• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התייעצות

lone wolf

פונדקאי ותיק
בביגור הקרוב יש לי תיכנונים על קניית עולם מערכה.
אני רוצה לדעת מה אתם הייתם קונים ולשמוע את דעתכם.

a game of thornes

forggoten realms

תודה רבה. (בכנסים מוכרים בהנחה, לא?)

אני אתחיל ואגיד ששני הספרים הם ספרים מעולים. אז מבחינת איכות, שניהם טובים. הם בהחלט הרמה העליונה של ספרי מערכה.
ולכן, הבחירה בינהם צריכה להיבחן בעניין של המערכה אלייך. הבדל ראשון ועיקרי בין השניים הוא קסם.
ממלכות נשכחות זה עולם עתיר קסם, הספר של שיר של אש וקרח מתבסס על הספר הראשון ואין בו קסם בכלל. זה הבדל מאוד גדול.
נקודה שנייה, ממלכות נשכחות זה מו"ד לכל דבר ועניין, שיר של אש וקרח משתמש בגרסה משלו של מו"ד ששונה קצת. גם משחק סבבה, עם אספקטים חדשים. אם אתה והשחקנים שלך אוהבים לנסות דברים חדשים - זה מעולה. אם השחקנים שלך ואתה אוהבים מו"ד, אז תתכוננו לדברים שונים ממה שהכרתם.
נקודה שלישית היא תמיכה - לממלכות נשכחות יש הרבה ספרים נוספים שמרחיבים על העולם, לשיר של אש וקרח אין ממש ספרים נוספים. אמור השנה לצאת ספר נוסף שהוא מעין הרפתקה ביחד עם ספר הרחבה שסוקר את המאורעות של הספר קריאה השני.

לסיכום - זה לפי דעתי הנקודות העיקריות, מכאן אתה יכול להחליט לבד.

Lords of Madness הוא ספר סבבה, במסורת ספרי המפלצות של ויזארדז, בהחלט מכיל מידע טוב. אני גם מחפש בעצמי איזה ספר נחמד למנחה כדי להפוך את החיים של החבורה שלי ליותר מעניינים והוא אפשרות... ככה אפשר לדמות איזה פלישה נחמדה :)

בקשר ל complete arcane, ספר סבבה, למרות שלמנחה אני מוצא שהספרים האלה פחות שימושיים - הרבה מדי עבודה ליצור דב"שים. ובעיקר, זה ספר לשחקנים, שהם יוציאו קצת כסף :mrgreen:
על magic of eberron עברתי רק בריפרוף, אבל הוא קיבל ביקורות טובות...

ואל נא נשכח שממלכות נשכחות הוא לגרסה 3, ולא 3.5.

אני חוזרי על המלצותי הרבות לקנות או את Arcana Evolved, או את World of Warcraft RPG, אם כבר עולמות מערכה בק20, אז את הטוב ביותר שיש לשוק להציע, לדעתי.

תודה על ההמלצה, אולדמן.

בקשר לבעייה הדומה של זאב בודד:
אני סומך על המלצתו של אייסל בקשר ל-WoW d20, אבל אם תשאל בקשר לעולם שקראתי עליו, ולא שיחקתי אותו במחשב, אני אמליץ על אברון.
כמובן, לאברון יש מיקוד על טכנומאגיה ויותר קסם מכל דבר אחר- שם אתה כבר לא ממש יכול לעשות עוד הרפתקה עם מכשף מרושע רב עוצמה- כבר יש יותר מדיי מהם שם בכל מקרה.
אברון גם מתמקד בפנטזיה אפלה משהו, ובחקר מיסתורין מהעבר של העולם.

מצטער להמלצה על אברון בתור עולם מערכה.

אבל אנחנו נכנסים כאן (ושכחנו לציין את זה בנוגע לממלכות נשכחות) לעוד תת-נושא: אברון וממלכות נשכחות הם תוספות למערכת החוקים הרגילה של מו"ד. משחקי הכס, AE, WOWRPG וכיו"ב הם ספרי שיטה בפני עצמם.

זה רק הופך אותם לגדולים ויקרים יותר, אבל אם הוא חשב מראש על AGoT אז כנראה שיש לו את התקציב. מלבד העובדה שהם D20, שזה אומר שאין באמת שינויים מאסיביים.

The Evil Rabbit אמר/ה:
זה רק הופך אותם לגדולים ויקרים יותר, אבל אם הוא חשב מראש על AGoT אז כנראה שיש לו את התקציב. מלבד העובדה שהם D20, שזה אומר שאין באמת שינויים מאסיביים.
זה לא ממש הופך אותם ליקרים יותר.
לדוגמה, הספר של WoW זה כמו לקנות את הספר לשחקן 3.5, המדריך לשה"ם 3.5, וספר עולם מערכה בחבילה אחת.

לא מדוייק, כי מרבית החומר שנמצא במדריך לשה"ם, ממש לא נמצא בספרים האלה. וכנ"ל לגבי הרבה חומר שנמצא בספר לשחקן וכיו"ב. לכן הם אולי זולים יותר, אבל גם נותנים פחות תמורה.
הערה קטנה בקשר ל AE, הוא לא ממש ספר מערכה, אלא ספר שחקן אלטרנטיבי עם מערכה בילט-אין. זה שונה :) זה יותר מתאים לאדם שמחפש גיוון למו"ד ולא מערכה למו"ד (לדעתי)

חזרה