• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 36] חוזרים לעבר להצלת ההווה והעתיד

זה רעיון באמת לא אפוי, שאני אתאר בקווים כלליים ולא בצורה סיפורית:

עולם המשחק מרוסק לגמרי ממלחמה של עשרות שנים. הדמויות שייכות לצדדים היריבים, והן מגים רבי עוצמה ודי מבוגרים שצמחו בתוך המאבק הזה - כל אחד מהם הוא קוסם מצביא או מלך מכשף שצבר את כוחותיו בחמישים שנות לחימה ויותר, שכן הם היו חלק ממנה מאז שהיו שוליות בני-עשרה. הכוחות שלהם מאפשרים להם גם לראות את העתיד, והם רואים שזה רק נעשה גרוע יותר. אף אחד לא יכול לנצח, והסכסוך, שכולל גם כשפים רבי עוצמה, זימוני שדים וערעור סדרי הטבע, רק יביא את כל העולם לאבדון.

אז הם מכריזים על הפסקת אש ומנסים להגיע להסכם שלום, אבל זה בלתי אפשרי, יותר מידי מוטל על הכף ומשאבי העולם מדולדלים והרוסים ואף אחד לא מסכים איך לחלק אותם - גם כי אין כמעט מה לחלק.

אבל מדובר בקוסמים הכי חזקים בעולם, לא? אם הם לא יכולים לנצח בהווה או למנוע את העתיד - הם יכולים לשנות את העבר. הם משתפים פעולה בהטלה של כישוף חזק במיוחד שנועד להחזיר אותם אחורה בזמן, כדי למנוע את המלחמה. אבל אי אפשר באמת לחזור מההווה לעבר - רק להפוך את תנועת הזמן אחורה, ככה שהם בעצם חוזרים להיות ילדים בני 12-13, ארבע או חמש שנים לפני שהמלחמה פורצת. יש להם את כל הידע של קוסמים רבי עוצמה בני שישים פלוס, אבל הם בעצם תלמידים בחטיבת ביניים. לא בטוח שהם גם הצליחו לשמור על כל הכוחות שלהם, אבל בהחלט על חלק - עכשיו, יש להם מלחמה למנוע ועתיד לעצור, ושעון החול כבר מתקתק.

אהבתי,עם קצת ליטוש ושינוי יכול להתאים לכל עולם מערכה.
המלחמהעשתה לי אסוציאציה של מלחמת 30 השנה שכל 6 שנים בה הרסניות כמו מלחמת העולם השניה.

לי זה הזכיר את "חמש עשרה מעגלי חייו הראשונים של הארי אוגוסט." מאת קלייר נורת' עם ילדים שנושאים מסר מהעתיד (אחרי ששמעו אותו על סף מוות.)
בעקרון, אם המאגים רבי-העוצמה יכולים לראות את העתיד, הם יכולים לשלוח חזיונות אל העבר. מצד שני, אם זה מצליח, גם הם נמחקים - אז עדיף שיעשו את העבודה המלוכלכת בעצמם (ובכל זאת, גם לשלוח חזיונות אל העבר רק כתעודת ביטוח... -)

או להחביא כל מיני דברים בעבר כדי שהם יוכלו למצוא אותם. אפשר לפתח את זה לכל מיני כיוונים.
הרעיון הזה עלה לי בראש בעקבות מחשבה של "אם מישהו יחזור לילדות שלו עם כל הידע שלו כאדם מבוגר - האם הוא יחשב לנביא או למטורלל?"

מטורלל, זה כל היופי. אף אחד לא יאמין להם, אז הם יצטרכו למצוא דרכים מתוחכמות יותר למנוע את המלחמה.

אני ממש אוהב את הרעיון, יש לו המון פוטנציאל. זה קמפיין חקירה פוליטי עם סופר-ילדים, מה עוד אפשר לבקש?

אבל כדאי להבהיר שהן יכולות לחזור רק פעם אחת בגלל מיסטיקת שקר כלשהו, כי אם אפשר להחזיר את השעון כמה שרוצים המשחק די יאבד מתחושת הדחיפות שלו.

או לשלוח חזיונות לעתיד, להזהיר את עצמם מהעבר/עתיד למה שיקרה, מה שיציל אותם שוב...

ובלגן הזמן הנורמלי של מסע בזמן.

מה דעתך לעשות את זה כמשחק פורום?

לנסוע פיזית לעבר כדי לתקן את העתיד זה גם ציר העלילה של "בחזרה לעתיד" שעשה את זה עשרים שנה לפני כתיבת "חץ הזמן" ושבמקרה ראיתי בטלויזיה בשבוע שעבר...

אבל בתרחישים הללו, הגיבורים נוסעים בגוף הנוכחי שלהם לתקופה בה הם עוד לא היו קיימים. בתרחיש שחשבתי עליו, הגיבורים חוזרים אחורה בזמן, אבל לא "מתעתקים" אחורה בזמן ובמרחב, אלא מעבירים את התודעה שלהם לנקודה בעבר בה הם היו קיימים פיזית - ובגיל בו היו קיימים אז.

חזרה