• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלך האריות באווירת מו"ד - פוסט ראשון בסדרה

היי, חבר'ה.

לאחר התייעצות עם איש חכם ומנוסה, החלטתי לפרסם סדרת עולמות מערכה של דיסני למשחקי תפקידים (D.N.Disney). אפשר להגיד על דיסני הרבה דברים, אבל האיש היה גאון יצירתי ובעל דמיון שופע. ומה יותר טבעי מלשלב שני תחומי דמיון שונים, כמו יקום של דיסני ומשחק תפקידים?

ולענייננו: בחרתי להתחיל ב"מלך האריות". סיפור ידוע. בהמרה למו"ד, זה בוודאי ייראה כך:

ממלכת צוק התקווה הייתה תמיד מעוז של האנושות. כלומר, עד שהמלך מופסה נמצא מת מחוץ לארמון. יורש העצר סימבה נעלם מעל פני האדמה. באין ברירה הומלך סקאר, אחיו הקטן והשברירי למראה של המלך המנוח. תחת המלך הנוכחי, הממלכה התדרדרה לשפל חסר תקדים. עוני, מחלות, רעב ומה לא. ועוד לא התחלנו לדבר על הנולים, שבעבר היו אויבי הממלכה והיום עושים בה כבתוך שלהם....

מבחינת הגזעים והמקצועות, עולם מערכה כזה הוא יחסית סטנדרטי שיכול להתאים לכל המהדורות מהשלישית ועד היום. האריות הופכים לבני אדם (סימבה ומופסה הם לוחמים, סקאר הוא נוכל, נאלה ויתר הלביאות הן סיירות), הצבועים הופכים לנולים (שנזי היא מכשפה והיתר הם תמהיל של נוכלים, לוחמים, ברברים ואבירי מוות), רפיקי הופך לכוהן אלף, טימון ופומבה הופכים לנזירים הוביטים ושאר החיות עוברות שינויים קוסמטיים בלבד.

מבחינת הקראנץ', לכל מקצוע יהיה תוסף ייחודי של +1 וכוח יומי (לדוגמא, הכוח היומי של הלוחם הוא "זעם קדוש", שמאפשר לו להתפרץ בזעם על האויב בתוספת +1 לכל גלגולי התקיפה. מצב שבו לוחם עומד ליפול מצוק, למשל, הוא הזדמנות מצוינת להשתמש בכוח הזה. במיוחד כשנוכל כזה או אחר עומד לדחוף אותו אל מותו ומבשר לו חגיגית "אני הרגתי את מופסה!". אצל נוכל, הכוח היומי הוא "ערעור מורל", המתבטא בין השאר במחסר -1 לחשק לחיות אצל הצד השני והטעייה בסגנון "אינך מכחיש שרצחת את אביך? אם כך, אתה אשם!").

אשמח לפידבק :) .

רעיון מגניב. ספציפית לגבי ההמרה הזו אני חושב שחלק מהעניין צריך להיות האווירה המיוחדת של הסרט,ולכן הייתי מציע אחת משתי אפשרויות-האפשרות הראשונה היא פשוט לשמור את כולם חיות או אנשי חיות ולתת נתונים כלליים לחיות האלו.זה קצת מורכב לביצוע,אבל עם מספיק רצינות אפשר להפוך את ממלכת צוק התקווה לממלכה של חיות מדברות וגם להפוך את זה לעניין קסום ומסתורי.
אפשרות שנייה,שהיא יותר לייט וקלה לביצוע,היא להפוך את החיות לבני אדם,אבל להפוך את המבנה החברתי של החיות ממלוכה אירופית קלאסית לממלכה אפריקאית, ולשמר את הטוטמים השונים של החיות מהסרט(בית המלוכה,נניח,מגיע משבט האריה),זה גם יצור מערכה ייחודית עם קסם מגניב וגם יהיה קל בהרבה לבקרה.

העלילה של מלך האריות עם בני אדם? זה - כבר עשו!

Hamlet%2C_Drury_Lane_Edition.jpg

"מלך האריות" לא שייך לתקופה הקלאסית של דיסני ונחשד כחיקוי של "סימבה האריה הלבן". על כל פנים, כל מערכה המבוססת על הסרט צריכה לזכור את "מעגל החיים" ואת העובדה שנאלה ואחיותיה צדות את נתיני הממלכה שלהן. הצבועים הם אוכלי נבלות נבזים ומאד מאד לא מוצלחים כציידים לעומת האריות (לפחות כך הם מוצגים בסרט.). הדרך היחידה לייצג את זה היא שהמלך החדש נשען על שבט/מעמד חברתי/אוכלוסיה שבתקופות קודמות הייתה מנודה מבחינה חברתית כעושי דברו וכל הזמן הזה הם מתכננים להפיל את המלך למען עצמם. ניתן ללכת על ממלכה שנשלטה על ידי שושלת של מכשפים אפלים שהפיקו את כוחם מקורבן אדם עד שאחד מבני המשפחה חבר לשבט של שדים וביצע הפיכה בעזרתם. הנסיך שניצל בנס לומד באמצעות נזירים
קסם לבן המבוסס על קורבנות חיה.

