• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיונות להרפתקת מד''ב [שחקנים שלי (לא עידן המתכת) לא להיכנס]

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
אז בשעה טובה אני עומד לפתוח אצלי בכיתה קבוצת מ''ת (חופשיטה, 5 שחקנים). אני רציתי להנחות פנטזיה, אבל השחקנים רצו משחק גילוי של מד''ב, אז זרמתי איתם.

רקע בקצרה:
אחרי המצאת מנוע העל חלל ב-2381, והאצת ההתיישבות האנושית במערכת השמש-ממשלות, תאגידים (כגון סטארמיינר וספייסדרייב) וסתם אנשים חלוציים החלו ביישוב כוכבים כמאדים, ירח ואירופה. אחד מארגוני החלוצים הללו הוא ''גילדת מגלי החלל'', שהחלה לאחרונה בפרויקט של חקר מערכות שמש אחרות בעזרת מנועי העל חלל.
השחקנים הם צוותה של אחת החלליות.

העניין הוא שמלבד רקע, אין לי ממש רעיונות לעלילה. מישהו?...

זה נראה מאוד רזה... אין לך משהו מיוחד בעולם? הם פשוט עומדים לחקור כוכב חדש?
אם אתה רוצה עזרה תגיד קודם מה הצפיות שלך ושל השחקנים, רוב ההרפתקה תקרה בחלל או על כוכב/כוכבים? בני אדם הם הגזע התבוני היחיד? ואם לא מה הם הגזעים האחרים? הם יכולים לתקשר עם בני האדם (הפניה ל"המשחק של אנדר")? מה רמת התכנולוגיה שלהם? הם עדיין משפשפים אבנים זו בזו כדי לצור אש? או שהם כבר פתחו מעצמה בין גלקטית? מה היחסים בין התאגידים? האם יש חלופי אש בין המתיישבים שתוענים לבעלות על הקרקע?

נתחיל במשהו שחשוב בכל עולם מערכה - משהו מעניין.
כדי שהעולם יעניין צריך להיות בו משהו שיזכיר לאנשים את העולם הזה, גם עשרות שנים אחרי המשחק: דוגמה-dark sun-מדבר ענקי שאי אפשר לחיות בו כמעט.
אתה צריך משהו שיעניין אותם, מלחמה עם גזע חייזרים עוין? (כפי שנאמר, ראה המשחק של אנדר)
אולי הם הגיעו למערכת שמש לא מוכרת ונחתו נחיתת חרום על כוכב לכת וצריכים לבנות משהו שיאפשר להם לתקשר עם שאר העולם? (E.t.)
אולי הכוכב מאוכלס בגזעים שוחרי מלחמה בעלי טכנולוגיה מתפתחת כמה וכמה משלהם (ועם זאת הם אינם יוצאים מכוכב הלכת שלהם או מתעניינים במה שמחוצה לו), וכל אחד מאמין שאלו שנפלו מהשמיים הם המשיחים שיתנו להם את הניצחון?

מד"ב זה מגניב. ואם הם לא רוצים וגם לא פנטזיה... סטימפאנק זה תמיד טוב

אפשרות אחת היא שמדובר בכוכב לכת מסוג שלא קיים במערכת השמש - כדור ארץ ענקי או כוכב לכת קרבונידי (הפחמן מחליף את הצורן כיסוד העיקרי של פני השטח שלו.) או עולם עם אטמוספירה כזו צפופה שבו בני אדם יכולים לצוף (הוא גם יהיה חם בהתאם.) אפשרות אחרת היא לחקור את העל-חלל עצמו - מה נמצא באותו ממד נוסף שמאפשר לך לעקוף את מהירות האור. אם יש בעולם ציביליזציות מתקדמות, הם יהיו שם בוודאות או לפחות החורבות שלהם או שיש להינע על-חלל אפקט שמשפיע על החלל הרגיל והדמויות מתנסות באפקט כשהן מגיעות לכוכב חדש. וכמובן, אפשר לשחק על תמת "חייזרים בקרב בני אדם" כלומר שבין אנשי הצוות יש אנשים מהונדסים גנטית, סיבורגים או אנדרואידים שמשולבים לתוך צוות אנושי רגיל כדי להגדיל את היכולות שלו. וכמובן, היות ועסקנו בגילדה, ייתכן והצוות נשלח להזהיר במקרה הטוב ולחסל מגלי חלל עצמאיים שפועלים מחוץ למסגרת הגילדה.

יש די הרבה כיוונים שאפשר לקחת את זה כמו שאמרו לפניי והעלו רעיונות טובים.
משהו השתבש במנוע העל חלל של החללית ככה שבמקום להגיע עכשיו למערכת השמש הם מגיעים 100-300 שנה בעתיד לאחר שבני אדם כבר הספיקו ליישב אותה. החללית שלהם כבר נחשבת למיושנת, הציוד שלהם עתיק, התאגידים (אולי אפילו תאגיד מתחרה?) הם ששולטים במערכת בגלל המחצבים הרבים שיש שם (והאנשים הרגילים הם לא הרבה יותר מעבדי התאגיד). או שאולי ההתיישבות היא רק בתחילתה והתושבים נתקלו בתופעה משונה על פני הכוכב (הנוסע השמיני? צורת חיים תבונית ברמה של עידן האבן? או אולי זה AI שמתמרד? כוכב הקופים? ) והאמת אפשר לקחת את קפיצת הזמן לעוד הרבה מקומות.

אולי בכלל כחלק ממחקר מערכות השמש הם צריכים להקים מושבה מרוחקת, וכאן הם נכנסים לבעיות של סיפוק משאבים, התמודדות עם תנאי שטח וקשיים בתקשורת, התמודדות עם אנשים שרוצים שהמשימה תיכשל ועוד...

אפשרות נוספת היא שהעל חלל (אני מבין שהמנועים האלו עדיין ניסיוניים ויכולות להיות תופעות לוואי לשהייה ארוכה בעל החלל) עצמו מתחיל להשפיע על אנשי הצוות בספינה, חלקם מתחילים להשתגע, אחרים מתחילים לגלות כוחות פסיונים ומקצתם גם וגם.

אתה יכול לקחת חלק ממה שכתבתי ולפתח אותו (את הAI שהזכרתי בסוגריים למשל אפשר לפתח המון), אתה יכול לנסות ולשלב את הכול יחד עם עוד כמה דברים שכתבו אנשים אחרים ו... בקיצור אם לא באמת תמקד אותנו קצת יותר...

ואם לא עולות לך עלילות מד"ב טובות לראש לבד - פשוט תגנוב.
אתה לא כותב משהו לפרסום אלא לשימוש עצמי, אז הכל הולך - תעתיק סצנות שלמות מספרים, פרקים מסדרות, דמויות מסרטים - אם זה עבד לגדולים של התחום, זה יכול לעזור גם לך.

תראה ותקרא הרבה דברים בז'אנר. מדריך הטרמפיסט לגלקסיה (ספר), בין כוכבים (סרט) וסטאר וורס (סדרת סרטים) הם רק שלושה מתוך הרבה מאוד דברים שיכולים לתת לך השראה. על שלושת אלה שציינתי אני ממליץ מאוד, כי הם מציגים שלושה גישות שונות בנוגע למדע בדיוני של מסע בגלקסיה.
מה שאתה מציג כאן הוא הרבה יותר מדי כללי. אתה צריך למקד את עצמך.

לפי התיאור יש כמה כיוונים:
- אתה יכול להלביש את זה על סדרה/סרט שאתה אוהב. כיוון ברור למשל הוא מסע בין כוכבים. אולי תשלב בפנים את הגזעים המוכרים (או פחות מוכרים) ושהדמויות מגלות אותן וצריכות לתקשר איתן.
יש עוד הרבה אפשרויות דומות.
- אתה יכול להתמקד במתח בין בני האנוש, כלומר לא בגזעים חייזרים אלא באינטריגות ובמזימות בין בני האנוש והתאגידים שמאחוריהם. אולי על הספינה שלהם יש כל מיני סוכנים.
- אתה יכול לדחוף את זה יותר לכיוון של הישרדות. אולי הם מגיעים לכוכב מרוחק ועכשיו הם צריכים לשרוד עליו. טויסט צפוי הוא שיש עוד גזע (או שניים) על הכוכב ההוא.

בסה"כ, מה שתיארת הוא די Open ended... יעניין אותי לשמוע איך זה עבד בפועל.

חזרה