• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חפצי "קסם" למשחק מדע בידיוני

זרתוסטרה

פונדקאי ותיק
אז.. אני מריץ פה בפורום משחק תפקידים בז'אנר המדע הבדיוני וזה גרם לי לכתוב עולם מערכה (או גזרת כוכבים כפי שקוראים לה בשיטה "כוכבים אין ספור") משלי למשחק. עכשיו הגעתי לשלב שאני חושב על "חפצי קסם" לעולם הזה (חפצים ברמה טכנולוגית גבוה ומופלאה מימים עברו).
רציתי לדעת אם יש לכם רעיונות לסוגים כאלה של חפצים בשביל להצית קצת את הדמיון שלי ולתת לי השראה. זה יכול להיות רק רעיון לסיפור לחפצים כאלה, פונקציונליות מיוחדת של החפצים האלה או כל דבר שהוא. זה לא צריך להיות עכשיו חפצים מלאים עם סיפור ונתונים ופונקציונליות שלמה (למרות שזה גם יתקבל בברכה) אלא רק זרעי רעיונות או דברים שאתם חושבים שיכולים להיות מגניבים למערכה -לדוגמא רובה שמשנה את השדה הכבידתי באזור שלו וגורם לכולם להיות כבדים או קלים יותר, סם שגורם לך להתעלם מנזק אבל משבש את הדעה שלך או כל דבר אחר שמתאים למשחק עתידני.
אני בעיקר מחפש דברים שיהיה להם פלאף מעניין או שיגרמו לקרב עצמו להיות מעניין והם לא צריכים להיות בהכרח (או בכלל) סופר OP.

לשחקנים שלי- אתם יכולים לקרוא ולהגיב גם. אני לא אקח מפה את הכל למשחק שלכם דווקא וגם מה שכן יקבל טוויסטים מעניינים.

תודה מראש!

נ.ב-מקומות שאפשר לשאוב מהם השראה גם יתקבלו בברכה

אני מציע לך בחום לקרוא את פרק הציוד והקיברנטיקה בספר די20 פיוצ'ר, יש שם המון רעיונות מגניבים במיוחד בדרגות הטכנולוגיה הגבוהות יותר.
בנוסף יש לשיטה הזה כמויות של הרחבות עם עוד קיברנטיקות ציוד ואפילו מוטציות.

הדבר הראשון שאני רוצה לדעת היא איזה מין סיפור רקע יכול להיות לדברים האלה - אין הרי קסם או אלים במדע בדיוני (בדרך כלל). אני מודעת לזה שתיארת את אותם חפצים כ"חפצים ברמה טכנולוגית גבוה ומופלאה מימים עברו", וזה משהו שקיים לעיתים בינוניות במדע בדיוני "קל" (סיפורים שהמדע הבדיוני שבהם הוא רק כדי לתת תפאורה, אמצעים עלילתיים או פעולה). אבל זה תמיד משאיר אותי עם הרעב לדעת איך ולמה אי אפשר ליצור עוד מהטכנולוגיה הזו, ולו רק מהנדסה הפוכה של החפצים הקיימים.
אני לא אופתע אם אין לך עדיין תשובה לשאלה הזאת. זהו דבר שלא הרבה יוצרים משקיעים אליו מחשבה. אם זהו המקרה, הרשה לי להציע לך רעיון מעולם שאותו אני מכירה, של סדרה בשם Akame Ga Kill, סדרה כל כך טובה שממנה קיבלתי את ההשראה לפרופיל שלי פה בפונדק. למקרה שמישהו שמכיר את הסדרה קורא את זה, אני אשים את המידע בספוילר.
הסדרה Akame Ga Kill! מתרחשת אלפיים שנים לפני הספירה הנוצרית, או ארבעת אלפים שנים בערך לפני ההווה. אחד הגורמים המרכזיים בעלילה של הסדרה הוא הנשקים האימפריאליים, סדרה של נשקים דמויי-עתקים ובעלי כוחות אדירים. מסופר על אותם נשקים שהם נוצרו אלף שנים לפני אירועי הסדרה על ידי אימפרייה עתיקה אבל לא נשכחת, שכן היא קיימת בסדרה עצמה, אבל הנשקים נוצרו במהלך תור הזהב שלה בו האימפרייה החזיקה בהכי הרבה עושר וידע. לאמיתו של דבר, הנשקים האימפריאליים נוצרו במאה העשרים ושלוש לספירת הנוצרים, עם טכנולוגיה מתקדמת מהעתיד, והועברו לאימפרייה על ידי נוסעי זמן. מאותו שורש, ייתכן שעולמות מדע בדיוני יהיו בעלי טכנולוגיה "עתיקה" ו"קסומה" שכזאת שבנויה על פי ידע "קדום" ש"אבד", כשלאמיתו של דבר יהיו נשקים מהעתיד הרחוק עוד יותר עם טכנולוגיה שעדיין לא הומצאה או התגלתה.

מה שרשמת בספוילר זה בסך הכל מה שיש בכל עולם מד"ב רק הפוך, וזה לא עונה על שום שאלת ריברס אינג'נירינג ש"פעם היתה טכנולוגיה והכל הושמד באפוקליפסה אז לא זוכרים וזה מידי מתקדם בשביל ריברס אנג'ניריג" לא עונה עליה.

אסדת' אני מכיר את הסדרה (אפילו קראתי את המנגה עד שלב מסויים) ולא ידעתי בכלל שזה מד"ב... המשחק שלי זה מד"ב יותר "קשה" (אני משתדל שלכל טכנולוגיה תיהיה הסבר. בקשר לאיך חפצי "קסם" עובדים- אסיד כבר ענה על זה, היה תור זהב מתקדם של האנושות שכמעט כולו אבד בסוג של אפוקליפסיה. חפצי "הקסם" הם חפצים שהיו מתקדמים אפילו לאותה תקופה ועדיין איכשהו נשארו בעולם הזה (למה אי אפשר לעשות לזה ריברס אנג'נירינג? כי זה כמו שמישהו מהמאה ה16 יקבל מטוס קרב משודרג וחדיש- רוב הסיכויים זה שהוא לא יצליח לעשות עם זה כלום.)
בנוסף יש גם חפצים מתקדמים שנוצרו באותה תקופה פשוט הם נדירים ויקרים נורא. בעיקרון במד"ב (הזה לפחות) "חפצי הקסם" הם פשוט כל חפץ בעל טכנולוגיה מאוד מתקדמת.

אסיד-אני מודע לכך שיש הרחבות למשחק אבל ,עדיין לא בחרתי מה בדיוק לקנות. הדי20 פיוצ'ר הזה חינמי?

התכוונתי הרחבות לדי20 פיוצ'ר, כן?
בכל אופן יש לזה SRD
http://www.d20resources.com/future.d20.srd/
לגבי עותק של הפידיאף שם זה מוצג בצורה נוחה יותר, אני לא בטוח אם זה בחינם או לא.
מה שכן אני רואה שההרחבות של הפיוצ'ר לא מופיעות בSRD הזה אז כנראה שהן כן עולות כסף.

אסדת'-… כאילו, פשוט החלטת דברים לא נכונים בעליל על הסדרה הזו? נו ברצינות. אני מתנצל כבר עכשיו על התקיפות, אבל AgK לא קשורה בשום צורה ליקום שלנו, לא מתקיימת בעבר שלנו ולא כוללת שום מסע בזמן. אם את רוצה לתת תיאוריות הזויות ומפוברקות עד כדי כך, יש הרבה מקומות בטאמבלר שאפשר לרשום בהם הדקאנונז. כאן? לא בדיוק המקום, בטח ובטח כשאת מתייחסת לעלילה ההזויה הזו שהמצאת הרגע כאמת לאמיתה.

בכל מקרה, ובחזרה לנושא- השאלה היא אם אתה רוצה לתת בסיס מדעי מאחורי החפץ, לתת בסיס פסדו-מדעי, או לא בכלל.
סה"כ כמה דברים שאני יכול לחשוב עליהם זה נגיד ציוד כרייה שמשתמש בלייזר שחותך/מאייד דברים דוממים, או אולי הדבר הזה בכלל נוצר לכריית יהלומים שגדלים בעצים, והלייזר פועל רק על דברים ביולוגיים!
משקף שמאפשר לך לסרוק את הסביבה בצורה רצינית ממש, אינפרא-אדום, ראיית לילה, אולי אפילו עושה datamining לכל חפץ טכנולוגי באיזור?
כמובן, תאי אנרגיה עוצמתיים נצחיים או חלקים משופרים לספינה, אולי משהו שיוצר שדה מגנטי שדוחף אסטרואידים ושאר דברים מהספינה כך שאין סכנת התנגשות?
מתורגמן שמאפשר לך להבין את שפת החיות אולי?

בנוסף, אם ללכת על ספרי מד"ב אחרים... אמצעי תקשורת שיכולים לחבר בין שני נקודות בחלל, בינה מלאכותית סופר מתקדמת, סורק שמנתח את את כלל המרכיבים של החפץ/יצור שהוא סורק. מכשיר ריפוי שמרפא כל נזק/מחלה.

תא שמחזיר לחיים אחרי מוות, מכשיר לשאיבת אינטליגצניה, וכו'

גנרל אסדת'! אמר/ה:
[post]674200[/post] אבל זה תמיד משאיר אותי עם הרעב לדעת איך ולמה אי אפשר ליצור עוד מהטכנולוגיה הזו, ולו רק מהנדסה הפוכה של החפצים הקיימים.
פשוט בגלל המרחק הטכנולוגי. אם תתני לשבט אבורג׳יני לדוגמה, אקדח מודרני. חושבת שהם יצליחו לבצע הנדסה הפוכה ולבנות אחד?

yellow_acid אמר/ה:
התכוונתי הרחבות לדי20 פיוצ'ר, כן?
האמת שחשבתי שהתכוונת להרחבות של כוכבים אין ספור,אופס. בכל מקרה אני אבדוק את הספרים של די20.
Nextorl אמר/ה:
בכל מקרה, ובחזרה לנושא- השאלה היא אם אתה רוצה לתת בסיס מדעי מאחורי החפץ, לתת בסיס פסדו-מדעי, או לא בכלל.
סה"כ כמה דברים שאני יכול לחשוב עליהם זה נגיד ציוד כרייה שמשתמש בלייזר שחותך/מאייד דברים דוממים, או אולי הדבר הזה בכלל נוצר לכריית יהלומים שגדלים בעצים, והלייזר פועל רק על דברים ביולוגיים!
משקף שמאפשר לך לסרוק את הסביבה בצורה רצינית ממש, אינפרא-אדום, ראיית לילה, אולי אפילו עושה datamining לכל חפץ טכנולוגי באיזור?
כמובן, תאי אנרגיה עוצמתיים נצחיים או חלקים משופרים לספינה, אולי משהו שיוצר שדה מגנטי שדוחף אסטרואידים ושאר דברים מהספינה כך שאין סכנת התנגשות?
מתורגמן שמאפשר לך להבין את שפת החיות אולי?
הרבה רעיונות טובים! תודה! ואני מחפש בעיקר דברים שיש להם הסבר מדעי או פסדו-מדעי - כי לפעמים הכיף בא לפני המדע, ואם משהו לא כל כך אפשרי בעולם האמיתי או שאני לא יודע עליו מספיק הוא סופר כיפי לשחק אז אפשר להמציא לו הסבר שכמעט מדעי.

ליאור-הרבה רעיונות טובים, אבל האמת שהרוב כבר נמצא בספר של השיטה :) בכל זאת אשקול. בקשר להפיכת חפצי קסם לחפצי מדב, זה כבר היה התכנון שלי,אבל החפצים האלה צריכים להיות נורא ספציפיים כדי שזה לא ירגיש מאולץ.

חליפה תת-עורית, שברגע שאתה נפצע היא מחזיקה את כל הדם והתאים הפגועים שלך בכדור אוויר דחוס, וכאשר הקרב נגמר, ניתן להכניס לתוכך את זה במידה ולא עבר זמן רב מדי. החליפה יכולה אפילו להחיות אותך במידה שמתת, כל עוד כל התאים נאספו. החליפה מפרישה חומר מיוחד שמחליף את התאים הפגועים, שמוחלף בתא בריא כשהגוף מוכן.
החליפה אמנם יכולה להפוך אותך לכמעט בלתי מנוצח, אבל צריך לחשוב הרבה לפני לבישתה -

- היא קיימת מתחת לעור שלך, מה שגם אומר ניתוח מסובך להכנסה שלה, וגם שכל מיני ניתוחים ומחלות שונות שמצריכות ניתוח יהיו קשים יותר לטיפול.

- היא עולה המון המון המון

- היא עלולה להפריע להתחדשות העור שלך ולמערכות עצביות שלך.

אבל זה עדיין סופר חזק.

- אקדח תרמו-גרעיני. אקדח עם העוצמה של פצצת אטום.
- מחשב מבוסס פוטוניום. יצא לי לקרוא בידען שמחשבים על אור שמתנהג כחומר נמצאים כבר במחקר ופיתוח.
- להק וירוסים. וירוסים שמשתפים פעולה ביניהם כדי להתרבות. כלי למניפולציה גנטית מורכבת של האובייקט.
- משגר כיס. אתה משתיל אותו והוא הופך אותך לבעל יכולת השתגרות לכל מקום שאתה יכול לתכנת לתוכו את הקוארדניטות שלך.

חזרה