• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

באיזה גיל להתחיל לשחק?

לאחרונה אני משחק עם הילדים בסיפורי פנטזיה הגיבורים, למשל כאן - https://www.pundak.co.il/forums/threads/38431 - אבל לא ממש משחקי תפקידים.
אז אמנם הם עדיין צעירים לדעתי, אבל מעניין אותי לדעת מתי אתם התחלתם לשחק (עם חוקים של ממש, לא סיפורים)?

אני התחלתי בגיל 9 עם אחי הגדול.

גיל מאוחר יחסית, אבל כמה נקודות למחשבה :
1. שיטה ולא סיפור - בהנחה שאתה עובד עם שיטה חשבונית, דאג שהילדים יבינו וישלטו היטב בפעולות החשבון שנדרשות, אין דבר מעיק יותר לילד מאשר להפוך סשן לשיעור ארוך בחיבור וחיסור .
2. שיטה לאוו דווקא אומרת מורכבות יותר - חופשיטה היא מ"ת בדיוק כמו שמו"ד הוא מ"ת.

אני התחלתי בכיתה ד בחוג מבוכים ודרקונים, אם כי אני לא בטוח איזו שיטה זה היה.

אבל יש הרבה שמתחילים בכיתות ב-ג, ואני מצטער שנחשפתי כלכך מאוחר למשחק...

זה היה לפני הרבה שנים, בכיתה ד' או ה'. מישהו חדש עבר לבית-הספר שלי באמצע השנה, ויחד איתו הוא הביא את העולם של משחקי-תפקידים, ובתור הבחור הנחמד שהיה, הוא היה נדיב מספיק על ללמד אותי.
הבחור הזה, כמובן, הוא לא אחר מאשר נקסטורל, אחד המנהלים החדשים שלנו, שבלעדיו לא הייתי כאן כנראה.

בכתה ה' הלכתי לחוג מו"ד בפריק, שיחקנו 3.5 ולא כזה נהניתי. בעיקר כי לא הבנתי כלום. פשוט גלגלתי קוביה כשאמרו לי ותלהבתי כשהשאר התלהבו.
אחרי חצי שנה בערך, החוג התפצל לשניים ואני והח'ברה הצעירים יותר עברנו לשחק מו"ד 4, והיה הרבה יותר כיף, כי אשכרה הבנתי את החוקים- קראתי את הסל"ש של 4 כששעמם לי לפני הפיצול.
בערך באותו זמן הקמתי קבוצה עם חברים מהכתה וחבר ילדות נוסף, קוואריון הוא היחיד שאשכרה נכנס לעולם הזה ועדיין מתעניין במ"ת.

בכיתה ח', אני חושב. שיחקנו שתי פגישות במשחק שחבר הריץ, מוד"מ 2 כמובן עם ספרים משומשים ומדריך לשה"מ שהיה בכלל מצולם ובקלסר. היה נחמד אבל אהבתי את הרעיון. החבורה התפרקה במהרה. אחרי כמה חודשים שאלתי ממנו את הספרים והתחלתי להריץ בעצמי לחבר שלי ולאחיו.

אני התחלתי בכיתה ג,בחוג.לא זכור לי מה הייתה השיטה בדיוק,אבל אני חושב שהיא הייתה 3.5.
אחר כך,כשהחוג נגמר,התחלתי להריץ לחברים שלי חופשיטות,ואז גם הם התחילו להריץ ליש ולעוד חברים,ובכללי אני זוכר שחוץ מכיתה ד,שהייתה חריגה,לרוב לא שיחקתי אלא הנחיתי.

על הקופסא האדומה הגיל המומלץ היה 10 ומעלה. משחק עם שיטה וספר כללים דורש שליטה סבירה באוריינות ובחשיבה כמותית.

אני התחלתי לשחק לקראת סוף גיל 12, אבל להגנתי יאמר שזה היה בסה"כ לא הרבה זמן אחרי שמו"ד יצאה לאור בעברית.

חזרה