• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 41] רוחו של דאבוס הזריז

דאבוס הזריז מת.
לפני כמה עשרות שנים זה קרה, הוא לא ציפה לזה בכלל. הוא היה מבריח, אחד מהטובים ביותר, ובלילות עבד כברמן. הוא אהב אתגר, הוא אהב לברוח מבין האצבעות של הרודפים אחריו, ויותר מכול- הוא אהב לעשות את כול זה שיכור. הטעם של וויסקי חזק במורד הגרון שלו היה ההנאה הגדולה ביותר של דאבוס בסוף יום עבודה.
ואז הוא מת. לקח את העבודה הלא נכונה, עבד עם הצוות הלא נכון. לקוח שעבד עם הרשויות. דאבוס נתפס, ועם השופט המושחת שהוא קיבל תוך שהוע הוא כבר נתלה. הסיבה היחידה שהוא לא ברח הייתה שהממזרים פגעו לו ברגליים כול כך חזק בתפיסה שלו שהן שותקו לחלוטין.

אך דאבוס נדבק לעולם הזה, ושרד. לא ברור אם זה הכעס על הבגידה בו, הרצון לעוד ריגוש ואתגרים, רו האהבה למשקה הישן והטוב. הוא שרד כרוח רפאים, קיום שמהר מאוד הוא גילה שהוא מתעב. אין מה להתרגש ממנו, אין מה לרדוף אחריו, ואין מה לשתות. הוא השתמש בכישוריו כברמן בשביל למנוע מעצמו להשתעמם למוות, והחל לדבר עם רוחות ונשמות שעומדות על סף הכניסה לחיי העולם הבא. הוא אסף מידע, שמע סיפורים, גילה איך אנשים מתים באזור. זה מעניין, גם אם מעט מדכא.

אבל יש לדאבוס דרך לעשות את כול מה שהוא כה מתגעגע לעשות... להשיג גוף. דרך הקבר שלו בעזרת הכוחות המעטים שלו על העולם הגשמי, הוא העלה את החבל שתלה אותו בעבר, חבל שקשור אליו ואל מותו בצורה כה חזקה, והוא הפיץ את הידע עליו בקרב רוחות הרפאים. וברגע שאדם חי הגיע בשביל מידע... זה עבד.

דאבוס מוכן לספר מידע לכול מי שמסכים לתת לו שליטה זמנית על הגוף שלו, על ידי לשים על עצמו את חבל התלייה. החבל קרוע ולא קשור לדבר, אך מהודק מסביב לצוואר. וכאשר האדם לובש אותו ביום, הוא יכול לאפשר לדאבוס לדבר דרכו. דאבוס כך מעניק מידע למי שמוכן לעסקה. לעתים הוא אפילו יתחזה לכך שהתלייה גרמה לו לאבד את רוב מיתרי הקול שלו והוא חייב את החבל בשביל לתת את המידע.

ובעוד שביום לדאבוס יש שליטה מועטה על לובש החבל, בלילה הכול משתנה. דאבוס משתלט לחלוטין על הגוף, בדרך כלל בזמן שהתודעה של האדם ישנה. דאבוס מתעורר, מתרגל מעט לגוף, ויוצא להרפתקה! הוא יגנוב, ירוץ, יסתבך עם החוק- אבל חשוב מכול, הוא ישתה! הוא ישתה עד כמה שהוא יכול והוא ישתה עוד קצת, וייתכן שהוא ישתה כול כך הרבה בשביל להציב את הדמות בסכנת חיים אמתית. הוא ינסה לחזור למקום בו הדמות ישנה בבוקר, בעיקר בלילות הראשונים, אבל אם זה בלתי אפשרי...

לא ניתן להוריד את החבל מהצוואר אלא אם דאבוס רוצה בכך, אבל הוא לא יוותר על כך כול כך בקלות. אתה יכול לקשור את עצמך ולכלוא את עצמך בשנתך, אבל דאבוס למד טריקים רבים בחייו וגם במותו. הוא יודע להשתחרר מרוב סוגי האזיקים והשלשלאות ולפרוץ את רוב המנעולים- למנוע ממנו לברוח זה קשה.

ובבוקר, כוחו של דאבוס נחלש, ואתה הולך להתעורר עם ההאנגאובר הכי קשה שהיה לך אי פעם ובים של צרות שלא זכרת שנרדמת בהן. דאבוס עדיין ייתן לך מידע, הוא לא לגמרי חסר אכפתיות, ועם זאת... הוא לא יפסיק עם ההרפתקאות שלו אלא בתנאים הקיצוניים ביותר.

מגניב :)
נשמע כמו אחד הדברים היותר מעצבנים שיקרו לשחקן חחח.
שתי נקודות:
הממזרים פגעו לו ברגליים כול כך חזק בתפיסה שלו שהן שותקו לחלוטין.
לקח לי כמה וכמה ניסיונות להבין את המשפט. יכול להיות שזה רק אני. הכוונה שכשהם תפסו אותו, הם פגעו לו חזק ברגליים, נכון?
בהתחלה הבנתי את זה שבתפיסה שלו (כלומר איך שהוא חווה את הדברים) פגעו לו חזק ברגליים.
ייתכן שהוא ישתה כול כך הרבה בשביל להציב את הדמות בסכנת חיים אמתית.
זה קצת לא ברור לי. עד עכשיו היה נשמע שדאבוס הוא בחור פרוע, שפשוט רוצה להנות כמו שהיה נהנה בחייו. עד כאן סבבה. עכשיו אתה אומר שהוא מנסה לסכן את חיי הדמות? קודם כל, למה? הרי לא הצגת אותו כברנש זדוני. ובנוסף, אם הוא יהרוג את הדמות, מסע הכיופים הלילי שלו יגמר...

בסך הכל רעיון מעניין. אגב, באילו תנאים קיצוניים הוא כן יפסיק את ההרפתקאות שלו?

אני מתנצל על שגיאות כתיב וניסוחים מוזרים. את ההגשה הזו (והדו״נ, והאתגר האחר) כתבתי על הרכבת מטלפון, כי לא יהיה זמן לעשות את זה אחרת במהלך כול השבועיים הקרובים, אבל בכול זאת רציתי לכתוב את זה ;)

טסוקימארו:
1. כן, זה מה שחשבת שזה. כשהוא נתפס, הם פגעו לו ברגליים קשות ושיתקו אותו. אני אערוך את הניסוח.

2. הוא לא מקבל הרבה הזדמנויות ליהנות, והוא רגיל לכמויות של אלכוהול שלא כול גוף יעמוד בהם- והוא לא בדיוק הולך להשקיע זמן בלבדוק את הסיבולת של הגוף שהוא קיבל. זה לא מעשה מרושע מטבעו, הוא לא מנסה אקטיבית להרוג את הדמות, אבל הוא עשוי לגרום לכך בכוונה או שלא בכוונה.

3. לדאבוס עדיין יש מחשבה. אם הוא מתעורר בגוף של הדמות בזמן שהיא נמצאת באמצע מבול של ליץ׳, שבכול חדר יש זוועה נוראית ואכזרית יותר, או שהלילה יורד והגוף שלו בדיוק באמצע בריחה נועזת משבט נינג׳ות- דמויות שחקן יכולות להגיע למצבים מטורפים, והוא לא ישתה ״בכול מחיר״.
לחילופין, אם הדמות מפתחת איתו מערכת יחסים שהיא שונה מ״תן לי חזרה את הגוף שלי- לא רוצה בא לי ליהנות הא הא״- שזה משהו שחייב לקרות אחרי תקופה מסוימת עם החבל לדעתי, ייתכן והדמות תבטיח לדאבוס גוף (הוא כנראה ידרוש להפוך לגועל, מוציה או מוהארג לפחות, לא זומבי מעפן), בתמורה לכך שהוא יציק לה פחות, וזו רק אפשרות אחת שאני יכול לדמיין למצב מעניין שאפשר להגיע אליו.

מגניב ביותר, קצת אכזרי לתת לדמויות שחקן, אבל היי - תלוי באופי של המשחק
רואה בכיף איך זה הופך להרפתקה בין אם כחקירה/תעלומה או בניסיון עזרה לשחרר את הקורבן המסכן מלפיתתו של דאבוס.

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
זה לגמרי חמוד.... רק שחבל של תלייה הוא מאוד יוצר דופן כמשהו שעונדים על הצוואר. הוא מוסווה כתכשיט או צעיף כלשהו?
לא, אבל זו אחת מהבעיות שהחפץ מעלה במכוון. הדמות כנראה תסתובב עם צווארונים גבוהים שיסתירו את כול הצוואר שלה או עם צעיפים בניסיון להסתיר את זה. מכול הבעיות שהחפץ מעלה, זו הבעיה הקטנה ביותר לדעתי, אבל היא פועלת גם בשעות היום כשדאבוס חסר השפעה.

מגניב ביותר, קצת אכזרי לתת לדמויות שחקן, אבל היי - תלוי באופי של המשחק
רואה בכיף איך זה הופך להרפתקה בין אם כחקירה/תעלומה או בניסיון עזרה לשחרר את הקורבן המסכן מלפיתתו של דאבוס.
קללות הן אכזריות, אבל כאן אין אף סיכון לאבד את הדמות, ככה שאני לא חושב שזה אכזרי מידי. תלוי באופי המשחק באמת.

אחת מההשראות שלי לחפץ היא הרפתקת PFS ששיחקתי בשם "צעידת הלילה של קאלקאמידיס", שהפכה לאחת מההרפתקאות שנזכור לעד בקבוצה הביתית שלנו, העוסקת בליווי של מגלה ארצות בשם קאלקאמידיס שכול לילה הגוף שלו מנסה ללכת למקום רחוק והוא נאלץ לישון כבול וקשור על מנת לא לברוח- שהאגודה מחליטה לשלוח משלחת ללוות אותו בדרכו ליעד בניסיון לסיים את התופעה המוזרה שעל האיש. האיש היה נזיר ולכן ידע לתת לנו מכות ובעיטות כול פעם שניסיונו להסיט אותו מהדרך, וכמובן בחר תמיד בדרכים הגרועות ביותר ואף פעם לא חיכה לנו. אני לא אספיילר מה בדיוק הוא עושה בהרפתקה, אבל כול ההיתקלויות והמקרים אתו בהרפתקה הם מקור השראה עיקרי להשפעות של הקללה הזו.

חזרה