• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] כנס המשחקים דרקוניקון עלה בדרגה!

בעוד כחודש וחצי, ב-18 לאוגוסט, יתקיים כנס דרקוניקון 2016: כנס משחקי תפקידים ולוח ישראלי. כמו בכל שנה תמצאו בכנס עשרות משחקי תפקידים, מגוון עשיר של שיטות, ספריית משחקי לוח עשירה וגם אירועים וטורנירים מכל הסוגים – המתיישבים של קטאן, מג'יק, X-wingועוד!

בדרקוניקון 2015השתתפו מעל ל-300 שחקניות ושחקנים, מכל הגילאים והאזורים בישראל, והוא התרחש בבית הצנחן. השנה אנו עוברים למיקום חדש: אולם "אהל שם" ברמת גן, זהו מקום מרווח ומפואר יותר. בנוסף אנו מרחיבים את שעות הפעילות של הכנס כך שתוכלו לשחק יותר ולפגוש עוד חברים.

קרא את הכתבה...

איך אתם עושים את החלוקה של האולם? כי 300 איש זה המון רעש, שמחיצות מרופדות קלות מהסוג שבדרך כלל משתמשים בו לא באמת משככות.

אישית אני ממש לא אוהב כנסים ומשתדל לא להגיע אליהם, אבל ממה שאני זוכר התשתית הכי טובה היא בתי ספר - במקום חלל מרכזי יש הרבה כיתות, ו2-3 קבוצות בכיתה זה יחסית נסבל מבחינה לוגיסטית. כמובן שיש לזה חסרונות אחרים כמו פיצול, "היעלמות האירוע" וירידה באינטראקציה בין הרבה אנשים.

הייתי בכנס גיבורים מתישהו שהתרחש כולו באולם ספורט גדול במתנס. היה שם המון אנשים כל הזמן, והאמת שהרעש היה במידה סבירה מאוד. משהו באקוסטיקה של המקום פשוט פיזרה את הסאונד ככה שרעש הקהל היה די רגוע. אם כי, אני לא יודע אם זה אותו מקרה כאן.

בשנים האחרונות בכל כנסי דרקוניקון היה אולם, ולפי דעתי זה גם אחד הפלוסים הגדולים של הכנס. בכלל, גם כשביקרתי בג'נקון, רוב-רובה של הפעילות מתרחשת באולמות: זה מה שנותן את תחושת הכנס והביחד.
יש שימוש באולמות קטנים / כיתות למשחקי תפקידים שדורשים את זה או להרצאות /סדנאות שלא ניתן להעביר באולם.
מבחינה אקוסטית, זו לא בעיה מהותית יותר מאשר יש בכיתה עם עוד קבוצה או שתיים שמשחקת - האולמות הם בעלי תקרה גבוהה ואנחנו דואגים שזה לא יהיה צפוף.
לבסוף, כל פעילויות משחקי הלוח, מיניאטורות וכמובן מתחם הדוכנים עובדים הרבה יותר טוב שיש אולם. זה מה שהופך את הכנס לכנס, ולא לכינוס.

נ.ב. ולצערי מרבית כיתות בתי הספר בארץ הן לא באמת מזמינות פנים למשחקי תפקידים. בחו"ל זה לרוב חדרי ישיבות במלונות / מרכזי כנסים ושם זה בהחלט הרבה יותר מגניב... לצערי בארץ לא ממש מצאנו מקומות ברמה דומה ובמחיר הגיוני.

ביגור כבר שלוש שנים ברציפות נערך באולם (אני סופר את גיבורים בתור ביגור), לכמות דומה פלוס, וזה עובד אחלה. התקרה הגבוהה שיש לאולמות היא מה שנותן אקוסטיקה מתאימה. (זה למעשה הרבה יותר טוב מהבחינה הזאת משני משחקים בכתה.)

אוי אלוהים, שני משחקים בכיתה זה הדבר הכי רועש בעולם. אקוסטיקה בכיתות בארץ זה דבר מזעזע. בכל משחק ששיחקתי אי פעם שהיה בכיתה עם עוד משחק, תמיד היה צריך לבקש להיות בשקט כל הזמן. בהחלט עדיף אולם.

אורח אמר/ה:
[post]646161[/post] אני שוקל לבוא לכנס, אבל אני יודע רק מו"ד 4... יש טעם לבוא?
בטח שיש טעם... זה לא כנס רק של מו''ד. יש גם משחקי קופסא, וטורנירים, ועוד המון דברים...
The oldman אמר/ה:
[post]645836[/post] כמו בכל שנה תמצאו בכנס עשרות משחקי תפקידים, מגוון עשיר של שיטות, ספריית משחקי לוח עשירה וגם אירועים וטורנירים מכל הסוגים – המתיישבים של קטאן, מג'יק, X-wingועוד!
אתה רואה? המון דברים.
וחוץ מזה זה שאתה יודע מו''ד 4 זו גם סיבה לבוא... תפגוש עוד שחקנים, תוכל לדבר איתם... יש המון מה לעשות!

shachar2004 אמר/ה:
אורח אמר/ה:
[post]646161[/post] אני שוקל לבוא לכנס, אבל אני יודע רק מו"ד 4... יש טעם לבוא?
בטח שיש טעם... זה לא כנס רק של מו''ד. יש גם משחקי קופסא, וטורנירים, ועוד המון דברים...
The oldman אמר/ה:
[post]645836[/post] כמו בכל שנה תמצאו בכנס עשרות משחקי תפקידים, מגוון עשיר של שיטות, ספריית משחקי לוח עשירה וגם אירועים וטורנירים מכל הסוגים – המתיישבים של קטאן, מג'יק, X-wingועוד!
אתה רואה? המון דברים.
וחוץ מזה זה שאתה יודע מו''ד 4 זו גם סיבה לבוא... תפגוש עוד שחקנים, תוכל לדבר איתם... יש המון מה לעשות!

בנוסף תוכל ללכת למשחקי הדגמה של שיטות אחרות.

שלום,

אני מגיע לכנס עם חבר ויש לי מספר שאלות שלא מצאתי תשובות באתר:
חובה להירשם מראש למשחקים?
יש אפשרות ליצור דמות במשחקים ליגת ההרפתקנים/מגלי הארצות?

א. לא חובה להירשם מראש - אפשר גם להגיע לכנס ולהירשם שם, אבל בהרשמה מראש אתה יכול להבטיח לאילו משחקים תגיע עוד לפני יום הכנס.

ב. כן. הדמויות צריכות להיות לפי הכללים כאן: http://www.pundak.co.il/library/dnd/704-adventurers-league

במקרה של אגודת מגלי הארצות (פת'פיינדר), ישנה אפשרות לשחק דמות מוכנה מראש ואז להירשם בתום המשחק. אם אתם מעדיפים להירשם מראש ולבוא עם דמויות שיצרתם בעצמכם, המדריך הבא יכול לעזור לכם, והוא בעברית: http://w3ex.net/pathfinder.org.il/wp-content/uploads/2014/07/PFSI-player.pdf

ובכל אחד מהמקרים, בניית דמות מראש היא אופציה ולא חובה. היתרון של בניית דמות היא שזו הדמות שלך.
אחד הדברים המגניבים בצוות הסערה / אגודת מגלי הארצות זה שאתה בעצם צובר נק"ן מכנס לכנס ומתקדם עם הדמות שלך.

חזרה