• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בני ברית בוגדניים-כדאי? איך? (שחקני עידן המתכת לא להיכנס)

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
פונדקאי מפגשים חבר.ה בהיכל התהילה פונדקאי החודש
כידוע (או שלא ידוע) אני מנחה בפורום משחקים מקוונים משחק ניהול בשם ״עידן המתכת״, בו השחקנים מובילים ומנהיגים את עיר המדינה שהמציאו.
כרגע, אחד השחקנים שלי-אחד עוצמתי למדי עם 3 ערים, צבא גדול וכמות משאבים נכבדה מאוד, הטיל מצור על עיר בירה של אימפריית גמדי הרים חזקה קצת יותר ממנו, והקרב ביניהם שקול. גמדי ההרים שלחו משלחת כדי לחפש שכירי חרב ובני ברית לקרב, כי אין להם ערובה לניצחון בטוח. ״במקרה״ המשלחת התגלתה בידי שחקן אחר, עם עיר מדינה קטנה למדי אך לא חלשה. המשלחת מנסה לשכנע את השחקן להצטרף לצידה, והוא דורש שהם יהיו וסאלים שלו.
הם מספיק נואשים כדי להסכים לכך, אך הם לא יתכוונו להישאר כאלה הרבה זמן. נשאלת השאלה-האם כדאי לי לעשות אותן כאלה שפשוט מפרים נדר ווסאלים? להתחכם איכשהו? דרך אחרת למשוך את השחקן לקרב?

אני לא הורס כל תכנית, אבל מדי פעם אני דופק להם הפסדים... :devil: :twisted:
יש כבר לו כבר שני בני ברית. בסופו של דבר, אני רוצה להוביל את השחקנים ל-pvp.

אל תתחכם, תמצא דרך להעביר את האפשרויות שפתוחות לך כמנחה דרך המשחק. נסה לחשוב על כמה חלופות שונות להרפתקה, שהמשלחת תציע את כולן לשחקן ותיתן לו לבחור.
אם לא מתאים לך שיהיו ואסלים - אז שהמשלחת לא תסכים להצעה שלו.
אם מתאים שיהיו ואסלים אבל רק לזמן קצר - שיציעו את זה בגלוי ויתנו לו להחליט.
אם לא יוצא שיהיה pvp הפעם בצורה שהיא לא מאולצת - חכה להזדמנות הבאה.

תראה,קראתי קצת את המשחק שלך (קראתי יותר את המשחקים הקודמים שלך, חצי מהתוכניות נהרסות בכוח עליון, זה לא כיף)

אבל לעניין, תעשה שהם מסכימים אבל עכשיו הוא צריך לדאוג להם על כל דבר... תוקפים אותם שודדים? הוא צריך לדאוג לעצור אותם. יש רעב? הוא צריך להביא להם אוכל... אם הוא רוצה אותם וואסלים, שיהיו ואסלים, על כל המשתמע מכך

הפולשים מהמזרח הוא לא בדיוק דוגמה לכישורי השיהו״ם שלי...
התחכמות-חשבתי על ״מנהיג המשלחת השבע ולא המלך אז הוא לא חייב בחוזה שלא חתם עליו״.

לא לא לא, זה ממש קטע מעצבן, זה בדיוק מה שאני אומר לך לא לעשות, בחיי שאם זה היה קורה לי הייתי פורש לך מהמשחק על המקום.

אם מה שאתה מחפש זה תחקום, שהוא יהיה מציק אבל הגינוי, מכשול אבל לא ראש בקיר. נתתי לך דוגמאות. "עשיתי מרכאות מאחורי הגב כשחתמנו על הסכם, ובכלל קוראים לי סטיב ולא ירוש המצלק, ובגלל שירוש חתום על החוזה אז זה לא תקף" זה ההגדרה של לעשות דווקא

והספרטנים הרגו את השליח... זה שזה קרא בעבר לא הופך את זה לדבר לא מכעיס/מעצבן. יש לך שחקנים שכל הקטע שלהם זה להנות, ואם אתה "דופק" אותם כל פעם מחדש, בדרך שנגדה לא היה להם שום אמצעי מנע, זה מעצבן, מרגיז ומוציא את כל הכיף.

