נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

איו יותר "גזעים" במבוכים ודרקונים 5

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 28 יוני 2020, 22:07

להפוך את כל הGOONS שבדרך כלל רשעים לשדים שפשוט נוצרו כאלה זה פיתרון נוח אבל קל מידי. אישית, תמיד חשבתי שיהיה מגניב אם לצד כל המלאכים/פלדינים שנפלו יהיו גם שדים ושטנים שחזרו בתשובה.

זכור לי שבסרטים ומשחקי מחשב שבהם לא רצו שהגיבורים יכסחו יריבים שהם אנשים עם תודעה ואישיות, היו שולחים אותם לפוצץ חייזרים דמויי חרקים, רובוטים או, אם אני זוכר נכון את הפרק וחצי של פאוור ריינג'רס שראיתי לפני שלושים שנה בערך- גלמי חימר שנוצרים כדי להילחם ומתפרקים מהר.

אגב גנולים - בעבר המאוד רחוק של מו"ד הישנה (ונשאר עד מו"ד בקופסאות) נטען שגנולים הם "הכלאה בין ננס לטרול שביצע קוסם אכזרי וסוטה".
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
SandChicken
תשובות: 2

שליחה על ידי SandChicken » 28 יוני 2020, 23:19

גנול זה לא הלחם של גנום וטרול?
White Box and Beyond: Gnome, Gnoll & Troll
מי אמר שאין אבולוציה בדיאנדי? (אני)
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 68
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 28 יוני 2020, 23:50

זה ברמה של הערת אגב, אבל כן - במקור זה היה חצי ננס חצי טרול, אבל המאייר עשה משהו שנראה קצת כלבי ובמהדורה לאחר מכן הם הפכו לאנשי צבוע אבל עם פרווה ירקרקה ובהמשך לאנשי צבוע סתם.

אני באופן אישי עושה סגירת מעגל וקורא להם במשחקים שלי "רולים", על שם שד המדבריות הטורפני غول (שהוא המקור למילה ghoul אבל האל-מתים התרחקו ממנו). בעיני זה מסתדר מצוין כי לצבועים מיוחסות במיתולוגיה תכונות שיש גם לרול, ובמהדורה 4 של מו"ד אפילו נתנו לחלק מה-gnolls: דברים כמו חיקוי קולות או צחוק מהפנט.
המפקד האלמוני כתב:
28 יוני 2020, 22:07
להפוך את כל הGOONS שבדרך כלל רשעים לשדים שפשוט נוצרו כאלה זה פיתרון נוח אבל קל מידי.
תמיד אפשר להשתמש בשודדים או חברי כת מרושעת או בחיילים של אימפריית הרשע. פשוט הם יכולים להיות אורקים, או בני אנוש, או גמדים...
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 30 יוני 2020, 15:09

אני תוהה האם לקחת את נאום ה"מה זה לעזאזל רול במתולוגיה הבדווית" לשרשור חדש או לשים אותו כאן.
מממ...

שליחה על ידי מממ... » 30 יוני 2020, 15:47

בכול הספרים שיש לי קוראים לזה נול
לקח לי שנים להבין שאני לא רשום ואז שנים להירשם
סמל אישי של משתמש
SandChicken
תשובות: 2

שליחה על ידי SandChicken » 30 יוני 2020, 18:17

TheKnightWhosaidKnit כתב:
30 יוני 2020, 15:09
אני תוהה האם לקחת את נאום ה"מה זה לעזאזל רול במתולוגיה הבדווית" לשרשור חדש או לשים אותו כאן.
כן! שרשור חדש!
מממ... כתב:
30 יוני 2020, 15:47
בכול הספרים שיש לי קוראים לזה נול
כאמור, המילה GNOLL היא הלחם של GNOME ו-TROLL.
באנגלית מבטאים GNOME ללא השמעת ה-G: נום, ולכן גם המילה GNOLL מבוטאת כ-נול.

מאידך, המקור של המילה GNOME מלטינית (gnome - Wiktionary) ובשפה זו ה-G כן נשמעת. אז אם אתה מדבר עם דוברי אנגלית או קורא בקול רם ספר באנגלית, אמור נול. אבל בעברית אין סיבה להיתקע עם ההגייה הקלוקלת של האנגלית.

אם אנחנו בענייני הغول, ה-ע' בראש המילה נשמע דומה ל-ר, אבל באנגלית זה מתועתק ל-ג (כמו עזה->GAZA) ובעברית אנחנו מבטאים כ-ע רגילה. כך שיוצא הלחם קצת שונה GROLL. אבל נראה לי שגם הנרוביאן וגם המפקד האלמוני בקיאים ממני בערבית.
מממ...

שליחה על ידי מממ... » 30 יוני 2020, 20:04

לי יותר קל להגיד נול, גנול לא מתגלגל לי טוב על הלשון. כול הספרים שלי הם בעברית.
לקח לי שנים להבין שאני לא רשום ואז שנים להירשם
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 30 יוני 2020, 21:14

אני עוד זוכר שזה תורגם כננול, בתקופה שהוא עוד היה ננס+טרול. הרבה מהמפלצות של מו"ד עברו כל מיני שינויים מוזרים. למשל, היום קובולדים הם אנשי-דרקון קטנים, אבל פעם הם היו גובלינואידים עם ראש של כלב, זנב של עכברוש וקול נבחני.
the Nerubian כתב:
28 יוני 2020, 23:50
תמיד אפשר להשתמש בשודדים או חברי כת מרושעת או בחיילים של אימפריית הרשע. פשוט הם יכולים להיות אורקים, או בני אנוש, או גמדים..
כן, אבל הרבה כותבים לא מרגישים נוח עם זה שה"רשעים שצריך להרוג" הם בני אדם, או דמויי-אדם שעוברים דה-הומניזציה. אז הרבה יותר נוח ליצור אותם מלכתחילה בתור יצורים שמעולם לא היו אנושיים בשום דרך (ולכן אין פה בעיה של דה-הומניזציה). זה הרבה פחות רצחני לפרק עשרות גלמי חימר חסרי מוח, דחלילים או רובוטים (או חייזרים דמויי חרק, עד שכתבו את ה"משחק של אנדר"), או לשנוא ולהרוג שדים מהגהינום שנוצרו בקסם אפל כדי לעשות רק רע.
SandChicken כתב:
30 יוני 2020, 18:17
מאידך, המקור של המילה GNOME מלטינית (gnome - Wiktionary) ובשפה זו ה-G כן נשמעת.
במקור הלטיני גנום היה בכלל סוג של יסודן אדמה, אבל אאל"ט זו הנפצה של האלכימאי הסלבריטאי פרצלזוס מהעת החדשה המוקדמת. כמו כן, גם ברוסית הG נשמעת וגם בה גנום נשמע כמו גנום (מונח שמתייחס לגמד מהאגדות). בנוגע לתעתיק ערבי.. זה מסובך ודי מזעזע. שלא לדבר על זה שבלהגים שונים אותיות שונות נשמעות אחרת לגמרי (האות ק נשמעת כמו א' אצל הפלסטינים וכמו ג אצל הבדואים והמצרים). הערבית שלי די פח דרך אגב, רק הגרמנית שלי גרועה ממנה.

אגב, גזענות במוצרי משחק לא חייבת להתבטא בדימוי שלילי ומבזה. ספר הכללים "אוריינטל אדוונצ'רס" משנות השמונים נחשב לדי פוגעני בימינו למרות שהוא די מתלהב מיפן ומזרח אסיה - או לפחות מגרסא של פנטזיה גיקית על איך יפן ומזרח אסיה צריכות להיות.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה