• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עתיד- מלחמה(רעיון וביקורת עם זה אפשרי)

חשבתי לדעת משחק תפקידים שלחני בפרום המתאים לכך, אבל אני רוצה לדעת אם קודם זה אפשרי ואם הרעיון טוב אז אני רושם פה במשחקי תפקידים כללי את הרעיון וממתין לביקורות ודע של אנשים.

בגלל שאני חושב לעשות משחק תפקידים בשיטה חופשית, ואני רוצה שהוא יהיה טוב אני רוצה לדעת עם שווה בכלל לעלות אותו ויש לו ביקוש.

קצת פרוט על המשחק הרעיון והכל.

המשחק עצמו יהיה בעולם עתידני בזמן שיש מלחמה, אתם משחקים ( אנשים חייזרים, מכונות לחימה, רובוטים, ועוד...) את כל מה שצינתי בסוגרים.
אתם הייתם שייכים לחברה של שכרי חרב שנהרסה, ובגלל שהיא כבר לא קיימת אתם בכוחות עצמכם.

השנה שאתם תתחילו את המשחק היא 900 לאשכא (לאחר השמדת כדור הארץ).

מה שידוע לכם שיש מלחמה בין בני האדם לגזע חייזרי בשם נקרומנסרים (לפחות כך בני האדם קוראים לו).

אתם תשחקו את הצעד שנילחם בהם ובבני ברית שלהם וגם פיתוח פלנטה של חייזרים שתומכים בבני האדם.

אתם הייתם בצעד של בני האדם עכשיו אתם לבד נלחמים או שלא עושים כלום הבחירה בידיים שלכם (כן ניתן יהיה לשחק בני אדם גם כן).

שם החברה שלכם שבה הייתם היה לוחמי סמוראים עם נשק חם.

קצת על העולם:
בגלל שבני האדם במלחמה נגד נקרומנסרים, אני פה ציין את הפלנטות שיש לבני האדם והספר קצת על יקום.

בני האם מחזיקים 3 פלנטות.
אחת מאדים שבעזרת טכנולוגיה הפכו את מעדים להיות כמו כדור הארץ לפני השמדת כדור הארץ הכל התחיל ואחרי השמדה הם המשיכו.
השמדה לא ממש קשורה לנקרומנסרים למרות שהם כן זרזו אותה.

פלנטה שנייה היא רם, פלנטה קרובה למשולש של 3 פלנטות אחת האש הירוקה פלנטה של גזע רובוטים (לא יודעים מי בנה אותם כי לא נישאר שום רישום עליהם).

גזע הרובוטים מנסה לשקוד ויותר קשה לו כי הוא הגזע הראשון שנילחם בנקרומנסרים.

פלנטה שנייה יש גזע חייזרים שהם מאוד דומים לדינוזאורים שלנו רק שהם פיתחו להם טכנולוגיה טובה וגם בפלנטה שלהם כל המבנים מאוד גדולים.

פלנטה שלישית היא פלנטה שיש עליה כמה גזעים של חייזרים.

בגלל שרוב השכירי החרב לא מגעים מהפלנטה שיש בה בין 5 ל10 חייזרים אלה משאר המקומות האחרים כמובן שבני האדם לא יודעים את כל הסוגים של החייזרים שיש( אני רוצה לתת קצת לשחקנים לנסות פה ליצור גזעים כיזה הולך להיות גם חלק מגניב שאני התן לשחקנים לספר על הפלנטה של הגזע שלהם וגם לפתח את העניין הזה).
והפלנטה האחרונה היא כדור הארץ 2 פלנטה רחוקה מעוד מ מאדים או מרם שקרובות אחת לשנייה.

כדור הארץ 2 היא פלנטה שבני האדם מגעים אלה בדרך כלל דרך שער שיגור שנותן להם לשגר את עצמם לשם אי אפשר לטוס לשם כי זה קשה ומסוכן מאוד, בגלל המלחמה.
וגם משום שטיסה לפלנטה לוקח המון זמן ואין לבני האדם טכנולוגיה המאפשרת לטוס מהר כל כך כן הם יכולים לטוס מהר אבל גם לטכנולוגיה שלהם יש גבול.

כדור הארץ 2 לא ממש דומה לכדור הארץ האנשים חיים שם בתוך כיפות שמספקות אוויר ו רק בהם ניתן לחיות יצאה החוצה דורשת חליפת חלל כדי לשרוד.

אז כך לבני האם יש את מאדים כדור הארץ 2 ורם.

שתי גזעים (חייזרים) עוזרים להם באופן גלוי, אחד זה גזע רובוטים בשם פלדה סגולה
והשני זה גזע ננורובוטים בשם אלפא דלת שם רובוטים קטנים שיש הלם יכולות להשתלט על כל דבר שרובוטי ולבנות מכל דבר שמתכת או חשמלי כלי נשק ומגן מדהימים ולא רק.

יש עוד גזעים שעוזרים להם אך לא באופן גלוי משום שהם מפחדים מהנקרומנסרים

כמובן שיש שכרי חרב ועוד צבעות שעוזרים לבני האדם בגלל שבני האדם משלמים להם במתכות או כסף כדי לגרום להם לעזור.

זה היה בקצרה על בני האדם בגלל שהמלחמה מתנהלת על רוב היקום בזכות של בני האדם שהצליחו לגרום להמון גזעים בחלל לעזור להם בקרב אז ככה זה הולך.

הצעד השני לא ידוע עליו המון משתמש בנשקים חזקים של פלזמה ולייזר (סוג של לייזר ככה חושבים בני האדם), נקרומנסרים בעלי יכולות לגרום לגוף שלהם לא ליצר חום בכלל נראים דמו לטאות עם צבר של ג'ירפה וראש של שור.
יש להם 5 פלנטות אך בני אדם לא יודעים כלום על הפלנטות בגלל שהם לא הצליחו להגיע אליהם, מיפה ידוע שבני האדם הם אלה שהותקפו.

מה שכן בני האדם הצליחו להשתלט על המון בסיסים של הנקרומנסרים, אבל הנקרומנסרים גם השתלטו על בסיסים של בני אדם, ומפה המלחמה לא קרובה לסוף.

ככה שלאחר שחברה לוחמי סמוראים עם נשק חם הושמדה (הבסיס שלה הושמד)
כל מי שיהיה בה עכשיו צריך לשרוד בכוחות עצמו.

יש פה נשק מתפתח יש קפיצת חלל(קפיצת חלל זה אפשרות עברה ממקום למקום יותר מהם אחד הדרכים שיש), אבל אף אחד לא יכול ליצור קפיצה בזמן (לא אפשרי בכלל).

קצת פרוט על הנקרומנסרים:

גזע חייזרים בעלי דם קר, חיים בגלקסיה שלהם(שם הגלקסיה לא ידוע כי אף אחד עדין לא הצליח להתקרב אליהם לגלקסיה שלהם קרוב מספיק).
הם יצאו מימנה כדי להסיג משאבים ועבדים ועוד דברים (יש להם המון סיבות להתקפת פלנטות אחרות והם גם גזע של לוחמים אז מה שרצון לבדוק את גבול היכולות שלהם תמיד תקף).
יש להם נשקים מתקדמים ומערכות הגנה טובים אך לצערם הרב בני האדם יודעים להשיב מלחמה מה שהם לא צפו שיקרה משום שהם חשבו שבני האדם חלשים(אגו הם תמיד חושבים שהם חזקים מכולם מה שלא תמיד נכון אך תמיד הם מצלחים להפוך את המצב כך שלהם יהיה טוב ורווח מזה).
עוד ידוע עליהם שהם אוהבים לחיות במקומות קרים והם אוהבים לעשות הפתעות בזמן הקרב.
(את השאר אני רוצה לשמור למשחק עצמו ולפרט עם המשחק ככה שלשחקן שמשחק בהתחלה לא יודע המון על הנקרומנסרים ולומד עליהם עם המשחק).

קצת מידע שיעזור לגבי טכנולוגיה אז כל עניין של ראיה של החום של בני האדם לא עוזר להם לגלות את הנקרומנסרים,
מה שכן מכ''ם עוזר להם והמון.

נשקי לייזר יש לחלק מהגזעים וגם נשקים יותר קטלניים (כגון שוט חשמלי או רובה שיורה כדורים שניתן לכוון על מטרה לא מרפים עד שפוגעים ועוד דברים מהסוג הזה ומה שעולה לכם בדמיון).

אז יש פרוט על העולם יש הסבר פה מי שחושב שזה יכול לעבוד כתור משחק תפקידים פה בפרום הפונדק שיגיד ואם יש לכם רעיונות לשיפור או עוד דברים להגיד על זה אז קדימה זה המקום.

(עודכן כל העניין הזה וגם בקרוב דף דמות יהיה מוכן לפה)

nwcares אמר/ה:
העוג הברברי אמר/ה:
19835 לאחר השמדת כדור הארץ, זה לא קצת רחוק מידי?

אולי אבל זה כל הרעיון שזה בעתיד הרחוק.
זה כול כך רחוק שהטכנולוגיה שם תהיה בגדר פנטזיה. אנחנו אפילו לא יכולים לדמיין כיצד הטכנולוגיה תתפתח בעוד כול כך הרבה זמן. במקום ללכת כול כך רחוק אני ממליץ לך להיות יותר ריאליסטי ולהתמקד בעתיד הקרוב.

הרעיון הוא לתת חופש פעולה מבחינת טכנולוגיה וגם ללכת למלחמה בצורה שאן גבולות שהכול פתוח שהדמיון עובד אצל כולם, רצתי לעשות משחק תפקידים שאנשים עובדים עם הראש שלהם ממצאים נשקים מפתחים יכולות על ובונים דמות כפי שהם רוצים.
אבל אני רואה שלא ממש אוהבים את זה פה, מה רע בעתיד כזה קשה וגדול, ולמה לא לבנות את זה ככה. אני לא מבין למה אנשים לא אוהבים לפתח את הראש שלהם מה יהיה בעתיד.
אני רק מקווה שיהיה טוב ושיום אחד אנשים כן ירצו ללכת ולשחק במשחק כזה.

גם 1000 שנה זה מלא. תראה כמה התפתחנו ב1000 שנה האחרונות.
בנוסף, יקחו אלפי אם לא מליוני שנים עד להשמדת כדור הארץ.
עד אז אנחנו נתפתח כל כך שאם נמשיך בחצי הזמן לפני ההשמדה להמשיך לספור מישו זה יהיה מוזר.

תקשיב. אין לנו שום בעיה איתך או עם העולם. אבל כמו שאמרו מעלי לפני 500 שנה לא היה חשמל. כל 500 שנה נגיד אנחנו מגלים משהו כמו חשמל. אז 190 שנה אחרי השמדת כדור הארץ?! כדור הארץ מושמד עוד מיליארדי שנים. במיליארדי שנים התפתחנו מיצור חד תאי ליצור אנושי עם מקלות שיורים אש מוות וצוקי אבן שבהם אנחנו גרים ועוד מיליארד דברים אחרים. גם אם כדור הארץ הושמד באופן לא טבעי (נגיד עכשיו) 190,000 שנה זה 380 המצאות כמו החשמל. אנחנו לא יכולים לנבא דבר כזה, תבין. אם אתה רוצה שנמציא טכנולוגיות מופרכות במשחק אתה צריך להבין שיש גבולות לדמיון שלנו שמסתכמים ב"קרני אנרגיה טהורה ממקור לא ידוע" מבחינת גדולתה של טכנולוגיה (סתם ברור שאפשר יותר מזה אבל יש גבולות למה שקראנו במד"ב ולמה שהדימיון שלנו מסוגל ביחד). קיצור, אם אתה רוצה טכנולוגיה מופרכת תעשה כמה אלפי שנים.

יואו אנשים, זה מה שמפריע לכם?, השנה שבא זה קורה?, למי אכפת מתי זה קורה ואם אחריי כול ךכ הרבה זמן העולם לא היה אמור להראות ככה?, ממתי שיקולים כאלה משנים משהו, ניוקראס עצה שלי תתעלם מתגובות כאלה, ראיתי המון עצים שפשוט נסגרים בגלל וויכוחים טיפשים כאלה,

בנוגע לעולם עצמו, דבר ראשון תתקן שיגיעות כתיב, נורא קשה לקורא את זה ככה, וכרגע נתת רק תיאור כללי על העולם, מה בעצם שונה בעולם שלך מכול עולם מד"בי אחר?, תחשוב על הדברים המיוחדים והמגניבים שבו ותספר לנו עוד עליהם

the tiger אמר/ה:
יואו אנשים, זה מה שמפריע לכם?, השנה שבא זה קורה?, למי אכפת מתי זה קורה ואם אחריי כול ךכ הרבה זמן העולם לא היה אמור להראות ככה?, ממתי שיקולים כאלה משנים משהו, ניוקראס עצה שלי תתעלם מתגובות כאלה, ראיתי המון עצים שפשוט נסגרים בגלל וויכוחים טיפשים כאלה,

בנוגע לעולם עצמו, דבר ראשון תתקן שיגיעות כתיב, נורא קשה לקורא את זה ככה, וכרגע נתת רק תיאור כללי על העולם, מה בעצם שונה בעולם שלך מכול עולם מד"בי אחר?, תחשוב על הדברים המיוחדים והמגניבים שבו ותספר לנו עוד עליהם
זה לגמרי מה שמפריע לי. אחד הדברים החשובים ביותר לדעתי במשחק הוא ההיגיון- שמשהו נוגד את ההיגיון של העולם קשה להתייחס לעולם ברצינות.

אז תעמיד פנים שכתוב שם מספר אחר.

יש הבדל בין הגיון פנימי לבין ׳המספר הזה והזה לא מוצא חן בעיני׳. אם אין לכם משהו רלוונטי להגיד, אף אחד לא מכריח אתכם להגיב. יש *המון* הסברים אפשריים ללמה זה יכול להיות הגיוני, אבל זה לא משנה- השנה המדוייקת לא רלוונטית אפילו קצת למשחק.

העוג הברברי אמר/ה:
אם הבנתי נכון את nwcares העולם הושמד בידי הנקרומנסרים. אשמח אם הוא יגיד מה נכון.

כן, העולם הושמד בידי הנרומנסרים.

ונוסף לכולם אני עובד על זה ברגע שיהיה משהו נוסף אני הוסיף פה בכיף

גאלאן - כן, זה מה שמפריע לי. זה והעניין עם זה שקוראים לחברה של סמוראים עם נשק חם "לוחמי סמוראים עם נשק חם". הדברים האלה לדעתי גורמים לעולם לאבד מאמינותו.
זה דברים שקל וזניח לשנות כך שאפשר לשנות בקלות, אבל זה גם דברים שגורמים לי לאבד את השעיית הספק שיש לי. כל השאר נשמע אחלה.

כמה שנים מהיום הושמד כדור הארץ? סביבות ה10,000 שנה מהיום אולי.
חוץ מזה תעבוד קצת על שגיאות כתיב, ותפרט יותר. מה זה גזע של רובוטים? רובוטים נבנים על ידי מישהו. מי בנה אותם? בני האדם? גזע חייזרי עתיק שנכחד? פירוט כללי על מפה, טיפונת רעיונות לטכנולוגיה (אם הרעיון הוא שהשחקנים ימציאו תן רעיון כללי) מה בדיוק השחקנים יעשו (אוקי. חברת שכירי חרב התפרקה. איך זה מוביל אותם ללהציל את האנושות? למה בכלל צריך שכירי חרב? פוליטיקה בין בני האדם? כל חייל אפשרי אמור להיות מגויס למלחמה?) ועוד ועוד. תוחלת חיים, איך עובדים ישובים. תן לפחות תיאור כללי של כל אלה. משם נתקדם.

כמו שדרגונס אמר, אתה פשוט לא מפרט יותר מדי.
אנחנו לוחמי מחתרת, העולם נמצא בשליטת נקרומנסרים. בסדר.
אילו עוד גזעים יש? מה רמת הטכנולוגיה?
מה אפשר לעשות בעולם הזה?

ראיתי כבר כמה משחקים עם הרבה מאוד הרשמות להם בגלל שהם היו כל כך כלליים (למשל משחק של אראגון שהיה אפשר להיות *כל* מה שרצית) וזה בדיוק למה או שהמשחק לא יצא לפועל (כי מה אעשה עם הדמויות האלה?) או שהוא היה כשלון טוטאלי.
הייתי רוצה שלא יהיו יותר משחקים כאלה, באמת.
ובינתיים המשחק שלך נראה כזה.

לדעתי צריך איפשהו יותר קרוב לאלף לאשכ"א, בגלל שאם רוצים לאשכ"א אז כמובן שאנשים לא יתחילו* לספור משם ברגע שהכדור מושמד - יקח כמה זמן. נכון שזה עדיין רחוק בצורה מטורפת אבל זה הכי הגיוני שאני יוכל לחשוב עליו.

עריכה: היה כתוב יצליחו כי התבלבלו לי האותיות. תוקן.

חזרה