• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הכנת שריון

gnoll

פונדקאי פעיל
אוקיי, אף פעם לא נכנסתי עמוק לתוך עסקי הלארפים והריל-דיאנדי, בעיקר בשל העדר חוש יצירה פיזי והיכנסות לתוך הז'אנר בגיל מאוחר.

בכל מקרה, ההורים שלי הביאו לי מגרמניה קסדת קרטון מגניבה (טוב, בעיניי זה מגניב. אני רגיל לתחפושות שיש בחנויות בפורים), אז חשבתי לעצמי - היי, ביחד עם חרב הקישוט ההיא שגיסי מצא במקרה ברחוב בתוך שטיח, אני חייב להתחפש לאביר!

נותרה בעיה, כיוון שכפי שאמרתי, אין לי ניסיון ביצירה. אז גיגלתי "בניית שריון תחפושת" בגוגל (באנגלית) כמה פעמים, והגעתי לתוצאות טובות, רק שהאנשים שם רציניים לגמרי, ומשתמשים בחומרים כמו מתכת, אפייה בתנור והשד יודע מה עוד, בזמן שאני נמצא עדיין ברמת ה"איך חותכים קרטון וקושרים את החתיכות אחת לשניה עם סרטים באופן שלא ייראה כמו זבל". אני רוצה להכין שריון של cavalier, כולל שריון חזה מלא (שעוטף גם את המפשעה), מגיני רגליים מלאים (או לפחות חצי מלאים) וכפפות שריון. הוא לא צריך להיות גרנדיוזי, לא חייב להיראות כמו היעתק מושלם של מה שניתן למצוא במוזיאון, לא חייב להבריק כמו שריון אמיתי. מספיק לי שהצורה שלו תיראה יפה ולא כמו קופסת קרטון מקרטעת.

יש רעיונות איפה כדאי לי להתחיל?

אישית אני עובד עם פח כשאני יוצר שיריון, זה נראה מתכתי, זה מרגיש מתכתי, זה לא שוקל כלום, ואפשר לכופף את זה בידיים. בתור סדן תיקח כול משטח מתכת שטוח וחלק, ובתור פטיש ריקוע אני מוצא מערוך ככלי יעיל מאד. אחר כך פשוט תרביץ לפח לפי איך שמסבירים באתרים הרציניים על הברזל, ( בהבדל שלך זה יהיה הרבה יותר קל).

ואלו קישורים למדריכים עבריים-

זה מדבק חם
http://roleplay.org.il/guides/hot_glue_armor.doc

וזה ממתכת
http://sites.google.com/site/blackicearmory/howto/technique

אבל איפה אתה מוצא פח? ואיך אתה חותך אותו?

זה מצחיק, הגעתי לשני המדריכים הללו בעצמי לפני כן, אבל הראשון הוא להארדקורים רציניים, אנשים שרוצים לשחזר שריון אחד לאחד, עם ברגים קטנים והכל ורצועות עור לריפוד - ממש לא העבודה שאני יודע או מתכוון לדעת לעשות, בתור התחלה. השני הוא להכנת שריון מסוג מסויים במיוחד - לא שריון הלוחות שאני רוצה להכין.

נגיד וענית לי על שתי השאלות הראשונות ששאלתי - איך אתה מחבר לאחר מכן את החתיכות אחת לשניה? קודח בהן חורים ופורף רצועות עור שבולטות מבחוץ?

חזרה