באמת גזעי פנטזיה, ששונים מבני אדם ושיש התייחסות לשוני המהותי הזה.
הח׳אן הטטרי כתב: שינוי הגזע של הממלכה ושום דבר מעבר לכך לא הופך אותה לשונה. התייחסות אמיתית לשוני בין הגזעים האלה לבני אדם והבאה שלו לידי ביטוי הופכת את הקיסרות הזו לשונה מקיסרות אנושית.
הח׳אן הטטרי כתב: האם במקום לעשות את X מדינה אלפית לעשות אותה כמדינה אנושית היה באמת משנה אותה, או שהמהות שחה כמדינה אלפית שונה ממדינה אנושית מעבר לכיתוב ״כאן גרים בכיף אלפים״.
אתה אומר את זה בצורה ברורה בכל אחד מהמשפטים האלה, אתה שואל בעצם "מה מייחד את הממלכות האלה, ולמה שלא נקרא להם פשוט ממלכות אנושיות?" אם זו לא הכוונה שלך, אז אני מצטער, אבל זה עולה מהכתוב שלך בצורה די ישירה.

אני לא מכיר אף אחד שיוצר עיר/ממלכה של גזע אחר "סתם לכיף" או רק כדי שיהיה צבע, בכללי, גזעים נותנים לך תירוץ להתנהגות לא אנושית (או התנהגות שבני אדם לא יראו כמוסרית/טאבו) מבלי להצדיק את זה בדרכים עקלקלות.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 01 נובמבר 2017, 15:11

liorgonen3 כתב: אתה אומר את זה בצורה ברורה בכל אחד מהמשפטים האלה, אתה שואל בעצם "מה מייחד את הממלכות האלה, ולמה שלא נקרא להם פשוט ממלכות אנושיות?" אם זו לא הכוונה שלך, אז אני מצטער, אבל זה עולה מהכתוב שלך בצורה די ישירה.
אתה צודק אבל גם לא. זו כן הכוונה שלי, אבל אני לא אומר שאלפים הם בני אדם עם אוזניים מחודדות, אלא שואל במה הממלכה ה״אלפית״ הזו מיוחדת ככה שאי אפשר לקרוא לה פשוט ממלכה אנושית. אם היא כן שונה אז היא כן אלפית ומיוחדת, אם לא זה מקרה מעצבן של פנטזיה לשם פנטזיה.

סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 01 נובמבר 2017, 15:13

אוקי, אבל זה בדיוק מה שאני אומר... הצגתי לך הבדלים בסיסים בין ממלכות אנושיות לאלפיות/גמדים... (תסלח לי שאני לא מצוטט) וגם הצגתי עכשיו למה לעשות את זה.
אף אחד לא יוצר ממלכה של גזע אחר, שהם פשוט בני אנוש אבל נראים אחרת, זה כמעט תמיד יביא איתו עוד שינויים.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 03 נובמבר 2017, 13:01

לאחרונה (ממש לאחרונה, שבוע שעבר), ראיתי אנימה מאוד כיפית בשם Drifters. אם נשים בצד את הנחת הבסיס שלה, שהיא מאוד מאוד מוזרה, גם אם היא יוצרת עולם אדיר, אפשר לראות שם ממש טוב איך גזעים אחרים- גם כששמים אותם "במקום של בני אנוש", בסופו של דבר הם שונים מבני אדם ויש להם את הייחוד הגזעי שלהם. אישית מאוד אהבתי את איך שהתייחסו לנושא שם, ואני ממליץ לצפות.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 03 נובמבר 2017, 14:18

אני לא בטוח שגזעי פנטזיה נותנים בהכרח חוויה של משחק דמות לא אנושית. מכיוון שכולנו בני אדם, אנחנו לא באמת יכולים לשחק חייזרים ובשורה התחתונה - כל הגזעים דמויי האדם הם בסה"כ בני אדם עם תחפושות (ושינויים לגלגולי התכונה).

כדי לשחק בחור נמוך ורוטן עם גרזן, טיפוס מעודן שאוהב אומנות וטבע, בריון מכוער ואגרסיבי, חוכמולוג חובב תעתועים וגאדג'טים או אנגלי שמן ועצלן שיודע לפרוץ לדירות - אתה לא צריך באמת גזע שלם שזה האישיות של כל החברים בו. יש מספיק אנשים אמיתיים לגמרי שמתנהגים ככה (אבל אין להם 2+ לגלגולי ההצלה נגד משהו, אולי כאן הבעיה?).

יתר על כן, שיוך גזע שלם לתרבות ואישיות ספציפיים הוא נורא שטחי. כ-ל הגמדים הם חובבי זהב, קודרים, מעשיים וטובים עם עבודות מתכת? אין גמדים שאוהבים עבודות עץ? גמדים שמחים עם חיבה למשחקי מילים? גמדים עם ידיים שמאליות? גמדים שלא גרים בכלל מתחת לאדמה? ברור שיש - אפילו בספרי הכללים מזכירים שיש כאלה כיוצאי דופן, אבל למה כיוצאי דופן?
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 03 נובמבר 2017, 14:43

אם להביא כדוגמה את טולקין, אצלו גם בתוך הגזעים יש שוני ופיצול.
האלפים לדוגמה מחולקים לכמה עמים עם תרבות, שפה וכמובן מראה שונים-הסינדאר שוכני היערות ואוהבי הטבע והקשתות, הטלרי הספנים מאלקוואלונדה, הואניאר הבלונדיניים שרוקדים כל היום עם האלים והמלאכים, הנולדור-נפחים ואומנים שהם גם עצובים ואציליים, וכו׳.
האורקים אצלו הם יותר מפלצות עם יכולת דיבור ואין מה לחפש אצלם תרבויות שונות (או תרבות באופן כללי).
הגמדים אצלו מפולגים ל-7 עמים, ולמרות שמפורט בעיקר על עם דורין, יש מידע על העמים האחרים-״הגמדים הפעוטים״, אנשי נוגרוד ובלגוסט ועם דורין. הפעוטים מזכירים לי אישית את ה״דלית״ ההודיים.

סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 03 נובמבר 2017, 18:54

הח׳אן הטטרי כתב: פעוטים מזכירים לי אישית את ה״דלית״ ההודיים.

מי? מה? איך?
אני זוכר במעומעם איזה גמד מעצבן מהסילמריליון, שהיה דומה יותר לגמדים המוקדמים והרעים של טולקין.

בנוגע לאורקים - במכתביו טולקין לא תיאר אותם כמפלצות, אלא כמונגולים מכוערים. גם היו להם תתי גזעים - האורקים תוארו כגדולים ביותר מבין עמי הגובלינים, והקטנים יותר כונו בהוביט "גובלין" ובשר הטבעות "סנאגה" (עבד - מופיע כדמות יחידה, אבל זה כינוי של תת-מין שלם למעשה).
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 03 נובמבר 2017, 21:18

המפקד האלמוני כתב: מי? מה? איך?
אני זוכר במעומעם איזה גמד מעצבן מהסילמריליון, שהיה דומה יותר לגמדים המוקדמים והרעים של טולקין.
מים? ההוא שבגד בטורין, ברח לנרגותרונד והתחבא באוצרות עד שהורין הרג אותו?
הם היו נרדפים, מלוכלכים ומנודים...
המפקד האלמוני כתב: בנוגע לאורקים - במכתביו טולקין לא תיאר אותם כמפלצות, אלא כמונגולים מכוערים.
גָזענות! אגב, יותר סביר שאלו הונים מכוערים (שעשו צרות רציניות לנוצרים וכמעט שרפו את רומא). מעניין שהפחד הנוצרי מההונים השתרש כל כך עמוק, שבמלחמות נפוליאון (יותר מאלף שנה אחר כך) כמה גדודי קשתים רכובים מונגולים-קלמיקים מלוכסני-עיניים הטילו על הפולשים הצרפתיים הרבה יותר אימה מפי שתיים גדודים רוסיים
(!Les Huns arrivent).
האורקים מתוארים בסך הכל כמפלצות-חיילים מכוערים של שר אפל, חסרי יכולת לבחור את שיוכם או לחשוב עצמאית.

סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 04 נובמבר 2017, 08:06

לא חושב שגזענות - האורקים הם לא אסיאתים או תורכים או מונגולים או הונים - הם פשוט נראים כמו גרסא מאוד מכוערת של הנ"ל, שהיוו איום הגיוני על אירופה עד המאה ה-17 בערך.

ההונים היו זיכרון רחוק באירופה, אבל אנשים מלוכסנים וכהים שלטו בחלקים גדולים מרוסיה עמוק לתוך ימי הביניים, צבא תורכי צר על וינה בנת 1683, ויוון, ערש התרבות המערבית, הייתה בשלטון תורכי עד 1832.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 04 נובמבר 2017, 09:43

אני לא רואה דמיון בין האורקים לאימפריה העות'מאנית בתפארתה. מצד שני, המערב-אירופי הממוצע לא הבדיל בין מראם של מונגולים, מדיארים, טטרים וטורקים.
המפקד האלמוני כתב:אנשים מלוכסנים וכהים שלטו בחלקים גדולים מרוסיה עמוק לתוך ימי הביניים
רוסיה? אני לא חושב שהיא עניינה במיוחד את המערב אירופים. אני בכלל בספק שהם ראו אותה כאירופה-עד היום ברוסיה יש הרבה מאוד אסיאתי, בין אם אלה כל העמים האלטאים-מוסלמים שיש בה, שיטת השלטון המפגרת שלה או פשוט כי הדת שלה היא נצרות אורתודוקסית-מזרחית.
אגב, מעניין שעד הפלישה המונגולית מרבית העמים הטורקיים והקומניים שישבו בערבה היו... בלונדיניים עם עיניים כחולות.

ועוד משהו-אני היחיד שהכיתוב על הטבעת האחת מזכיר לו באופן אסוציאטיבי שפות אלטאיות?

סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 05 נובמבר 2017, 11:20

אצלי יש גזעים כמו אלפים, גמדים, בני אדם -
ואני מנסה לשבור את המוסכמויות. אורקים אומנם נוטים לקרב, אבל הם בני תרבות אצילית. גמדים אוהבים עבודה באדמה, אבל הם כלל לא חיים מתחת לאדמה, והם נחרדים מהרעיון (או מכל רעיון ששובר את המסורת), אלפים מותאמים להיות מכשפים הרבה יותר מדרואידים (ואלפי היער הם נמוכים, חמודים ורוכבים על ארנבוני ענק) והגזע הראשון שנוצר הכוא האלפים האפלים, שלא, הם לא מאוד אפלים והם פתוחים כגזעי שחקן.
כשאתה מבין שנוכל 20/נזיר 1 יכול להרוג אותך בנגיעה אחת בכתף... :shock: :devil:
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 05 נובמבר 2017, 11:33

אז למה לא לקרוא להם בשמות אחרים? היתרון העיקרי בשימוש בגזעים הגנריים הוא שהשחקנים מקבלים מושג כללי על חברות או דמויות בעולם.

כמו שאגיד שבעולם המערכה המילה מגבת אומרת גלימה. כן שיניתי או "שברתי מוסכמות", אבל בסך הכל הקשתי על השחקנים.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 05 נובמבר 2017, 11:37

בשביל שבירת המוסכמות. אנשים באים לאורקים ואומרים "הנה מפלצת גדולה ומרושעת" ואז הם מגלים שהיא לא.

בנוסף, זה תמיד עוזר שאנשים באים עם ידע קודם לשיטה, ואלפים כן דומים במובנים מסוימים לאלפים המוכרים...
זה מקל על הדרך ועוזר לי לשבור גזענות.
כשאתה מבין שנוכל 20/נזיר 1 יכול להרוג אותך בנגיעה אחת בכתף... :shock: :devil:
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 05 נובמבר 2017, 11:40

אני בספק אם דמויות בדיוניות נפגעות מדעות קדומות עליהן.

למה השבירה טובה?
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה