• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידכון חוקים מהדורה שלישית

Ferenheit

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
עדכון באשר למהדורה השלישית:
במהדורה החדשה משני צורה יאנם סוג יצור עוד (TYPE) אלא מתאר (DESCRIPTOR) מה שאומר שאיש זאב יהיה בן-אנוש מפלצתי [משנה-צורה], ופאזם יהיה תפלץ [משנה-צורה]. שיפור מבורך ונדרש. חבל שלא הלכו עם זה הלאה (Fey ו- Giant מתאימים יותר כמתארים לדעתי, מאשר כסוגים). נו, מילא, תהיה עבודה לגירסה 4...

אררר ?
עד כמה שאני יודע (ואני יודע, כי בדקתי את זה :) ) אנשי-זאב וכיו"ב הינם TEMPLATES בגירסה שלישית... מה זה DESCRIPTOR?

די בטוח שקיימים TEMPLATES ל FEY וענקים באחד מספרי העזר שיצאו.
הבעיה היא שביחוד למתחילים זה יותר כאב ראש להתחיל ליצור את כל המפלצות עם טמפלט ודרגות, לכן עדיף כך. צריך לזכור שבכל זאת מו"ד היא שיטה בסיסית באופייה. היא לא מיועדת להיות יותר מדי ריאליסטית ויש אומרים (כולל אני) שטוב שכך.

לא לא לא. ליקאנטרופים הם גם טמפלייט אבל זה לא קשור לעניין. בבלוק הסטטיסטיקה (stat block) מופיע למעלה סוג (type)

לדוגמה:[Elemental [Fire - זה מה שרשום ליסודן אש. Elemental זה הסוג. Fire זה דסקריפטור.

בעבר איש זאב היה טמפלייט שחלק ממנה כלל שינוי של סוג ל- Shapechanger, מעכשיו הוא יכלול רק תוספת של דסקריפטור [shapechanger] ועוג-מזדאב יישאר giant. בסדר.

הוספתי גם שהסוג giant צריך להיות, לדעתי, דסקריפטור, והסוג הראשי monstrous humaniod או humanoid.

הנקודה האמיתית היא שמהדורה שלישית היא XXXX
יש טריליון סיבות(שכולן מפורטות בDEMONS)
למשל שיטת הקרב או הנטייה שזה בכלל XXXX יש גם את הקוסם והמכשף ועוד!

[עברית שפה יפה, למה להרוס ?]

א. תזדהה. כשאתה אומר דימונס למה בדיוק אתה מתייחס? למאמר מערכת מסודר ומבני ממישהו שמבין עניין או לקרקורים בפורום מאנשים שלא טרחו לעיין בספרים וסתם מקובעים על מוד"מ (שכבודה במקומה מונח).
ב. שיטת הנטיה היא לא מאפיין של המהדורה השלישית אלא של מו"ד בכלל, יש הרבה דברים להגיד עליה אבל לא ברור אם אתה נגד מו"ד או נגד מהדורה שלישית.
ג. בגלל שההודעה שלך לאקונית וחסרת חן קשה להתייחס אליה. אם תעלה טענות של ממש באשר לחסרונות של מו"ד 3, אולי תשכנע אותי. בתור מי שמכיר היטב את הגירסאות השונות אני מטיל זאת בספק, אבל אני פתוח לרעיונות חדשים.

לכבוד האיש הזקן:
יש השפעה על המשחק. זוהי דעתי שמכניקת משחק טובה משקפת את העולם (באווירה, בדמויות, ברעיונות באטמוספירה) שאותו היא מתארת. דברים כאלה הם מהותיים בשיטה. הגדרות כמו טמפלייטס, סוגים וכו' גם משרתות מטרה נוספת - הן מאפשרות הבנה ופירוק מבניים של המשחק, מעודדים יצירתיות, ועוזרים לשחקנים ולשה"מים לעשות שימוש בסטטיסטיקות. מאוד חשוב. הם גם נותנים תחושת עקביות לעולם.

מסכים איתך שזה משפיע, אבל צריך לזכור שאני חצי מהנדס (אולי יהיה אחד עוד שנה וחצי אהיה מהנדס מלא) וסוג הדברים האלה הם סוג הדברים שאני רגיל להזניח :) (ביחד עם כל האיברים הקטנים קטנים מ-1 עם חזקה שנייה כי הם מממשששש קטנים :) )
בכל מקרה, זה ממשיך את המגמה העיקבית של WIZARDS לשפר את המוצר ואני מוריד את הכובע בפניהם.

ולהוא מלמעלה
עובדה פשוטה היא שבערך ב-20 שנה האחרונות מו"ד הוא המוצר הנמכר ביותר בעולם משחקי התפקידים, אחת :!:
בנוסף יש הרבה שחקני תפקידים ותיקים, שמשחקים (כמוני) מעל ל10 שנים ועדיין משחקים במו"ד, שתיים :!:
ואם אתה באמת כ"כ לא יצירתי שאתה לא יכול להתגבר על בעייה פעוטה של נטייה (נפתר אצלי בחוק בית פשוט, ב2 דקות בערך) אזי יש לך הרבה מה לשפר במשחק שלך, שלוש :!:

ודבר רביעי, תעשה לנו טובה, לך למונגולים וסגור איתם את כל הבעיות שלך בקשר למו"ד.

כמו שכבר כתבתי בעץ אחר:
http://www.demons.org.il/forum
יש שם מספר דיונים ארוכים(נראה לי שזה היה כל כך מזמן שהם כבר ירדו למטה אבל תעשה חיפוש)
ואם עשית שינויי עם הנטייה אז גם אני יכול לקחת את המו"ד ולשנות את כל החוקים ולהנות
כמו שגם עשיתי(וגם שיניתי את השם כדי שאף אחד חס וחלילה לא יחשוב שאני משחק בזה!)
כעת אני משחק בפרי פורום ללא דפי דמות(מפורטים!!!) אלא רק הטלות ולפעמים עם קוביות כי אחרי הכל מה שחשוב זה הרול פליי.

אוייש מספיק...
מו"ד היא אולי לא השיטה האולטימטיבית לכל סגנון משחק שהיית רוצה, והיא רחוקה מלהיות ריאליסטית ממש, אבל יש דברים שאנשים אוהבים, ואם הם אוהבים לשחק את זה ככה - אתה בהחלט לא הטיפוס שיכול לבקר את זה.
משחקי תפקידים בפרי-פורם זה אכן העניין שאני אוהב, יחד עם כמה הטלות קובייה כדי לפרש דברים, אבל מכאן ועד להיות עמותאי דגם סאני זה כבר לקחת את זה צעד אחד קדימה ולהפוך את זה לבוז חסר טעם, לא אוהב? אל תטרח לזבל את השכל ולנסות לפרסם פורומים אחרים, אני מאמין באמת ובתמים שאין כאן אפילו איש אחד שאינו מכיר את האתר של דימונס, ולו הכרה שיטחית.

אנא, תעבור לשפה הולמת יותר, ולו בשביל הכבוד למקום.

Anonymous אמר/ה:
כמו שכבר כתבתי בעץ אחר:
http://www.demons.org.il/forum
יש שם מספר דיונים ארוכים(נראה לי שזה היה כל כך מזמן שהם כבר ירדו למטה אבל תעשה חיפוש)
ואם עשית שינויי עם הנטייה אז גם אני יכול לקחת את המו"ד ולשנות את כל החוקים ולהנות
כמו שגם עשיתי(וגם שיניתי את השם כדי שאף אחד חס וחלילה לא יחשוב שאני משחק בזה!)
כעת אני משחק בפרי פורום ללא דפי דמות(מפורטים!!!) אלא רק הטלות ולפעמים עם קוביות כי אחרי הכל מה שחשוב זה הרול פליי.

מה שטוב לך, לאו דווקא טוב לאחרים ולהפך - אנחנו חברה פלורליסטית ואם אתה לא אוהב מו"ד לא אומר שזאת שיטה גרועה.
מאוד מצטער, מכל הטיעונים שלך אף אחד לא משכנע (ודרך אגב פעם אחרונה שבדקתי יש לי איזה 200 הודעות מדימונז, אז אני די מכיר את המערכת שם, וגם שם אין ממש טיעון משכנע)

*פיהוק עמוק ורחב*
די, חאלאס. הצלחת לשעמם את כולנו.

אם יש לך משהו פרודוקטיבי לומר - בין עם בזכות מו"ד כמו פרנהייט או בגנותה כמוני - תפדל. פתח פיך ויפיק מרגליות.

אם כל כוונתך כאן היא לפרסם את דימונז - חסוך זאת מאיתנו. או לפחות תעשה את זה בצורה חצי מכובדת שאינה כוללת התחבאות מאחורי שם אנונימי.

חזרה