• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים שו"ש 37-עיר גן עדן

זרתוסטרה

פונדקאי ותיק
מדענים גאונים,גיבורי מלחמה,ראשי ממשלה ומיליארדרים,להם הפריבילגיה להגיע לגן עדן.

עיר גן עדן היא למעשה כלל לא עיר, אלא פלא טכנולוגי של בית קברות ששרד עוד מתקופת תור הזהב של בני האדם.

העיר היא בית קברות ווירטואלי שיכול להכיל בתוכו את התודעה של המתים. הדרך בה הפלא הטכנולוגי הזה נעשה אינה כל כך ברורה, אבל התהליך מבוצע בעזרת דיסקית לבנה קטנה אשר נצמדת לרקה של אדם על ערש דווי. הדיסקית מזהה את האדם כגוסס ומתחילה בהעתקת התודעה (consciousness) שלו אל תוך הזיכרון שלה, ושומרת אותה לאחר מות האדם.

בשלב הזה התודעה של המת נמצאת במצב "כבוי" בתוך הדיסקית ומתקיימת רק בתור רצף קוד ואותות חשמליים, היא אינה פועלת וחושבת.
הפלא האמיתי מתחיל ברגע שמחברים את הדיסקית למחשב העל הענקי שקרוי עיר גן עדן, ברגע הזה התודעה של המת יורדת אל תוך המחשב ומופעלת, והמת עובר להתקיים במרחב הווירטואלי עם שאר המתים ששמורים במערכת.

מבפנים עיר גן עדן היא עיר ווירטואלית שמתנהלת כעיר רגילה לכל דבר, רק שהמתים אינם יכולים למות או להרגיש כאב(אלא אם כן הם בוחרים להרגיש כאב או למות) ושלמתים יש שליטה מסויימת בעיר (הם יכולים ליצור חפצים בעיר או להעצים את החושים שלהם אבל הם לא יכולים להתעסק בקוד של התוכנה או למחוק אנשים אחרים).

עיר גן עדן נמצאה על כוכב הרוס לאחר קריסת דור הזהב של בני האדם, לא ידוע בדיוק מי מצא אותה ובאיזה נסיבות הוא גילה את סודות העיר, אבל כיום "גן עדן בע"מ"- החברה ששולטת על עיר גן עדן,אינה קשורה אליו.

"גן עדן בע"מ" היא חברה פרטית-ממשלתית, או חברה למען שירות הציבור. החברה מנוהלת על ידי גופים פרטיים אבל היא משרתת את הממשלה הבין-כוכבית. מעצם העובדה הזאת סכומי עתק מרווחי החברה מעוברים חזרה אל הממשלה, והממשלה שומרת את הזכות להוריד מתים לטעמה אל תוך עיר גן עדן- מדענים שלא סיימו את המחקר שלהם, אנשים חשובים, חוליים סופניים מידי פעם וראשי ממשלה. שאר המקומות בעיר גן עדן נשמרים ללקוחות של החברה, שצריכים לשלם הון תועפות בשביל הזכות להתקיים אחרי המוות.

כיום המחשב של עיר גן עדן נמצא תחת בניין באותו השם והוא אחד מהמתקנים המאובטחים ביותר בגלקסיה. גן עדן בע"מ הוסיפה הרבה חידושים אל המחשב שנמצא בתוך הבניין- תיירים וקרובי משפחה יכולים לבקר את תושבי העיר בצורת הולוגרמות, רובוטים או אפילו אנשים שמוכנים לתת לתודעה של המת להשתלט עליהם בעזרת טכנולוגיה הפוכה לדיסקיות הלבנות. כל אלה,אבל החברה אף פעם לא הצליחה לשחזר את טכנולוגיית העיר, ומספר המקומות והדיסקיות שלה נשאר לנצח מוגבל.

החוק היחיד שיש בנוגע למתים הוא שאסור לנסות להעביר אותם מחוץ אל העיר. החוק כנראה נובע מהפחד של הממשלה מאינטלגנציה ווירטואלית שמשוטטת לה ברחבי האינטרנט, או אולי מראשי ממשלה מנוחים שיאיימו עליהם ויהפכו אותם. בכל מקרה הם טוענים שעדיף להשאיר את עולם החיים לחיים, וגם יש להם סיבה טובה. בעבר מתים כאלו שברחו מהעיר הצליחו להשתלט על רשתות מחשבים שלמות וראשי ממשלה הנהיגו מהפכות כנגד השלטונות הקיימים.

לא בדיוק ברור למה או איך אבל עם הזמן המתים מתחילים לאבד מהאנושיות שלהם, זה יכול לקחת מאה או מאתיים שנה, אבל בסוף זה קורה. תושבי העיר לאט לאט נהפכים לחלק מהעיר ולפתע יכולים לעשות דברים שהם לא אמורים להיות מסוגלים לעשות- הם יכולים לשלוט בקוד של התוכנה, לפרוץ למחשבים בעולם האמיתי ובמקרים קיצוניים למחוק משתמשים אחרים. ברגע שמקרה כזה מתגלה אין ברירה אלא למחוק את התודעה של המת, ובגלל זה הם למדו לשמור את השינוי הזה כסוד, אבל שום דבר לא ימנע מהם לנסות ולשכנע הרפתקן טיפש להוריד אותם לדיסקית ולחבר אותם למחשב, כמובן שהידע שהמתים יכולים להציע יכול להיות שווה את זה.
----------------------------------------
הערת צד- העיר יכולה באותה מידה להפוך לבית קברות קסום שהופך את כל מי שנקבר בו לרוח רפאים או רוצים להשתמש בעיר בעולם פנטזיה.

