• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה יכול לעשות צי עוצמתי נגד עיר-עצים?

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
במשחק שאני מנהל, אחד השחקנים משחק ממלכה שעיר הבירה שלה נמצאת על צמרות העצים בג'ונגל, ויש לו גם 2 ערים עמוק ביבשה ונמל בחוף. הכריזה עליו מלחמה אימפריית סקאנדזה, ממלכת איים גדולה מהים, והיא שלחה צי גדול נגדו. נשאלת השאלה-מה הם יכולים לעשות נגדו?

דבר ראשון- משחק שבו המנחה מחפש איך לפגוע בשחקן, הוא לא משחק כיפי אלא אם כן גם המנחה וגם השחקן מסכימים על סגנון המשחק הזה. אני מקווה שזה אכן כך במקרה שלך.

ולנושא- אש. זה לא מסובך במיוחד.

אני גם חושב שהאפשרות שהכי הגיונית זה שימוש באש, יש עוד אפשרות שהיא בגלל שהממלכה היא מעצמה ימית, אז ברשותה יכולת לספק חיילים לשם ותחמושת במהירות מה שיכול לעזור לה.

מצור ימי בתור התחלה (אם יש לו נמל כנראה שהוא עושה איתו משהו, לא?)
אחרי זה לשרוף מהים את היערות הסמוכים לחוף ולהקים בסיס צבאי בגיבוי ימי ממנו יצאו תקיפות.

נקסט - אני חושב שזה שהוא לא מחפש דרכים סתם לדפוק שחקנים, אלא פשוט עם מסוים הכריז מלחמה והוא לא יודע מה לעשות עם זה.

זה מאוד תלוי ברמה הטכנולוגית של הספינות והאם הן מסוגלות להפליג ולשהות במים עמוקים לאורך זמן, או צריכות לעגון כל לילה. עד לסוף ימי הביניים בערך, ספינות בעיקר הצטיינו בלהסיע הרבה אנשים וציוד מנקודה א' לב' יחסית מהר, ובתנאי שיש בשני המקומות מקום לעגון. אם הספינה לא יכולה להחזיק נוכחות קבועה בים, היא לא יכולה לשמש למצור ימי.

גם היכולת "להפגיז" מהים ליבשה לא ממש הייתה קיימת עד שהמציאו את התותחים. ספינות העת העתיקה וימי הביניים נשאו לכל היותר קשתים. לרומאים ולביזנטים כנראה היו גם בליסטראות/קטפולטות (כולל תחמושת בוערת) אבל עם יחסית מעט כלים על כל ספינה כי פשוט לא היה מקום.

לדרומונים הביזנטיים לעומת זאת הייתה אש יוונית, אבל זה היה נשק עם טווח מאוד קצר לשימוש נגד ספינות אחרות:

1920px-Greekfire-madridskylitzes1.jpg

Nextorl אמר/ה:
[post]685795[/post] דבר ראשון- משחק שבו המנחה מחפש איך לפגוע בשחקן, הוא לא משחק כיפי אלא אם כן גם המנחה וגם השחקן מסכימים על סגנון המשחק הזה. אני מקווה שזה אכן כך במקרה שלך.
אני לא מחפש לפגוע בהם אלא להציב להם אתגרים, למה נראה לך שאני רוצה לפגוע בהם סתם?

השחקן חי בג'ונגל, אבל הרעיון עם האש היוונית (שבוערת גם במים) הוא מעולה.
בנוגע לספינות-דרקארים, טרירמות ודרומונים, בסדר יורד של כמות. אני מניח שהן יכולות להחזיק מצור. והאויב הפליג מאיים די מרוחקים, הוא יכול להחזיק מים עמוקים.

yellow_acid אמר/ה:
נכנסתי לראות את הודעת הפרישה שלך, ולא האמנתי למראה עיני, אני מפורסם!
מאוד!... ובניגוד למקרה שלך, שבו באמת טעיתי בהנחייה שלי, פה... טוב, תראו את הודעת ה״הספד״ שלי:
קודם כל, מה פתאום אתה מצטט לי פה את ילו, שכתב את זה על ״הפולשים מהמזרח״, שבו באמת הייתה לי בעיה בהנחייה. כי פה הבעיה בך.
איך בדיוק התנגדתי לך פה? לא נתתי לך שריונות לוחות מלאים כשהשאר ניסו להמציא שריון שרשראות פשוט? אמרתי לך שאין לך טכנולוגיה לכרות נהר מלאכותי? הסברתי לך שהצי שלך לא יכול לעגון בעיר ללא מוצא לים?
אין לי בעיה עם יצירתיות, יש לי בעיה עם שחקנים שעושים מה שבא להם ופורשים כשהם מגלים שאין להם טכנולוגיה למשהו או כשאומרים להם שפעולה שלהם לא הגיונית בעליל?
ביי הל, אני מקווה שתבין שאני הצודק פה.

שיהו"ם של מנחה לא משתנה משמעותית ממשחק למשחק, לפחות לא עד רמה שאי אפשר להעביר יותר ביקורת.

ואם כבר ביקורת: אני לא עוקב אחרי המשחק יותר מידי, הצצתי בכמה הודעות אחרונות. משתתפים במשחק בדרך כלל נמצאים בו בשביל להנות, נראה שבסוף גלשת ל"לבטל כל תכנית של השחקן שלי" במקום. להציב אתגרים ולתסכל סתם זה לא אותו הדבר. אם צריך להתגמש קצת בשביל שמהלך יצירתי שהוא חשב עליו יקרה, אני לא רואה מה רע בכך.

טוב אני לא באמת הולך לשפוט בינכם בפומבי, סתם ציינתי שאני מפורסם.
בכל מיקרה כמו שאדרן רשם להתגמש זה חשוב, בסשן האחרון שהיה לי הכהן הנקרומנסר רצה להרים צבא של שלדים מגופות של אורקים שהיו לידנו בשביל להרשים איזה פוץ אחד שעשה לו בעיות, אז הוא שאל את השה"ם כמה גופות של אורקים יש בשדה הקרב, והשה"ם שהבין מה הוא מתכנן שאל אותו בחזרה בצורה אינסטקטיבית לחלוטין "כמה אתה רוצה שיהיו?"
12 שלדים חדשים הצתרפו לחבורתנו הצנועה באותו הסשן, אבל יותר חשוב, היה לנו נקרומנסר אחד מרוצה :)

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
בנוגע לספינות-דרקארים, טרירמות ודרומונים, בסדר יורד של כמות. אני מניח שהן יכולות להחזיק מצור. והאויב הפליג מאיים די מרוחקים, הוא יכול להחזיק מים עמוקים.

רב-חתריות (טרירמות וכו', כל דבר עם הרבה משוטים) הן די מחורבנות בכל מה שקשור לים פתוח - השוקע שלהן נמוך מידי, הן צרות וגבוהות מידי, ויש להן מלא פתחים בשביל משוטים בדיוק איפה שיש גלים גבוהים.

הדרקארים גם היו בנויים בעיקר למהירות ומי חופים - את המסעות הארוכים שלהם עשו הויקינגים עם ספינות הרבה יותר קטנות ויציבות - הקנור למשל. המשוטים בספינה הויקינגית היו בעיקר כלי עזר לתמרון, והלחימה מהן הייתה בעיקרה רגלית - מצמידים ספינה לספינה ותוקפים, או פשוט מבצעים פשיטה על חוף.

חזרה