השרת חזר לעבודה, לאחר מספר ימים של בעיות שנבעו מתקלה בדיסק הקשיח של מסד הנתונים.
דבר זה גם גרם לאובדן חלק מההודעות שנכתבו בסופ"ש, עמכם הסליחה. במקביל אנחנו בודקים אפשרויות לעתיד כדי למנוע את הישנות המקרה. פרטים כאן: The oldman @ מה קרה לפורום?

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 4584
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 11 אוקטובר 2018, 17:22

לא לגמרי אלמת וככל הנראה עוד אכתוב כאן על משהו בכיוון ערפד או זומבי, אבל זה גם טוב. הערה - אין להגשה קשר להארי פוטר.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

האדמירל הוריישיו נלסון. הגיבור הגדול של המלחמות הנפוליאוניות. מושיעה של בריטניה. המצביא המהולל והאמיץ שעשה הכל למען מולדתו, ושנהרג בקרב הגדול ביותר שלו, לא לפני שניצח את האויב בצורה מוחצת.

בריטניה ידעה עוד הרבה מלחמות אחרי קרב טרפלגר. בין אם אלו מלחמות מעבר לים כמו מלחמת קרים ומלחמת הבורים, או מלחמות להגנת המולדת ואירופה כמו מלחמות העולם הראשונה והשנייה. תמיד-תמיד שאבו הבריטים אומץ והשראה מגיבור העבר שלהם, המצביא הנועז. אבל ב-1916, קוסם צעיר ושמו אדוארד אוקספורד החליט שהמולדת צריכה יותר מהשראה.

אוקספורד היה חייל בריטי וקוסם בסתר, שהשתתף בקרב הנורא על הסום ונפצע במהלכו. הוא הזדעזע מהקרב הנורא בו מתו מאות אלפי לוחמים בריטים, והוא נשבע לשים לזה סוף. כשהבריא, הוא בא אל כיכר טרפלגר בלילה הארוך ביותר בשנה, לשם ביצוע טקס נקרומנסיה אפל. אחרי שהקיז מדמו לפנטגרם מסורטט ודיקלם מילים שאין לבטאן, הגיחו מולו חמש רוחות רפאים - האדמירל נלסון וארבעה מחייליו, שנהרגו בקרב טרפלגר.

אוקספורד סיפר לאדמירל, שכעס מאוד על ששלפו אותו מגן עדן, על המלחמה הנוראה של בריטניה. נלסון הזדעזע, ובלא היסוס הכריז כי יצטרף להגנת המולדת. רוחו נכנסה אל פסל הגרניט שבראש העמוד, וחייליו אל ארבעת אריות הברונזה הענקיים. אנשי לונדון כמעט התעלפו כשראו את נלסון יורד מראש העמוד, ובראש ארבעת האריות העצומים צועד בראש מורם ברחוב המול, אל ארמון בקינגהם. השומרים הורו להם לעצור, ובתגובה שאל האדמירל אם הם שכחו מי הגיבור של טרפלגר, וביקש להיפגש עם המלך. ג'ורג' החמישי, חיוור כולו, מיהר לבוא לראות את נלסון שקם לתחייה. במהרה, שטו נלסון ואריותיו אל קוו החזית.

האדמירל התקבל ביראה, הערצה, כמה התעלפויות ואירועים מוחיים והרבה פיות פעורים, אך במהרה למדו החיילים שגיבורם נותר גיבור. נלסון, הפעם בגובה 5.5 מטר ובעל גוף גרניט במשקל כמה טונות, הוביל פעם אחר פעם את החיילים להסתערות, אם כי המפקדים למדו לא להסתמך על עצותיו בניהול קרבות אחרי הפעם ההיא שהציע להעמיד את החיילים בשורה כמו מוסקטרים ולתת להם להתקדם קדימה ולירות במטחים. בסוף המלחמה, חשו נלסון ואריותיו שתפקידם תם, והם פרחו אל גן עדן והותירו את הפסלים בכיכר טרפלגר באישון לילה.

במלחמות העתיד, קוסמים ניסו לזמן את נלסון והאריות להגנת המולדת, אך איש לא הצליח. כעת, כשמלחמה נוראה עומדת באופק, מלחמה שתחרוץ את גורלם של מיליוני ומיליארדי אנשים... האם זהו הזמן לנסות לקרוא שוב לידיד הוותיק?

5 רוחות הרפאים:

הוריישיו נלסון: מפקד היחידה והגיבור הגדול של בריטניה. נלסון הוא מפקד כריזמטי וחכם, שיכולתו לשלהב את אנשיו, לתת להם מוטיבציה ולגרום להם לעשות את המיטב שבהם הפכה לאגדה. הוא גם מצביא חכם שיודע לערוך שינויים קריטיים בעת הקרב - אם כי בימינו מומלץ לא להסתמך על עצתו, שהיתה רלוונטית לפני 200 שנה. לוחמיו מעריצים אותו, אך כל נאמנותו שמורה לממלכת בריטניה.
כשנלסון הגיע ללונדון ב-1916 הוא הופתע מההתקדמות הטכנולוגית האדירה, וכשיגיע לימינו אנו הוא בוודאי יחטוף הלם. לפחות לפי מה שאני מדמיין, הוא יעריץ את הטכנולוגיה המודרנית (ובמיוחד זו הרפואית), אך כנראה יביע מורת רוח למראה הצעירים הרכרוכיים ומכורי-הטלפונים של בריטניה המודרנית - בזמנו בחורים צעירים עבדו קשה וידעו לסבול כאב, ובזמנם הפנוי היו בחוץ, לא ישבו מול המסך המאיר והמוזר שלהם כל היום. כבן למאה ה-18 הוא יזדעזע מהזלזול של רבים מהאנשים המודרניים בדת ובמסורת, ופיו יפער בתדהמה למראה הזרים ברחובות לונדון האהובה שלו - חובשי טורבנים מהודו, כופרים מוסלמים, פולנים קתולים מהמזרח הברברי של אירופה. אך דבר לא יפגום בנחישותו לשרת את הכתר והמולדת.
גופנית, נלסון בגופו החדש הוא פסל בגובה 5.5 מטר ובמשקל כמה טונות. הוא חמוש בחרב אדמירלים מאותו החומר, אבל מי צריך נשק כשהאגרופים שלך עשויים מגרניט?

האריה הראשון - טוראי ג'ק צ'רצ'יל: אין לג'ק שלנו שום קשר לצ'רצ'יל המפורסם, ושמו בא כיוון שבית משפחתו היה על אותה הגבעה עם הכנסייה המקומית בעיירה שכוחה באיזור יורקשייר. ג'ק היה בנו של נגר ושירת תחת נלסון בקרב טרפלגר, בו נהרג במהלך ההשתלטות על ספינת הדגל הצרפתית. יש לו הפרעות קשב וריכוז, ובאישיותו הוא נער נלהב, אמיץ וקצת טיפש וקל דעת, מהסוג שממהר להתנדב למשימות מסוכנות בלי לחשוב על עצמו או על אמא שלו, ושצווח בהנאה כשמסתערים על האויב. הוא אוהב במיוחד את דמותו כאריה, וגם כפסל קשה לו לשבת במקום אחד. הכי מגניבה בעיניו היא היכולת לשאוג חזק - רוארררר!!!.

האריה השני - סרג'נט נד ''האדום'' מקנזי: נד מוצאו בהיילנדס הסקוטיים, ומגיל צעיר הוא היה נער כוחני וספורטיבי, אם כי בעל חברים רבים. הוא התקבל ליחידת נחתים מובחרת בצי המלכותי, ושירת כמה קרבות תחת נלסון בעקבותיהם קודם לדרגת סמל. הוא נהרג בגיל 27 בערך, בקרב טרפלגר, כשהגן על האונייה ''ויקטורי'' מלוחמים ספרדיים. באישיותו, נד הוא בחור כוחני וצמא-דם משהו, אבל גם כזה שלא רואה סיבה להילחם בחלש ממך, ותמיד מחפש אתגר. הוא חברותי מהסוג שימשוך חלק מהאנשים וירתציע אחרים - כזה שטופח לך על הגב בצורה ששוברת לך כמה חוליות ואומר ''כל הכבוד גבר'' בקול נמוך מים המלח.יש לו מבטא סקוטי כבד וחיבה לויסקי, עליה לא ויתר גם כרוח רפאים.

האריה השלישי - סרן רוברט הדסון: רוברט בא מהאיזורים הכפריים שליד לונדון, ואביו היה אציל נמוך במיוחד שהחזיק אחוזה נאה והתפרנס מהחכרת אדמות ומהלוואות. כבן שישי רוברט התגייס לצי המלכותי, והוא היה לוחם אמיץ ומוכשר, אם כי גם ראוותני משהו. הוא נהרג בגיל 33 בקרב טרפלגר מפגז שנורה מתותחי ה''בוסנטור'', ספינת הדגל הצרפתית. באישיותו, רוברט הוא ג'נטלמן בריטי למופת, מנומס, בעל כבוד, כזה שתוכל לסמוך על המילה שלו בעיניים עצומות. עם זאת, הוא נודע בחייו כפלרטטן לא קטן שלשמו נקשרו כמה פרשיות אהבים, והוא לא בדיוק ויתר על הנוהג המגונה גם בדמותו החדשה...

האריה הרביעי - האדמירל תומאס קולינגווד-ספנסר: תומאס מוצאו באצולה הגבוהה של בריטניה, בנם של הדוכס קולינגווד והרוזנת ספנסר, והוא פנה מגיל צעיר לקריירה ימית. הוא היה מוכשר יחסית אבל לא כמו עמיתו-מפקדו נלסון, אם כי זה לא שינה לו כל עוד הם קיבלו אותה משכורת מנופחת. הוא שירת בכמה מלחמות, ונהרג בקרב טרפלגר כשחש לעזרת הצי הבריטי מהסגר הימי שהטיל על נמל קדיס. באישיותו הוא ג'נטלמן מנומס וחכם מאוד, אך גם חמדן למדי שלא יוותר על הזדמנות להתעשר - גם כאריה שעשוי מברונזה.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 3172
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

שליחה על ידי tkhag1 » 11 אוקטובר 2018, 17:47

הגשה נהדרת ומושקעת חח
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
אביעד
הודעות: 2298
הצטרף: 02 מרץ 2014, 11:21
תשובות: 29

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

שליחה על ידי אביעד » 11 אוקטובר 2018, 19:19

הגשה נחמדה, אהבתי את הרעיון הכללי ואת הפירוט, אם כי הוא לא הכרחי, ואני לא באמת אזכור כלום לגבי האריות. אילו הייתי משתמש בזה הם היו מלווים זהים לדב"ש הראשי.
הערה קטנה - כשהדרגות של כל האריות האחרים בעברית, סרג'נט נשמע לא מתאים. סמל זו המילה הנכונה.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 3172
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

שליחה על ידי tkhag1 » 11 אוקטובר 2018, 19:36

אגב אני מתקשה לראות איך הם יביעו חלק מהרצונות שלהם בצורה החדשה.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 4584
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[שו''ש 67] - הרוח של כיכר טרפלגר

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 13 אוקטובר 2018, 20:54

ובכן, נד מקנזי בוודאי ירצה ויסקי בכמויות שיעלפו כל אריה ברונזה ענקי שאינו סקוטי. רוברט הדסון ינסה לפלרטט עם נשים, אבל אני מתאר לעצמי שהן לא בדיוק יתלהבו מזה (לא שזה יגרום לו להפסיק). קולינגווד-ספנסר ינסה להשיג הרבה זהב ורכוש (למה הזהב? בשביל ציפוי לברונזה שעל העור שלו, אנא עארף).
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה