• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קניית ספרי d&d

תשלחי לי הודעה ל- ICQ ואני אשלח לך קובץ של אקרובט רידר שמכיל את שלושת הספרים הבאים:
1) הספר לשחקן של מבוכים ודרקונים מהדורה שלישית.
2) הספר לשהם של מבוכים ודרקונים מהדורה שלישית.
3) ספר המפלצות של מבוכים ודרקונים מהדורה שלישית.

הספרים הם באנגלית. הקובץ הוא חוקי מהוצאתו של D20, הוא חוקי כי הוא לא מסביר בדיוק איך מחשבים אם מישהוא פגע או את החישוב של השריון או איך עולים דרגות אבל את זה כל מי ששיחק במהדורה השלישית יכול להגיד לך (כמוני למשל).

אם תרצי אני מחכה להודעה...
יאיר

יאיר אמר/ה:
הספרים הם באנגלית. הקובץ הוא חוקי מהוצאתו של D20, הוא חוקי כי הוא לא מסביר בדיוק איך מחשבים אם מישהוא פגע או את החישוב של השריון או איך עולים דרגות אבל את זה כל מי ששיחק במהדורה השלישית יכול להגיד לך (כמוני למשל).

אני חייב להודות שאני קצת מבולבל.
מה הקשר בין החישובים הנ"ל לחוקיות של הקובץ?
האם הוא הגיע מהאתר הרשמי של Wizards?

כן, זה חוקי זה מעין קוד פתוח הורדתי את זה מהאתר שלהם לפני פחות מחצי שנה.
זה נחשב חוקי כי הם לא מגלים לך איך בדיוק המשחק עובד...

כלומר, אם נשים לרגע בצד את כל תוספות המפלצות והלחשים וכו' ואת כל מה שהוא Product Identity. הכל פתוח (להפצה שאינה באמצעות תוכנת מחשב) מלבד החוקים לעלייה בדרגות והחוקים ליצירת דמויות.
מי ששיחק במהדורה השלישית לא זקוק לחוקים האלה (הוא זוכר אותם) יותר, אבל המטרה היא שכל מוצר אחר ידרוש מבעליו את ה- PHB לטובת רפרנציה לנושאים האמורים.

למרות זאת אני מטיל ספק גדול במה שנאמר אודות קובץ אקרובט של שלושת ספרי הבסיס. וויזארדס מעולם לא פרסמו את ה- SRD כקובץ PDF. לעולמת זאת אני כן יודע על קובץ שדלף במהלך הפיתוח שכולל גירסאות לא מלאות (מלאות בטעויות, דרך אגב) של שלושת הספרים ביחד.

כן, אבל האדון הנכבד אמר שהוא הוריד את הקבצים מהאתר של וויזארדס עצמם...

הרבה אנשים לא מבינים את המשמעות של הרשיונות המיוחדים של וויזארדס וחושבים שזה פרוץ וחופשי לכל. אבל זה לא - או כמו שוויזארדס אומרים - חופשי כמו בירה לא חופשי כמו דיבור. (באנגלית זה נשמע טוב יותר):

Free as in Beer, not Free as in speech.

חזרה