לפעמים דברים ששחקנים עשוים צריכים גם להצליח

אתה מדבר כאילו כל מה שאני עושה במשחק זה לדפוק אותם כל פעם מחדש. אני לא. בדרך כלל הם מצליחים, אבל לפעמים-החיים קשים, מה לעשות?

תבדיל בין חיים קשים לבין לא הוגן.

וואלה אם השחקנים יכלו לדעת שהם עוסקים עסקה אם מישהו שהוא לא המלך, והמילה שלא לא שווה כלום, והיה להם דרך לסנדל אותו בחזרה, וכל זה היה תלוי באיזה הצלחה של קובייה או משהו, זה כבר משהו. אבל מה שאתה מציע שווה ערך ללהביא מפלצת עם 100 שריון, כאשר ההתקפה שלך לא עוברת את ה50.

וח'אן, אני אומר לך מה אני רואה, בלי שום רצון לפגוע בך/להעליב אותך. האינטרס שלי זה שהמשחק שלך ירוץ ואנשים יהנו ממנו, אז אני יכול להציע לך בתור מישהו עם קצת יותר ניסיון בתחום, תעשה מה שבא לך.

בסופו של דבר, החלטתי שהמשלחת תציע שני דברים:
1) המשלחת תציע כתמורה תשלום חד פעמי של משאבים, מהם כמה נדירים.
2) אם השחקן יסרב, המשלחת תעזוב. כנראה שהעיר תנצח בכל מקרה, והיא תזכור את יהירותה של העיר של השחקן-ולא לטובה.

פעם אחת בן ברית שבגד בי הרס לי השקעה של שנתיים (זמן חוץ משחק) וחיסל את הדמות, ואם הוא היה עובד איתי היתי מנצח.
משחקי הכס זה אכזרי.
וזה היה סבבה מבחינתי, כי הוגדר מראש שזה יהיה ככה.
זה לא הפריע לי כמו אנשים שסידלו אותי בלי שהצלחתי להבין את ההגיון שבזה.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
״מנהיג המשלחת השבע ולא המלך אז הוא לא חייב בחוזה שלא חתם עליו״.
זה משהו שלא הייתי מציע לעשות בשום מצב. זה בעצם מוציא את המשמעות מהפעולות של השחקן. אז אם הוא היה חותם ואם לא המילה לא הייתה שווה בכול מקרה אז למי אכפת. ואז השחקן יכול להתעצבן של "אם לאף אחד לא אכפת למה בכלל טרחתי".

התחכמויות זה מעצבן, בחירות בעייתיות זה לא. אם השחקן יודע מראש שהוא שולח משלחת שאולי תוכל לשכנע את המלך לעשות איתם ברית, זה מעניין, אולי הוא ירצה להציע דברים שונים, אולי הוא ירצה להביא מנחה למלך בשביל שהמלך יאהב אותם יותר וירצה את טובם, אולי הם אפילו יעניקו פמליה של מסורסים שיגנו על השליח בדרכו הביתה בשביל לדאוג שהוא לא נפגע- שכול אנשי הממלכה יראו כמה אנחנו באים במטרות שלום. ואם זה נדפק, וזה עדיין יכול להידפק, צריכה להיות סיבה, אבל ברגע שהשחקן מבין שהסיכוי קיים לכישלון הוא לא יכעס כשזה קורה. כשאתה מציג מצב, בתור "אתה מאה אחוז מצליח" ואז הוא לא מצליח כי מצאת דרך לעקוף את זה, בלי שהשחקן היה מודע בכלל שיש סיכוי לכישלון, זה מעצבן.

טוויסט שאתה יכול לעשות שאם השחקן מאלץ אותם להפוך לבני-ברית, לאחר תום המלחמה יהיה מרד / מלחמת אזרחים אצל הגמדים והשחקן יהיה עמוק בתוך הקלחת, וכמובן לא יקבל את כל ההשפעה שהוא תיכנן עליה.
זה מקדם את העלילה וגם מרסן את השחקן.

תודה לכולם!
בסוף הלכתי על הפיתרון שהציע אולדמן. כמו כן, אני בספק שהשחקנים שלי יהנו מפירות הניצחון, היות וסכסוכים דתיים ופילוגים דתיים הנה הם באים...

חזרה