• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליטים ושדים [שו"ש 20] גאות העוצמה

גנרל אסדת'!

פונדקאי ותיק
פרסותיו של סוס הברזל רוקעות בשקט מוחלט על החול הזהוב. בעקבותיו, כחצי תריסר סוסי ברזל נוספים רצים בדממה. "מהי מטרתנו עכשיו, המפקדת?" שואל בחוסר סבלנות הגבר הצעיר המעצבן שרוכב לצידי.
"אין שמו ידוע לנו..." אני אומרת בשקט, מנסה להתעלם מהדחף שיש לי להשתיק אותו באגרוף לפה. "היות ומספר המודיעין שקיבלנו מן השר הגדול, נראה שאין לו בכלל שם. אבל הוא מסוכן. מאוד מסוכן".
"מה הופך אותו לכל כך -" האיש משתתק כשאני מרימה יד לסמן כי אנו קרובים ליעדנו. הסוסים המכניים מאטים את קצבם. המטרה שלנו עומד לא הרחק משם. גלימה חומה כהה מכסה את רוב גופו, אך אין לטעות במסכה הלבנה, חרוטת הרונות, אותה האיש עוטה על פניו.
"זוהי המסכה", אני אומרת בשקט רב ככל שביכולתי, שמא ישמע האיש את דבריי. "זהו עתק קדמוני הנקרא גאות העוצמה. כל העוטה מסכה זו, ישלים מיד את הפוטנציאל המלא של גופו ושל מוחו. הדבר נותן לאלו העוטים את המסכה כושר פיזי אדיר, כמו גם רפלקסים מהירים ומחשבה חדה כתער."
"נראה כמה הפוטנציאל שלו יועיל לו נגד פלדה מוצקה", ממלמל האיש. ניכר שהוא מנסה ללחוש, אך עוצמת קולו חזקה כתמיד. הוא שולף רובה צלפים עתיק, מכוון אותו אל חזהו של האיש ויורה.
ואז, במהירות אדירה, האיש מניף חרב ארוכה ומכה בקליע כמו בכדור של כדור בסיס. הקליע ניתז מן החרב, וטס במסלול אלכסוני ישירות אל עינו השמאלית של הצלף. הקליע חודר מהצד השני ועף למרחק, מותיר את האיש לקרוס נטול אוח חיים על החול לרגליו.
במצב אחר הייתי נאנחת בהקלה, אך על אף היותו של הצלף מעצבן, נוחכותו הייתה חיונית בקרב שכזה. אני קוראת את ארבע הרוכבים האחרים: "אם תירו בו, יקרה לכם אותו דבר. תקפו אותו מקרוב! תקפו אותו כולכם בו זמנית! נראה כמה מכות הוא יוכל לחסום יחד".
ארבעת הרוכבים מנידים את ראשם בהסכמה ומניפים את רומחיהם. לאחר מכן, הם מסתערים על האיש במסכה, שרץ לאחור במהירות גבוהה. אני, כמובן, איני עומדת בצד וצופה. בהנפת ידי כדורי אש גדולים נוחתים מהשמיים הצהובים מעל, אך האיש מתחמק מכולם. אחד הרוכבים שלי מחכה לרגע שכדור אש מפיל את האיש לרצפה כדי לדקור אותו; האיש מתחמק, ואז קם ומרסק את פרצופו של הרוכב באגרוף.
אני מנצלת את ההזדמנות כדי להטיל חמישה לשונות אש מידי לעבר נושא המסכה. הוא מתכופף והחיצים עוברים מעל ראשו. לרוכב שמאחוריו לא היה כזה מזל.
שני רוכבים נותרו. למרבה התקווה הם חכמים יותר מהיתר. בעודי ממשיכה להמטיר קליעי אש, הרוכבים מסתובבים במעגלים סביב מטרתם כנשרים העוטים את טרף, ומכים שניהם בו זמנית. האיש קופץ לגובה, וכל רומח משפד את לב הרוכב שמולו.
מטרתי נוחת בניצחון מעל גופות של אלה שהוא הרג. ואז, הוא מרים את סוס הברזל, שחסר תועלת ללא רוכב, ומשליך אותו לעברי. אני מתחמקת במהירות הצידה.
ידעתי שכנראה אני אשתמש במתקפה המיוחדת שלי היום, אבל לא כל כך מוקדם. אני לופתת בידי הימנית את תליון האבן האדום לוהט שעל צווארי, ובידי השמאלית אני מצביעה על האיש ומקישה. האיש קופץ במהירות כשפיצוץ להבה מופיע במקום בו הוא היה רגע קודם לכן. הוא קם ברישול, עודנו מעט פצוע, ומתחיל לרוץ לעברי... אבל זה כבר מאוחר מדי.
גיץ של להבה מהפיצוץ נתפס בגלימתו של האיש. בעודו רץ לעברי, האש שורפת את גבו, ואת כל גופו. רגע לאחר מכן לא נותר דבר מהאיש מלבד ערמה של אפר וחרב ארוכה.
אני מתקרבת ללא חשש את ערמת האפר, ומכניסה את ידי לבפנים. כשאני מרימה אותה חזרה, היד אוחזת במסכה לבנה עם רונות זהובות חרוטות עליה. אני מכניסה את המסכה לאוכף סוסי, ומתחילה לרכב חזרה את הבירה.

