• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

virtue flaw - פשוט גאוני

מדובר באלמנט מתוך מ"ת אקזאלטד עטור השבחים. המידה הפגומה משתנה מאקזאלטד אחד לאחר אבל עלולות להיות לה תוצאות הרסניות. הדמות שלי, לדוגמה, אוס, לוקה בפגם במידת הדבקות (conviction) שלה. כאשר היא נתקלת בהתנהגות היסטרית, ילדותית או מזלזלת, היא עלולה להגיע למצב (במידה והמצב קשה מספיק) שבו היא עוברת את סף הסיבולת שלה ומתפרצת. במקרה של אוס, ההתפרצות היא בצורת התנהגות קשוחה, חסרת רחמים, מלאת תוכחה וחרון וחסרת רחמים או סבלנות מכל סוג שהוא. חבר אחר בחבורה, אחד ששמו הוגו, נוטה להתכנס בעצמו בעולם של דממה (world of silence) ולהתעלם מסביבתו ואפילו מחבריו הקרובים ביותר. וכהנה וכהנה התפרצויות בזמן הלא מתאים ביותר של התנהגות שאינה בסטנדרטים הרגילים שלנו.

כמו שנאמר למעלה, זה אפקט ממש יפה. יש עוד כמה דברים חמודים בשיטה, שמעודדים משחק-תפקידים. יש עוד כמה דברים ממש חמודים בשיטה - למשל כל פעם שאתה ממלא את האופי של הדמות שלך אתה מקבל נקודת willpower.
אם השתמשת בכל נקודות כוח הרצון שלך, אזי הדמות שלך עוקבת במאה אחוז אחרי הטבע שלי, הדמות שלי למשל, לוריק, הינה hedonist- כלומר אוהב ליהנות בחיים. אם ייגמר לו כוח הרצון הוא יפסיק את מה שהוא עושה ויחפש את הפאב הקרוב :)

[pimping mode]
נ.ב. ואם אתה כבר קונה, תתמוך בהזדמנות זו בחנות הפונדק, הספר זמין אצלנו תמורת 155 ש"ח - פשוט תוריד טופס הזמנה מהחנות ותכתוב אקסלטד, זה כבר יגיע :)
[pimping mode/]

The oldman אמר/ה:
כמו שנאמר למעלה, זה אפקט ממש יפה. יש עוד כמה דברים חמודים בשיטה, שמעודדים משחק-תפקידים. יש עוד כמה דברים ממש חמודים בשיטה - למשל כל פעם שאתה ממלא את האופי של הדמות שלך אתה מקבל נקודת willpower.
אם השתמשת בכל נקודות כוח הרצון שלך, אזי הדמות שלך עוקבת במאה אחוז אחרי הטבע שלי, הדמות שלי למשל, לוריק, הינה hedonist- כלומר אוהב ליהנות בחיים. אם ייגמר לו כוח הרצון הוא יפסיק את מה שהוא עושה ויחפש את הפאב הקרוב :)

[pimping mode]
נ.ב. ואם אתה כבר קונה, תתמוך בהזדמנות זו בחנות הפונדק, הספר זמין אצלנו תמורת 155 ש"ח - פשוט תוריד טופס הזמנה מהחנות ותכתוב אקסלטד, זה כבר יגיע :)
[pimping mode/]

Pimping?

נשמע נחמד השיטה מסובכת?

השיטה לא מסובכת מדי (לא יותר מסובכת ממו"ד זה בטוח)
אם אתה מכיר משחקים אחרים של וייט וולף אזי לא תהיה לך בעיה להבין אותה. מבחינת הסגנון שלה, היא לא פנטזיה מיינסטריים, אבל אם אוהבים מנגה/לשחק אלים וכיו"ב בהחלט שווה.
[/img]

The oldman אמר/ה:

אני שונא לשחק את פרקליט השטן (טוב, נו, לא באמת ;)), אבל נחמד ככל שהרעיון יישמע, לא נשמע כאילו הוא מחדש משהו יחסית למכניקה הקלאסית של White Wolf.

Thalimenel אמר/ה:
יש התאמה של כ98% בין שיטה זו לוייט וולף אחרות
מצד שני גם בין בני אדם ושימפנזות :confused:
יופי נחמה. פשוט פוסט מושלם להדגמת ההבדל בין "לומר משהו מועיל" ל"זבל את הפורום כדי שכולם יחשבו שאני חכם".
רוצה לחלוק עם שאר העולם מה בדיוק כ"כ שונה בין שיטת הvirtues/flasw של Exakted לשאר השיטות של וויט ולף? (או האם בכלל יש הבדל, פרט לvirtues או הflaws הספציפיים)?

