• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מה הגיע לי בדואר היום?

חבילה מארה"ב, בפנים היה ספר עם כריכה ירוקה ותמונה של אדם אוחז חרב מול דרקון...

אכן כן
גבירותי ורבותיי, אתם כנראה מדברים עם האדם הראשון שמחזיק עותק של HARP בארץ הקודש :) (זה יצא רק לפני 6 ימים בארה"ב, נפלאות ה Global Priority Mail) וכנראה גם אחד מאלו שיזמינו את ה LE כאשר ייצא.

אז איך זה? פרטים יהיו בביקורת שתופיע באורק בחודש הקרוב, במידה שלא יהיה עומס לימודים נוראי. לאתר הרשמי של השיטה - http://www.harphq.com

[pimping]
ואם בא לכם גם לקבל משהו בדואר
לחנות הפונדק http://shop.pundak.co.il/ הגיעו:
Book of Exalted Deeds
Complete Warrior
Draconomicon
UnderDark

לי כבר יש מה לקרוא היום בלילה :)
[/pimping]

demon hunter אמר/ה:

ראשי תיבות של High Adventure Role Playing, משחק התפקידים החדש של חברת ICE (האנשים הטובים שהביאו לנו את Rolemaster, MERP, Spacemaster ו- Cyberspace).

היא אמורה להיות שיטת פנזטיה קלת משקל וקלה למשחק, אבל כמו שאתה בטח מבין מההודעה של The Oldman, מעולם לא שיחקתי בה בעצמי.

אתה יכול למצוא פרטים נוספים בפוסט המקורי שלי לגביה בפורום.

למי שלא יודע HARP היא מתחרה במו"ד
יש הרבה שיטות פנטזיה (רולמאסטר, שר הטבעות, אקזלטד ועוד..) אבל מעטות מציבות את עצמן באותה משבצת של מו"ד.

אז איך היא מצליחה ?
קשה לי לקבוע כרגע, אבל אני בספק גדול שהיא תבעט למו"ד בתחת מחד אבל מצד שני היא נותנת רושם כשיטה לא גרועה בכלל.

השטיק שלה -
אין לה שטיקים מגניבים בסגנון האקמאסטר/אקזלטד/שר הטבעות.
היא לא מבוססת על עולם הפנטזיה הידוע ביותר, לא מנסה לדמות שיטה אפית ולא מנסה להיות חזרה לשורשים של מוד"מ.

היא מנסה להתחרות במו"ד.
ברמת העיקרון היא ספר חוקים בודד של 160 עמודים, שזה כבר אומר שהיא "פשוטה" יותר, זולה יותר (רבע מחיר ממו"ד) וגם פחות מפורטת. כרגע אני עדיין קורא את הספר אז עדיין אי אפשר לדעת מה יותר טוב.
בכל אופן באתר שנתית יש עשרה עמודי דוגמא מהספר שנותנים מידע טוב על מה קיים בו.

לפני כמה שנים( בין 7ל10) נתקלתי במשפר לשחקן(באנגלית) שלך משחק פנטזיה מבוסס הארץ התיכונה של חברת ICE . האם יש קשר בין השתיים ? כי בעיקר מה שזכור לי על אותה שיטה שהיא היתה עמוסה לעייפה בטבלאות על גבי טבלאות.
אני צריך לחפס יכול להיות שהספר עדיין זרוק בבוידם איפה שהוא.

the DM אמר/ה:
לפני כמה שנים( בין 7ל10) נתקלתי במשפר לשחקן(באנגלית) שלך משחק פנטזיה מבוסס הארץ התיכונה של חברת ICE . האם יש קשר בין השתיים ? כי בעיקר מה שזכור לי על אותה שיטה שהיא היתה עמוסה לעייפה בטבלאות על גבי טבלאות.

אתה מתכוון לMERP (Middle Earth Role Playing) שהיוותה את הבסיס לRolemaster המאורחת יותר.
HARP אמורה להיות מעין Rolemaster-Lite.
כנראה שהן נשענות על אותו השלד, אבל לא קראתי את HARP, כך שאני לא ממש יודע.

לא ממש דומה ל MERP
אולי קצת, אבל שונה.
גם יש כאן טבלאות, אבל גם במו"ד יש. הם משתמשים בטבלאות לכמה דברים - גם לחסוך מקום (דהיינו הציוד פשוט מופיע בטבלאות עם תיאור קצרצר, בלי פסקה על כל ציוד) וגם בשביל הטבלאות הקריטיות. כמובן שיש גם טבלאות נק"ן, גזעים וכיו"ב.
בכל מקרה הטבלאות לא מוגזמות ולפי מה שאני רואה כרגע רק עוזרות.

לא מכיר את rolemaster, תמיד פחדתי מהשמועות על יותר מדי חוקים ויותר מדי טבלאות, אני אוכל לבקש מredswift שייתן לי את העותק שלו כדי לבצע השוואה, אבל אין לי זמן :(

Ogmios אמר/ה:
the DM אמר/ה:

אתה מתכוון לMERP (Middle Earth Role Playing) שהיוותה את הבסיס לRolemaster המאורחת יותר.
HARP אמורה להיות מעין Rolemaster-Lite.
כנראה שהן נשענות על אותו השלד, אבל לא קראתי את HARP, כך שאני לא ממש יודע.

למעשה, רולמאסטר קדמה בכמה שנים למאר"פ, ומאר"פ הייתה אמורה להיות רולמאסטר לייט בעולם הארץ התיכונה. ברוב מוצרי מאר"פ שאני ראיתי היו תמיד כללים מנחים להמרה לרולמאסטר.

יכול להיות שהארפ דומה למארפ, רק בלי החלק של ה"ארץ התיכונה", אבל לפי מה שראיתי בדוגמאות מהאתר, זה לא ממש אותו דבר.

אני די בטוח שהמהדורה הראשונה של MERP יצאה לפני הראשונה של Rolemaster, אבל לא ב100%.

בכל אופן, זה לא ממש משנה - או שMERP היא Rolemaster-Lite לארץ התיכונה או שRolemaster היא MERP++ ויותר גנרית. התוצאה זהה.

Ogmios אמר/ה:
אני די בטוח שהמהדורה הראשונה של MERP יצאה לפני הראשונה של Rolemaster, אבל לא ב100%.

בכל אופן, זה לא ממש משנה - או שMERP היא Rolemaster-Lite לארץ התיכונה או שRolemaster היא MERP++ ויותר גנרית. התוצאה זהה.

אני סבור שכף האווז צודק. מארפ היא למעשה מין סוג של RM LITE כאשר המהדורה הראשונה של RM יצאה עוד הרבה לפני שאייס קיבלו את הרישיון לעשות שימוש בארץ התיכונה (86' נדמה לי).
בכל אופן, עם כל הכבוד לאייס, השיטות שלהן נראות פחות או יותר אותו דבר -RM, MERP, CYBERSPACE.
אמרתי כבר בעץ אחר, לפני זמן די רב, שאני חושב שכל היופי ב-RM הוא הגמישות שלה שנותנת ריאליסטיות (יש שיטענו במחיר כבד מדי). ניסיון להפוך לגירסת לייט עלול לעקר ממנה את המוטיבים שהופכים אותה לשיטה יחסית מוצלחת.
נו, מחכים כבר לביקורת רצינית.

Lord Damien אמר/ה:
בכל אופן, עם כל הכבוד לאייס, השיטות שלהן נראות פחות או יותר אותו דבר -RM, MERP, CYBERSPACE.
פרט לMERP (שהוא כאמור מעין Rolemaster-Lite לארץ התיכונה), כל השיטות שלהם באמת נשענות על אותו השלד.
לעניות דעתי, הסיבה היחידה שהם לא שיווקו אותן מעולם כשיטה אוניברסאלית אחת היא שבאותן השנים HERO יצאה בהוצאה משותפת של HERO Games וICE, ולא הייתה להם סיבה להתחרות בעצמם.

בכל מקרה מצאתי אותה זה אכן MERP ולדעתי (כפי שזכרתי) יותר מדי טבלאות וחוקים, הרבה יותר מדי (וכששחקן מוד"מ אומר את זה אז.... תסיקו מסקנות)

חזרה