נ.ב סליחה על הגניבה של השם גן עדן בע"מ ת'ור,הייתי חייב. :)

קרסי הרפתקה:
א.מת מצליח לברוח מהעיר או מבקש מהחבורה לעזור לו לברוח בעזרת הצעה מפתה.

ב.מרד נוצר במעמד התחתון כנגד העשירים- גם הם רוצים לחיות לנצח.

ג. ההרפתקנים  מנסים להחדיר תודעה אל תוך העיר ללא אישור מגן עדן בע"מ.

ד.נבל מעניין שנהרג מצליח להישאר בחיים מספיק זמן בשביל להופיע מחדש בעיר גן עדן, והוא רוצה נקמה.

ה. השחקנים נכנסים לעיר גן עדן איכשהו וחווים הרפתקה די מוזרה.

ו. מתים מתחילים להימחק ועל השחקנים לגלות מדוע.

ז.קבוצה דתית או פילוסופית שמתנגדת אידיאולוגית לעיר מנסה להשמיד אותה.

נכון, אבל זה עדיין סוג של המשכיות. אגב זה נושא פילוסופי שלם אם החומר קובע את התודעה או שזה משהו אחר(בכל 7 שנים תאי הגוף שלך מתחלפים לגמרי, זה אומר שאתה כל 7 שנים בן אדם שונה לגמרי, או שכל פעם שתא מת ומתחף בגוף שלך זה בן אדם שונה?).
בגלל זה גם הכנסתי את הקטע האידיאולוגי לשם בסעיף מספר ז'(רציתי להכניס עוד על זה בהסבר אבל לא מצאתי איפה בדיוק).
חוץ מזה שכנראה שבדיוק בגלל הסיבה הזאת חלק מהאנשים,גם אלה שיכולים, לא יעשו את זה. אבל תחשוב לרגע על בני המשפחה, הם כן ירצו המשכיות של האדם שהם אהבו לא? ומה עם המדען הכי חכם של הדור? או אפילו סתם מישהו מספיק עשיר שאומר לעצמו "למה לא? אני עומד למות ומה יש לי להפסיד? בגג יהיה שיכפול שלי שיחייה שם."
בסופו של דבר זה שאלה שאי אפשר לענות עליה, וגם הסיכוי הכי קלוש שזה יעבוד יכול לקסום לאדם גוסס.

נ ב לגבי ההערה שאתה לא מרגיש את שתי התודעות בו זמנית, לך תדע. אם החומר שיוצר את התודעה זהה אז למה לא? אם נגיד ומישהו מת והמוח שלו מפסיק לעבוד, ואז בדרך כלשהי מתחילים אותו מחדש, האם האדם הוא אותו אדם? או שזה פשוט תודעה זהה בגוף של התודעה הקודמת(קצת יצא לי מסורבל, אבל תחשוב על זה קצת.) בכל מדרה הנקודה היא שכרגע אי אפשר לענות על זה.

שמח ששאלת את זה כדי שאני אוכל לענות על השאלות האלה. :)

מאוד מזכיר לי את סוף עונה 8 של דוקטור הו.
חוץ מזה, די מגניב. מה שכן, האם המתים שבעיר גן העדן יודעים שהם מתים? אני יכול לדמיין הרפתקה מגניבה שבמהלכה הדמויות מגלות שהן בעצם AI והגוף האמיתי שלהם מת כבר מזמן.

מקום מעניין. אחת השאלות שאני שואל את עצמי הוא איך מיישבים עתיד מתרחב של חברה בינכוכבית עם עתיד מתכנס של סינגולאריות (ההסבר שלי הוא שיש דברים שהם מקסימים בתיאוריה אבל בפועל הם מאד בעיתיים). העיר הזו מאד מתאימה להיות רקע לסיפור על הסינגולאריות שלפיה כולנו, יום אחד, נחיה כתודעות טהורות בתוך הטכנולוגיה שיצרנו.
כיצד גן עדן בע"מ מונעת מוירוסים, תולעים, סוסים טרויאנים וסתם נוזקה לזהם את המקום הזה? אני מניח שבעתיד הרחוק הזה יש להם דברים שלעומתם מה שרודף את המחשבים שלנו זה בדיחה. אני חושב שאחד המחסומים הגדולים ביותר בפני הסינגולריות הוא, שלמען האמת, אין לנו מושג מה נמצא שם ברשת.

נקסטורל- רעיון מגניב ממש, אני יכול לראות הרפתקאה שבתוכה יש כמה מתים שלא יודעים שהם מתים ותנועה שקמה בעיר שמסתירה מהתושבים את העובדה שעיר גן עדן מקום לא אמיתי, והדמויות יכולות אפילו להתחיל שם.

הלדין- זאת בדיוק הסיבה שקשה מאוד לשחזר את הטכנולוגיה הזאת, עיר גן עדן הוא המחדב החזק ביותר שידוע לאנושות עליו והוא פועל כמערכת שונה מכל מה שידוע לנו(אם הוא אנושי בכלל,בכל זאת מצאו אותו, לא המציאו).
זה לא אומר שהוא עדיין חסין לגמרי מכל התקפות הסייבר, זה גם יכול להיות סיפור מעניין. מלבד התקפה על המחשב עצמו זה יכול גם להשפיע על האופי של האנשים וזה יכול להיות מעניין, באיזה שלב הם כבר לא עצמם?

חזרה