• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השראה: ציורי המעשיות של ארתור רקהאם+אתגר כתיבה

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
כן, כן, אני מעתיק מהמפקד האלמוני (קרדיט!).

אז אחרי שהמפקד כבר פרסם כמה עצים כאלה, החלטתי לנסות גם אני. הבאתי את הציורים של הצייר האנגלי ארתור רקהאם, שאייר מעשיות ילדים ואגדות גרמאניות עתיקות. הציורים שלו יכולים להוות השראה להרפתקאות בסגנון גרמאניה העתיקה, או סתם הרפתקאות ימי הביניים גנריות.
וכן, יש לי עוד רעיון-זהו גם אתגר כתיבה, בו לכל תמונה צריכים לכתוב סצנה מההרפתקה בה היא כביכול מתרחשת.

Hansel-and-gretel-rackham.jpg

Giants_and_Freia.jpg

Ring47.jpg

Siegfried_rhinemaidens.jpg

Ring42.jpg

Alberich_hagen.jpg

Illustration_to_Richard_Wagner%27s_%22Das_Rheingold%22.jpg

Sigurd_kills_Fafnir_by_Rackham.jpg

Ring28.jpg

Sangreal.jpg

800px-The_Three_Bears_-_Project_Gutenberg_eText_17034.jpg

Galligantus_-_Project_Gutenberg_eText_17034.jpg

Jack_and_the_Beanstalk_Giant_-_Project_Gutenberg_eText_17034.jpg

Cormoran_-_Project_Gutenberg_eText_17034.jpg

Illustration_to_the_ballad_Young_Beckie_from_%22Some_British_Ballads%22.jpg

800px-The-Twa-Corbies.jpg

רקהאם אייר את מחזור הניבלונגים - אפוס גרמני שקיבל גרסת אופרה של המלחין האנטישמי האהוב ריכרד וגנר, ושיש לו המון השפעה על ז'אנר הפנטזיה כפי שאנחנו מכירים אותו - כל הקטע של טבעות קסמים וחרבות קסומות שנשברות ומחושלות מחדש מאוד מושפע משם.

בחרתי את התמונה עם הטרול והמכשף
זו סצנה מהעולם מערכה מסיפורי האימה שהפכו להגדות ילדים , בו הגיבורים חווים אגדות ילדים לפני שעוותו לאגדה (בעודם מאימים ומרושעים)
"במאורת הטרול ישנם לא מעט גופות תלויות מן התקרה, ואותן מוריד מהחבל אחת אחר השניה, אחת בלילה ואוכל אותם. הטרול הקסום טפס אתכם ומתכוון לתלות גם אתכם. אך הטרול זיהה מטיל לחשים בחבורה, הטרול מטיח במטיל הלחשים לכשף יצורים חיים שיבואו לבקתתו ולא הוא יוכל אותו ואת חבריו"

חזרה