[שו"ש 17] פונדק הסף

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[שו"ש 17] פונדק הסף

שליחה על ידי ת'ור » 20 נובמבר 2016, 21:44

עם כל העומס שכחתי לכתוב פעם קודמת, אבל התגעגעתי לחותם. אז קדימה!


הקדמה קצרה על כסף ותשלום בחותם
בחותם יש כסף, אבל המערכת לא מסודרת במיוחד. הערך של המטבעות נובע מהערך של המתכת, ותלוי במשקל שלה ובסוג שלה (בדיל<ברונזה<ברזל<כסף<זהב). רוב המטבעות מוטבעים במשקלים מסוימים, אבל רק כי אלה יחידות המשקל המקובלות. הצורה לא משנה, ולכן כל ארגון יכול להטביע מטבעות משלו - הערך שלהם יהיה זהה.
אבל האנשים והסוחרים של חותם עדיין לא שכחו את המנהג הישנ של סחר חילופין. כמעט כל סוחר יסכים לסחור בעד חפצים, וכנראה ייתן לך עסקה טובה יותר אם תשכיל למצוא את הדבר שהוא רוצה עכשיו. יותר מכך, יש סחורות ושירותים שאי אפשר לקנות בכסף - ואין גבול לדברים שיכולים להידרש במקום.

ועכשיו, הלאה ל
פונדק הסף
פונדק הסף לא באמת נמצא על סף השער המזרחי של חותם, אבל בזמנו הוא היה הקרוב ביותר וכעת השם פשוט נשאר. זה פונדק גדול ומשגשג, עם עשרות חדרים, תבשילים מלאי תבלינים וחום ושיכר זול ויעיל. זה פונדק פשוט, מיועד בעיקר לעוברי הדרך העייפים או למי שצריך מקום זול לישון בו. הפונדק זול להחריד, למען האמת: או לפחות, מחיר חדר לא נמדד בחפצים ארציים. שעה לפני חצות בעל הפונדק המזדקן עוצר את החגיגות ושולח כל לקוח לישון בחדרו. והלקוחות מחויבים לישון, לא משנה מה - בגלל שבפונדק הסף לא משלמים בכסף, משלמים בחלומות.
כששעת חצות מגיעה, חלומות מגיעים איתה. הם בהירים באופן יוצא דופן, לעיתים קרובות משותפים לכמה לקוחות (באותו חדר או על פני חדרים שונים), ותמיד יש בהם דמות חשובה שהחולמים שוכחים כבר תוך כדי החלום. לחלומות יכול להיות כל אופי חלומי. לפעמים הם מלאי עונג ושמחה - אבל בדרך כלל הם לא. הם לרוב מלאים בזיכרונות הגרועים ביותר, בפחדים האכזריים ביותר. מצד שני, יחד עם אלה מופיעים לעיתים קרובות זכרונות ודמויות חיוביים יותר, או מראות לא מוכרים בכלל. הערבוביה הזאת יכולה להיות מבלבלת ביותר, כשגופתו של אביך המת מדברת עם עץ עטוי נוצות. יש דבר אחד קבוע בחלומות האלה: תמיד, ברגע הזריחה, בעל הפונדק הזקן מופיע פתאום עם נר בידו והחלום נגמר.

למה בעל הפונדק צריך חלומות? איזו שליטה יש לו עליהם? האם יש משמעות לדברים שרואים בחלום? למה הדמויות של מינוטאור, אייל ופלוגה חסרת פנים צצות בחלומות לעיתים קרובות כל כך?


הערות, הארות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19512
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

Re: [שו"ש 17] פונדק הסף

שליחה על ידי The oldman » 24 נובמבר 2016, 06:55

לא הפונדק חמוד אבל דווקא הכסף מעניין - למה זהב שווה יותר מהיתר אם מודדים לפי שימושיות?
זהב היה נדיר, ויפה, לא שימושי... זו מתכת רכה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

Re: [שו"ש 17] פונדק הסף

שליחה על ידי ת'ור » 24 נובמבר 2016, 08:58

מאותן סיבות כמו העולם האמיתי, וכי קסם.
גם חותם נשלטה על ידי אליטה (עדיין, טכנית, אבל פחות), וגם האליטה הזאת אהבה זהב. מה גם שזהב מקבל הקסמות טוב יותר ולמשך יותר זמן: עם הנדירות של הקסמות תמידיות, חפצי זהב וחפצים מעוטרים בזהב הם חלופה שימושית.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה