• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קודקס הנינג'ה: תפיסת הקרב

Ashardalon

פונדקאי ותיק
אני כרגע בשלבי עריכה כמעט סופיים של הרעיונות שלי בנוגע להמצאת הארגון של הנינג'ות הקיסריים, אותו ארגון קיצוני שדיברתי עליו כ"כ הרבה.

קצת רקע: הנינג'ות הקיסריים הם ארגון קיצוני בעולם פנטזיה [מו"ד 3.5], שלומדים נינג'יטסו בגלל שהם נינג'ות אבל מאמינים רק ב"ישות האחת" וב"דרך האחת", שהן, בעצם, אידיאולוגיה שתופסת את הקסם כתועבה, את האלים כחיקויים זוועתיים למציאות, ואת העולם כמציאות שנרצחה בדם קר על ידי הקסם, שעוטף אותה כמו גוש זהב בבריכת נחשים ארסיים. הנינג'ות, למעשה, שונאים את רוב רובו של העולם ונשבעים להשמידו - דבר שהם עושים ביעילות, למרות שהם עצמם טוענים שהם דווקא מחיים את העולם, ומפוררים את מעטה הקסם מעל למציאות. משום מה, בגלל שלל סיבות מפורטות [בהמשך], החבר'ה האלה לא בגדו אחד בשני כמעט מעולם, אין ביניהם מושחתים יותר מכפי שהמסדרים השונים שלהם טוענים שצריכים להיות, והם בהחלט משגשגים. מה שאומר - אולי יש גרעין של אמת במה שהחבר'ה המשוגעים האלה אומרים, ואותה "ישות אחת", כוח פרדוקסלי שאין לו תכונות של אל מכיוון ואי אפשר אפילו לגעת בו והוא נצחי ואינו דורש אמונה של אנשים בו, תומכת בהם? ופרט לכך - כל הנינג'ות חיים בארץ מוזרה שמתקיימת בכל המישורים באותה הצורה, ונראה שהיא תת מישור בפני עצמה.

ולרעיון עצמו: הנינג'ות חיים בקרב מתמיד, וכך גם הקרב שלהם נראה. הם מתמחים בייחודיות שבחיסול מכוער של יריבים, בלחימת המונים ובעמידה איתנה בכל צורות הקרב. נינג'ות לא נסוגים משום שהם יודעים שהם לא צריכים לסגת. הנינג'ות הם מנצ'קיניסטים טהורים שנולדו כדי לחסל אויבים וכדי להשתית את התפיסה שלהם בעולם. הם לא תומכים ברעיונות כמו משא ומתן כאשר קשור באויבים מרושעים או באויבים בכלל, והם זזים ממלחמה למלחמה - הם לא יוצאים בשביל הכסף, זה שורש העניין.

האם זה נכון [לדעתכם, כי אני חושב שזה נכון] להחיל על כל בני הארגון תפיסה ראשה שטוענת כי האדם [או הגמד. או האלף. או הטרול] חי את חייו במצב של קרב מתמיד, והוא מחויב לשמור על המצב כמות שהוא?

לדוגמה - ג'ק הוא נינג'ה מהמסדר הלבן [נוטים לטוב בעיקרון, מאמינים בכבוד ובמשמעת], שהצטרף לחבורה של קוסם, גששית וכושף אש. הוא מתעלם מהתכונות השליליות בחבריו למען מטרה נעלה יותר [חיסול אויבים כמו אל מתים], וכך הוא הצטרף לקבוצה. אלא מה, שהבחור שש אלי קרב. הוא לא סתם נלחם - הוא שמח מאוד להילחם, הוא טוב מאוד בלהרוג, ולמרות שהוא נוטה לרחם על החלשים וכיו"ב, ג'ק שלנו הוא פשוט מכונת הרג. גם בחופשות הנדירות בפונדקים הוא עושה מדיטציות על הגג ומתבונן בזריחות ובשקיעות בהרהור. הוא כן בחור חכם, והוא בהחלט יודע להתווכח עם כוהנים ועם מגים, אבל הוא אוהב יותר את הקטע שבו הוא מחסל אותם או את יצירי כפיהם. הוא בהחלט מרחם על חפים מפשע, ובהחלט נותן צדקה לעניים, אבל הוא נהנה יותר לחסל את הדרקון שעומד מעליו ולפוצץ בסערת להבים את הראש של היצור. הוא מכוון לקרב מאוד מאוד. יכול מאוד להיות שלג'ק יש חשיבה אסטרטגית והוא יורה ממחבוא בקשת, אבל הוא מעדיף לעשות את זה ובלבד שזה יהיה קרב. הוא נהנה מכל העסק של ההתרגשות, והוא מחונך לחשוב שזה הדבר הכי טוב בשבילו.

מה אתם חושבים?

דון גובלאונה אמר/ה:
שוב, קונספט הבלתי פגיע בלתי מנוצח ובלתי ניתן לעצירה הקורא בשם האלוהים להשמדת כול הקיים, קצת מרגיש לי מוזר.
שוב, מה שאתה אומר לא קשור לרעיון עצמו: אני מדבר על תפיסת הקרב. אם אתה רוצה לדבר על "איך הם שורדים" תדבר איתי במסנג'ר. שיחה ארוכה וזהו.

אני לא מבין למה זה לא לעיניין, זה שהם כולכך חסרי גבולות די משפיע על תפיסת הקרב שלהם שאומרת- "השמד כול דבר קסןם" פחות או יותר.... בעולם שלא מותאם במיוחד להם אני חושב שזה קצת צורם, לפחות לי.

דון גובלאונה אמר/ה:
אני לא מבין למה זה לא לעיניין, זה שהם כולכך חסרי גבולות די משפיע על תפיסת הקרב שלהם שאומרת- "השמד כול דבר קסןם" פחות או יותר.... בעולם שלא מותאם במיוחד להם אני חושב שזה קצת צורם, לפחות לי.
הוא דווקא כן מותאם, יש שיאמרו. יספרו לך שהעולם הזה נולד בדיוק בשביל שיתקיים ניגוד כזה לכל ההגיונות בפנטזיה. חייב להיות ניגוד כזה, יגיד לך מישהו, כדי שיוכל להתקיים בין השחקנים דיון מעמיק בנוגע לאמונה בעולם הפנטזיה.

ותפיסת הקרב שלהם לא קשורה ל"השמד כל דבר קסום", למרות שהם בהחלט חושבים שזה מה שצריך להתקיים. באותה המידה יכולתי ליצור קבוצה של אורקים לוחמים ולומר שהם ששים אלי קרב. אתה יודע מה? מה שאתה עושה כאן הוא דעה קדומה לחלוטין וסטיגמות. אה, אשארדלון כתב משהו? זה בטח דפוק ולא הגיוני. בואו נדבר אליו כאילו הוא מפגר.

:devilish:

התכוונתי לפתוח כאן דיון על הרעיון הזה, אבל כל מה שאתה עושה הוא לחנוק אותו. לא דיברתי על הנינג'ות עצמם, דיברתי על הרעיון של הגישה לקרב.

חבל.

אוקיי,דבר ראשון,מגניב.

ד''א,זה ג'ק הנינג'ה קיסרי? האחד שחתך ענפים כמו מסור חשמלי וקיפץ בין עצים כמו הונג-קונג?האחד שהתייצב מול שבט אורקים זועמים כמו טיפש(והרג עשרים ואחת מהם בדרך)? אדיר!

לאמשנה. בכל-מקרה,אני חושב שזה אחלה ארגון\מקצוע\רקע לעולם. הבעיה היחידה כמו שדון הזכיר היא שהוא מתעב קסם...ככה שהוא לא ילבש כל-מיני חפצים קסומים וכאלה. אבל אם יש איזשהו כוח חלופי פרט לכוח המאגי או הקדוש...אני חושב שהיה ספר כזה במהד' 3.5,על כוחות אפלים או משהו...לא זוכר.
חפצים קדושים גם כן לא,ויש סיכוי גדול(אם הוא נכנס לדמות ממש חזק) שהוא יריב עם הכוהן של הקבוצה על איזה ברכה שהוא רצה להטיל עליו או עם הפאלאדינית של החבורה בגלל שהוא לא רוצה שהיא תרפא אותו.
ב-3.5 אני לא שולט כמו הסאנסאיי של הנינג'ות הקטלניות האלו,אבל אני אשמח אישית,גם אם אני לא אשתמש בזה מידית,לראות את המקצוע עצמו או את המקצוע יוקרה שלו.(אם זה מקצוע יוקרה,אולי כדאי שהדרישות מקצוע יהיו כמה דרגות במקצוע הנזיר,ואולי הלוחם)

דברים שאני מקווה ליותר פירוט: הנינג'ות השחורות שהורגות ללא רחם,והנינג'ות האפורות הדיפלומטיות. הבנתי שהלבנים הם המדוברים פה.
היסטוריה,היסטוריה,היסטוריה. הכי חשוב,ומעניין(אותי,לפחות.אני יודע שזה לא נחשב.) וזה גם עוזר לאנשים שלא מוכרים למסדר הזה קצת רקע,ותמונה כללית על מה אתה מדבר.

(הבנתי שיש עוד דפים שעוסקים בנינג'ות...אתה יכול לכוון אותי?גם לא עדכניים,אולי כתבת שם משהו מעניין...)

סול.

טוב, סול, תודה רבה על הפידבק. הייתי צריך דבר כזה. אני אענה על כל השאלות שלך בהזדמנות, ועכשיו למה שדון עושה:

הוא כרגע מסתכל עליך, אגב, בהבעת בוז.

הוא עירב עניין לא קשור שהתווכחנו עליו מזמן, שבעצם אומר ש*הארגון* הזה פרדוקסלי כי "איך יכול להיות שהוא כזה חזק ולא השמידו אותו?". יש הסבר ארוך על אופן השרידה שלהם, אני אעלה אותו בסוף.

כאן אני מדבר על תפיסת הקרב, שטוענת שהאדם חי כמו בקרב מתמיד [כמו הפאשיסטים, רק שכאן זה למטרה נעלה, לפי דעתם], והוא צריך לשוש אלי קרב ולשמוח כשהוא נלחם. הנינג'ה מיישם את זה בכל ראש שהוא מסיר מגופי היריבים.

אני שואל האם זה סטנדרטי לשלב את זה לכל שחקן במשחק שלו. לקחתי דוגמה גם משבט אורקים שהדמות שתבוא משם תשחק לוחמת-משהו. אותו הדבר רק בלי הנינג'ות.

מה אתה אומר?

אני לא חושב שצריך לנסות לשלב נינג'ה כזה בקבוצה של דמויות עם קסם\חפצי-קסם, פשוט כי זה לא יעבוד בשיטה כמו מו"ד 3.5 שכל-כך מסתמכת על קסם (כולם מאמינים באלים ואפילו כפר של אנשים פשוטים מסוגל פעם בכמה זמן לממן לעצמו גידול צמחים! שים לב שאין שום טענה לפיה האלים המוצגים בסל"ש הם בוראי העולם ולמעשה יש הרבה מאוד מקומות שבהם נרמז על תחלופה של אלים או על אלים שאימצו לעצמם גזע או רעיון שהם אוהבים יותר מהשאר).
הנינג'ות משתלבות במשחק באחת משלוש דרכים:
1. הד"שים הם נינג'ות שמתכוונים לחסל משהו שקשור בקסם חזק.
2. הד"שים נאבקים בנינג'ה בכדי להשיג מידע או בכדי להסתייע בו בלחימה בנבל-על. בכל מקרה הנינג'ה הוא בן-בריתץ לעת מצוא וסופו שיברח או יומת בידי הדמויות.
3. הד"שים נאבקים בנבל נינג'ה או אפילו במסדר עצמו ומערערים את מזימותיו... עד המערכה הבא.

באשר לתפיסת העולם הזו, השאלה אם הנינג'ות מסתכלים על החיים כקרב אחד גדול, או שלדעתם יש מצב של "חוסר קרב מנוון":
אם הם מאמינים שמי שלא מסתכל על החיים כקרב הוא פשוט לא עירני ועלול להיות מובס, או שהם פאשיסטים משמע "המלחמה מוציאה את הצדדים הטובים ביותר מהאדם" ו"המלחמה היא הדרך להשיג דברים", או אולי הם פשוט אוהבים אדרנלין (בעתות שלום הולך לעשות קיקבוקסינג או וואטאבר).
ומה בעצם אתה שואל כאן?

Ashardalon אמר/ה:
טוב, סול, תודה רבה על הפידבק. הייתי צריך דבר כזה. אני אענה על כל השאלות שלך בהזדמנות, ועכשיו למה שדון עושה:

(1.)הוא כרגע מסתכל עליך, אגב, בהבעת בוז.

הוא עירב עניין לא קשור שהתווכחנו עליו מזמן, שבעצם אומר ש*הארגון* הזה פרדוקסלי כי (2.)"איך יכול להיות שהוא כזה חזק ולא השמידו אותו?". יש הסבר ארוך על אופן השרידה שלהם, אני אעלה אותו בסוף.

כאן אני מדבר על תפיסת הקרב, שטוענת שהאדם חי כמו בקרב מתמיד [כמו הפאשיסטים, רק שכאן זה למטרה נעלה, לפי דעתם], והוא צריך לשוש אלי קרב ולשמוח כשהוא נלחם. הנינג'ה מיישם את זה בכל ראש שהוא מסיר מגופי היריבים.

(3.)אני שואל האם זה סטנדרטי לשלב את זה לכל שחקן במשחק שלו. לקחתי דוגמה גם משבט אורקים שהדמות שתבוא משם תשחק לוחמת-משהו. אותו הדבר רק בלי הנינג'ות.

מה אתה אומר?
דבר ראשון על לא דבר.

(1.)מה אני קשור לריב שלכם,ואיך פתאום כועסים עליי או בזים לי? עשיתי\אמרתי משהו?

(2.)מה זאת אומרת 'אם הוא חזק כל-כך אז איך לא השמידו אותו?' זה לא מובן מהטקסט עצמו? הם כל כך חזקים ובגלל זה לא השמידו אותם. מה הבעיה פה? גם אם שונאים אותם,העולם המוכר לפי דעתי לא יאחד כוחות כמו ילדים טובים ויטבחו בהם עד אחרון אנשיהם.(כמו שאשרלאדון אמר יש לו הסבר פלאפי לזה. בין אם זה יהיה שהם הסתתרו מתחת לאדמה ובין אם זה יהיה שהם בשלום זמני עם שאר העולם זה לא משנה.)

(3.)טוב...פעם אחרונה שאני אחזור על זה,מצא מקור כוח אחר שבהם הם ישאבו את כוחם,מכיוון שברגע שאתה מגביל אותם מקסם\כוח קדוש,אתה מסתיר מהם או מונע מהם חצי מעולם המו''ד.
משהו אחר שאתה יכול לעשות,זה לתת להם טונות של כשרונות ואולי עוד כמה מאפיינים ממקצועות אחרים שיכולים לאזן את המקצוע.
או שתראה את הקראנץ',שאולי יהיה מאוזן.

בינתיים אחלה.אני מחכה בשקיקה לתיאוריה של הנינג'ות.נשמעת מעניינת.

סול.

עריכה:כמעט שכחתי!
מה שכמובן אתה גם יכול לעשות זה לומר שהנינג'ות לא כל כך קיצוניים. הם לא באמת ירצחו את חבר שלהם בגלל שהוא בצעירותו שמע את חבר שלו מספר על קוסם.
הם יכולים להיות יותר באמצע,כך ששחקנים באמת ירצו לשחק את המקצוע,ולא ימנעו ממנו.

the Nerubian אמר/ה:
אני לא חושב שצריך לנסות לשלב נינג'ה כזה בקבוצה של דמויות עם קסם\חפצי-קסם, פשוט כי זה לא יעבוד בשיטה כמו מו"ד 3.5 שכל-כך מסתמכת על קסם (כולם מאמינים באלים ואפילו כפר של אנשים פשוטים מסוגל פעם בכמה זמן לממן לעצמו גידול צמחים! שים לב שאין שום טענה לפיה האלים המוצגים בסל"ש הם בוראי העולם ולמעשה יש הרבה מאוד מקומות שבהם נרמז על תחלופה של אלים או על אלים שאימצו לעצמם גזע או רעיון שהם אוהבים יותר מהשאר).
נפלא, נפלא. אתה כמובן, צודק בנושא של האלים, אבל אני מנסה להעביר תיאוריה שפיתחתי מול ננסק [האמת היא שעמדתי מולו בחנות וצעקתי עליו, אבל ניחא]:

הנינג'ות מאמינים שהעולם הוא כמו שהוא, רק בהבדל קטן: הוא לא נברא על ידי האלים. הייתה ותהיה וישנה ועודנה "ישות אחת", כוח מסתורי שמתפקד כמו אלוהים בעולמנו: פרדוקסלי, בלתי מנוצח, ללא יכולת להיכשל במעשיו. הישות האחת היא נצחית, אינסופית ובראה את העולם, לפי הנינג'ות. הישות הזו עתידה להתבונן בו שוב מתישהו, ולהעניש את כל הרעים. הנינג'ות טוענים שמאז שהיא בראה את העולם קרה דבר איום: הקסם.
קבוצה של יצורים, שהתעלו על כל אימפריות החלל שהוקמו ברחבי היקום דאז [לא באמת אימפריות חלל], קראה לעצמם "העתיקים" משום שהיו עתיקים עד מאוד ושלטו ביקום. העתיקים שלטו בסדר ובתוהו. הזמנים חלפו והעתיקים השתעממו עד מאוד. הם יצרו להם משרתים. המשרתים שיחקו לפניהם. או אז עלו במשרתים יצירות חדשות: "רוע ו"טוב", רגשות קדומים שהישות האחת השאירה במקרה בעולם. העתיקים, שכעסו על המשרתים [שהחלו להילחם בינם לבין עצמם], גירשו אותם מ"כבשן האלים", אותו איזור מסתורי שבו התעוררו לראשונה העתיקים. הכל קרה בקסם. המשרתים קראו לעצמם "אלים" והחלו להילחם ביקום. הם השתמשו בכמויות קסם כל כך גדולות, עד שהעולם נעלם והפך לצמח. מולקולות המציאות נעטפו בשכבה עבה וקטלנית של קסם טהור. כל יצור שנולד בעולם הזה היה קסום מלכתחילה.
האלים, שבינתיים נהפכו ליריבים, השתמשו בקסם לשם מטרות "נעלות", הרוע והטוב: הם עיוותו חיות בקסם ויצרו יצורים בקסם נוראי כדי שישרתו אותם במלחמה - חדי קרן, יסודנים ועוד. הם אף יצרו את האלפים, במעשה מושחת של עיוורון ותמימות גנוזה. וכך מת לו העולם, והקסם עטף את הגופה כמו צמח חונק. האלים הוסיפו וקרעו את העולם למישורים, משתמשים בקסם כדי ליצור מחיצות בין כל מישור. העולם המת הפך לאורווה.
בינתיים, לאחר שהעולם מת ונכבל, קמו מגים ולוחמים אדירים שטיילו ברחבי מישור החומר, ורדפו אחרי "האמת". הם לא ידעו מהי, ולא חשבו בכיוון הקיצוני של "ישות אחת". אותם מגים זנחו את הקסם ואת האלים כי נוכחו לדעת שיש בהם הרס ורוע רבים. הם נעלמו מעל דפי ההיסטוריה. הם נקראו רק בשם "המחפשים".
עידנים רבים אחר כך הופיעה קבוצה קטנה וקיצונית של אנשים, שהאמינו בישות האחת והטיפו ל"אידיאולוגיה האחת". הם לא הוזכרו בדפי ההיסטוריה. אלה היו המחפשים, שלאחר תקופת זמן בלתי אפשרית מצאו את האמת בדמות אותו מיתוס קדמון. והארגון גדל וגדל.
הארגון הקיסרי קם רשמית בשנת ההקמה של אימפריית קאראמקוס [באברון זה קרה לפני 3000 שנים]. קבוצה ענקית של אנשים שטענו בלהט שהישות האחת מתבוננת בכל מעשי האנשים. איש לא הטריד אותם משום שהיו קבוצות דומות רבות, אפילו אם לא כאלו קיצוניות. ראיית הנולד של הכוהנים במקדשים לא חשפה יותר מאשר "ארגון קיצוני". אף אחד לא התאגד נגדם. הנינג'ות התחילו להילחם עם אנשים, וייסדו את "עיר הצללים", אותה ארץ נקייה מקסם שנחה בין המישורים. צבאות האלים ניסו להיאבק בנינג'ות בצורה חובבנית, ונכשלו. התברר שהנינג'ות ארגנו קשרי מסחר עם אנשים והפכו לספקי סחורות רבות. נחפזו להגן עליהם. כל היוצרות התהפכו כשהתברר שהנינג'ות כבר חזקים מכדי להביס אותם במחי יד. צריך שכל האלים יתאגדו כדי להשתמש בקסם ולחנוק את העולם סופית. הנינג'ות מתכוננים לקרב הזה: הם מתחסנים בפני קסמים, ממציאים המצאות קטלניות וצועדים בנתיבי הנשק ההרסניים שלהם. יום הדין הולך ומתקרב, ועמו קץ העולם.
והנה, עלה השטן להשמיד את הארץ. צבאות החלו מתאספים באיזורים רבים, ואו אז יצאו הנינג'ות ללחום את מלחמתם בשטן. לא רבים הם שחזרו מהמלחמה, ולא רבים שמעו עליה [באברון היא התנהלה ביבשת מרוחקת מקסורוויר, שנהרסה כולה. הסארלונים יודעים מעט מזעיר עליה]. האלים קמו על מנהיג הנינג'ות, הוא הקיסר השני, המחקו את זכרונו. הזאב הלבן שוטט כאוויל בחבורת הרפתקנים, עד שחזר אליו זכרונו. הוא קטל את שליח האלים שניסה לחסלו ויצא למסע הרג.

בעיקרון, הנינג'ות טוענים שהקסם זורם בעולם כי יש לו איך לזרום, כמו שחשמל זורם במתכת בגלל המבנה שלה. הנינג'ות אומרים שאם אתה לא "מוליך" קסם אז קשה מאוד להעביר דרכך קסם. וזה מה שהם עושים - הם מפוצצים את בועות הקסם והופכים ליותר ויותר מציאותיים. הקסם, הם מטיפים, הוא כמו גל שזורם לעברך. אם תזיז הצידה את גופך, המים לא ישטפו אותך. הנינג'ות מזנקים מנטלית ופיזית להכרה אחרת והקסם לא משפיע עליהם. הם נותנים לקסם לעבור דרך גופם המציאותי יותר, והקסם מתקשה לפעול בקרקע שלא מתאימה לו. לכן, בעיר הצללים קסמים לא עובדים: זה מקום שמנותק מקסם ולכן הוא נמצא בכל המישורים באותו המתכון והמבנה.

דוגמה - כשמישהו שולח לעברך כדור אש, הוא לא באמת שולח אליך אש. הוא שולח כדורית שמכילה בתוכה המון קסם. כשהקסם יתפזר, הוא יקבל את המרקם שאתה נתת לו ויהפוך לאש אמיתית. הקסם יהפוך לאש אמיתי רק אם יש גרעין מציאות בתוך האוויר ובתוך העולם, שיתרום את האמיתיות, והקסם, שיתרום את המתאר. הנינג'ה לא תורם את מעטפת הקסם כמו ילד טוב, אלא רק את המציאותיות. וכשקסם נתקל במציאות ללא חומר שיקשר ביניהם כמו דבק טוב - הוא מתפוגג או ממשיך בדרכו. הנינג'ה פשוט מפוגג את מעטפת הקסם ומשתמש במציאות כדי לנוע בצורה מדהימה.

וככה התיאוריה פועלת, וזה תקציר שלה.

the Nerubian אמר/ה:
הנינג'ות משתלבות במשחק באחת משלוש דרכים:
1. הד"שים הם נינג'ות שמתכוונים לחסל משהו שקשור בקסם חזק.
2. הד"שים נאבקים בנינג'ה בכדי להשיג מידע או בכדי להסתייע בו בלחימה בנבל-על. בכל מקרה הנינג'ה הוא בן-בריתץ לעת מצוא וסופו שיברח או יומת בידי הדמויות.
3. הד"שים נאבקים בנבל נינג'ה או אפילו במסדר עצמו ומערערים את מזימותיו... עד המערכה הבא.
מקובל, אבל מה עם גישה 4?
4. יש נינג'ה בקבוצה. הדבר אומר שהנינג'ה מקבל על עצמו לפעול לטובת הקבוצה כמו שצריך ולהיות פחות רצחני כלפי כל הקוסמים שמסביבו. הנינג'ה מקבל על עצמו לעזור לקבוצה ולהגשים מטרות של לחימה ברוע הקסום וכיו"ב, אבל במקביל מגניב כמה שיחות עצבניות של וויכוח עם האשף וצועק על הלוחם כשהוא מוציא את לפיד אש התמיד שלו.

לא רואה בזה בעיה, ואני עייף.

עריכה: 2 סוג של מאגד את 4 בתוכו.

הבעיה הבסיסית עם הנינג'ות, כך נראה לי, היא שאתה יוצא מנקודת ההנחה שתפיסת העולם שלהם נכונה. מה יקרה אם נינג'ה יגלה שהוא טועה וכדור האש חורך אותו למוות? חוקי הקסם אינם זהים בכל עולם, ומסיבה זו, ייתכנו מטילי-קסמים שונים בעולמות שונים, אאל"ט. הנינג'ות עשויים להיות צודקים בעולמות בהם האמונה מהווה מרכיב בסיסי בקסם - מה שעוצר את כדור האש הוא האמונה של הנינג'ה שכדור האש לא אמיתי - או, לחליפין, עובד בדיוק לפי הספר שלהם אבל טועים בהם קסם הוא עניין שלא מערב בתוכו אמונה. בעולמות רבים האלים הם התגלמותם של חוקי הטבע; הישות שתיארת עשויה להיות הבורא של אותם עולמות אבל בשטח האלים מסוגלים לשחק מעט עם הכללים. אם האלים לא אוהבים את הנינג'ות, הם פשוט ידאגו שכל הגלגולים שלהם יהיו לרעתם הרבה מאד זמן לפני שהם יגיעו לעימות עם האלים. גם אם הנינג'ות לא מושפעים - הרי סביבתם מושפעת ואמרת בעצמך שניתן לכרות את ראשו של נינג'ה בחרב או סתם לחרבן עליו.

הלדין אמר/ה:
הבעיה הבסיסית עם הנינג'ות, כך נראה לי, היא שאתה יוצא מנקודת ההנחה שתפיסת העולם שלהם נכונה.
מי אמר את זה? אמרתי שהם בטוחים בעצמם מתוקף אינסוף שטיפות המוח שלהם. והם חזקים מתוקף היותם ארגון כזה. הדבר שבאמת מחזק אותם זו העבודה שהם חזקים בצורה מדהימה. אם אחד ייפול, מיליון יעמדו מאחוריו.

הלדין אמר/ה:
מה יקרה אם נינג'ה יגלה שהוא טועה וכדור האש חורך אותו למוות?
הכדור יחרוך אותו למוות לא משום שהוא יגלה שהוא טועה, כי הוא לא יכול לדעת ורק מאמין בכך שהוא צודק - אבל אם הכדור יחסל אותו, הוא יאמין כל הדרך שזה בגלל שהוא לא עשה מספיק כדי להיות טוב. למעשה, הוא כנראה צודק - נינג'ה בדרגה אפית לא צריך להתבונן לצדדים שהוא חוצה כביש.

הלדין אמר/ה:
חוקי הקסם אינם זהים בכל עולם, ומסיבה זו, ייתכנו מטילי-קסמים שונים בעולמות שונים, אאל"ט. הנינג'ות עשויים להיות צודקים בעולמות בהם האמונה מהווה מרכיב בסיסי בקסם - מה שעוצר את כדור האש הוא האמונה של הנינג'ה שכדור האש לא אמיתי - או, לחליפין, עובד בדיוק לפי הספר שלהם אבל טועים בהם קסם הוא עניין שלא מערב בתוכו אמונה.
מעולם לא אמרתי שבגלל שהנינג'ה מאמין שכדור האש לא אמיתי הוא יעבור דרכו. הנינג'ה מאמין בהיפך! הוא מאמין שיש מציאות, ויש קסם, ושניהם אמיתיים. ההבדל הוא שהמציאות זה משהו שהישות האחת יצרה בכוונה, והקסם הוא משהו כמו תיבה סגורה, שהיא מחביאה מאחורי גבה. הקוסם בעצם גונב מהתיבה קסם כשהוא מטיל כדור אש. זה לא מחליש את הישות האחת, זה סתם מרגיז אותה, כי היא החליטה שאסור להשתמש בזה.
הנינג'ה לא מאמין שהקסם הוא אשלייה. הקסם הוא אמיתי ואם לא תיזהר אתה תיכווה מכדור האש. ההבדל הוא, שהנינג'ה מאמין שחלקיקי מציאות וחלקיקי קסם מתקשים להשתלב זה בזה, וצריך כוח אלוהי כדי לחבר אותם. זה מה שקרה בראשית הימים. אבל הנינג'ה מגלה דרך לנתק מכופו את המעטה הקסום שמאפשר לקסמים להשתלב בו בעוצמה. כדור האש הוא קסם, ולא מציאות. הוא צריך מציאות כדי להתממש במלוא תפארתו, אבל הוא לא צריך מציאות כדי להתקיים. הנינג'ה פשוט קורע במארג הקסם, שחנק את המציאות, חור גדול, ונכנס לתוכו. ואז קשה יותר ויותר לדחוק לתוך חלקיקי המציאות שלו קסם.
הנינג'ות יכולים לעבור מישורים. איך, לעאזאזל, הם יכולים לעשות את זה בלי קסם? התשובה היא פשוטה: התיאוריה שלהם. העולם הוא כמו אורווה, כן? הוא מחולק למחיצות בקסם? אז למה שלא נשבור אחת [שממילא תתקן את עצמה מיד בהתחשב בכל הקסם שבאוויר] ונעבור דרכה לרצוננו? זה דורש הרבה אימון, אבל נינג'ה חזק יכול להסיר את המחסום בין המישור הזה למישור האש באמצעות מעבר ישיר דרכו עם חלקיקי המציאות הארורים שלו. לא צריך יותר מזה כדי לעשות חור בדלת העץ באורווה.

אני בכלל לא טוען שהם צודקים. אני טוען שמה שהם מנסים לעשות עובד. יכול להיות שזו קונספירציה של איזו ישות מרושעת או ישות טובה, אבל זה מה שקורה. ארגון משגשג במקום ארגון קטן ושוקע, כמו שאתם אוהבים להמציא.

הלדין אמר/ה:
בעולמות רבים האלים הם התגלמותם של חוקי הטבע; הישות שתיארת עשויה להיות הבורא של אותם עולמות אבל בשטח האלים מסוגלים לשחק מעט עם הכללים. אם האלים לא אוהבים את הנינג'ות, הם פשוט ידאגו שכל הגלגולים שלהם יהיו לרעתם הרבה מאד זמן לפני שהם יגיעו לעימות עם האלים. גם אם הנינג'ות לא מושפעים - הרי סביבתם מושפעת ואמרת בעצמך שניתן לכרות את ראשו של נינג'ה בחרב או סתם לחרבן עליו.
1. גם עניין הטבע-אלים אפשר להסביר בקלות כעיוות של הטבע על ידי העתיקים, שגרמו לטבע לפלוט מקרבו יצירים מאוסים שכאלה שקיבלו דעה משל עצמם.
2. האלים לא סתם אוהבים את הנינג'ות - הם מתעבים אותם. אבל, כמו שהסברתי, יש בעיות. זה סיפור ארוך שכולל קשרי מסחר עם רוב העולם, קשרי ידידות עם חלקו והמון כוח. הנינג'ות לא סתם עומדים במקום ומחכים שהאלים יעשו משהו. הם פיתחו אזור שלם שבו אין לקסם יד ורגל, הם פיתחו אומנויות שמאפשרות לנינג'ות לתור את הארץ בלי לפחד, והם בהחלט יותר מסתם נודניקים.
3. האלים לא יגיעו לעימות עם הנינג'ות - הם מתעמתים איתם מהרגע שהנינג'ות בקעו מהביצה. הנינג'ות חיסלו בתחילה חצאי אלים ודומיהם, אבל עד מהרה הם הגיעו לשליחת משלחות להתנקשות בישויות האלוהיות.
4. האלים לא בדיוק "מאוגדים" כדי לתקוף אותם, והעולם, להפתעתך, נמצא איתם ביחסים טובים. הם סוחרים מעולים ויש להם מה לייצא לממלכות האחרות. האלים יותר מדי מסוכסכים ביניהם בשביל לעשות את זה. אגב - אם האלים הם הטבע, הטבע דווקא מנסה לעשות משהו פרדוקסלי ומתנגד לתקיפת הנינג'ות. נניח שהאלים כולם בדעות פחות או יותר שוות - זה כבר יותר קשה, אבל נפתור את זה כשנגיע לגשר.
5. הנינג'ות בהחלט מתכוננים ליום הדין האחרון שבו יתרחשו קרבות ענק עם האלים. הם מוכנים ומזומנים לכך. הם מעדיפים למות מאשר לחיות בעולם טיפשי וחלש שבו הקסם שולט ללא מצרים.
6. ובכן, הישות שתיארתי היא לא ממש נמצאת בעניינים. היא יותר מדי אלוהית מכדי לשחק איתה. אין לה נקודות תורפה או רצונות גלויים. ולפי הנינג'ות, זו עוד סיבה לכוחה של הישות האחת.

ואנחנו חוזרים שוב ושוב לאותה השאלה - "איך הם שורדים". זה עניין מסובך יותר מאשר "ככה". אני צריך לחשוב על הכל, אבל אני בכלל לא הגעתי לזה. אני מדבר בעץ הזה על תפיסת הקרב, למען השם.

זו חשיבה של נינג'ה ממוצע שהולך למסע השמדה ראשון [נינג'ה שעובר את דרגה 20 יוצא למין מסע השמדה שכזה]:
שליפת חרב ואתה נמצא בין יצורים עוינים שנולדו מחטא ארור, ויש לך המון המון מה לחסל. כל יסודן במישור האש עוד ישמע את השם שלך ויראה את הלהב שלך חותך דרכו ומשמיד אותו בזעם. אפריטי ירעדו למשמע צעדיך. עיר הארד בטוחה בערך כחצי ביצה בין טורפים רעבים. הסולטאן יכול מקסימום לשלוח את החיילים שלו, אבל אתה תחסל אותם. הוא יקרא לעזרת שדים חזקים, אבל אתה תצעק "מקסימום נמות מזה!" ואתה לא לבד, לשמחתך ולצערך. יש עוד הרבה נינג'ות שישמחו להצטרף אליך לקטל הזה. ואז אתה תשמיד את העיר במחי יד, ובהינף יד נוסף תעבור לשאול, בדיוק ברגע שנאלפאשני טיפש ינסה לתקוף אותך אתה תזנק מעל ראשו עם החרב - ריח הדם הבוער שיישפך על הרצפה יגרה אותך מאוד. ואז יבוא הלורד של העיר, באלור מטומטם עם שוט בוער. אתה תצחק, ומאחוריך כל אחד ממאה השחורים יגחך. באלור? לא יכולתם להביא משהו יותר נחות? אתה פשוט מסביבו וקוטע לו את הכנפיים בזמן שהחברים שלך משתעשעים בכל מיני גלוגונים מצחיקים. הבאלור מנסה לסגת, אבל אתה תופס את היד שלו ומתעלם משטף החשמל שעובר בך בזמן שהוא מתעתק למקום אחר. אתה קושר את עצמך בפיסת כנף שכרתת ממנו, ומתחיל להצליף בו בשוט שלו. הוא מטיח בך מטאורים. כלומר, הוא מטיח בעצמו מטאורים. אתה כבר לא שם, ולאחר מכן אתה *כן* שם, ואתה קוטע לו את הכנף השנייה. הוא מדמם בצורה אכזרית מעשרות חתכים בגופו. זה לא שהוא יותר חלש ממך, זה שאתה צודק והוא מת. הוא מתפוצץ באש, ואתה צוחק למגע הכאב הראשון בגופך. מה שלא הורג, מחשל. ומה שכן הורג, לא הורג את המיליון האחרים. ויש לך מסע משעשע בתוך המישור, עד שתגיע לחברים שלך ותנקו את העיר בכיף.

הלדין אמר/ה:
גם אם הנינג'ות לא מושפעים - הרי סביבתם מושפעת ואמרת בעצמך שניתן לכרות את ראשו של נינג'ה בחרב או סתם לחרבן עליו.
זה לא עובד ככה, בדרך אגב. הנינג'ה לא סתם נמצא באיזשהו מקום. החרב לא כורתת את הראש בגלל שהיא הסביבה שלהם, היא כורתת להם את הראש בגלל שהיא מציאותית מאוד וקסומה פחות! אפשר לחרבן להם על הראש מאותה הסיבה. זה לא שאם הסביבה שלהם לא מושפעת אז אי אפשר לכרות להם את הראש. אבל, מה שכן, קסם לא עובד טוב בסביבת הבית שלהם. בעיר הצללים קשה מאוד להטיל כישופים, באמת.

the Nerubian אמר/ה:
באשר לתפיסת העולם הזו, השאלה אם הנינג'ות מסתכלים על החיים כקרב אחד גדול, או שלדעתם יש מצב של "חוסר קרב מנוון":
אם הם מאמינים שמי שלא מסתכל על החיים כקרב הוא פשוט לא עירני ועלול להיות מובס, או שהם פאשיסטים משמע "המלחמה מוציאה את הצדדים הטובים ביותר מהאדם" ו"המלחמה היא הדרך להשיג דברים", או אולי הם פשוט אוהבים אדרנלין (בעתות שלום הולך לעשות קיקבוקסינג או וואטאבר).
ומה בעצם אתה שואל כאן?
1. הנינג'ות רואים בחוסר קרב כניוון. ז"א, זה שאתה ישן לא אומר שאתה מפסיד משהו, אבל זה שאתה חי בהרמוניה עם הסביבה הכופרת שלך זה בעייתי. וגם אם אתה חי בהרמוניה עם הסביבה הלא כופרת שלך זה בעייתי, כי הרמוניה לא אומרת לשבת בחוסר מעש בבית או לכרות עץ בסבבה. אתה צריך כל הזמן לשאוף גבוה יותר, וזה אומר שאתה צריך ללמוד יותר, להיות יותר חברותי, וכמובן - להיות יותר חזק במלחמה. אתה צריך להתאמן כנגד כל מי שיש לך. אם העולם יהיה מושלם ולא יהיו מלחמות, אתה עדיין צריך לפתח את היכולות שלך. הישות האחת לא משחקת בביצים בזמן שהחיילים שלה מושמדים בשדה הקרב.
2. הנינג'ות רואים בחיים "קרב גדול". הם מאמינים בכל ליבם שאין באמת מנוחה שלמה משום שהאלים לא יפסיקו להטריד אותך לעולם. כדי שהם יפסיקו אתה חייב להילחם בהם. אין דבר כזה "שלום", יש הפסקה בין המלחמות ויש ארצות שניצחת או שהן חברות שלך.
3. הם מאמינים בכל מה שאמרת. יש להם חזון אחרית הימים, אבל זה חזון. הם מאמינים שמלחמה זה החיים והחיים הם מלחמה. הם מיליטריסטים יותר מג'ון לנון.

אני לא יודע בעניין של איך הם שרדו וכל זה ואיך הם נוגדים קסם וזה לא משנה לי כרע (אם כי זה יכול להיות מאוד מעניין ואפשר לפתוח על זה דיון שלם וארוך)

בנוגע לעיניין של הנינג'ה בתור להוט לקרב אני לא חושב שזה דבר שצריך להכליל אותו על כל הארגון. יש אפשרות שהארגון אינו סובר שצריך להיות במצב של קרב מתמיד וכשאתה לא נלחם את למעשה בירידה, אמירה שצריך להתקדם ולשאוף למטרה שלך תמיד היא הגיונית אבל אני יכול לראות נינג'ה שמתנגדלקסם בדרכים דפלומטיות ולא דווקא בקרב. או נינג'ה שמנסה לגרום שאשפים לא יוכלו להטיל קסמים (לא משנה איך) במקום להרוג את כולם.

אם נתת את הדוגמא של ג'ק זה אומר שג'ק הוא הוא דמות שאוהבת קרבות ואוהבת להרוג את האויבים שלה לא נראה לי שזה דבר שמחייב את כל הנינג'ות בשר הם

משמעות המילה נינג'ה הוא 'האיש המתחמק' (לפי 'עקב אכילס' מאת בוריס איקונין). השם, פחות או יותר, מכתיב את גישתם.
ברור מהתיאור שלך שהם לא מתנקשים שכירים אלא לכל הפחות מתנקשים עם אידיאולוגיה (כשאתה רוצה לשכור מישהו שירצח מטיל-קסמים או יצורים קסומים, אתה שוכר אותם. אם אתה רוצה לרצוח אציל, אתה מחפש מישהו אחר. ובהתחשב בכך שחלק מההרפתקנים הם שכירי-חרב, טבעי שהם יצורפו כמומחים לענייני יצורים קסומים לאותן חבורות.)
אני משער שהם ישימו דגש על יצירתיות והכנה מראש לפני שהם מסתערים לקרב. חלק מהיצורים שהם מתמודדים איתם חזקים מאד וערמומיים מאד - כך שרצוי לזכור את זה כשאתה מתכנן להרוג אותם. אני מניח שהם עשויים אפילו להשכיר
את עצמם לאותם יצורים כדי ללמוד את חולשותיהם לקראת מכת המחץ כשהם טוענים בכחש שהם לא יצורים קסומים על
פי הגדרתם (חסינות לקסם כוללת חסינות מקריאת מחשבות, נכון?)

הלדין אמר/ה:
משמעות המילה נינג'ה הוא 'האיש המתחמק' (לפי 'עקב אכילס' מאת בוריס איקונין). השם, פחות או יותר, מכתיב את גישתם.
נכון. לכן, הם אוהבים קרב לעתים קרובות בתור הרעלות, חצים ממסתור והתקפות פתע. זה לא שזנחתי את מקור השם לטובת המגניבות. אני פשוט לוקח את הנינג'ות המסתערים בתור דוגמה אקזוטית. הם יודעים לעשות שימוש נוסף בחמקנות שלהם, ולתקוף בנאדם פנים מול פנים.

הלדין אמר/ה:
ברור מהתיאור שלך שהם לא מתנקשים שכירים אלא לכל הפחות מתנקשים עם אידיאולוגיה
נכון, אבל יש הסתייגות. אתה רוצה לרצוח קוסמים? תשכור אותם. אתה רוצה לרצוח אציל? תשכור את המסדר השחור. זה לא שהם מסרבים לעשות דברים כאלה. הם עדיין נינג'ות!

הלדין אמר/ה:
ובהתחשב בכך שחלק מההרפתקנים הם שכירי-חרב, טבעי שהם יצורפו כמומחים לענייני יצורים קסומים לאותן חבורות.
הם מצטרפים כמומחים להרג, לא לענייני יצורים קסומים. נחמד שאתה מגדיר את זה בדרך כזו, אבל הם יותר מדי ממוקדי קרב ופחות מדי ממוקדי סיווגים. הם בהחלט בעלי אמות מידה וכו' אבל הם מאוד מאוד אוהבים קרב. אז אפשר להשתמש בנינג'ה כדי להתנקש בגובלין הקשת הסוטה ההוא, ואפשר להשתמש בו בתור ליצן מול עוג מאגי, שלא מבין מה פתאום הנינג'ה צוחק לו בפנים וכל הזמן קוטע לו אצבעות מהידיים.

הלדין אמר/ה:
אני משער שהם ישימו דגש על יצירתיות והכנה מראש לפני שהם מסתערים לקרב. חלק מהיצורים שהם מתמודדים איתם חזקים מאד וערמומיים מאד - כך שרצוי לזכור את זה כשאתה מתכנן להרוג אותם. אני מניח שהם עשויים אפילו להשכיר
את עצמם לאותם יצורים כדי ללמוד את חולשותיהם לקראת מכת המחץ כשהם טוענים בכחש שהם לא יצורים קסומים על
פי הגדרתם (חסינות לקסם כוללת חסינות מקריאת מחשבות, נכון?)
חסינות לקסם היא בהחלט חסינות מפני קריאת מחשבות, אבל אתה מגיע לעיקר באמת: יש להם טכניקות לחימה מיוחדות ביצורים מיוחדים.

לדוגמה, הנינג'ות חוטפים ענקים כדי לשמש מטרות חיות לנינג'ות, שלומדים איך לקחת מהענק את כל התוספים שיש לו מפאת גודלו. הנינג'ות משחררים אותם לפעמים ולפעמים הורגים אותם, אם הענקים רעים וקוסמים. החבר'ה עושים דברים כמו כליאת פיקסים לצורכי לימוד לחימה ביצורים זעירים, למידת אנטומיה כדי ללחום בתפלצים ולעשות נגדם פגיעות חמורות, ומהלכי הגנה מושלמים. הם ערמומיים מאוד והם עושים ככל שעולה בידם כדי השקרב יהיה הוגן מעט ככל האפשר והחרב תהרוג את היריב בקלות.

נינג'ה עשוי בהחלט להשכיר את עצמו לאיזה רב מג שחור במגדלו האפל. הנינג'ה יעבוד עם ליצ'ים ועם חצאי אלים כדי ללמוד יותר על "איך להשתעשע איתם".

נינג'ות תופסים את היריבים הכי רציניים בתור בובות דמה. לפעמים אתה הורג את עצמך, אבל בובת הדמה לא באמת יכולה לעשות לך משהו. אתה חזק, אתה גאון, ואתה בעיקר צנוע [ז"א, מסבירים להם להתנהג בצניעות אבל בקרב התורה שונה בתכלית].

כן, פגעת בעיקר.

SHR: כל הנינג'ות מחונכים לאהוב קרב. דרך דיפלומטית היא דרך טובה, אבל דרך הקרב היא הכי טובה. אם אתה חלש, תתנקש ממחבוא. אם אתה חסר יכולת פיזית, תהרוג בערמומיות. תבנה מלכודות. אבל - דיפלומטיה זה הגזר שבמקל.

לדעתי,תפיסת הקרב שלהם מצוינת,בכללי. הלדין שאל את השאלות המרכזיות: האם הם רק מתערים למוות על אויבים קסומים או שמשתמשים בעוד משהו חוץ מזה.

זה אחלה אירגון והכל,אבל איך אתה רוצה להמשיך אותו? לבנות קראנץ'?להרחיב פלאף(כן,כן,כן,כן!!!)?לחפש טעויות?לשכתב?

אני מחכה שתרחיב(פלאף!!!פלאף!!!)בדרך כלשהי(לא אמרתי כלום),
סול.

גם קיימת השאלה מאיפה הם מגייסים אותם. האם הם חוטפים אותם לעיר הנינג'ות? האם הם באים מרצונם? או שזה עובד כמנגנון של חניכות - נינג'ה מבוגר מוצא צעיר מבטיח ולוקח אותו תחת חסותו? או שמדובר בקהילה קטנה וסגורה? האם קיימות נינג'ות נשים או שהמסדר הוא על טהרת הגברים? האם לא נוצרים מדי פעם קונפליקטים בין השקפת העולם של הנינג'ה לחוויותיו בחוץ? אפילו הקנאי החשוך ביותר עשוי להרהר באמיתות אמונותיו לנוכח מציאות לא מתפשרת במיוחד.
לדוגמא, האם לא קיימים נינג'ות שהתקוממו נגד גישת "המלחמה כמשחק" שרווחת במסדר?

הלדין אמר/ה:
גם קיימת השאלה מאיפה הם מגייסים אותם.
שאלה מצוינת, אני אענה בפרטים.

הלדין אמר/ה:
האם הם חוטפים אותם לעיר הנינג'ות? האם הם באים מרצונם? או שזה עובד כמנגנון של חניכות - נינג'ה מבוגר מוצא צעיר מבטיח ולוקח אותו תחת חסותו? או שמדובר בקהילה קטנה וסגורה?
קהילה קטנה וסגורה? הצחקת אותי. מדובר בארץ שנקראת "עיר הצללים", שחופפת לכל המישורים. קסם עובד בה בצורה צולעת למדי, והארץ הזו גדולה יחסית. היא מכילה מיליון נינג'ות מוסמכים. עכשיו אתה שואל, למה הם לא מזנקים על עולם המערכה שלי ומחסלים אותו. אני עונה, כי יש עוד הרבה כאלה והנינג'ות מתעסקים בכל העולמות. הם עובדים במישורים אחרים, מחפשים עולמות חדשים ובעיקר מנסים לתקן את מה שהאלים עשו ולאחד את כל העולמות. לעתים, כשהם רואים שאין ברירה, הם גורמים לשני מישורים להתנגש זה בזה ולהפוך לאחד. ואז יש מוות המוני של כל הישויות במישור.

לפעמים חוטפים אותך, אם אתה נראה כמו מועמד טבעי. שטיפות מוח מגיל צעיר ואתה כבר לא זוכר את עצמך הקודם. לא ייקחו אותך כשתהיה מבוגר. לרוב אתה מגיע דווקא מ3 מיליון האנשים שנמצאים בארץ הצללים שהם לא נינג'ות - משפחות של נינג'ות ואנשים שמאמינים ביישות האחת. יש לפעמים אנשים צעירים ומבטיחים בהחלט שנינג'ות מבוגרים יותר ימצאו אותם.

הלדין אמר/ה:
האם קיימות נינג'ות נשים או שהמסדר הוא על טהרת הגברים?
יש נשים. יש לפחות 40% נשים בקצונה ויש יותר מלכות נינג'ות מאשר מלכי נינג'ות. אני עובד לפי השיטה הנינג'יסטית העתיקה: פעם כל הנינג'ות היו גברים, לאט לאט הצטרפו "שינובי", נינג'ות נשים.
אה, ויש המון ארוטיקה בנושא הזה, לא לצעירים ולא בכלל. האמונה האחת לא ארוטית בכלל אבל האידיאולוגיות של האפורים ושל השחורים הופכות את המין לחלק נכבד מהחיים בעיר הצללים. קאמא סוטרה זה משחק ילדים ליד התורות שהתפתחו שם. רוב הנשים הן אפורות, אגב. הקטע של הסנוביות מתאים להן מאוד.

הלדין אמר/ה:
האם לא נוצרים מדי פעם קונפליקטים בין השקפת העולם של הנינג'ה לחוויותיו בחוץ? אפילו הקנאי החשוך ביותר עשוי להרהר באמיתות אמונותיו לנוכח מציאות לא מתפשרת במיוחד. לדוגמא, האם לא קיימים נינג'ות שהתקוממו נגד גישת "המלחמה כמשחק" שרווחת במסדר?
אני אענה על השאלה הזו בזהירות, כי עדיין לא פיתחתי את העסק עד הסוף.
1. יש והיו בגידות בארגון. היו בגידות גדולות והיו בגידות אכזריות והיו בגידות מעציבות. היו בגידות שיצאו מן הכלל משום שהנינג'ות לא חיסלו את הבוגד מתוך השלמה עם הדבר שקרה. הבגידות הן נדירות בצורה בלתי רגילה, אבל יש כאלה. התבלטו "צייד הקעקועים" מהשחורים שעזב בגלל משיכתו לקסם, וחוסל בידי לא אחר מאשר קיסר הנינג'ות השני ["מחול הזאב והצייד"]. היו המון לבנים שנטשו לטובת כהונה במקדש פיילור, והנינג'ות כיבדו אותם בעצב. אבל - 99% מהבגידות נענות בדבר אחד - מוות. הנינג'ות רודפים במספרים גדולים אחרי הבוגד, מחסלים אותו בצורה אכזרית ובד"כ משמידים כל זכר לקיומו ולקיום חבריו ומשפחתו. נינג'ה בדרגה גבוהה מדי לא ירצה לעזוב - זה ארגון עשיר מדי, חזק מדי, והוא יודע שרמת הכוח שלו זהה לרמת כוח של נינג'ה אחר, ויש הרבה אחרים. בגידות אכזריות הופכות לסיפורי הצלחה של הארגון. בוגד עתיק בשם "אדון הדממה" חיסל חצי המהמלכים והספיק לברוח לתוך מישור השאול, והפך לשטן נורא. הארגון שחזר את עצמו בחמישה חודשים והפך את השאול לבית מטבחיים - הנינג'ות פעלו ללא רחמים ובסופו של דבר חיסלו את אדון הדממה וניקו את השאול למשך יומיים שלמים, עד שפקעו שדים חדשים. הארגון הזה הוא כמו טרול: קשה מאוד להשמיד חלק ממנו, וכל פעם שתעשה את זה הוא רק יתחדש ויתחזק ואתה תתעייף. וזו הבעיה עם הכנסיות השונות: הם לא קולטים שצריך שינוי מאוחד של המציאות כדי לסלק את הנינג'ות. צריך להרעיד את כל העולמות כדי להסיר את הנינג'ות מעל המפה. וכולם שונאים את כולם, הונינג'ות מחייכים בשקט בצד.
2. יש פקפוקים באמונות של הנינג'ות, אבל תמיד תמצא איזה זקן חכם שישב בצד ויענה על השאלות שלך. יש להם מספר עצום של כתבים, עדויות ואידיאולוגיות, הם אוספים כתבים של כנסיות של אלים, הם עורכים וויכוחי ראווה באולמות משפט בעיר הצללים. הם מציגים את ההצעה הבאה: אתה בא להתווכח איתנו בעיר הצללים, למרות שאתה קוסם או כוהן. אם אתה מפסיד, נשלח אותך ללא פגע לביתך, כשאתה מושפל. אם אתה מנצח, ניתן לך שק זהב או אבנים יקרות מאוד ונודה לך. אל תחשוב שנינצחת, כי במהרה נמצא תשובה ונזמן אותך שוב לוויכוח. הנינג'ות מכירים בכוחו של ארגונם ובעושרו, הם יודעים שהוא מבוסס אידיאולוגית והם יודעים שמלחמתית אי אפשר מולו. הנינג'ות מחונכים לערמומיות. בגידה זה דבר טיפשי. נינג'ה שחוזר ומספר על הפלאות שראה בדרך כלל מתאר אותם בשעשוע, ומוסיף "מקום יפה, חבל שפוצצנו אותו באבק שריפה ולקחנו הכל". מקדשים מופלאים וקסומים הם דבר אחד, ותפיסת הקרב של הנינג'ות שמגנה על הנינג'ות מפני הדבר הזה, אומרת שבסך הכל, אם המקדש מסוגל להחזיק מעמד מול לגיון של נינג'ות, זה מקדש נחמד.
3. עניין המלחמה כמשחק: יש הרבה וויכוחים על הגישה עם דיפלומטים של הארגון, שמנסים להתמתן. זה לא עובד. אפילו הדיפלומטים לא מצליחים להבין את העיקרון שקרב הוא לא טוב תמיד. יש מעטים שמסוגלים להניף דגלי שלום, אבל שטיפות המוח והחשיבה היצירתית של הנינג'ות תמיד שוברת אותם והם מסכימים בלית ברירה שהגאונות של מפתחי האידיאולוגיה הזו עולה עליהם בכל מצב.

תבין: זה לא המצאה של פילוסוף אחד, זו עבודה של אלפי כאלה למשך אלפי שנים. קשה לשבור דבר כזה.

חצי האגורה השחוקה (וכנראה מזויפת) שלי:
1.הפילוסופיה-בסדר. לא משהו מיוחד. ראה ערך אביר דם\blood knight בtvtropes, בתור התחלה, ותמשיך משם.
2.למה זה לא בפורום מו"ד, למרות שהעולם הוא עולם מו"ד-י ואתה מתייחס להם במושגי מו"ד?
3.ומתוך המליון נינג'ות האלה, מה בדיוק רמת החוזק (ראה הנחה 2)
4.ולמה המקלדת שלי שונאת אותי ולא קולטת את הלחיצה על האות צ' בלי מאבק. לא קשור, אבל צריך להוציא את זה מהמערכת.

חזרה