תודה לכולם :).

נקסטורל - גם אני חשבתי לעשות את פומבה גמד, עד שנזכרתי שגמד צריך להיות טוב בלחימה גם בלי להתעצבן שקוראים לו "חזיר". ובקשר לדמויות, יהיה להן הרבה מה לעשות. נגיד, אביר קודש יכול להיות איש משמר לשעבר, או כהן יכול להיות אחד מתלמידיו של רפיקי. כל שחקן יוכל לנווט את הדמות כרצונו בגבולות המשחק. מה שנקרא מו"ד עולם פתוח.

פלדריק - יש לך רעיונות יפים. באמת חשבתי לשים שאמאן כאחד המקצועות האפשריים בעולם כזה. לצערי, אני לא כל כך מכיר ממלכות אפריקאיות. אשמח אם תאיר את עיניי בנושא.

המפקד האלמוני - תכלס :). אבל הכוונה בפוסט היא "מלך האריות באווירת מו"ד". המלט זה לא כל כך מו"ד. אפשרי בהחלט, אבל זה לפוסט אחר. בנוסף, מלך האריות זה לא רק המלט. זה גם הרבה מקבת (אפשר לנחש שסקאר רדוף על ידי רוחות רפאים. ואלמנתו דומה מאוד לליידי מקבת. יש שיאמרו ליידי מונטגיו, אבל ליידי מונטגיו אף פעם לא הייתה דמות רעה).

הלדין - אמנם מלך האריות זה חיקוי, אבל זה חיקוי מוצלח מאין כמוהו. ובעניין עולם המערכה, לשלוח את הנסיך למנזר זה באמת רעיון טוב. חשבתי בכיוון. והנולים באמת מתאימים להיות קבוצת מנודים. בכל זאת, אנשי צבוע... בכל המהדורות הייתה להם קרבה לשאול, אז אפשר להניח שהעיסוק בכישוף הוא טבעי עבורם.

א- במו"ד בקופסאות הנולים תוארו כ"הכלאה בין ננס לטרול שבוצעה ע"י קוסם סוטה" אבל ירדו מזה מהר מאוד, מה גם שאין בהם שום דבר שדומה לטרולים או ננסים. כנראה שליוצרי מו"ד בקופסאות היה פ'טיש לנורמות המיניות המופקרות של הטרול, כי היה שם גם את ה"טול" שתואר כהכלאה באמת חולנית בין טרול, הובגובלין, ו...טורף גופות (גועל).

ב- שייקספיר היה מנחה מו"ד מתוסכל שחזר אחורה בזמן - תסתכל על כל כתיבת העולמות שלו - זה הכי עולמות פנטזיה שיש, שלא משנה אם זאת איטליה או רומא העתיקה או יוון הקלאסית - יש שם מושגים וטכנולוגיה של אנגליה במאה ה16 (כולל התייחסות לצלצול פעמוני השעון ב"יוליוס קיסר...)

אחד ממקורות ההשראה, לפי יוצרי "מלך האריות", הוא "המלט" והעלילה של "מלך האריות" היא עלילה קלאסית. ממלכת דהומיי באפריקה הייתה ידועה בהרמון הנשים הלוחמות שלה - מהלך שהיה אפשרי רק לאחר מהפיכת אבק השריפה - ולנשים אף הורשה להחזיק שם רכוש.
לגבי צבועים, תמיד ניתן לקחת את אנשי הצבוע האפריקנים - הבודה.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94_(%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94)

אז בעולם הזה מה יש לדמויות לעשות חוץ מלנסות להוריד את סקאר מהשלטון? נראה לי צריך קצת "לסבך" את המקום קצת כדי שיהיה יותר פוטנציאל להרפתקאות שהן לא "אני סימבה בצורת בן אדם ואני משחק הרפתקה של הסרט". שזה גם בסדר, אבל קצת מוגבל ברמת כמות ההרפתקאות שאפשר להריץ בזה.

בגדול, עולם מערכה זה ערכת עבודה לשה"ם. נגיד שאתה מריץ הרפתקה בעולם מערכה של מלך האריות. אתה יכול לשלוח את השחקנים להרוג את סקאר, להיאבק למען הממלכה עד שסימבה יחזור, לצאת להחזיר אותו או לצאת למירוץ נגד השעון כדי למנוע מסקאר ואנשיו לחסל את סימבה כשהוא בגלות.

פרודו, כעצה לעולמות הבאים, הייתי מציע גם להכניס סעיף של הרפתקאות בעולם עם כמה רעיונות למנחה מה הוא יכול להריץ בו.
ואולי גם להוסיף חלק של "מה יכול לקרות" - איך לפתח את העלילה למקומות אחרים, שלא מופיעים בהכרח בסרט. זה גם יכול לפתוח אופקים חדשים.

חזרה