• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 25] שלשלאות הגבירה

מקורן של שלשלאות הגבירה נאבד בדברי הימים העתיקים, אך כולם מסכימים שיד אישה יצרה את העגילים המוזהבים, שמעוטרים בצדם האחד באבני חן היוצרת צורה של חיה אצילה ובצדן האחר סמלים מיסטיים ללא פירוש.
מעל ל-40 עגילים כאלו תועדו במרוצת השנים בידי קוסמים ומלומדים, לכל אחד מהם השפעה ייחודית וחלקם נראים נטולי קסם לחלוטין - למעט העובדה שכל מי שעונד עגיל כזו מרצונו החופשי, חולק קשר קסום עם מי שהעניק לו את הצמיד: הם מודעים אחד למיקומו של השני, ומסוגלים לשלוח רגשות אחד לשני. בין שלשלאות הגבירות שתועדו ניתן למנות את הבאים:

- עגיל התשוקה, גורם למי שעונד אותו לחשוק בכל מי שהינו בעל דמיון פיזי למעניק העגיל. הוא יכול לשמש בכדי לגרום לאציל לעשות כל דבר או כשיקוי אהבה ניצחי.
- לומייר, הוא עגיל שמאפשר למי שעונד אותו לראות את המחשבות של כל יצור תבוני אחר שבקרבתו, מאיר אל תוך נשמתו. מידע זה נחלק ביחד עם מעניק העגיל, מה שהופך אותו לכלי ריגול יעיל.
- העגיל הנעלם, ייחודי בשני מובנים - ראשית, תועדו ארבעה עותקים שלו בניגוד ליתר השלשאות שהינן ייחודיות, ושנית העונד אותו שוכח למעשה מקיומו. העגיל הנעלם מאפשר למעניק אותו לראות באמצעות עיניי העונד ולשמוע דרך האוזניים שלו. אך מעבר לכך, בעת שהעונד אותו ישן, המעניק מסוגל, באמצעות השקעת כוח קסם רב, לגרום לעונד ללכת בשנתו ולבצע פעולות נוספות, להן הוא לא מודע כלל.

בעיניי רוחי הוא מודע לכך שהוא עומד עגיל, פשוט ההשפעות לא גלויות לו

במחשבה נוספת, לא הוספתי מה צריך לעשות כדי להסיר את שלשלאות הגבירה... משאיר פתוח לרעיונות שלכם - בין אם זה משהו שדורש את הסכמת שני הצדדים, אחיד לכל השלשלאות או משתנה...

The oldman אמר/ה:
[post]665042[/post] במחשבה נוספת, לא הוספתי מה צריך לעשות כדי להסיר את שלשלאות הגבירה... משאיר פתוח לרעיונות שלכם - בין אם זה משהו שדורש את הסכמת שני הצדדים, אחיד לכל השלשלאות או משתנה...
לדעתי הרבה יותר מעניין אם למוסר אין שליטה עליהם, ככה כל פעם שמשתמשים בעגילים לוקחים סיכון שהעונד ישתמש בהם לצרכיו.

ושכחתי לשאול - ההשפעה בין העונד למוסר בעלת טווח כלשהו?

padron אמר/ה:
זה מזכיר לי את עגילי הנישואים בnight angel trilogy של Brent Weeks. קראת את זה פעם?
לא - זה סדרת פנטזיה?
אני חשבתי שזה כן צריך בהשפעת המוסר, אחרת זה לא שלשלאות... אולי בהסכמת שניהם?
ואיך טווח על ההשפעה. אפשר לחסום אותה בדרכים שחוסמות לחשים או כוחות מנטליים.

The oldman אמר/ה:
- העגיל הנעלם, ייחודי בשני מובנים - ראשית, תועדו ארבעה עותקים שלו בניגוד ליתר השלשאות שהינן ייחודיות, ושנית העונד אותו שוכח למעשה מקיומו. העגיל הנעלם מאפשר למעניק אותו לראות באמצעות עיניי העונד ולשמוע דרך האוזניים שלו. אך מעבר לכך, בעת שהעונד אותו ישן, המעניק מסוגל, באמצעות השקעת כוח קסם רב, לגרום לעונד ללכת בשנתו ולבצע פעולות נוספות, להן הוא לא מודע כלל.
מכולם, זה מה שנשמע לי הכי הגיוני כמתאים לשלשלאות....
האם המעניק צריך לעשות עוד משהו ? ז"א, האם אפשר להעניק את השלשלאות האלו ב"טעות "?

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]665547[/post] האם המעניק צריך לעשות עוד משהו ? ז"א, האם אפשר להעניק את השלשלאות האלו ב"טעות "?
אפשר להעניק אותן ולנסות להסתיר את הכוח שטומן בתוכן, אבל אי אפשר לכפות אותן על מישהו, או לעשות זאת בסתר. צריך להיות תהליך של קבלה.

The oldman אמר/ה:
TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]665547[/post] האם המעניק צריך לעשות עוד משהו ? ז"א, האם אפשר להעניק את השלשלאות האלו ב"טעות "?
אפשר להעניק אותן ולנסות להסתיר את הכוח שטומן בתוכן, אבל אי אפשר לכפות אותן על מישהו, או לעשות זאת בסתר. צריך להיות תהליך של קבלה.
זו לא הייתה הכוונה שלי : האם אפשר להעניק אותם במתנה מבלי לדעת שהם יותר מאשר עגילים רגילים ?

Hell lord אמר/ה:
הכוונה היא לדוגמא שקיבלתי את העגילים בירושה, ואין לי כל שמץ של מושג על כך שהם קסומים, האם אני יכול לתת אותם כמתנה?
שאלה מעניינת שלא חשבתי עליה.
התשובה תהיה כן ככל הנראה, אבל זה לא יהפוך אותך מודע לכל הכוחות בהכרח - רק לאלו שהם פסיביים, כלומר לא צריך להפעיל אותם בכוונה תחילה. וגם אז אולי לא תבין שהעגיל אחראי להם או איך בדיוק הם עובדים.
זה בהחלט יכול להיות טוויסט מגניב.

חזרה