שיטת הvirtues -flaws
די זהה לשאר השיטות.
בשיטה של אקסלטד יש מס שינויים כלליים
שיטת הHealth שלהם שונה טיפה
ומזכירה קצת משהו שהם ניסו לעשות בChangeling
ואם אני לא טועה בBreedbook Naga
בכלל, שיטת וייט וולף שהכי מזכירה את Exalted היא Changeling
אבל זה כנראה בגלל האופי הפיי( :confused:: ) של Changeling
דבר אחד שלא זכור לי שרראיתי בExalted זה הmerit/flaw
שדי הוסיף לשיטות הקודמות. אבל זה די הגיוני אם מתחשבים בכך שהשיטה מדברת על אנשים יחסית רגילים ש"נחה עליהם רוחו של אלוהים". :eek:rccooldark: :arrow: 8)
שיטת הattributes השתנתה והתחילה להיות מושפעת "סוג" (אם נדבר בשפת D&D)
זה שינוי מעניין ומעביר את השיטה לכיוון שיטות מבוססות skill כגון רולמאסטר.
שינוי נוסף הוא העברת השיטה מאפיון הגות-פאנקי של שיטות עולם האופל שלהם לאיפיון האנימה-פנטזיה/פנטזיה קלאסית.
לסיום בתור בן-אדם(לפחות לדעת מס אנשים :) ) שאוהב את המטה-פלוט של וייט וולף, אהבתי את הצורה שבה אקסלטד הולכת להפוך לעולם האופל.
זהו זה, אני יודע שזה טיפה מבולגן, אך קמתי כרגע ויש לי בחני אמצע בפיזיקה 1מ וחדו"א 1מ
להתכונן אליהם (אין חיים בטכניון :eek:rccry: ).

אני חושב אוגמה, שאתה מפספס משהו.
ההבדל המעשי ביותר בין אקסאלטד לבין שיטות עולם האפילה (אני לא מכיר את אבאראנט) הוא הגודל - בוומפייר מדובר בפרנזי כאשר נגמר הדם או כוח הרצון, בוורוולף יש את הזעם העל טבעי וכן הלאה וכן הלאה.
באקסאלטד, העסק הזה הרבה יותר מובנה ולמעשה, הרבה יותר חזק - הנעלים מכילים גרעינים אלוהיים בתוך עצמם והתגובות שלהם לקללה האלוהית שניחתה עליהם (סיפור ארוך) הם האפקטים הכי קיצוניים שאפשר. זה מיועד להפוך את המשחק לקצת יותר בעייתי, התקף אחד כזה יכול בקלות להרוס עבודה של שנים לפרט שנתקף בו, או לפחות להביא הרס ממשי.

סולאריין "עכביש הענבר" קארו - דמות סולארית מהמערכה שאני מתכנן לאקסאלטד הוא מכשף רב עוצמה, וכאשר הוא סובל יותר מידי מטעויותיהם של אחרים, הוא נוטה להרחיק את עצמו מעל האנושות ולהתחיל להתייחס להכל בהיגיון קר ומושלם. אני קורא לזה "God's Vanity". הוא עשה את זה פעם אחת, ופגע בצורה נואשת בכמה מאהוביו הארציים, הדבר רק הרחיק אותו מעל האדמה.

Infernal Mercy אמר/ה:
אני חושב אוגמה, שאתה מפספס משהו.
אני לא "מפספס" שום דבר. זה לא כאילו אני רואה רק חלק מהתמונה - אין לי מושג ירוק בExalted. כלום. נישט. גורנישט. ופוסטים חסרי תועלת כמו של הליצן עם הלוגו של הקיפוד מעלים לי את הסעיף. כאן זה לא וואלה שמצפה לעשרות הודעות חסרות תועלת.

Infernal Mercy אמר/ה:
ההבדל המעשי ביותר בין אקסאלטד לבין שיטות עולם האפילה (אני לא מכיר את אבאראנט)
אבארנט הוא לא Sword and Sorcercery בכלל?

אוגמיוס, טעית אבל חזית את העתיד :)

מנהל הליין של טריניטי (אברנט,טרינטי ואדונטר) נטש אותם וכעת המוצרים תקועים, כנראה שהזאב הלבן יחיה מחדש את הסדרה בתור ק20 (ואז זה יהיה חלק מ SSS כמובן), החלטה תמוהה צריך לציין אבל ככה זה בחיים.

חזרה