גאות העוצמה היא עתק בצורה של מסכה לבנה עליה חרוטות רונות קדמוניות בזהב. כפי שהוסבר בIntroduction, המסכה מקנה ללובש אותה את כל הפוטנציאל של גופו ומוחו. זה נותן ללובש מהירות על, עוצמת על, זריזות של ברק ואינטליגנציה בלתי נדלית. החיסרון היחיד של העתק הזה הוא שלפעמים הפוטנציאל המלא אינו מספיק דיו. אם המחזיק בגאות העוצמה נתקל באויב עם פונטציאל גדול משלו (וכזה שמחזיק בחלק גדול מספיק מאותו פוטנציאל), הוא עדיין יפסיד.

עושה רושם שזה מקור ההשראה העיקרי, אולי בשילוב עם full metal alchemist.

הרעיון מגניב למדי, אבל יש בכתיבה כמה דברים שהפריעו לי:
1) שגיאות במין של המילים שאת משתמשת בהן, בעיקר בשם המספר. לדוגמה "חמישה לשונות אש".
אם להבא תימנעי משגיאות כאלה זה ישפר מאוד את האיכות הכללית של הכתיבה שלך.

2) זו נקודה שהרבה יותר מפריע לי, השימוש במילה באנגלית לקראת הסוף. אני מתאר לעצמי שאת עשית את זה בהשראת מאנגה ואנימה, אבל עם כל הכבוד למדיומים האלה בתוך טקסט עברי זה צורם מאוד. מה גם שבמקרה הספציפי הזה היה אפשרי בהחלט להשתמש במילה העברית "הקדמה".

Redcloak אמר/ה:
[post]658299[/post] שגיאות במין של המילים שאת משתמשת בהן, בעיקר בשם המספר. לדוגמה "חמישה לשונות אש".
אם להבא תימנעי משגיאות כאלה זה ישפר מאוד את האיכות הכללית של הכתיבה שלך.
עברית אינה שפת האם שלי, לכן על אף המהירות בה אני לומדת אותה, עדיין יש לי בעיות עם זה. מה שפת האם שלי? לא מגלה :mrgreen:
Redcloak אמר/ה:
[post]658299[/post] זו נקודה שהרבה יותר מפריע לי, השימוש במילה באנגלית לקראת הסוף. עם כל הכבוד למדיומים האלה בתוך טקסט עברי זה צורם מאוד.
גם זה תקף לידע המוגבל שלי בעברית, או בעיקר לזה שאני בלתי רגילה לדבר בעברית, ולכן גם כשאני יודעת מהי משמעות של כל מילה, אני עדיין מעדיפה אינטואיטיבית להשתמש במילים באנגלית בתוך הטקסט.

מתוך הידע שבידי על הדמוגרפיה בישראל וחוסר ההיכרות עם סיפורי התנ"ך שהפגנת בעצים אחרים, אני נוטה להאמין שיש לי ניחוש די מבוסס לגבי מה כן שפת האם שלך. אבל, גם אני לא מגלה ;).

בכל מקרה, אני מאמין שכדאי לך לתרגל את הדברים האלו.
ספציפית לגבי עניין שילוב המילים מאנגלית, אם עד כדי כך לא נוח לך לכתוב בעברית, את יכולה לכתוב באנגלית במקום (עם כי בפורום הזה התוצאה כנראה תהיה תפוצה פחות רחבה).

חזרה