• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 33] הנר הסגול של אנשי המתכת

זרתוסטרה

פונדקאי ותיק
סיפור אגדה אחד מספר על חיים מלאכותיים מתחת לאדמה, אף אחד לא יודע אם הסיפור הזה נכון או לא, אבל מידי פעם תוכל לפגוש איכר מזיע מפחד או ילד יתום שיבטיחו לך שהם פגשו באנשי המתכת.
לא הרבה ידוע על אותם אנשי מתכת המסתוריים, אך כל מי שטוען שראה אותם תמיד יגיד לך שזה קרה במעמקי האדמה, והוא תמיד יגיד לך שהם נראים כשריונות הנעים ללא אדם ושבחזה של שריונם יש חור בו מונח נר שבוער בלהבה סגולה.
לפעמים אנשים פוגשים באיש מתכת בודד ולפעמים בחבורה של שלושה או ארבעה אנשי מתכת. כל אחד מאנשי המתכת נראה כשריון לוחות מלא וצפוף שנע ללא אדם, אך כל שריון שכזה שונה במראהו וצורתו בין איש מתכת אחד לרעהו.
תמיד כשיפגשו באנשי המתכת הם יתעלמו מהפוגש בהם, ותמיד הם ימצאו כאשר הם עוסקים במלאכה סיזיפית ולא הגיונית. לפעמים איש מתכת יחפור בור רק בשביל לכסות אותו אחרי כמות זמן אקראית ולהתחיל את החפירה מחדש, לפעמים תמצא כמה אנשי מתכת כאשר הם לוקחים סלעים ושוברים אותם לסלעים קטנים יותר ואת אותם סלעים קטנים הם שוברים לסלעים קטנים יותר עד אשר אי אפשר לשבור את הסלעים יותר, במקרה הזה הם פשוט יתחילו לחפש סלע אחר לשבור, ואם הם לא מצאו סלע שכזה- הם יתחרפנו ויתחילו להשמיד את כל מי שנמצא מסביב.
אם הפוגש באנשי המתכת ינסה לעצור אותם מלבצע את עבודתם הם מיד ינסו להשמידו, ולא יעצרו עד אשר יסיימו להפוך את הגופה של אותו אדם המסכן לגוש בשר חבוט, אם אותו אדם הגיע לשם עם עוד אנשים שלא עצרו את אנשי המתכת הם לא יבצעו לו מהומה. אחרי שהם יסיימו עם השמדת המטרד הם יחזרו לעבודתם הסיזיפית במרץ כאילו דבר לא קרה.
אך במקרה שנשארת במקום מספיק זמן בשביל לראות את הלהבה של אחד מאנשי המתכת מתחילה להיחלש, או שביד המזל נפלת לתוך אחד מהערים המוסתרות שלהם במעמקי האדמה, אז תגלה דבר מוזר ונפלא אף יותר.

כשהלהבה הסגולה שדולקת בנר של השריונות של
אנשי המתכת עומדת להיכבות, אותו איש מתכת יעצור את עבודתו ויפנה אל תוך מחילה באדמה שמובילה אל העיר של אנשי המתכת. באותה העיר יכולים להימצא אלפי אנשי מתכת, תמיד עוסקים בעבודתם או מתאספים במרכז העיר. במרכז של כל עיר מתכת שכזאת תיהיה עששית גדולה שבמרכזה נר גדול שדולק בלהבה סגולה וגדולה.
אותם אנשי מתכת יביאו בפני הלהבה הגדולה הזאת שריונות לוחות ריקים שהם חצבו במרכזם חור והניחו בו נר. כשאותם השריונות הריקים יתקרבו מספיק אל הלהבה ניצוץ יקפוץ ממנה אל הנר וידליק אותו בלהבה סגולה, ובאותו הרגע איש המתכת יוולד.
ברגע שאיש מתכת נוצר שום דבר לא יכול להרוג אותו או לעצור אותו, אם תפרק את שריונו הוא פשוט יבנה מסביב לנר מחדש. הדרך היחידה לעצור איש מתכת היא לכבות את הלהבה הסגולה שנמצאת בשיריונו, או לחכות שהלהבה בנר תחלש ולמנוע מאיש המתכת לחדש אותה בעזרת האש של העששית הגדולה שיצרה אותו.
בנוסף, ברגע שאיש מתכת נולד הוא יחפש לעצמו מטרה וסיבה, והדבר הראשון שימצא יהיה הדבר היחיד שיעשה למשך כל חייו, תמיד זה יהיה משהו סיזיפי וחסר תכלית. בדרך כלל זה יהיה אחת מהעבודות שהוא יראה שאנשי מתכת אחרים עושים, אם זה לפרק אבנים לאבנים קטנות יותר, או סתם לחפור בור.
אך אם זה יהיה צייד שהורג אייל לדוגמה,במקרה שאיש המתכת לא נוצר בחברת אנשי מתכת אחרים, איש המתכת לא ינוח עד אשר הוא יהרוג את כל האיילים בסביבה, וכאשר זה יקרה- הוא יחפש עוד ועוד איילים להרוג. כך הם חייהם של אנשי המתכת- הם תמיד ירדפו בנחישות אחר מטרתם ולעולם לא ישביעו ממנה, כי אם חס וחלילה הם לא יוכלו לבצע את המטרה שלהם אז בוודאי הם חושבים שהנורא מכל יקרה להם- או שלא,בכל זאת אי אפשר לדעת איך יצורים כל כך מוזרים חושבים.

אף אחד לא יודע איך אנשי המתכת נוצרו, אולי זה היה מכשף שניסה ליצור חיים תבונתיים מלאכותיים ויצר את הלהבה הסגולה, או שאולי הלהבה היא ניצוץ אלוהי שמקנה לכל החפצים הדוממים הנוגעים בו חיים או שאולי בכלל הלהבה היא נשמתו של איש מלאכה כזה או אחר שפשוט מסרבת לעבור לעולם הבאה ולכן היא רודפת שיריונות ריקים. אך הסיבה לכך שאנשי המתכת קיימים ואיך הם נוצרו לא משנה להם, רק המטרה אותה בחרו לעצמם היא זאת שחשובה.

-----------------------------------------
מקווה שתאהבו את אנשי המתכת שלי, אפשר לשלב אותם בכל הרפתקה בתור מפגש מעניין או מפלצת רנדומלית ואפשר גם לחקור את הלהבה הסגולה והמסתורית ואת עיר אנשי המתכת ואת סודותיה. כמובן שהשארתי הרבה מקום לשה"מים שיחליטו על טיבם האמיתי של אנשי המתכת ושל יוצרם בשביל ההרפתקה שלהם.
בנוסף אני רוצה להגיד שחשבתי עליהם יחסית הרבה, ושכמו שרובכם אולי שמתם לב יש פה שאלה פילוסופית ביקורתית שמסביבה קם הרעיון של אנשי המתכת ואשמח לספר עליה לכל מי שירצה פה בעץ.

יש פה כמה אבל אני אתן את העיקרית, אנשי המתכת הם אנלוגיה לבני האדם שכלואים במערכת.
הם בוחרים מטרות שרירותיות שבדרך כלל הם מחקים ממישהו אחר ומבצעים אותן במרץ וללא פשרה, ולא תמיד הן הגיוניות, לפחות למי שמסתכל עליהן מבחוץ.
יש פה עוד כמה דברים שאפשר למצוא אבל כמו כל ספרות טובה עדיף להשאיר את זה לקורא ולראות על מה הוא יחשוב בעצמו

זה סיפור ממש מעניין, ח"ח. אהבתי. אני מתעניין מהי השאלה הפילוסופית , אע"פ שיש לי מושג מסוים- אני לא מצליח להעלות אותו על הכתב.

עריכה: הא, זה ביקורתי בהרבה משציפיתי. חשבתי על משהו בסגנון "מה הופך את המטרות שלנו ללגיטימיות" או משהו כזה.

מניין, אולי הבנתי את הנקודה. אבל אני מרחם על האיילים האומללים כמו גם כל מי שינסה לעצור אותו מלקוטלם(בדיעבד זה זרע הרפתקה מעניין...)

חזרה