• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי התפקידים שלכם לשנת 2016

עוד שנה חלפה לה, שנה לא פשוטה, והגיע הזמן להסתכל אחורה :)
השנה בין עומס לעבודה לבין עומס במשפחה, נאלצתי להשהות לראשונה מזה... 20 שנה בערך את ההנחייה שלי. אני מקווה לחזור לזה בחודשים הקרובים.

מבחינת המשחקים שלי השנה:
- סיימנו קמפיין של מרוצללים, שלאחריו הקבוצה התקפלה.
- את הקמפיין שלי של מבוכים ודרקונים 5, עצרתי לאחר שהגעתי למסקנה שמתחילים לשחק בתשע, ואני כבר עייף מכדי להנחות אחרי שעתיים. מבאס מאוד... ככה זה שאת שבת אחה"צ החלפנו בערב באמצע שבוע.
- מתחילים בקרוב (טפו טפו טפו) מערכה חדשה, של מלחמת כוכבים על הבסיס של מבוכים ודרקונים 5 :)
- בשנה הקרובה אני חושב לחזור להנחות בכנסים באופן יותר פעיל, רק צריך לחשוב מה להריץ ואיפה...

משחקי תפקידים חדשים שרכשתי השנה (ספרים פיזיים, אני לא אוהב דיגיטאלי):
- Volo's Guide to Monsters, ספר מפלצות של מבוכים ודרקונים 5 - יאמי!
- Curse of Strahd, אפילו כתבתי עליו קצת בפורום: מועמד טוב כהרפתקה כשאחזור להנחות את 5 מכיוון שהוא די סגור על עצמו. http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=5&t=36881
- Age of Rebellion Core Rulebook, נכון שלא התלהבתי מערכת ההתחלה (http://www.pundak.co.il/reviews/roleplaying-games/594-age-of-rebellion-beginner) אבל היה מבצע חיסול של מאנקי-טיים, אז לא התאפקתי.
- Combat pad + Flipmat של פאת'פיינדר, פשוט עוזר לנהל את המשחק.
וזהו :( כמו שאמרתי שנה עמוסה שגם גרמה לי לרכוש פחות. אני די גאה בעצמי למען האמת: דווקא כשלא משחקים, יותר מפתה לרכוש עוד ספרים, אפילו אם לא משחקים בהם בסוף, כדי שיהיה מה לקרוא. עמדתי בפיתוח.

יעד שיש לי לשנה הקרובה (מה היעדים שלכם?) זה להתחיל לשחק עם האחיינים בזאב הבודד. זו אחלה שיטה, רק צריך למצוא זמן.

נ.ב. זה הנושא הקודם: http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=3&t=36610

המטרה היחידה שלי היא להמשיך להנחות גם אחרי שאני מתגייס. קניתי כל מוצר שיצא בעברית השנה כדי לעזור, ואפילו הצלחתי להשיג את אוגדן המפלצות החדש ממש אתמול כשראיתי אותו בצומת ספרים :)

מבחינתי:

משחק בפועל:
- הנחיתי מו"ד 5 בברברי, כובש, מלך עד תחילת האביב ואז יצאנו להפסקה.
- משחק WARLOCK מגניבה (מכשפה מבוגרת, לא בהכרח מרושעת אבל עם יציעות אכזריות לפעמים, INTIMIDATE גבוה) במו"ד 5.

שספרים שרכשתי:
- כמה מוצרי PDF קטנים וגדולים.
- Curse of Strahd למו"ד 5.

קמפייני מימון-המון שתמכתי בהם:
- The Black Hack, משחק אולד-סקול קליל ומהיר.
- Mutant Crawl Classics, גרסת פוסט-אפוקליפסה של DCC.
- Barrowmaze: The Forbidden Caverns of the Archaia, מגה-מבוך.
- Hexographer 2 - תוכנת מיפוי שאני משתמש בה המון.
- Swords & Wizardry Complete Rulebook 3rd Printing.
- City of Mist, a noir RPG of modern-day legends - משחק ישראלי!
- Ancient Trails: Pandora - קמפיין ל-TRAVELLER.
- Dungeonesque Red Box RPG - גרסת "קופסאות" קלילה למו"ד 5 (שוקל לבקש\לרכוש ממנו רישיון תרגום אחרי שנסיים עם כוכבים אין-ספור).
- וכמובן - "קוסמים קטנים" של איתי חורב!

כתיבה ופרסום:
- הקמתי מיקרו-חברת הוצאה לאור של משחקי תפקידים - Stellagama Publishing (בלשוננו: "חרדון הוצאה לאור" :D ) עם עוד שותף (שותף שלישי הצטרף בקיץ). פרסמנו בסה"כ 16 מוצרי PDF מאז ינואר 2016, מתוכם אני כתבתי 8. המוצרים הם לכמה שיטות: White Star, חרבות וכשפים, כוכבים אין-ספור, ו-Traveller למיניו.
- אני בשלבי עריכה סופיים של ברברי, כובש, מלך לשיטת ACKS שיפורסם בידי חברת AUTARCH. יהיה מימון-המון בחודשים הקרובים!
- אני בשלבי עריכה סופיית של ספר יקום-מערכה בקנה-מידה מלא (80,000 מילה לפחות) ל-Traveller. אוציא אותו בחברה שלנו (Stellagama Publishing) בחודשים הקרובים מאוד בפורמט PDF וגם ב-Print-on-Demand.

כתיבת מאמרים ובלוגינג:
- כתבתי כמה וכמה מאמרים תיאורטיים בנושאי משחקי תפקידים בבלוג שלי (באנגלית), בייחוד לגבי Traveller.
- כתבתי מספר מאמרים וסקירות לפורטל "הפונדק" :)

golan2072 אמר/ה:
[post]659499[/post] - אני בשלבי עריכה סופיים של ברברי, כובש, מלך לשיטת ACKS שיפורסם בידי חברת AUTARCH. יהיה מימון-המון בחודשים הקרובים!
רגע, יהיה מימון המונים רק לאחר שיש כבר מוצר מוגמר? מה ההגיון?

SandChicken אמר/ה:
golan2072 אמר/ה:
[post]659499[/post] - אני בשלבי עריכה סופיים של ברברי, כובש, מלך לשיטת ACKS שיפורסם בידי חברת AUTARCH. יהיה מימון-המון בחודשים הקרובים!
רגע, יהיה מימון המונים רק לאחר שיש כבר מוצר מוגמר? מה ההגיון?
היגיון מאוד בריא. מתחילים מימון-המון כשיש לך טיוטה מלאה של המוצר ביד. מימון-ההמון משמש למימון איורים, גרפיקה, עימוד, וכו' שזה החלק היקר בסיפור. כתיבת טקסט לוקחת המון המון המון זמן ולא כדאי להתחייב ליעדי מימון-המון (יש תמיד תאריך יעד לאספקת הסחורה) אם אין לך טיוטה מלאה של המוצר. כשהטקסט מוכן אפשר להציג אותו לכל התומכים כך שיראו מיד שיש משהו ממשי מאחורי מה שהובטח להם.

SandChicken אמר/ה:
זאת אומרת שהם משלמים מראש ליוצרי התוכן הטקסטואלי (כתיבה, עריכה וכו') אבל לשאר רק לאחר מימון ההמונים?
בעיקר לכותב הראשי ולפעמים גם לעורך. לפעמים עושים את העריכה מאוחר יותר. העבודה שלוקחת הכי הרבה זמן אבל שיחסית לא יקרה זו הכתיבה. איורים לעומת זאת הם יקרים בהרבה אך על פי רוב לוקחים פחות זמן כי יש מספר מאיירים.

חזרה